Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

City ! A kysz Kysz !

Ja juz jestem zakochana w ziemiankach a ty mi tu będziesz odczarowywał marzenia ! =)

Temat ( po kobiecemu ) zgłębiłam i mała ziemianka to koszt ok 4-5 tyś o ile dużo się robi samemu . Co ważne - na tym się koszta zamykają ! Nie grzeje sie tego i nie otynkowywuje =) Robi się ziemiankę i eksploatuje przez pokolenie .

Kiedyś niemal przy każdej chałupie na wsi była ziemianka i jakoś stały pokoleniami bez betonu i tych wszystkich wynalazków . Oczywiście nie chce odwalić szajsu .. pogadam z moim murarzem ile by kosztowało zrobienie sklepienia - resztę własnym potem wydziergam chociażbym miała do jesieni stać z łopatą ! =)

 

Pozdrawiam CityMatic-a przystaniowego guru / króla =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

City .. Jest wiele pomysłów na super tanią ziemiankę . Np ;

 

Przepis na ziemiankę

 

Kupić parę kręgów betonowych fi-2,50 m

 

do tego od tyłu pokrywę betonową , wszystko pomalujesz izolacją przeciwwilgociową ,zakopiesz 3/4 wysokości w ziemi ,wszystko zależy jeszcze od poziomu wód gruntowych, z przodu zamuruj boki zostaw otwór na drzwi ocieplane i wylej schody oraz posadzkę w środku, całość obsyp płaszczem ziemi o grubości 1m żeby nie przemarzał strop .Posiej trawkę i kwiatki posadź krzewy .

 

http://img130.imageshack.us/img130/2167/ruraziemianka.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Czytałam też przepis na ziemiankę z pojemnika na szambo !

 

Jak widzicie jestem zdeterminowana =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z kręgami jest ok- bo dobra izolacja p.wilgoci na zewnątrz też łatwa do położenia- jeśli krąg będzie miał z 3m średnicy to wszystko będzie wyglądało super na zewnątrz w środku będzie tunel a po prawej i lewej specjalistyczne półki na cuda - jest to najlepsze współczesne rozwiązanie - aranżacja wejścia prosta i atrakcyjna- wyglądem-kształt drzwi jest ciekawy

http://www.marsbet.pl/cms/zdjecia_gs/1462349963.jpg

Ale cena ....

Ja wiem ze dawniej budowali tanio ale używali do tego kamienia polnego lub wykorzystywali różne naturalne załamania terenu- postawienie takiej budowli na terenie powoduje jak już wspomniałaś szczególną aranżację działki to trzeba szczególnie wziąć pod uwagę

 

Ale pomysł ciekawy - widzę że do mnie również wrócił z zaciekawieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ZIEMIANKI SUPER RZECZ, ALE JA zbieram się do budowania ścian fundamentowych i tu mam pytanie.

Dziś polecono mi układanie bloczków nie wzdłuż, a w szerz, czyli długość bloczka byłaby grubością ściany i wtedy ponoć nie trzeba ocieplać styropianem. Mało tego, porównując ceny styropianu itd., a zwiększenia ilości bloczków to takie rozwiązanie wychodzi taniej – co Wy na to? Robił ktoś z Was w ten sposób? Czy to dobre, czy nie, pierwszy raz o takim czymś słyszę...

Pzdr. Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA zbieram się do budowania ścian fundamentowych i tu mam pytanie.

Dziś polecono mi układanie bloczków nie wzdłuż, a w szerz, czyli długość bloczka byłaby grubością ściany i wtedy ponoć nie trzeba ocieplać styropianem. Mało tego, porównując ceny styropianu itd., a zwiększenia ilości bloczków to takie rozwiązanie wychodzi taniej – co Wy na to? Robił ktoś z Was w ten sposób? Czy to dobre, czy nie, pierwszy raz o takim czymś słyszę...

Pzdr. Paweł.

 

 

http://www.e-izolacje.pl/artykul_zdjecia/wspol_przenik_art1.JPG

Ściany z różnych materiałów. Każda ściana ma jednakowy opór cieplny (R = 0,25 W/(m²·K)): 1. styropian; 2. drewno; 3. cegła ceramiczna pełna; 4. żelbet; 5. mur kamienny

 

Myślę że to wszystko tłumaczy, nie słuchajcie " Panie my tak budujemy..." albo "Panie, a kto tak buduje" lub Panie "My tak budujemy i jest dobrze..i tak będzie(jest)najlepiej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś z Was w ten sposób? Czy to dobre, czy nie, pierwszy raz o takim czymś słyszę...

Pzdr. Paweł.

 

Aha jeszcze jedno -u mnie jest 10cm styropiany to tak w przybliżeniu ściana fundamentowa ma 4m25cm , nie warto robić sobie takiego mostka termicznego przez który będzie wyziębiany domek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

CityMatic chodziło mi o cos takiego (widoki z góry):

http://www.fotoszok.pl/upload/40e408f9.jpg

Jak jest lepiej, bezpieczniej itd. - dopóki jeszcze jestem na tym etapie, bo jak już zacznę to koniec (raczej zrobię zgodnie z projektem, ale jednak się zastanawiam).

