Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nastała piękna wiosna...i wziąłem się do pracy - na początek poszła papa ...na cały chudziak, a następnie instalacja centralnego odkurzacza - w jeden dzień udało się zrobić dwie rzeczy ...jestem bardzo z siebie zadowolony ;)

 

ps. papa w rogach i połączenie z izolacją poziomą ścian było zrobione jeszcze przed tynkami, i pozostawiony był odcinek ok 25cm od ściany na chudziaku podłodze - teraz szły tylko całe paski:)papy zgrzewane z zakładem do tych pasków, gdyby to robić od początku zeszło by parę dni, a tak przynajmniej bez tynku lepiej się to robi(nie trzeba nic odkuwać ani czyścić.

IMG_6692.jpg

IMG_6695.jpg

IMG_6704.jpg

IMG_6698.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

W sobotę wykonałem jeszcze instalację elektryczną sterowania tego odkurzacza, ale naszła mnie też pewna myśl z którą się podzielę:

Wydaje mi sie , że lepiej jest wykonać te elementy tzn instalację centralnego odkurzacza do miejsca(kolanko łagodne) oraz podkucia do rurek wodnychh (umywalka, zlew, bidet, wc, wanna , kabina) przed tynkowaniem . Jest to nie tyle bardziej pracochłonne ale powstają dość duże bruzdy , nie wiem czy po załataniu ich nie będzie tego widać, wszak co jednolity tynk to jednolity - gdyby zatynkowane to było wszystko razem byłby jednorodny. Łatwiej jest zabezpieczyć przed zniszczeniem czy zachlapaniem niż kuć po otynkowaniu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastała piękna wiosna...i wziąłem się do pracy - na początek poszła papa ...na cały chudziak, a następnie instalacja centralnego odkurzacza - w jeden dzień udało się zrobić dwie rzeczy ...jestem bardzo z siebie zadowolony ;)

 

ps. papa w rogach i połączenie z izolacją poziomą ścian było zrobione jeszcze przed tynkami, i pozostawiony był odcinek ok 25cm od ściany na chudziaku podłodze - teraz szły tylko całe paski:)papy zgrzewane z zakładem do tych pasków, gdyby to robić od początku zeszło by parę dni, a tak przynajmniej bez tynku lepiej się to robi(nie trzeba nic odkuwać ani czyścić.

 

Jaką ostatecznie pape zastosowałeś - jakiego producenta, że modyfikowana SBS to widzę; na jakiej włókninie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ile teraz taka papa?

 

Ja zapłaciłem 6,22 zł/brutto za m2 (rabat 19,01%)

Jestem bardzo zadowolony bo papa układała się super, palnikiem podgrzewałem i pięknie się łączyła z zakładką oraz z papą z ubiegłego roku tworząc szczelną powłokę i tak jak pisałem wcześniej nie wyobrażam sobie aby jakakolwiek folia mogła to zastąpić(chyba, że w płynie ale wtedy cena zaporowa)

IMG_6684.jpg

IMG_6691.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Jestem tu pierwszy raz . Mamy zamiar z małżonką wybudować domek m36 w wersji z pojedynczym garażem. Kupiliśmy już inny projekt, ale kiedy zobaczyliśmy ten domek po prostu zakochaliśmy się w nim. Z wymianą projektu kłopotu nie będzie więc nie ma się nad czym zastanawiać . Obecnie czekamy na decyzje czy ów domek zmieści się na naszej działce... teoretycznie jest ona wystarczająco szeroka -30m ale w warunkach zabudowy zażyczyli sobie 12 m od granicy lasu ,który jest granicą działki i zrobiła się kiszka ... nie wiem jak to przeskoczyć. Na razie problem zostawiłem w rękach projektanta. Działeczka ma 100m długości , może coś wymyśli... działka ma orientację północną , domek chcę tak ustawić aby okna salonu wychodziły na południe i zachód. Pozdrawiam wszystkich i wierzę że uda mi się dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy " Spokojnej Przystani".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Jestem tu pierwszy raz . .............. chcę tak ustawić aby okna salonu wychodziły na południe i zachód. Pozdrawiam wszystkich i wierzę że uda mi się dołączyć do grona szczęśliwych posiadaczy " Spokojnej Przystani".

 

Witamy serdecznie, będzie ciepło w salonie i na tarasie jeśli będzie miał taką orientacje wg stron świata(ja bym się zastanowił bo nieraz po upalnym dniu człowiek poszukuje troszkę chłodu)

A co do projektu to jest kilkoro na forum co z Nami "Przystankowiczami" co budują domek z pojedynczym garażem - trzeba poczytać wątek - będzie wiadomo i to nawet blisko Was ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem 6,22 zł/brutto za m2 (rabat 19,01%)

Jestem bardzo zadowolony bo papa układała się super, palnikiem podgrzewałem i pięknie się łączyła z zakładką oraz z papą z ubiegłego roku tworząc szczelną powłokę i tak jak pisałem wcześniej nie wyobrażam sobie aby jakakolwiek folia mogła to zastąpić(chyba, że w płynie ale wtedy cena zaporowa)

 

A jak oceniasz "zapach" tej papy. Czy jest bardzo intensywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniasz "zapach" tej papy. Czy jest bardzo intensywny

Zapach jest wtedy jak się ją zgrzewa, po ok 7 dniach wietrzeje, jest mało wyczuwalny, ogólnie nie wiem jak długo utrzymywał się zapach wcześniej ale po tynkach nie było go już wcale czuć(ok 2 tygodni wietrzenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak? przecież S - to południe W to zachód

Oj chyba nie znamy kierunków świata ;)

 

rozważając to w tym kontekście masz rację , ale jeśli bierzesz mapę to u góry masz północ. Ja po prostu nie powiększyłem obrazka i nie zauważyłem że opisałeś strony świata. Sorki , na przyszłość się poprawię ...:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...