Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Widzę, że to masz tego mniejszego Brinka, tez o nim myślimy. Czy projekt instalicji będziesz sobie robił sam, czy tez komuś zlecisz. Gdzie masz zamiar umieścić rekuperator, jakie rury chcesz zastosować no i gdzie kupiłeś w takie cenie rekuperator, czy masz na niego gwarancję i jak długo?

Sory za taka ilość pytań. Odpowiedź może być na priv, coby nie zaśmiecać Waszej PIęknej Przystani moimi prywatnymi pytaniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzę, że to masz tego mniejszego Brinka, tez o nim myślimy.

Czy projekt instalicji będziesz sobie robił sam,

 

TAK

 

czy tez komuś zlecisz. Gdzie masz zamiar umieścić rekuperator

 

NA STRYCHU

 

, jakie rury chcesz zastosować

 

SZPIRO I RURY AROTA OCIEPLONE 15 CM WEŁNĄ

 

no i gdzie kupiłeś w takie cenie rekuperator,

 

PRZYWIEZIONY Z ZAGRANICY

 

czy masz na niego gwarancję i jak długo?

NIE- TAM 2 LATA

Sory za taka ilość pytań. Odpowiedź może być na priv, coby nie zaśmiecać Waszej PIęknej Przystani moimi prywatnymi pytaniami

Pozdrawiam

ps: więcej lub prawie wszystko jest w wątku więc warto jest go prześledzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł zakupiony rekuperator

http://cdn1.asteroid.pl/c2/a.eu.fotka.pl.s3.amazonaws.com/059/432/59432681_640.jpg

To już dobry początek dla wentylacji mechanicznej -serce zakupione :)

Teraz pomysł na rurociągi...rura Arota

http://el-mar.sklep.pl//_var/gfx/441814507f5a13656c69eb90047ae3cc.jpg

(może - bo dobra:) z dodatkową izolacją wełną.

na pewno nie ta śmieszna z wełną 3cm wokoło :(

No i rurowy GWC będzie dobrze

 

Pozdrawiam wszystkich "Przystankowiczów"

PS:

Dziękuję Mirku za odpowiedzi - ale masz zdrowie tak wcześnie już przed komputerem :)

 

Gratuluję wyboru - ktoś produkuje te centrale, a markowane są nazwą dystrybutora - u mnie nazywał się "STIEBEL ELTRON LWZ 170 plus". Jak pisałem, pracuje u mnie non-stop już od roku, zalety (opisane w poprzednich moich postach) znalazły potwierdzenie praktyczne.

U nas jest w pomieszczeniu technicznym - mam "na nim" dodatkowy programator dobowy sterujący wydajnością (zaleta nie do przecenienia - oczywiście można go umieścić dowolnie daleko od centrali).

 

Pozdrowienia budowniczowie, domek jest po prostu cacko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia budowniczowie, domek jest po prostu cacko!

 

Witaj Mirku - dziękuję za uznanie a co do sterownika to zakupię sobie coś takiego :)

http://www.i-pb.pl/produkty/59e51b01_s.jpg

Koszt zapowiada się 150,- a zalety dość spore i sterowność optymalna - umiejscowienie salon, zamiast jednego wyłącznika i będzie dobrze

http://www.images.insbud.net/products/ib-tron_3100/ib-tron_3100fan/ib-tron_3100fan_02_pl.png

Więcej o tym http://www.download.insbud.net/pl/manuals/pl_ib-tron_3100fan-12v.pdf

 

 

Myślę ze będzie dobre

Edytowane przez CityMatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ostateczna wersja rozmieszczenia anemostatów w pomieszczeniach SP

http://cdn4.asteroid.pl/c16/a.eu.fotka.pl.s3.amazonaws.com/059/491/59491435_640.jpg

Na rysunku w garażu są dwa anemostaty wywiewne z rekuperatora tworzą one barierę ze zużytego powietrza wydmuchiwanego z domu, a następnie powietrze to trafia wentylacją grawitacyjną na zewnątrz domu(wentylacją w kominie wspomaganą przez nasadę kominową (wcześniej zamieszczałem foto)

Rekuperator tak jak pisałem umieszczam na strychu za kominem z kotłowni w pomieszczeniu o wymiarach 2x3m stanowiącego niezależne pomieszczenie na strychu- będzie ono wybudowane z płyt MDF ocieplonych 20 cm styropianem z zewnątrz.

