Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj acg31 !!!! Buduj "spokojna przystań " bo zapewniam Cię że warto. Fajny domek . Ja buduje wersje podstawową czyli M36 z garażem na jedno auto i powiem Ci że dom jest wystarczająco duzy i przestronny. Z chęcią podzielę się z Tobą moimi doświadczeniami żebyś mógł uniknąć pewnych błędów które ja popełniłem ponieważ nie w porę zauważyłem pewne braki albo głupie rozwiązania w projekcie. Tak - drzwi wejsciowe kosztowały mnie równo 5 tyś brutto razem z montażem. Jak pisałem powyżej są to drzwi z pcv docieplone z cieplutkim profilem ( podobno specjalnie dla mnie ściągali ten profil z Niemiec) , naświetla - szyba matowa biała K - 1,1 , kolor złoty dąb tak żeby pasowało do bramy garażowej oraz okien. Za tydzień zaczynają robić elewację . I tu nie zamierzam nic zmieniać. Domek z zewnątrz ma wyglądać dokładnie tak jak wizualizacja na stronie muratora - tak to sobie wymyśliłem i już. Zmienię tylko te bloczki elewacyjne "tekno amer-block" na coś takiego : http://www.stegu.pl/kamieniopodobne_new.php?pg=toscana2_new i będzie zarówno taniej , jak i ładniej. Startuj kolego z budową i nie zastanawiaj się - to daje duzo frajdy ale wymaga też dużo cierpliwości i bieganiny szczególnie na etapie wykończenia oraz niestety kwitomanii urzedniczej. Narrra !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie

Kotku, mnie też bardzo podobają się Twoje drzwi. My jednak zdecydowaliśmy się je zmniejszyć i będą pełne bez szybek. A jakie dokładnie jeszcze nie wiemy, to temat na wczesną wiosnę.

 

acg31 - witamy kolejnego spokojnego przystaniowca :) i gratulujemy dobrego wyboru projektu :) :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

„starych” forumowiczów i tych początkujących.

U nas sytuacja niestety się zmienia. Pogoda nie pozwala nic robić. Rano słońce, a od 12.00 deszcz.

Po urlopie wpadłem w wir pracy i wiele innych czynników wpłynęło na zmianę planów.

Przeanalizowaliśmy czasookres naszej budowy i musimy go wydłużyć, tak, że jak uda nam się w tym roku zasypać fundament to będzie sukces.

U Was widzę prace na OSTRO – fajnie macie. My trochę dłużej powalczymy, ale nic to – powolutku do brzegu.

 

P.S. Jestem na etapie izolacji fundamentu i planowania drenażu - może jakieś sugestie!?

Pzdr. Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotek a ja jestem ciekawa Twojej łazienki, jakoś ze zdjęć nie umiem się zorientować co, jak i gdzie. Może - jak będziesz mieć chwilę - zrobisz więcej zdjęć? My co prawda mamy już układ rozplanowany, powiększyliśmy trochę łazienkę kosztem pokoju za nią o wnękę, w której zrobimy prysznic - ściany z trzech stron i z przodu drzwi. Ale i tak chętnie zobaczę co wymyśliłeś u siebie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

dość długo nie przejawiałam aktywności na forum, co wcale nie znaczy że pilnie nie śledziłam jego treści ale ponaglona troską Kota, którego niniejszym serdecznie pozdrawiam, wracam :) u mnie robota wre pełna parą. domek jest przykryty, ma już instalację elektryczną, prawie ukończone tynki i teraz czekamy na okna. Podobnie jak City zdecydowaliśmy się na Okna z Krakowa, z tym że w kolorze dębu winchester, coś takiego http://www.oknoplast.com.pl/pl/24:Kolory_profili_PVC Drzwi będą z tej samej firmy. Montaż wszystkiego za tydzień - wtedy poglądowo wrzucę jakieś fotki... póki co serdecznie Was wszystkich pozdrawiam

 

marzusek

 

na koniec mój ulubiony dowcip budowlany:

 

Rozmowa z rana na budowie:

- Panie majster, która godzina?

