Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

City, ale jemu chodziło o położenie siatki na rurkach. Są różne szkoły, włókna też są stosowane i chyba się sprawdzają - mam nadzieję :)

 

Ja wiem ale nawet jak się położy na to w jaki sposób można to uszkodzić po zalaniu? przecież dochodzi to trwałego połączenia tych materiałów - ruchów nie ma żadnych, a sztywność zabezpiecza a nie uszkadza rurki w płycie grzejnej bo taka właśnie płytę tworzy jastrych z zatopionymi w nim rurkami czy przewodem grzejnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy - firma z Sosnowca Mixrem czy jakoś tak. Koszt 32 zł za m2, w tym też ułożenie folii i styro, oni dają cały materiał, oprócz styropianu. Nie wiem co można napisać więcej - przyjechali, trzy auta piachu wysypali, dwie palety cementu, spalinową maszynę do mieszania tego wszystkiego - mieszali, sypali, rozgarniali, wygładzali - trzy dni roboty, a domek nie do poznania - nagle zrobiło się tak... uporządkowanie - wszystkie rurki już niewidoczne, wszędzie można spokojnie chodzić. To takie zakończenie dużego etapu jest. Teraz naprawdę, jak dla mnie przynajmniej, zaczyna się wykończeniówka :)

Pozdrawiam

 

No i u mnie posadzki zakończone - ładnie, czysto, rurek ogrzewania nie widać ...zakończyli wczoraj ale dzisiaj dopiero mogłem ocenić - jak podlewałem konewką ...może urośnie ;)

Cena podobna 31,-/m2 (siatka metalowa cement piasek rzeczny, plastyfikator,włókna polipropylenowe i robocizna w cenie).

 

Fotki potem...jak zabiorę aparat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

City, a jak długo będziesz polewać wylewki? I wiesz może jak długo to potem schnie? Pozdrawiam

 

Trzy dni - po 10l/pomieszczenie = 200 l na dom ;)

Dzisiaj zakończyłem czas schnięcia 3-4 tygodnie (bez przeciągów, gwałtownych zmian temperatury - nie przykrywam folią bo nie widzę takiej potrzeby- w lipcu gdy powietrze jest suche to warto - teraz jest wręcz sauna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie ocieplenia fundamentów,dzisiaj mój murarz powiedział,że nie potrzebuje kołków do styropianu.Tak się robi? czy czyste wygodnictwo,przecież jak ze ściany może się odkleić to tutaj też prawda?

 

Nie daje się kołków z trzech powodów:

1.Szkoda kasy i wygoda ;)

2.Nie dziurawi się izolacji !

3. Nie potrzeba - kołkuje się to czego grunt nie przyciska do muru - Gdyby gruntu(piasku) nie było , też by się nie kołkowało bo wysokość to żadna i klej i siatka przytrzyma.

 

Kołkuje się elewację bo tam nie potrzeba szczelności, a i wiatr może oderwać w wielkim podmuchu.

 

Twój murarz ma rację

 

Tak jak na fotkach, a teraz to już prawie w ogóle nie wiać tego styropianu bo jest pod ziemią ;)

IMG_2354.jpg

IMG_2369.jpg

IMG_254.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też budujemy Spokojną Przystań :cool: i witamy serdecznie wszystkich na forum.

Mamy już prawie wszystkie papiery i ambitne plany, żeby na zimę był dach.

Wybraliśmy wersję parterową z garażem dwustanowiskowym - lustrzane odbicie. Zmian w projekcie prawie nie ma - większe okno w salonie i właz na strych w garażu, ale korciło nas żeby zmieniać, poszerzać itd.

Szkoda tylko że jeszcze nie obejrzałam tego domu w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mnie zechce zaprosić to chętnie, oj chetnie:).

Co do naszej chałupy to fundamenty bez żadnych fajerwerków - tak jak wszycy. Ściany z porotermu łączonego na piankę (DRY FIX), strop terriva, a dach blachodachówka (wolałabym dachówkę ale 20 tysięcy różnicy buuu......). Bez kominów bo wentylacja mechaniczna z rekuperacją i GWC. Może będzie jeden komin do kominka, ale ja mieszkam w domu w którym pali się w piecu i wcale mnie to nie rajcuje. Za każdym razem jak to robię, to sobie przysięgam, że w nowym domu NIGDY WIĘCEJ !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam za najcenniejsze wypowiedzi "przodownikow pracy" tego forum. Szczególny ukłon w Twoją stronę CityMatic. Przeczytałam wszystko "od deski do deski", pewne fragmenty nawet kilka razy. KAWAŁ DOBREJ ROBOTY !!!

Nasze pierwsze kroki są już mało interesujące przy takim zaawansowaniu prac jak u innych. Więc pewnie częściej bedę korzytać z doświadczeń innych niż sama się udzielać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mnie zechce zaprosić to chętnie, oj chetnie:).

Co do naszej chałupy to fundamenty bez żadnych fajerwerków - tak jak wszycy. Ściany z porotermu łączonego na piankę (DRY FIX), strop terriva, a dach blachodachówka (wolałabym dachówkę ale 20 tysięcy różnicy buuu......). Bez kominów bo wentylacja mechaniczna z rekuperacją i GWC. Może będzie jeden komin do kominka, ale ja mieszkam w domu w którym pali się w piecu i wcale mnie to nie rajcuje. Za każdym razem jak to robię, to sobie przysięgam, że w nowym domu NIGDY WIĘCEJ !!!

 

Witaj ;)

 

widzę że bratnia dusza odnośnie kominów i palenia mi się trafiła :)

 

Ja działam na Mazowszu. Jak byś miała chęć zajrzeć to zapraszam, choć część nocną bardzo pozmieniałem... Z jednej strony to może nawet lepiej, bo można podejrzeć zmiany i samemu ocenić czy warto. Myślę że dobrze na bazie doświadczeń innych nabrać pewności czego się chce a czego zdecydowanie nie ;) Jak już robisz reku i GWC, to polecam pomyśleć jeszcze o odkurzaczu centralnym :)

 

Pozdrawiam

 

PS. Właśnie wczoraj Panowie skończyli ukladanie jastrychu. Ale super. Wreszcie okna na właściwej wysokości, normalna wysokość pomieszczeń itd i jest normalna podłoga! Zdjęcia lub link podrzucę niedługo, bo aparat został na budowie, a wejdę tam dopiero jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz centralny zdecydowanie tak i ogrzewanie podłogowe i .....uwaga.... pompa ciepła! :D

Ale to nie dla tego że okradłam bank. Mamy wsparcie bliskiej osoby - wielkiego zwolennika tego typu ogrzewania.

 

A od Warszawy kawałeczek w stronę Katowic chętnie się przejadę, bo ja od Warszawy kawałek w stronę Lublina mieszkam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam za najcenniejsze wypowiedzi "przodownikow pracy" tego forum. Szczególny ukłon w Twoją stronę CityMatic.

 

Dziękuję ;)

Ja naprawdę staram się tylko podzielić tym co wiem i co uważam za ważne. Nie należę do osób które są "naj" bo wielu rad słucham, a wypowiedzi analizuję.

Należę również do osób które chętnie podzielą się zawsze doświadczeniami - również tymi złymi aby ustrzec innych bo niestety podczas budowy takich rzeczy po prostu jest mnóstwo!

I bardzo się cieszę ze mogę komuś doradzić czy pomóc, a jeśli z tego skorzysta to tym bardziej jestem zadowolony - Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...