Wewnątrz pomieszczenia znajdować się będzie główny układ sterowania rekuperatorem, układ sterowania solarem, centralą DGP oraz wzmacniacze antenowe TV i sat.

Stwierdziłem, że skoro jest tam tyle miejsca(strych)warto po części wykorzystać go właśnie w tym celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas strop prawie na ukończeniu, ale tego trochę jest.

http://spokojnaprzystan.blogspot.com/2010/10/strop-teriva-z-lotu-ptaka.html

 

No i jednak zdecydowałem się także na przeniesienie wyłazy strychowego do garaży, co można zobaczyć na poniższym zdjęciu

http://4.bp.blogspot.com/_wBdVUwd46xc/TM0qIUTi-hI/AAAAAAAADHE/nd1MJMKuFZE/s320/DSC_3207.JPG

 

Mam nadzieję że będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pogoda dopisze to może dostanę dach na Mikołaja :)

 

Ja też na to liczę- moje tynki schną sobie spokojnie ale nim dłużej to dla nich lepiej...

Co do stropu to u mnie było więcej stali i kazałem zrobić dodatkowo w narożach "szczepy na odcinku 1m "każdy narożnik był ze sobą powiązany z drutu q12mm, stemple u mnie były długie bo nie było chudego betonu dlatego wiosną było łatwo je odsprzedać- poszły wszystkie nawet te z tarasu które miały prawie 4m.

Do układania stropu miałem specjalną ekipę ta zrobiła w porozumieniu z inspektorem nadzoru jakieś pomiary potem ustaliła "przegięcie"tak że po rozstępowaniu sufit nie opadł i pozostał prosty.

Wiem również ze w projekcie są dwa sposoby na wykonanie tego stropu jeden to jak widzę tak jak u mnie czyli deski i na nich belki potem jak wszystko się zaleje belki będą zatopione w betonie, a strop stał na wieńcu(a raczej w wieńcu), a innym sposobem było ustawienie belek na cegłach i wylanie tradycyjnie na leżące już belki- inspektor powiedział że przy tej powierzchni dachu bezpieczniej jest pierwszy wariant więc i ja się zgodziłem :) teraz deski palą się w kozie....4,5m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Zapomniałem napisać..jeśli planujesz u siebie rekuperacje w stylu " wszystkie rury na strychu" to warto jest na tym etapie(ja zapomniałem) wmontować rury PCV 160mm w strop wystające ok 15cm gdy przyjdzie wylewka na strop, i wszystko zwiążę nie będziesz musiał wiercić otworów koronkowym wiertłem....to koszt(wiertło i wiertarka i czas)

Ja zużyłem 1 koronkę i sprzęgło De Walt -a za 300,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wentylacje grawitacyjną.

 

Teraz już pamiętam :)

ale nieraz taka informacja zawarta w naszych dialogach przyda się dla innych :)

 

Pewnie wielu z "Przystankowiczów" obserwuje ten wątek - to dobrze, Ja teraz staram się przed opadami śniegu zebrać wszystko na "kolektor wody opadowej" coś w stylu zebrać wodę z rynien w jednym miejscu i wprowadzić pod ziemię w system rozsączający. Jak wszystko się uda szczegóły zamieszczę w wątku :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

i pozdrawiam wszystkich "w trakcie ,przed i po lub na finiszu"

zeszło mi się zanim się zalogowałem bo szczegółowo czytałem całe forum od początku i wszystkie po boku na temat spokojnej przystani.

mam działeczkę pod warszawa w m.jaktorów i przymiezam się do tego projektu tylko ze zmianami

czyli cały dół z wariant I M36AL a całą górę chcę zrobić z warianu II M36 BL.