- A wiesz, że ja też bym się napił. :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotek a ja jestem ciekawa Twojej łazienki, jakoś ze zdjęć nie umiem się zorientować co, jak i gdzie. Może - jak będziesz mieć chwilę - zrobisz więcej zdjęć? My co prawda mamy już układ rozplanowany, powiększyliśmy trochę łazienkę kosztem pokoju za nią o wnękę, w której zrobimy prysznic - ściany z trzech stron i z przodu drzwi. Ale i tak chętnie zobaczę co wymyśliłeś u siebie :)

Pozdrawiam

 

Witaj agagruszko !!! - oj ciekawska jesteś, ciekawska !! Jak każda kobieta zreszta - hihihihi. Okej - wiec moja łazienka bedzie chyba taka sama w układzie jak Twoja Agnieszko. Po lewej stronie od wejscia bedzie podwieszana miska ustepowa a obok bidecik , na wprost w lewym rogu wanna asymetryczna lewa narozna, po prawej stronie od wejscia wcinka w pokój o wym 110 x 100cm czyli prysznic z takim jakby progiem żeby sie nie przelewało oraz z bateria natryskową kulowa i przełącznikiem na słuchawke i deszczownice ( wszystko firma paffoni, seria level - wpisz w google a zobaczysz), natrysk w glazurze i terrakotka - wszystko zaizolowane płynna folia i nastepnie umywalka nablatowa umiejscowiona ne stelazu z płyt gipsowo - kartonowych. Nad bidetem i miska ustepową w sufice podwieszanym 3 równomiernie rozmieszczone oprawy kanlux z żarówką led w uchwycie GU 10, to samo nad wanną po jej krawedzi w półkolu i nad umywalka oraz w prysznicu. Wszystko na 12 V i na 3 obwodach. W prysznicy bedzie oprawa z żarówką led ale mocno hermetyczna o współczynniku IP64 ( to takie same jak do stosowania np. w ogrodzie czy najazdowe) . Obwód oświetleniowy w łazience oraz jedno gniazdo 230V zabezpieczone dodatkowo różnicówką . Jak wykończe łazienke ( a jestem w trakcie) obiecuje fotki . Padniecie wszyscy z zachwytu - hihihihi . na razie nie ma czym sie chwalic . Narrra !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

dość długo nie przejawiałam aktywności na forum, co wcale nie znaczy że pilnie nie śledziłam jego treści ale ponaglona troską Kota, którego niniejszym serdecznie pozdrawiam, wracam :)

 

Marzenko !!!! - a juz myslałem że ktos pozbawił Cie dostepu do internetu. No masakra jakas z tym Twoim milczeniem !!! Fajnie więc że jesteś. Ciesze sie !!! Dziękuje za pozdrowionka i również pozdrawiam baaardzo serdecznie. No, no, no !! - widzę że w tym czasie jak Cie tu nie było raczej nie próżnowałaś - niezły postep z tego co piszesz. Okna zatwierdzam - sa ekstra. Narrra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koteczku, oczywiście, że jestem ciekawska - zwłaszcza jeśli chodzi o "nasz" domek :) :) Kotek, kończ już te roboty łazienkowe i pokazuj zdjęcia, bo moja ciekawość się już doczekać nie może :) :)

Żeby wyobrazić sobie Twoją łazienkę musiałam otworzyć stronę z projektem, bo my budujemy odbicie lustrzane i to, co jest u ciebie po lewej, u mnie jest po prawej :) Ale masz rację - układ łazienki będziemy mieć bardzo podobny, nawet wnękę prysznicową mamy tych samych rozmiarów, hihihihi. Róznice - nie będziemy mieć bidetu i wanna będzie w tym drugim rogu, a właściwie bardziej boku, bo chcemy wannę prostokątną, a na wprost wejścia umywalka - jedna i duże lustro nad nią. WC podwieszane, mebelki - jeszcze dokładnie nie wiem gdzie i jakie, ale też podwieszane, generalnie wszystko podwieszane, oprócz wanny :). A prysznic chcemy bez brodzika.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo wyczekiwany moment, czyli stawianie murów :)

http://spokojnaprzystan.blogspot.com/2010/08/materia-na-sciany.html

 

Coś ucichło, pewnie dlatego że leje, nie wiem jak u Was ale u mnie od poniedziałku a padać ma podobno do piątku.

