Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Podzielcie się opiniami na temat kosztów robienia podłogi odnośnie położenia papy oraz zrobienia na niej potem szlichty około 2cm. Bez kosztów materiałów.

 

Ale tak się nie robi:( w takiej kolejności i co to za szlichta te 2cm?

Warstwy patrząc od dołu to :

 

Zagęszczony piasek

chudziak (9 cm)

papa termozgrzewalna (2,4mm)

folia (0,03mm)

styropian (10cm + 5cm)

folia (0,03mm+0,01mm alu)

posadzka (6cm)

wykończenie (ceramika,drewno itp)

 

Napisałem co i jak pismem ile będzie u mnie i to są raczej warstwy dla podłogi na gruncie

 

Co do kosztów się nie wypowiem...bo jeszcze nie wiem - po prostu nie liczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witamy kolejnego zakochanego w Przystani :)

My budujemy w Mysłowicach - od Pabianic to 190 km, więc trochę dużo.... chociaż... my żeby zobaczyć jak wygląda Przystań wybraliśmy się do Dąbrowy Tarnowskiej i utwierdziliśmy się w słuszności wyboru projektu, dzięki uprzejmości mono77 i jego małżonki :)

 

U nas zaczęły się tynki, wcześniej oczywiście położyliśmy rurki wodne - te co będą w ścianach, reszta będzie robiona po tynkach. Tynki ręczne cementowo - wapienne. Jest już otynkowana kuchnia, salon i jedna sypialnia - wygląda super :)

Niedługo zaczynamy elewację - macie jakieś pomysły na kolor domku? Caly czas szukamy, jednak chyba stanie na zlamanej bieli - taki bardzo jasny krem, do tego cokół z płytki klinkierowej, takiej:

http://www.cerrad.pl/images/stories/oferta/kolekcje/country_wisnia/2011/duze/ELEWACJA-GLADKA-CIENIOWANA-rustykalna-245x65x6,5-COYNTRY-WISNIA-PLUS.jpg

Za tydzień mamy mieć montaż okien - mam nadzieję :)

 

Pozdrawiam wiosennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam jeszcze o tych stronach świata - radzę naprawdę dobrze to przemyśleć. Zastanówcie się, czy lubicie ciepło, czy taras i salon od południa to jest to, o co Wam chodzi, a jeśli salon, to i dwa pozostałe pokoje przecież również będą od strony południowej. Nam taki układ pasuje bardzo - lubimy ciepło, lubimy słońce i przy szukaniu projektu istotne było dla nas to, żeby właśnie taras i salon były od południowego zachodu. Ale nie każdy tak lubi, dlatego lepiej naprawdę dobrze się zastanowić co Wam pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

City, no to faktycznie pojechałeś :) :) :)

Ale - masz rację - warto było, bo przecież to poważna decyzja na całe życie. A zupełnie inaczej widać dom na papierze, czy nawet na jakiś wizualkach, a inaczej jak się do niego wejdzie, zobaczy, poczuje na własnej skórze. Jasne, że można się bez tego obejść, ale jeśli się da, to moim zdaniem warto poświęcić czas i zobaczyć domek na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisałaś - ja byłem zdziwiony jego wielkością - w projekcie metraż ni jak się ma do faktycznej jego wielkości oraz tego że wszystko jest zwarte w jednej bardzo ciekawej bryle, i do tego ten strych ;) jak ja go oglądałem miałem już jego projekt w rekach ale dopiero rzeczywiste go obejrzenie uświadomiło mi ze to właśnie jest to;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zaczynamy elewację - macie jakieś pomysły na kolor domku? Caly czas szukamy, jednak chyba stanie na zlamanej bieli - taki bardzo jasny krem, do tego cokół z płytki klinkierowej,

Pozdrawiam wiosennie

 

My planujemy czystą biel i cokół wraz z nadprożami oraz z częścią obwodów okien, parapetami, i wstawkami przy drzwiach wejściowych i garażowych z płytek:

http://www.sklepbat.pl/edane/Asort/Katalog/CE5407.jpg

 

Będą pasowały pod cegły kominów i ogrodzenia(ten sam kolor) i współgrały z oknami, drzwiami oraz dachem (ciemny brąz).

 

Ale to są plany- dobrze, że są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam jeszcze o tych stronach świata - radzę naprawdę dobrze to przemyśleć. Zastanówcie się, czy lubicie ciepło, czy taras i salon od południa to jest to, o co Wam chodzi, a jeśli salon, to i dwa pozostałe pokoje przecież również będą od strony południowej. Nam taki układ pasuje bardzo - lubimy ciepło, lubimy słońce i przy szukaniu projektu istotne było dla nas to, żeby właśnie taras i salon były od południowego zachodu. Ale nie każdy tak lubi, dlatego lepiej naprawdę dobrze się zastanowić co Wam pasuje.