 

ponieważ nie mam jeszcze zakupionego projektu potrzebował bym o ile to mozliwe rzut parteru z wymiarami do obydwu wersji

bo muszę posprawdzać zanim się zdecyduję na zakup.

mój e-mail [email protected]

za każdą pomoc będę szczególnie wdzięczny , a wdzięcznośc swą mogę odwzajemnić

w postaci doradztwa w sprawie tynków gipsowych cementowo wapiennych, tradycyjnych gładzi tynkowych i malowania bo mam ten

temat w małym paluszku.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOS BO LOS - witamy kolejnego Przystaniowca :)

Tak porównuję te dwa projekty - wariant 1 i wariant 2 i przychodzi mi do głowy pytanie - po co tak kombinować? Po co pół domku ma być z jednego projektu, a pół z drugiego? I gdzie będą schody? Ciekawa jestem bardzo jaki masz zamysł z tym łączeniem dwóch projektów - jeśli możesz, napisz coś więcej.

My budujemy z pojedynczym garażem, więc chyba bez sensu, żebym przysyłała Ci nasz rzut?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz wszystko przez warunki zabudowy

 

a szczególnie kąt dachu

i do tego potrzebuję mieć garaż duży z miejscem na kawałek warsztatu i kącikiem na mały skład paliwka stałego

w postaci drzewa i eko groszku itd.

do tego 3 pokoje to tak naprawdę są dla domowników a jak przyjadą goście jest problem a tak zapraszam na pięterko i mam towarzystwo z głowy

nikt się nie krępuje i może spać do woli .wiem po sobie jak sie śpi u kogoś w salonie i rano gospodyni biega żeby zrobić śniadanko i nie koniecznie

cicho.

zamieszczę zdjęcie mojego kombinowania tylko jeszcze nie wiem jak to sie tu robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOSBOLOS

No w sumie aż tak dużo tych zmian nie robisz :) Rozumiem, że pomieszczenie 6 to kotłownia będzie?

Fajny pomysł z tą garderobą przy sypialni.

I pytanie - Ty chcesz poddasze dla gości budować? hm... no to niezłe imprezki u Was będą :) A tak serio - jeśli to ma być tylko dla gości, to ja bym to przemyślała jeszcze - ta góra jest naprawdę przeogromna - lotnisko niemalże (zresztą tak nazywamy ten nasz "malutki stryszek" :) Jeśli gości u Was zawsze pełno, to może i ma sens, ale jeśli okazjonalnie, to nie wiem czy to dobry pomysł budować 160 m2 dla gości... ja bym to przemyślała czy np. dodatkowy pokój (może inny projekt domu?) by nie był lepszym rozwiązaniem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie do końca tak że dla gościi

bo podoba mi się rozkład pomieszczeń na parterze a warunki zabudowy wymuszają podniesienie kąta dachu

na 35 " więc jak już muszę to zrobię poddasze i nie będzie ono po całości

tylko w najniższym miejscu będzie miało wysokość 1,5 m.

wtedy wyjdzie tak naprawdę bez łazienki jakieś 60-70 wygodnych metrów

do tego znajdzie się miejsce na tz.gabinet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie do końca tak że dla gościi

bo podoba mi się rozkład pomieszczeń na parterze a warunki zabudowy wymuszają podniesienie kąta dachu

na 35 " więc jak już muszę to zrobię poddasze i nie będzie ono po całości

tylko w najniższym miejscu będzie miało wysokość 1,5 m.

wtedy wyjdzie tak naprawdę bez łazienki jakieś 60-70 wygodnych metrów

do tego znajdzie się miejsce na tz.gabinet.

 

Witaj,

 

Jeżeli chcesz zobaczyć mój domek ze zmianami w realu, to zapraszam do siebie.

Chętnie pokażę, to co do tej pory udało mi ukończyć.

Jak prześledziłeś forum to pewnie widziałeś mój projekt po zmianach...

Edytowane przez pawel_1024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...