Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My zdecydowaliśmy się na blachodachówkę firmy Ruukki. Koszt wszystkich materiałów z orynnowaniem i przeszklonym włazem dachowym to około 24.000, więźba to kolejne 8 000 oraz robocizna 11 000, a więc dach wyniósł nas około 43 000.

Chciałabym wrócić na moment do kwestii włazu strychowego... interesują mnie wasze rozwiązania... czy kupujecie gotowe już schody strychowe np. coś takiego http://www.fakro.pl/schody_strychowe/segmentowe_drewniane/index.php, czy może bardziej indywidualne rozwiązania ???? my pierwotnie planowaliśmy systemowe, ale wiele osób uczula nas na kiepską jakość docieplenia takich włazów. A nie da się ukryć że w zimie różnica temperatur będzie znaczna. W związku z tym zaczynamy rozważać zamówienie tego elementu u stolarza. Co Wy na to???

 

Ps. Kocie łazienka super :)

Edytowane przez marzusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

systemowe, ale wiele osób uczula nas na kiepską jakość docieplenia takich włazów. A nie da się ukryć że w zimie różnica temperatur będzie znaczna. W związku z tym zaczynamy rozważać zamówienie tego elementu u stolarza. Co Wy na to???

 

Wyjściem może okazać się dodatkowa przykrywka na schody już na strychu - coś ala "podwójne drzwi" może tak zrobię - jeszcze nie wiem, ale właśnie w ten sposób chcę poprawić izolację tego elementu.

A czy będę faktycznie bardziej ocieplał okaże się po pierwszej zimie faktem jest natomiast że garaż będzie nieogrzewany CO, a tylko powietrzem z rekuperatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zdecydowaliśmy się na blachodachówkę firmy Ruukki. Koszt wszystkich materiałów z orynnowaniem i przeszklonym włazem dachowym to około 24.000, więźba to kolejne 8 000 oraz robocizna 11 000, a więc dach wyniósł nas około 43 000.

 

Dzięki za informację. Oznacza to, że koszty są znacznie niższe niż zakładałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy możecie doradzić w sprawie wykonania drenażu i ocieplenia ścian fundamentowych?

 

Jak widać na zdjęciu:

http://www.fotoszok.pl/out.php/t113558_foto-101-00888.jpg

ściany pomalowane IZOBUD-em – teraz styropian – jaki i jak kleić?

Jeśli chodzi o drenaż, to my mieliśmy kwadratowy wykop, a dom doskonale wiecie jaką ma bryłę.

Szukam porad jak wykonać drenaż w miejscach, gdzie wykop jest aż do pół ławy, a jego szerokość to ponad 1,5m.

Jak wypełnić tą przestrzeń, aby było nie najdrożej i do tego dobrze?

Macie jakieś doświadczenia, najlepiej własne w tej materii?

Pzdr. Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotek - WOW!! Łazienka super. Bardzo podobają mi się te jasne dekory. Jakie pomysły na zabudowę kominka z kominem w salonie? :) Eh... też bym się już chętnie wprowadziła.... a nam dopiero dachówkę wczoraj zaczęli kłaść :)

 

mk400 - co do pozostałych kosztów dachu - więźba 9000zł, rynny 2400zł. Czyli w sumie koszt naszego dachu wyniesie 50 tys. zł - to dalej jest baaardzo daleko do 100 tys.

 

W temacie włazu - kupujemy gotowe schody. Mamy wyłaz w garażu, więc nie przywiązuję aż takiej wagi do jego szczelności. Ale mam znajomych, którzy mają taki wyłaz w części mieszkalnej i nie narzekają na jego nieszczelność - a kupione w markecie bez specjalnego kombinowania.

 

Iza i Paweł - a wewnątrz nie maziacie dysperbitem? Co do styropianu - my kładliśmy EPS 200 Parking - cytat z faktury :) Jak kleić? Pojęcia nie mam :)

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Iza i Paweł - a wewnątrz nie maziacie dysperbitem?

...kurcze, jeszcze nie wiem... tak mam w projekcie:

http://www.fotoszok.pl/out.php/t114543_izolacje.jpg

- Wy macie inaczej!?

Słucham rad wielu, ale rad tyle ilu radzących.

Generalnie rzecz ujmując zapis w projekcie zdaję się być logiczny i wystarczający - sam nie wiem.

