Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie miałem wpisów, ale to wszystko przez zaabsorbowanie postępami na budowie. Ławy zostały zalane także pod "otwarty" taras (bo górny poziom ław akurat - ze względu na spadek terenu - był prawie na wysokości "odkrytego gruntu"). No i "dzięki" temu taras ten będzie "widokowym". Oczywiście wszędzie fundamenty i wieniec w pełni zbrojony na wierzchu. Dzisiaj zainstalowane zostały przepusty do garażu pod wodę - 2-a - jeden na wodę z wodociągu w drodze, drugi pod ewentualne wejście ze studni, oraz wejście pod ławą rurami fi200 do pomieszczenia gospodarczego - czerpnia z planowanego gruntowego wymiennika ciepła do centrali rekuperatora.

No i dzisiaj zasypane zostały fundamenty piaskiem - poszły 32 wywrotki po 18t - prawie 500t w fundament, reszta czeka jutro na obrzucenie fundamentów z zewnątrz. Ścianki budynku "wewnątrz" zasypanych tarasów zostały ocieplone styrodurem (bez folii) - na dysperbicie. Oprócz tego ścianki zewnętrzne - także tarasów - dostaną styrodur 80mmm + folia kubełkowa.Oczywiście zdaję sobie sprawę z niedogodności powstałych tak mostków termicznych, ale zrobię "pełną" otulinę na fundament przy ścianach budynku. Zasypane fundamenty zagęszczone mechanicznie. Od jutra murowanie ścian z gazobetonu. W tygodniu hydraulik zrobi kanalizację, w piątek zalewanie chudego betonu - z gruszki (ok.14m^3). Do świąt powinny stać ściany, w styczniu strop i więźba dachowa .... ufff.

Koszty niemałe, ale robota idzie piorunem, ekipa świetna!!!!

 

 

Witam serdecznie-chciałbym wiedzieć ile drutu zbrojeniowego potrzeba do fundamentu-bardzo mi na tym zależy-tej wiedzy

 

Bardzo mnie interesuje również ile potrzeba na ten dom-stali..proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam! kosztorys przedstawia się następująco;

wykopanie fundamentów: 150 zł (koszt piwa) kopane recznie

fundamenty lane z gruchy 11 tys.

bloczki betonowe 38x24x14 5000tys.

remix+ cement =400zł

dysperbit + izolbet + papa: 1000zł

Robocizna= 0 zł nie licząc piwa

 

razem 17550 zł

 

Jeśli chodzi o zdjęcia to podeślę w najbliższym czasie.

 

pozdrawiam

 

Witam raz jeszcze czy ktoś ma kosztorys tego domku(np na jesień 2008)

jeśli ktoś to liczył może prześle

:) Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Policzyłem ze stron projektu i wyszło mi tak:

 

Q6- 412kg

Q12- 1185kg

Q16- 365kg

 

Mam nadzieję ze sie nie pomyliłem dane zaokrąglałem do góry :wink:

Tak też zamawiam i płacę bo stal idzie w górę i myślę ze to ostatni dzwonek na jej zakup po tańszej cenie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Policzyłem ze stron projektu i wyszło mi tak:

 

Q6- 412kg

Q12- 1185kg

Q16- 365kg

 

Mam nadzieję ze sie nie pomyliłem dane zaokrąglałem do góry :wink:

Tak też zamawiam i płacę bo stal idzie w górę i myślę ze to ostatni dzwonek na jej zakup po tańszej cenie :p

Wiec zakupiłem stal wszystko wyszło mi poniżej 5000,-kupowałem w dobrej cenie wiec uważam, ze dobrze zrobiłem.

