Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W dwa miesiące? To te mapki powinny gratis być - przegięcie jakieś... I co? wyjaśniło się z tym Waszym lasem?

 

City, a jak długo będziesz polewać wylewki? I wiesz może jak długo to potem schnie?

 

Pozdrawiam

z mapkami złożyliśmy wniosek o zmianę brzmienia punktu dotyczącego odległości od lasu i teraz czekamy... oczywiście musieliśmy go rzeczowo uzasadnić , jest szansa że się uda ... ale znowu ucieka czas:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Coraz więcej zwolenników Spokojnej Przystani, oby tak dalej.

 

Przyznam się że po tej zimie wpadłem w jakiś dziwny letarg spowolnienia. Największy wpływ miał problem z wyborem ekipy, ale na szczęście udało mi się już wybrać elektryka i zaczynamy kłaść kable z końcem przyszłego tygodnia. Ekipy do tynków także w pogotowiu. Teraz jeszcze potrzebna mi ekipa do elewacji. Tutaj cały czas zastanawiam się czy nie zdecydować się na ocieplenie z wełny. Szkoda tylko że wełny są albo 12cm albo 15. W sumie 15 cm to już wypas pełen, ale trochę kosztuje.

 

Czy ktoś z Was, mają już gotową elewację wyliczył swoje U dla przegrody zew?

 

Nasze drzwi także już gotowe, ale czekam z montażem do końca prac tynkarskich, póki co czekają na magazynie u stolarza: http://spokojnaprzystan.blogspot.com/2011/05/drzwi-zewnetrzne-juz-gotowe.html

 

Wybieramy także bramę, na początku miał być normstahl, ale kolor żaden nie podchodzi, więc pewnie zdecydujemy się na krispol z automatyką nice: http://spokojnaprzystan.blogspot.com/2011/05/jaka-brama-garazowa.html

 

Zastanawiam się też na schodami wejściowymi na gruncie, bardzo fajne ma bruk-bet, ale może znajdę jeszcze jakieś alternatywy. Taras na gruncie wtedy także bym zrobił z bruk-betu.

Edytowane przez luke_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dawno nie grzebałem w internecie - i co widzę pojawiła się wersja "C"

równie ładna - podoba mi się ten domek jednak ;)

Spokojna przystań III

 

Faktycznie fajnie wygląda :)

 

Mam wrażenie że po mojej adaptacji projektu przez szefową architektów w Muratorze, ktoś zaczerpnął ode mnie kilka pomysłów: duże okno do podłogi w salonie, duże okna w kuchni i w pokojach, okna z pokojów dziecinnych nie na taras żeby mogły spać pomimo imprez i wydłużony dach i taras prawie identycznie... :) Mówiłem Paniom że 12m2 dla dzieci to minimum metrażu moim zdaniem i tyle mam, a więcej nie chciałem. Powiększać można bez końca a potem wychodzi 350m2 i trzeba to grzać i sprzątać.

 

Szkoda że nadal wejście do kotłownie robią z części czystej, a nie z garażu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Załączam zdjęcia z prac instalacyjnych: odkurzacz centralny; CWU + cyrkulacja; ogrzewanie podłogowe;

Na podłogówkę poszło 1339mb rury fi 16mm Purmo - gęściej niż pod kocioł, bo pod pompę ciepła.

 

Zona jak zobaczyła co Panowie robią, to mówi - Paweł, przyjadź, bo miała być wylewka a Panowie jakiś brudny piach wysypują... :)

- faktycznie wygląda to nieźle.

 

Mogę dorzucić potem zdjęcia na gotowo jeśli ktoś by chciał :) Wreszcie nisko, gładko - zajefajnie!!!

Teraz tylko nawilżać z 10 dni...

 

Pozdrawiam :)

P1090113.JPG

P1090131.JPG

P1090150.JPG

P1090151.JPG

P1090166.jpg

Edytowane przez pawel_1024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka fotek :)

No prawie tak jak u mnie;) - żartuję, ale siateczka z drutu po całości.

brudny piach
widzę, że nie tylko jednostki mają podobne skojarzenia.

 

Miałbym tylko pytanie:

Jeśli dałeś 10 obwodów bo taki jest rozdzielacz to nie za dużo jest mb w obwodzie? pompa da sobie radę?(ale rurki położone klasycznie i elegancko.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym tylko pytanie:

Jeśli dałeś 10 obwodów bo taki jest rozdzielacz to nie za dużo jest mb w obwodzie? pompa da sobie radę?(ale rurki położone klasycznie i elegancko.)

 

poszły dwa rozdzielacze 10-sekcyjne, drugi w kotłowni. Są 3 pętle samego ogrzewania ściennego + 15 reszty i dwie sekcje wolne na wypadek zaadoptowania góry w razie potrzeby. Jedna pętla 48mb, reszta 72-84mb. Dzięki i pozdrawiam.

 

Aha. Ważne - polecam przemyśleć kilka kwestii:

1. zastosowanie listew APU przy oknach i drzwiach. Plastikowe okna pracują i w zależności od temp. ich wymiar troszkę się zmienia.

Ja sam to przegapiłem a wykonawca nic nie powiedział i mam już małe ryski wzdłuż drzwi, przy oknach niezauważalne na razie.