Na forach różnie piszą, a ja do tego sam robię i z kasą też muszę się liczyć.

Mniej smarowania, mniej roboty, mniej wydanej kasy itd, ale

robię jednak dla siebie i chciałbym, jak każdy - jak najlepiej.

 

Styropian z projektu to EPS200, gęstość 35Kg/m3, grubość 10cm – wszyscy mówią, że 6cm wystarczy. Na podłogę zaś dać nie 10cm, a 12-14cm i będzie OK. – co Wy na to?

Pzdr. Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham rad wielu, ale rad tyle ilu radzących.

 

Ja nie wiem ale posłuchałem mojego inspektora nadzoru i powiedział "nie smaruj zrób dobrą izolację poziomą fundamentu a potem dobrą izolację chudziaka- więc posłuchałem.

 

 

Styropian z projektu to EPS200, gęstość 35Kg/m3, grubość 10cm – wszyscy mówią, że 6cm wystarczy. Na podłogę zaś dać nie 10cm, a 12-14cm i będzie OK. – co Wy na to?

Pzdr. Paweł.

 

W tym miejscu muszę napisać - u mnie będzie ogrzewanie podłogowe w 100% więc 10cm na ścianie fundamentowej to minimum na podłogach 8+6 styropianu pod wykończenie (parkiet,deski) i 8+8 (ceramika) garaż - 6cm ("parking") i siatka zbrojeniowa.

Wszędzie izolacja składać się będzie:

Systemowa izolacja icopala = (podkład +papa termozgrzewalna) dalej .... folia +styropian + folia alu + rurki ogrzewania +siatka zbrojeniowa +jastrych +wykończenie podłogi.

 

 

Mam nadzieję ze pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mam nadzieję ze pomogłem

- super, ekstra, czaderowo - pewnie, że pomogłeś, zawsze pomagasz.

Wszyskie odpowiedzi, podpowiedzi analizuję (co rusz to nowe pomysły) i staram się wybrać najbardziej odpowiednią na moje siły i potrzeby.

Dzięki bardzo za odzew - w sobotę zaczynam walkę, więc trochę pilne i "mało casu, kruca bomba, mało casu".

Pzdr. Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Ja się nie znam na smarowaniu dysperbitem kompletnie, więc posłuchaliśmy kierownika budowy i mazialiśmy wewnątrz i na zewnątrz - wewnątrz raz, na zewnątrz dwa razy - ale czy to w czymś pomoże, czy to całkiem niepotrzebna robota - nie mnie oceniać, a poza tym, trochę u nas na to za późno :) Domyślam się, że pewnie i tak o wiele ważniejsze jest dobre ocieplenie podłogi niż rozstrzygnięcie czy mazianie wewnątrz jest konieczne czy nie.

 

A tego styropianu EPS 200 dawaliśmy 10 cm

 

"casu" mało, fakt, patrząc na pogodę za oknem mam wrażenie, jakbyśmy już byli w głębokiej jesieni i w każdym momencie należy się spodziewać śniegu :( Maskara jakaś z tą pogodą....

 

Pozdrowienia - mimo wszystko ciepłe i słoneczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pogoda jest straszna, boje się czy uda mi się zamknąć dom dachem przed pierwszymi opadami śniegu.

 

Co do tematu izolacji, moje doświadczenia opisałem na blogu.

 

Tutaj masz mój raport z tego procesu: http://spokojnaprzystan.blogspot.com/2010/08/izolacja-oraz-ocieplenie-fundamentow.html

oraz tutaj: http://spokojnaprzystan.blogspot.com/2010/07/sciana-fundamentowa-oraz-izolacja-aw.html

 

Do poziomych izolacji użyłem folii na podkładzie z izohan wl: http://www.henwal.pl/oferta.aid,56,kid,23,Folia_fundamentowa_do_izolacji_poziomej.html - warto tę izolację robić w momencie stawiania murów a nie przed. Czyli do wylania chudego (jeśli będziesz go wylewał na tym etapie) głównie izolowanie pionowe, a więc smarowanie i ocieplanie na zew.