Q12 2,09 zł/kg

Q16 2,15 zł/kg

Q6 2,33 zł/kg

Brutto

Odpowiedzi co do potwierdzenia ilości nie dostałem -kupiłem taką ilość jaka wynikała z poszczególnych stron projektu i dotyczyła odpowiedniego asortymentu

Może komuś ta informacja sie przyda w czasie zakupów albo porównawczych

Pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących M36a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich budowniczych spokojnej przystani :) ja aktualnie jestem w fazie przygotowania do budowy paki :) do tej pory zrobiony jest fundament, kanalizacja i pierwsza wylewka. Koszt ok. 32 tysiące

- robocizna 4000,

- deski 3200,

- beton 16700,

- stal 2300,

- rury kanalizacyjne 800,

- bejca izolacyjna 250,

- ziemia 2000 + koparka 200 (zasypanie fundamentu)

+ inne drobne wydatki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

co potrzeba do budowy ( ściany) :D

- cegła max- 4500 szt.

- cegła pełna - 2500 szt.

- cegła k3 - 1200 szt.

- cegła dymowa (wentylacja) 120 szt.

- cement 2,5 t

- piasek murarski 16 t

- wapno budowlane 2 t

 

STROP

- stal zbrojeniowa żebrowana ř 12 mm – 300 kg

- -II- ř 10 mm - 1500 kg

- stal zbrojeniowa gładka 3S ř 6 mm - 300 kg

- stal zbrojeniowa żebrowana ř 16 mm - 250 kg

drut do wiązania - 30 kg

- beton ok. 30 m3

- 8 kubików deski do szalunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witam . stal zbrojeniowa 10 mm, a wzięło się to stąd. że zmieniłem strop i robię cały wylewany żelbetowy, jeśli ktoś chce to mam zrobiony szkic zbrojenia stropu i z obliczeń wychodzi, że wejdzie 1785 kg :) pozdrawiam

 

Witam serdecznie :wink:

No pewnie że sie uśmiechnę:)

Jeśli kolega robi monolit-to może i wyjdzie taniej i lepiej?

Zawsze warto skonsultować co i jak

Z góry dziękuję za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witam . stal zbrojeniowa 10 mm, a wzięło się to stąd. że zmieniłem strop i robię cały wylewany żelbetowy, jeśli ktoś chce to mam zrobiony szkic zbrojenia stropu i z obliczeń wychodzi, że wejdzie 1785 kg :) pozdrawiam

 

Witam,

jeżeli można to ja również poproszę na [email protected]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

22 grudnia były gotowe ściany z bloczka ze Śniadowa, nadproża i podciągi. Majster zwrócił uwagę na to, że w ścianie frontowej garażu jest kawałek ściany przy słupie, który "nie trzymając" się niczego ma przenieść obciążenie długiego podciągu - został więc zazbrojony i wylany wraz ze słupem i podciągiem. Wysokość ścian została podwyższona o 12cm (połówka bloczka), ponieważ w pomieszczeniach poza garażem mają być rozprowadzone kanały powietrzne rekuperacji (sufit podwieszany), oraz umieszczane spoty halogenowe.

Wznowienie prac nastąpiło w 4-ym tygodniu stycznia - po mrozach. Rozpoczęto szalowanie pod strop - poszło ok.400 stempli 305cm i 7m3 drewna. Strop ma mieć grubość 15cm - w garażu obniżony o 2cm (17cm). Przewidywane zużycie stali to ok.500kg fi12 (zostało mi), 1650 fi10 i 300kg fi6.

Wyłaz strychowy został przeniesiony do garażu - nie będzie mi psuł estetyki sufitu w mieszkalnej części budynku - ale co ważniejsze - nie stworzy mi trudnego do zaizolowania cieplnego elementu. Wielkość otworu - 120x85cm.

Wieniec zbrojenia jest wysoki na ok.26cm, na ścianki działowe została położona dylatacja od stropu - styropian 2cm - zwykły.

W wieńcu zostaną wstawione wkładki 220x160mm ze styropianu, które po usunięciu stworzą przepusty do rozprowadzenia kanałów rekuperacji. W stropie wstawionych zostanie też kilka krótkich rur kanalizacyjnych fi1100, które stworzą przepusty dla - wentylacji garażu, wentylacji kanalizacji, elektryczności i różnych przewodów sygnałowych.