 

Poniżej, jako że wcześniej nie miałem możliwości tego pokazać, rzut parteru naszej spokojnej przystani po adaptacji.

http://4.bp.blogspot.com/_wBdVUwd46xc/TH1cPvZ-isI/AAAAAAAADBQ/ejPgyygGbSg/s1600/projekt3.jpg

Edytowane przez luke_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro zamieściłeś poprawki to wypowiem się co mi się rzuciło a co mogę Ci napisać:

Wejście na strych z korytarza - przenieś do garażu - wychodzenie akurat w tym miejscu jest kłopotliwe i bardzo widoczne a to nie jest ozdoba stropu

Spiżarnia przy kuchni- wydaje mi się zbyt mała aby było tam okno.

 

Nie widzę dobrze wymiarów więc jeśli powiększyłeś szerokość SP to spiżarnia będzie większa jeśli nic nie zrobiłeś to jest naprawdę mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie wyłazu w garażu zgadzam się w 100% - też przenieśliśmy go w prawy róg garażu i wydaje mi się, że jest to dobre miejsce. Początkowo myśleliśmy też, żeby przenieść wyjście na strych do tzw. kotłowni, ale okazało się, że tam dach jest bardzo nisko - akurat tam jest kosz i nie będzie się dało wyjść, w związku z tym padło na garaż.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. A u mnie już jest tak :

http://img688.imageshack.us/img688/9529/dsc08397c.jpg

 

Tynki połozone a od poniedzialku wchodzą instalatorzy na co, wod-kan, podłogówkę. Okna zamówione, brama garażowa zamówiona, drzwi wejsciowe zamówione ( robie z PCV docieplone, profil 5 komorowy, układ jak w projekcie, kolor zloty dab ). Równolegle układa sie dachóweczka ( choc baaardzo współczuje panom na dachu - są niemal spaleni) . Dzisiaj zamawiam glazury i terakoty czyli przymierzam sie że na początku sierpnia rusza wykończeniówka. Narrrra !!!!!!

 

Witam wszystkich,

Jestem na forum nowy (to mój 1-y post). Na poważnie przymierzam się do budowy M36B latem przyszłego roku (czekam na WZiZT i takie tam ;)), a póki co czytam forum i uczę się od mądrzejszych i bardziej doświadczonych :)

Patrząc na zdjęciue zamieszczone przez kolegę Kota, nie mogę nie zapytać o koszty dachu. Wszyscy mnie straszą, że będzie bardzo drogi... Czy mógłbyś napisać jakie to są koszty i co się na nie składa? Będę bardzo wdzięczny...

Czytam dalej i pozzdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Patrząc na zdjęciue zamieszczone przez kolegę Kota, nie mogę nie zapytać o koszty dachu. Wszyscy mnie straszą, że będzie bardzo drogi... Czy mógłbyś napisać jakie to są koszty i co się na nie składa? Będę bardzo wdzięczny...

Czytam dalej i pozzdrawiam ;)

 

Ja co prawda nie jestem kotem, ale koszty dachu mam akurat na bieżąco - więźba skończona, w poniedziałek zaczynają układać dachówkę.

Zdecydowaliśmy się na dachówkę ceramiczną Robena - Fleming, kolor kasztan. Ze wszystkim - z foliami, taśmami, kominkami wentylacyjnymi, płotkami śniegowymi, ławeczkami kominiarskimi - koszt materiału to 19.000 zł brutto. Robocizna razem z rynnami 20.000zł.