 

Co do folii kubełkowej, to polecam zobaczyć do czego się jej używa:

http://www.henwal.pl/oferta.kid,23,aid,20,Folia_fundamentowa_do_izolacji_pionowej.html

 

Styropian, tutaj sprawa trudna, bo jak piszesz liczy się kasa. Jeśli możesz to kup sobie jakiegoś ekstrudowanego (xps). Tu masz porównanie tych dwóch technologii: http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,11112/Itemid,38/

 

Co do drenażu, to ja zrobiłem podkład z piasku, ułożenie ze spadkiem w kierunku studni drenarskiej, zasypanie także piaskiem.

Edytowane przez luke_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj była tak piękna pogoda, że nie mogłem się oprzeć pokusie pojechania na budowę i …

ociepliłem (tak mi się wydaje) połowę ścian fundamentowych.

Teraz mam dwa pytania:

1. Czy piach, żwir, czy cokolwiek, co dawaliście jako obsybkę przylega bezpośrednio do styropianu, czy jeszcze go (styropian) czymś mazialiście bądź tynkowaliście?

2. Patrząc od góry powstało takie połączenie: bloczek – szpara – styropian (szpara, bo kleiłem na placki). Czym wypełnialiście tą szparę bądź jak inaczej zostało to u was rozwiązane? Potem wiadomo przykryje to papa, ale czy teraz to jest OK!?

 

P.S. Luke_p - Thx!

 

Pzdr. Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czym wypełnialiście tą szparę bądź jak inaczej zostało to u was rozwiązane? Potem wiadomo przykryje to papa, ale czy teraz to jest OK!?

 

P.S. Luke_p - Thx!

 

Pzdr. Paweł.

 

Szpary się nie wypełnia - bo się nie da...ja jeszcze od góry całość gdy już przysypałem zamknąłem nisko - rozprężną pianką do styropianu i potem na to i na ściankę fundamentową izolacja pozioma.

 

A styropian na zewnątrz ma klej, w nim zatopiona siatka i znów klej i klej (nabiera to wtedy sztywności i twardości i gruba warstwa Dysperbitu potem piach i to zagęszczone.

Inni różnie, dają folię (szczególnie kubełkową) folię grubą, papę itp., ale ja zrobiłem tak jak napisałem wyżej :)

Pozdrawiam

 

Ps w kilku miejscach ok 2 na jedną ścianę dałem krótkie odcinki rurki(peszla) pionowej pomiędzy ścianę, a styropian(to na wypadek wilgoci i aby sobie odparowała.

Edytowane przez CityMatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, halo !!!! Witam wszystkich. A ja już bym sie wprowadzał jutro do mojej przystani jesliby mi drzwi wewnetrzne na czas przywiezli. Dostawa miała być wczoraj a tu nagle zmiana planow i bedzie w poniedziałek. Jestem zły bo wszystko gotowe jest oprócz drzwi. Na zewnątrz teraz panowie sie wyprowadzili i trwaja prace dociepleniowe oraz płytki na tarasie i elewacja. W domu cieplutko i baardzo przyjemnie . Mam pietra przed przeprowadzka ale jakoś dam radę . Pozdrawiam . Narrra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mury praktycznie postawione, ostatnie szlify zostały może na dzień pracy, potem nadproża i lecimy z wieńcem.

http://spokojnaprzystan.blogspot.com/2010/09/konczymy-murowanie-scian.html

 

Nadproża kupiłem takie:

http://3.bp.blogspot.com/_wBdVUwd46xc/TJTYWQdb5GI/AAAAAAAADEU/jKyE2GimHF4/s200/DSC_3101.JPG

Edytowane przez luke_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadproża kupiłem takie:

http://3.bp.blogspot.com/_wBdVUwd46xc/TJTYWQdb5GI/AAAAAAAADEU/jKyE2GimHF4/s200/DSC_3101.JPG

 

Nie wiem czy to tanie ? czy drogie ale myślę ze jak budowlańcy budują to lepiej jest zrobić nadproża bezpośrednio na budowie - są lepsze- miejsca ich łączenia sa lepiej związane z murem i nie pękają a wewnątrz po otynkowaniu tynk się nie "zarysowuje".

Jeśli natomiast murujesz sam to rozumiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak......skrytykowałem nadproże luke_p i teraz nikt się nie odzywa.

Nie chciałem nikogo urazić, ale przejrzałem rynek nadproży i te wydają się najbardziej zbliżone do materiały z którego budujesz.

Ogólnie jak widzę koszt to w przedziale 20-60 zł za nadproże więc nie jest to jakiś większy wydatek.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących i tych co już zbudowali "Spokojną przystań"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...