2. Teoretycznie powinno się zastosować izolację paroprzepuszczalną np. taśmę specjalną SOUDALA:

http://folnet.pl/grupa/tasmy/tasmy-uszczelniajace

Wtedy pomimo rysek dom jest szczelny.

3. Przy zakończeniach parapetów np. alu lub stalowych zakłada się zaślepki i co ważne mało który nawet wykonawca o tym wie, że musi tam być luz zostawiony a nie na styk, bo parapet od temp i od słońca potrafi się sporo wydłużyć i albo faluje i się gnie albo robi wgniecenie w tynku i styropianie. Ja u siebie nie wiedziałem i mam nadzieję że będzie ok...

4. Wykonawcy często, bo im się nie chce wklejają siatkę bez zakładu - bo im się nie chce. Nie wszędzie ale bo im akurat się rolka skończyła itp. Przy narożnikach okien powinna być podwójnie - np. dołożony kawałek pod skosem.

5. Styropian przed nałożeniem kleju powinni zmatowić specjalną pacą szorstką - klej trzyma się jak należy.

6. Przed nałożeniem kleju pod siatkę muszą całą ścianę zmatowić i wyrównać.

7. Sprawdzić lampą wzdłuż ściany przed nałożeniem kleju a potem przed strukturą, czy ściana jest gładka. Kolega jak włączył halogeny w podbitce po oddaniu na gotowo - załamał się i nie włacza halogenów. Tak nierówno. Sprawdź gładkość ścian najbardziej na ścianach wzdłuż których może świecić słońca jak zachodzi - strasznie to widać.

8. Nich robią ściany na gotowo jednego dnia razem z glifami okiennymi i drzwiowymi! Koniecznie, bo będą róznice. Niech nie robią łatek i poprawek dnia następnego. Jeżeli nawet po tygodniu będzie ok, to po zimie już będzie widać. Zawsze.

9. Nawet jak wykonawca wydaje się super w porządku nawet na chwilkę nie trać czujności;)

 

Pozdrawiam. Mam nadzieję że pomogę, bo sam będę przemalowywał grafitowy kolor u siebie przez błędy wykonawcy :(

Edytowane przez pawel_1024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. chwilę mnie nie było, a tu proszę, same ciekawe tematy poruszane :)

 

Karola, jaką wersję domku wybrałaś?

 

City, chciałam ci podać linka z tematem o piecu nr 1, ale widziałam, że pilnie go śledzisz ;) Daj znać co wybierzesz i dlaczego, bo ta decyzja jeszcze przed nami. Bardzo wstępnie myśleliśmy o Vaillancie ecoCOMPACT VSC INT 126/2-C 140, ale w temat musimy dopiero się wgłębić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola, jaką wersję domku wybrałaś?

 

Wybrałam M36a, ale chcę zrobic z garażu dwustanowiskowego jedno a pozostałą częśc zagospodarowac na kotłownię. Myślałam też żeby zrobic wejście na poddasze z garażu, ale nie wiem czy nie jest tam za nisko.

Patrząc na wszystkie zdjęcia z etapów chciałabym żeby tak już było u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Niestety nie mam dobrych wiadomosci... Musimy prawdopodobnie odlozyc budowe tego wspanialego domu w czasie. Co sie stalo?

A mianowicie sprzedajacy zatail informacje nt. kanalizacji... a moze inaczej - nie sprawdzilismy tego.

Link do tematu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?180909-Sprzedajacy-zatail-informacje-o-kanalizacji...

 

Pamietajcie - sprawdzac, sprawdzac, sprawdzac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałam M36a, ale chcę zrobic z garażu dwustanowiskowego jedno a pozostałą częśc zagospodarowac na kotłownię. Myślałam też żeby zrobic wejście na poddasze z garażu, ale nie wiem czy nie jest tam za nisko.

Patrząc na wszystkie zdjęcia z etapów chciałabym żeby tak już było u mnie :)

 

Co do wyjścia na poddasze z garażu - my tak mamy, ale my budujemy M36 - z pojedynczym garażem. Odezwij się do mono777 - on na pewno ma wyjście z garażu i M36a. Czy ktoś jeszcze z forum, nie pamiętam. Ale ogólnie pomysł bardzo dobry - w korytarzu to nie jest zbyt szczęśliwe miejsce na ten właz.

Z części garażu kotłownię? Pokażesz projekt po zmianach?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montował już ktoś drzwi ppoż w garażu? Jeśli tak to kiedy, przed tynkami i wylewkami czy dopiero po?

 

 

Co do wyjścia na poddasze z garażu - my tak mamy, ale my budujemy M36 - z pojedynczym garażem. Odezwij się do mono777 - on na pewno ma wyjście z garażu i M36a. Czy ktoś jeszcze z forum, nie pamiętam.Pozdrawiam

 

Ja mam :)

Edytowane przez luke_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montował już ktoś drzwi ppoż w garażu? Jeśli tak to kiedy, przed tynkami i wylewkami czy dopiero po?

 

Oczywiście, że po to się robi - inaczej będzie kiepsko się robić - pamiętaj że jeśli chcesz aby to były takie drzwi z prawdziwego zdarzenia ppoż to pianka do ich montażu też musi być ppoż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...