Co do rekuperacji - czerpnia będzie na ścianie przy wejściu, wyrzutnia - na ścianie łazienki.

Strop planuję ocieplić wełną grubości 2 razy 10cm, pomiędzy legarkami położonymi krzyżowo. Na legary - płyta OSB.

Krokwie - ze względu na zastosowanie blachodachówki zostały znacznie pocienione - do 5cm - oprócz części, gdzie nie są podparte płatwią. Wysokość krokwi - 200mm (oprócz narożnych i gniazdowych - gdzie zachowane 220mm). Została także zmniejszona grubość płatwi (przy zachowanej wysokości). Razem - ok.8.29m3 drewna.

Aha - chyba zapomniałem wspomnieć, że drzwi na odkryty taras zostały poszerzone o jedno skrzydło - salon nie ma wszak okien!!!!

Zrezygnowałem z kłopotliwych (mostki termiczne) i potwornie drogich naświetli bocznych w drzwiach wejściowych, zostało naświetle ponad drzwiami.

w przyszłym tygodniu betonowanie stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłaz strychowy został przeniesiony do garażu - nie będzie mi psuł estetyki sufitu w mieszkalnej części budynku - ale co ważniejsze - nie stworzy mi trudnego do zaizolowania cieplnego elementu. Wielkość otworu - 120x85cm.

............

Aha - chyba zapomniałem wspomnieć, że drzwi na odkryty taras zostały poszerzone o jedno skrzydło - salon nie ma wszak okien!!!!

Zrezygnowałem z kłopotliwych (mostki termiczne) i potwornie drogich naświetli bocznych w drzwiach wejściowych, .

 

Witam bardzo słuszne wnioski i prace-tylko coś z tymi oknami w salonie są przecież w projekcie :wink:

 

Ja też planuję blacho dachówkę ale również i panele słoneczne a one są ciężkie-i chyba zostawię dach dla dachówki.

 

Może jakieś foto?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budowniczych Spokojnej przystani.

My ciągle czekamy na warunki zabudowy. Już powoli tracimy nadzieję, że coś z tego będzie:(

Mam pytanie, czy ktoś już optymalnie rozwiązał kotłownię na paliwo stałe? U nas niestety nie zanosi się w najbliższej przyszłości na gaz i pozostaje tylko ekogroszek lub coś w tym rodzaju.

Moje zmiany pójdą chyba w kierunku jak poniżej, tylko do końca nie jestem pewny czy robić przejście z garażu przez kotłownię czy do kotłowni przez garaż. Chyba to drugie będzie lepsze bo czytałem, że jak się pali ekogroszkiem to w kotłowni się strasznie pyli.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/42681755b33c0fab.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0cc00189c22b07c8.html

 

Jakość może nie najlepsza, ale to z powodu braku odpowiedniego oprogramowania.

 

Pozdrawiam

Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wpisu "Waldek 14" z 9 lutego:

 

Podoba mi się, że są nowe koncepcje w zabudowie wybranego projektu - połączenie okien, przesunięcie w głąb drzwi z salonu do części mieszkalnej. Ale mam pewne ale.

 

Po pierwsze - zmiany w korytarzu (poszerzenie skosem) znacznie ogranicza powierzchnię garderoby - która jest bardzo, bardzo potrzebna!!!! Dodatkowo przeniesienie tam schodów strychowych - i jeszcze komina - praktycznie likwiduje to pomieszczenie w sensie pierwotnej funkcji.

 

A propos schodów strychowych - stanowić będą chcąc nie chcąc mostek cieplny (nie tak łatwo stworzyć tam dobrą izolację).

 

Praktyka pokazuje, że w wiatrołapie powinno być sporo miejsca na odzież i buty, które (szczególnie po deszczu i śniegu) muszą wyschnąć - nie załatwi tego szafa z przesuwnymi drzwiami (w budowanym przez nas domu zadanie przechowywania podręcznej - ale nie mokrej już odzieży spełni szafa w pomieszczeniu obok wiatrołapu - przejściu do garażu).