Pzdr. Paweł

Edytowane przez iza_i_pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

CityMatic chodziło mi o cos takiego (widoki z góry):

http://www.fotoszok.pl/upload/40e408f9.jpg

Jak jest lepiej, bezpieczniej itd. - dopóki jeszcze jestem na tym etapie, bo jak już zacznę to koniec (raczej zrobię zgodnie z projektem, ale jednak się zastanawiam).

Pzdr. Paweł

 

Ale ja napisałem dobrze: Jeśli dasz tak "wg zaleceń - po szerokości bez styropianu" to aby uzyskać dobrą izolacyjność termiczną z materiału z którego jest bloczek fundamentowy trzeba by aby ściana miała ponad 4m grubości, a u Ciebie 38 cm !

Co do wytrzymałości to będzie taka sama jak wg projektu( wytrzymałość tego elementu liczy się z czego jest wykonana a nie jaki ma wymiar) chyba, że wystawisz ten naddatek na zewnątrz dla przyszłego wykończenia cokołu? ale myślę ze i to jest zbyteczne.

Jeśli natomiast planujesz ściany zewnętrzne waszego domku z elementów(ceramicznych,sylikatowych itp o wymiarach 38cm to tak jest to właściwe natomiast jeśli tradycyjnych 24-25cm to jest to ZBYTECZNE.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

CityMatic - dzięki, już zamówiłem bloczki - będzie tak jak w projekcie.

 

Jeszcze mam pytanko co do papy - dawaliście jakiś grunt, czy coś w tym stylu, czy kładliście bezpośrednio na ławy? Też opinie są podzielone. Niektórzy to kładą nawet potrójnie - !?

Pzdr. Paweł.

Edytowane przez iza_i_pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się bardzo nie znam, ale same bloczki mnie jakoś nie przekonują szczerze mówiąc.... chyba wolałabym nie ryzykować i nie eksperymentować akurat na fundamentach.

 

Miłeczko i na czym stanęło z ziemianką? Jestem bardzo ciekawa ;)

 

Pozdrawiam

 

 

Ziemianka na etapie " kochanie naprawdę warto , no zobacz .. " ;)

Ostatni weekend spędziliśmy nad Bałtykiem . Człowiek w budowie to człowiek zaprogramowany . Obejrzałam każdy knajpiany kafelek i każdą pensjonatową elewację =) Znalazłam tez ziemiankę ! -"Kochanie no zobacz tylko ! Widzisz jaka piękna , malutka i sliczna ! " ;)

http://a.imageshack.us/img822/2220/img6570.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Reasumując ;

Ziemianka w fazie natarczywych nagabywań . Mamy projekt oczyszczalni. Za chwilę wjedzie koparka wiec ziemianka teraz albo nigdy !

Jestem baaardzo miła dla Grzesia .. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kominy systemowe Layera. Główna fabryka jest w Malborku - moim rodzinnym mieście, a Elbląg to rzut beretem ( 30km) więc głupio byłoby nie brać prosto z fabryki. Sa ekstra - polecam. Tak samo zrobiłem ze stropem - terrivę zamieniłem na strop Leiera. Przyjeżdzajcie za tydzień wszyscy do Malborka - będzie super impreza połączona z odtworzeniem bitwy pod Grunwaldem - naprawdę warto to zobaczyć.

na razie fotek nie robie ale elektryke już mam połozoną, szpryc na tynki jest wszedzie i w połowie domu tynki na ścianach i sufitach. Jednocześnie układaja się ładnie na dachu dachóweczki - domek jest śliczny !!!!

 

Kot ! Kiedy ta impreza ? Czaje sie by pojechać do Malborka na jakieś inscenizacje świetlne na zamku - coś tam słyszałam że super ! Daj namiar szybciutko i powiedz kiedy jechać i gdzie sie zatrzymać . Może być na priv żeby nie śmiecić w profesjonalnym wątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do późnego wieczora wylewaliśmy ławy.

 

Zapraszam serdecznie do zapoznania się z pełną relacją dostępną na moim blogu budowlanym. http://spokojnaprzystan.blogspot.com/2010/07/awy-fundamentowe-zostay-wylane.html

 

Jestem ciekawe ile Wam zeszło betonu na ławy?

 

Kilka fotek, reszta na blogu, nie będę tutaj wklejał wszystkiego, bo jest ich całkiem sporo.

http://3.bp.blogspot.com/_wBdVUwd46xc/TD2Cbpa1v3I/AAAAAAAAC3M/qt3MMn7V_a0/s1600/DSC_2582.JPG

http://1.bp.blogspot.com/_wBdVUwd46xc/TD2JZSXw2aI/AAAAAAAAC4k/LhkjsqJ96Cw/s1600/DSC_2591.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...