Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moi Drodzy,

niniejszym przedstawiam Wam; Moja Spokojna Przytań :) Tak mój domek wygląda na dzień dzisiejszy. Tak naprawdę została klasyczna wykończeniówka, a ja coraz pełniej zaczynam rozumieć sens tego słowa...w każdym z możliwych aspektów i fizyczny i psychicznym i finansowym. :) Mam tylko nadzieję, że przeżyjemy :) Pozdrawiam Was serdecznie

Marzena

_1020469.jpg

_1020470.jpg

Kopia (2) P1020483.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No ale mieszka sie super hiper !!!! Moja spokojna przystań jest naprawde spokojna i do tego śliczna. Tak więc moj biznesplan spełnił sie w 100% i w 5i pół miesiąca od rozpoczęcia budowy się wprowadziłem

 

GRATULACJE i wszystkiego najlepszego w nowym domku !!!

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kocie za pozdrowienia, zdrowie to jest właśnie to co będzie mi teraz potrzebne najbardziej, no może z wyjątkiem kasy ale ty o tym wiesz najlepiej ;) Serdecznie gratuluję. Plan zrealizowany w 100%. Teraz to już nie masz wyjścia i będziesz musiał zrealizować swoją groźbę o zaproszeniu na parapetówkę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzisiaj podliczyłem ile kosztowały kabelki puszki i rozdzielnia do M36a

2727,75 pln

kwota niezła kable drogie pomimo niezłych upustów.

Za osprzęt pewnie ze 2x tyle ...gdyby doliczyć robociznę to bym się przeraził.

Pozdrawiam serdecznie w tą piękną sobotnio niedzielną "Złotą Polską Jesień"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze na stropie, zamykamy kolejne pomieszczenia. Aż strach pomyśleć ile będę musiał na to wylać betonu!

Ok 25-26m3 więc ok 60 ton betonu

Pomyśleć tylko ile będzie ważył taki domek.......ale potwierdzam cały czas jest bardzo ŁADNY widać to już u tych co zbudowali -prezentuje sie naprawdę okazale i przede wszystkim ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocie, naprawdę super,co do pytań to mam trzy;

1. Na jaka podbitkę się zdecydowałeś(chodzi o firmę)?

2. Co położyłeś na tarasie?

3. I jaki kamień masz na elewacji (tez firma)?

Ja tez zdecydowałam się na kamień, teraz szukam tylko takiego który będzie mi odpowiadał kolorystycznie.

Co do zdjęć wnętrz, to ustawiam się w kolejkę. Adres priva wysłałam ci na skrzynkę Muratora, :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, a Twój GWC jaką ma powierzchnię?

Tak się zastanawiam ale chyba zrobię tak jak myślałem 50m "rurowca" aby był :)

 

to "tylko" 40m rury kanalizacyjnej litej fi 200 na głębokości ok.1.6m, (nie przesadzać ze średnicą, to pogarsza wymianę), na końcu czerpnia fi 250 ze studzienką odstojnikową (latem zbiera się tam kondensat - raz na miesiąc trzeba wrzucić pompę zanurzeniową). Z rocznego użytkowania wynika, że praktycznie oprócz przełączenia na wiosnę na czerpnię ścienną, pozostały okres to tylko "grunt" - i to jest właśnie to (rezygnuję więc z planowanej automatyki sterowania przepustnicą). Ponieważ ziemię mam wilgotną, więc żadnego "odpoczynku" dla wymiennika - olbrzymia wygoda!

 

Powodzenia

Edytowane przez mirek05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to "tylko" 40m rury kanalizacyjnej litej fi 200 na głębokości ok.1.6m

 

No to mnie pocieszyłeś.....ja planuję 50 m Q160 więc powinno być dobrze.

Zastanawiam się z tym odstojnikiem ?Czyli spadek zrobiłeś w jego kierunku i cała rura ma lekki spadek w kierunku czerpni?

Skąd tam aż tyle wody? skrapla się na ściankach gdy reku zasysa ciepłe powietrze latem?, a zimne zimą? i tu się ochładza a zima ociepla?

Dziwi mnie, że aż tyle wody !! i czy aby nie pogarsza to jakości powietrza jakie dostaje się do domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyłeś.....ja planuję 50 m Q160 więc powinno być dobrze.

Zastanawiam się z tym odstojnikiem ?Czyli spadek zrobiłeś w jego kierunku i cała rura ma lekki spadek w kierunku czerpni?

Skąd tam aż tyle wody? skrapla się na ściankach gdy reku zasysa ciepłe powietrze latem?, a zimne zimą? i tu się ochładza a zima ociepla?

Dziwi mnie, że aż tyle wody !! i czy aby nie pogarsza to jakości powietrza jakie dostaje się do domu?

 

Spadek ok.2% w kierunku studzienki. Mieszkamy w wilgotnym otoczeniu, więc latem jest "trochę" wody w powietrzu i musi się wykroplić - jednorazowo wypompowuję ok.30l.

Pogarszanie jakości powietrza? - to tak jak z klimatyzacją - klasycznie opisane, że system wentylacji mechanicznej wysusza (centrala/wymiennik też robią swoje) - nie odczuwam tego jako wady.

 

Pozdrowienia

Edytowane przez mirek05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, proszę, chwilę tu nie zaglądałam i żyłam w nieświadomości ile mnie ominęło :)

Kotek - domek super!

Mam pytanie - jakie macie okna? My właśnie stoimy przed wyborem okien, zastanawiamy się między dwiema firmami, ale jeszcze się nie zdecydowaliśmy...

No i kompletnie nie wiemy jakie drzwi zewnętrzne i brama... musimy się zabrać za rozeznanie tematu ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł zakupiony rekuperator

http://cdn1.asteroid.pl/c2/a.eu.fotka.pl.s3.amazonaws.com/059/432/59432681_640.jpg

To już dobry początek dla wentylacji mechanicznej -serce zakupione :)

Teraz pomysł na rurociągi...rura Arota

http://el-mar.sklep.pl//_var/gfx/441814507f5a13656c69eb90047ae3cc.jpg

(może - bo dobra:) z dodatkową izolacją wełną.

na pewno nie ta śmieszna z wełną 3cm wokoło :(

No i rurowy GWC będzie dobrze

 

Pozdrawiam wszystkich "Przystankowiczów"

PS:

Dziękuję Mirku za odpowiedzi - ale masz zdrowie tak wcześnie już przed komputerem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...