 

My też lubimy ciepełko.Właśnie dlatego ten projekt tak fajnie ułożył się na naszej działeczce.Musi być tez dużo światła gdyż moja małżonka uwielbia "las" w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff, chyba będzie wiosna, czekają mnie tylko drobne prace zewnętrzne (podjazd, brama etc). Czy uważacie, że 350-400zł/m-c (w okresie ciężkiej zimy - Podlasie!) - na ogrzewanie - to mało - czy dużo - przy komforcie cieplnym 22-23 stopnie? Chętnym odpowiem, jak się to uzyskuje (zresztą rozpisywałem się już poprzednio).

 

Miłego budowania!

Edytowane przez mirek05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uważacie, że 350-400zł/m-c (w okresie ciężkiej zimy - Podlasie!) - na ogrzewanie - to mało - czy dużo - przy komforcie cieplnym 22-23 stopnie?

Miłego budowania!

 

No Mirku tylko pogratulować, zużycie na poziomie 60m2 mieszkania- bardzo dobry wynik:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff, chyba będzie wiosna, czekają mnie tylko drobne prace zewnętrzne (podjazd, brama etc). Czy uważacie, że 350-400zł/m-c (w okresie ciężkiej zimy - Podlasie!) - na ogrzewanie - to mało - czy dużo - przy komforcie cieplnym 22-23 stopnie? Chętnym odpowiem, jak się to uzyskuje (zresztą rozpisywałem się już poprzednio).

 

Miłego budowania!

 

chętnie skorzystam z podpowiedzi ,jeśli nie chcesz pisać tu to proszę prześlij na mój mail : [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję zatem , iż warto każdą odległość przebyć aby móc obejrzeć nasz przyszły domek w trakcie realizacji. Bardzo chętnie skorzystamy z krótkiej gościny któregoś z budowniczych . Agagruszko do Ciebie mamy chyba najbliżej...? ;)

 

kangurku, zapraszamy serdecznie - najbardziej odpowada nam weekend i popoludnia od 15... ale w razie wojny wezmę sobie urlop, albo urwę sie na godzinkę z pracy... tak więc dajcie znać kiedy chcecie przyjechać :) Nr tel przesylam na priv. Do zobaczenia :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na zewnątrz cieplej więc i praca w domu posuwa się powoli acz skutecznie.

Ja rozpocząłem układanie styropianu na odizolowanym chudziaku i zabrałem się za wykonywanie instalacji CWU i Wody zimnej - nawet nie wiedziałem, że aż tyle rurek i kształtek muszę kupić...no cóż instalacja dość rozbudowana bo z cyrkulacją i jeszcze zażyczyłem sobie na każdej ścianie zawór do podlewania i myjki ciśnieniowej tak na wszelki wypadek.

IMG_6741.jpg

IMG_6743.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jakiej firmy dajesz styro, jaka grubość i rodzaj (100-ka?)

Tak to jest styropian EPS 037 dach podłoga dawna 100 o wytrzymałości 2,4t/m2 w wymiarach 10cm+5cm ( na fotografii przed instalacją wodną pierwsza warstwa)

 

2. czy folia pod styro jest konieczna? (izolacyjnie mamy papę a ten rodzaj papy nie "gryzie" sie ze stryro)

Daję bo uważam że powinna być - koszt niewielki grubość 0,03 taka jak niektórzy dają na chudziak w 1 warstwie, czas rozkładania w SP 4 h myślę, ze warto dać, dodatkowo styropian lepiej się układa i ma 100% pewność, że nie dotyka papy(brak bezpośredniego kontaktu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. czy folia pod styro jest konieczna? (izolacyjnie mamy papę a ten rodzaj papy nie "gryzie" sie ze stryro)

Dałem dokładnie taką folię:

FOLIA BUDOWLANA-OCHRONNA 4X30 CZARNA TYP 300 w cenie 85 zł za 120m2

A to, że styropian nie "gryzie" się z papą to wiem bo mam taką papę :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kangurku, zapraszamy serdecznie - najbardziej odpowada nam weekend i popoludnia od 15... ale w razie wojny wezmę sobie urlop, albo urwę sie na godzinkę z pracy... tak więc dajcie znać kiedy chcecie przyjechać :) Nr tel przesylam na priv. Do zobaczenia :)

Pozdrawiam[/QUOT

Agagruszko pasuje wam tak samo jak nam. Super:) Pracujemy cały tydzień i kończymy ok. 14-tej więc po 15-tej jest ok. Jakoś trzeba dojechać ze Rzgowa... Droga do was powinna być fajna. Pozdrówka>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...