Zanim zaczęliśmy budowę myśleliśmy o gontach bitumicznych. Zrobiliśmy wycenę w hurtowni i wyszło 23.000zł. Co prawda do negocjacji, ale już wtedy wiedzieliśmy, że skoro to wcale nie jest aż takie tanie, to będzie dachówka.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, dziękuję za odpowiedź. Nie ukrywam, że mnie pocieszyłaś :) kilku "specjalistów" po rzucie okiem na wizualizacje powiedziało, że 100 tys za dach to jak nic. Ja co prawda przymierzam się do M36B, ale myślę, że koszty w tym przypadku mogą być podobne (nie licząc okien dachowych) . Ta cena materiału i robocizny to razem z więźbą i pracą cieśli?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie jestem kotem, ale koszty dachu mam akurat na bieżąco

Agnieszko !!! - lubisz prowokować widzę . jak każda kobieta zresztą - hihihi. Odpowiem więc tak ; nie znam dokładnie kosztów mojego dachu dlatego że nie kupuje materiałów budowlanych sam . Jesli już, to tylko glazurę, terrakotę, podłogi, drzwi itp materiały wykończeniowe a płaci wykonawca. Mam umowe "ryczaltową" i kontroluje tylko czy materiały sa odpowiedniej jakości i czy wszystko jest budowane zgodnie z projektem i sztuką budowlana. Jestem sam dla siebie inspektorem nadzoru. Jesli umowa jest "ryczałtowa" to nie wnikam za ile wykonawca kupuje materialy w mysl zasady że co mu sie uda kupic taniej jest jego zyskiem. Ostatecznie na czyms musi zarobić. Obiecuje jednak, że zapytam o typ dachówki oraj jej cenę i podam na forum. Wiem jedno - dachoweczka jest sliczna i do tego jakościowo dobra. Mysle jednak że mój dach kosztował razem "R"+ "M" mniej niz u Ciebie Agnieszko. Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęciue zamieszczone przez kolegę Kota, nie mogę nie zapytać o koszty dachu.

mk400 - odpowiedz odnośnie kosztów dachu mam w mojej odpowiedzi do Agagruszki. Obiecuje że się dowiem i dam Ci znać - okej ? Nie jest tak zle jak Ci to opowiadają, ale nie jest też tanio bo ten dach wcale nie jest taki prosty jakby sie wydawalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koteczku, oczywiście, że jestem ciekawska - zwłaszcza jeśli chodzi o "nasz" domek :) :) Kotek, kończ już te roboty łazienkowe i pokazuj zdjęcia, bo moja ciekawość się już doczekać nie może

 

A teraz coś specjalnie dla Agagruszki . Uchylam rąbka tajemnicy odnośnie mojej lazienki i nie tylko. Przepraszam za milczenie ale te roboty wykończeniowe powoli mnie naprawdę wykańczaja. Ale jeszce 2 tygodnie i sie wprowadzam. Mowie poważnie . Wszystko zgodnie z planem jaki sobie wytyczyłem w kwietniu kiedy było rozpoczęcie budowy. Oczywiście pozostana roboty na zewnatrz budynku ale to nie przeszkadza mi w przeprowadzce. Panowie będą robic docieplenie i elewację podczas gdy ja juz będę mieszkał. Teraz środek jest najważniejszy. Jutro rusza ogrzewanie zarówno kominka z płaszczem wodnym, jak i pieca na pellet. Narrrrra !!!!

http://a.imageshack.us/img39/5169/dsc08948av.jpg

http://a.imageshack.us/img839/6906/dsc08970ao.jpg

http://a.imageshack.us/img23/9751/dsc08980n.jpg

http://a.imageshack.us/img227/7519/dsc08982.jpg

http://a.imageshack.us/img837/7281/dsc08990.jpg

http://a.imageshack.us/img189/3088/dsc08991p.jpg

http://a.imageshack.us/img651/8436/dsc09008m.jpg

http://a.imageshack.us/img820/1005/dsc09019f.jpg

 

No !! - to nadrobiłem zaleglości !!!! Narrrra !!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...