 

Nie wypowiadam się co do spraw ogrzewania (u nas elektryczne piece kumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem + rekuperacja z GWC i wykorzystaniem ciepła znad kominka do centrali, podłogowe do "dogrzania" jedynie).

 

Życzę wytrwałości w walce z biurokracją - u nas trwało (z aneksem do warunków zabudowy) dokładnie pół roku - jak w przepisach!!!

 

Powodzenia, budowniczowie "Spokojnej Przystani" łączcie się!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wczoraj został wylany strop, poszło znacznie więcej niż zakładałem betonu. .. ale to nie wada. Jest już na budowie więźba dachowa, od jutra rusza jej montaż (oczywiście bez końcowego "dociągania" śrub mocujących murłaty).

 

W ostatnim tygodniu marca zjedzie na budowę pokrycie dachowe ze wszystkimi akcesoriami (ok.380mkw blachy - netto pokrycia będzie ok.310mkw).

 

Pracuję nad instalacjami zwłaszcza projektami grzewczej (piece AEG akumulacyjne, rekuperator MISTRAL z dwukrotnym wymiennikiem, przewód grzejny akumulacyjny w tarasie). Prawdopodobnie do grzania ciepłej wody elektroniczny podgrzewacz przepływowy STIEBEL DDLE ThermoDrive 24kW mocy (oczywiście przełącznik priorytetowy). Bardzo rozbudowana elektronika sterująca do wszystkich urządzeń związanych z energetyką ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zakończony został montaż więźby dachowej, a dzisiaj - pod mocowaną membranę (120/m2) na dojrzewający na stemplach strop monolityczny wniesione zostały legary 5x10cm oraz 66 płyt OSB grubości 22mm - ostatnia szansa przed pokryciem dachu. Na bazie tych legarów powstanie konstrukcja z ociepleniem 20cm wełny mineralnej. Faktycznie pomieszczenie poddasza jest bardzo niskie - chociaż umożliwia poruszanie się "na stojąco".

Komunikację utrudniają też słupy podporowe.

 

Na zewnętrzną (ponad połacią dachową) część komina pójdzie 120 szt cegieł klinkierowych

 

Ale wyżej wymienione kłopoty nie stanowią dla mnie akurat problemu - poddasze ma być bardzo rzadko odwiedzanym magazynem rzeczy doraźnie użytkowanych.

 

Od przyszłego poniedziałku montaż blachodachówki (zajmie ok.1.5 tygodnia)

 

Pozdrowienia dla budujących Spokojną Przystań - to prawdziwa przyjemność!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco - i z pełnym przekonaniem namawiam WSZYSTKICH (!!!) do wentylacji mechanicznej. Nawet gdy nie podłączy się jej do gruntowego wymiennika ciepła, to odzysk energii jest EWIDENTNY. Mówię to z pewnością wyniesioną z doświadczeń znajomych, którzy zrobili te instalacje przed kilkoma już laty. A jeśli dobrze wykorzysta się ciepło z kominka (tak jak to poprzednio opisałem) - to sukces pełny.

 

Ja przewiduję ocieplenie styropianem 15cm, kształtowanie elementów, na które projektowano AMER BLOCK - styropianem 18cm z wyprawą tynkiem o innej barwie.

 

Proszę pamiętać o wentylacji garażu - załatwiłem to wywiewką ponad dach rurą fi 110 w lewym górnym rogu garażu (projekt z garażem podwójnym, garaż z "lewej" strony).

 

Z braku ściany szczytowej oraz solidnego (gabarytowo) komina, maszt antenowy - niezbędny jednak nawet na przyszłość do odbioru mediów - posadowiony będzie na "podwójnym" trójnogu mocowanym do łat. Nawet w "przyszłości" taniej będzie mieć sygnał "z powietrza", niż z "talerza" - chociaż talerz nie wykluczony. Wszak telewizja cyfrowa - "wyłączna" już niedługo - tez będzie nadawana z masztów ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...