Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hm.. chwilę mnie nie było, a tu proszę, same ciekawe tematy poruszane :)

 

City, chciałam ci podać linka z tematem o piecu nr 1, ale widziałam, że pilnie go śledzisz ;) Daj znać co wybierzesz i dlaczego, bo ta decyzja jeszcze przed nami. Bardzo wstępnie myśleliśmy o Vaillancie ecoCOMPACT VSC INT 126/2-C 140, ale w temat musimy dopiero się wgłębić.

Pozdrawiam

 

JUNKERS Cerasmart MODUL ZBS16 wybór padł i zakup poczyniony argumenty za decyzją wkrótce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

aż miło popatrzeć, że tyle osób doceniło walory SP. My - budując ją w półtora roku i mieszkając już trochę ponad rok - potwierdzamy wszelkie walory.

 

W dalszym ciągu podkreślam - podstawowe źródło oszczędności energii, to - oprócz oczywiście ocieplenia, zera mostków termicznych - przede wszystkim wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i GWC (!!!) i aktywne sterowanie źródłami ciepła o minimalnej bezwładności.

 

Sprawdzone przez ponad rok użytkowania tego wspaniałego domu.

 

Pozdrawiam budowniczych!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałam widziałam, ale ja dopiero wszystko zaczynam i jest to dla mnie czarna magia - dlatego tak się podpytuję

 

Napiszę tak projektant , a w naszym przypadku Pani arch. Ewa Dziewiątkowska też projektując dom miała pewne rzeczy na myśli i niektóre zmiany choć bardzo w pierwszej chwili dobre mogą okazać się nie trafione.

Ktoś kto projektuje ma wyobraźnię troszkę inną od typowego użytkownika .

Nie ukrywam że najlepiej jest zobaczyć domek na żywo, jak to zrobiłem od razu chciałem ten i już, układ pomieszczeń był taki jaki chciałem , garderoba spiżarnia i gaaaaaraż( dla faceta) oraz super zadaszony taras daje tyle możliwości że aż dech zapiera. Dodatkowo jak ktoś lubi graciarnie to ten strych dale takie możliwości ;) albo jak ktoś ma pasje!!! modelarstwo, malarstwo - strych REWELACJA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak projektant , a w naszym przypadku Pani arch. Ewa Dziewiątkowska też projektując dom miała pewne rzeczy na myśli i niektóre zmiany choć bardzo w pierwszej chwili dobre mogą okazać się nie trafione.

Ktoś kto projektuje ma wyobraźnię troszkę inną od typowego użytkownika .

Nie ukrywam że najlepiej jest zobaczyć domek na żywo, jak to zrobiłem od razu chciałem ten i już, układ pomieszczeń był taki jaki chciałem , garderoba spiżarnia i gaaaaaraż( dla faceta) oraz super zadaszony taras daje tyle możliwości że aż dech zapiera. Dodatkowo jak ktoś lubi graciarnie to ten strych dale takie możliwości ;) albo jak ktoś ma pasje!!! modelarstwo, malarstwo - strych REWELACJA.

 

nie ukrywam że też chciałabym zobaczyć ten dom na żywo, ale nie znalazłam nikogo w okolicy Łodzi. Ja też jak tylko zobaczyłam ten projekt tak przy nim zostałam - mimo że oglądałam innych tysiące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę moją decyzję odnośnie wyboru pieca:

 

1. Cerasmart Modul to kocioł kondensacyjny stojący o kompaktowej budowie.

Troszkę przeraziła mnie wizja kotłowni z dużą ilością rurek, śrubek, zbiorniczków i połączeń wzajemnych, nie abym nie potrafił tego zrobić, ale zależy mi już troszkę na estetyce tego pomieszczenia(kotłowni)- gdybym miał kotłownie 2x większą i na paliwo stałe nie miałbym dylematu co do tej kwestii.

 

2.To najnowocześniejsza technika grzewcza do obsługi c.o. i ciepłej wody użytkowej połączona w jednym urządzeniu.

 

To drugie mnie przekonuje - jest to "moduł"ze zintegrowanym zasobnikiem warstwowym = jedno urządzenie , jeden producent jeden problem.

 

3.Urządzenie szczególnie polecane jest do montażu w domkach jednorodzinnych.

4.Specjalna budowa zasobnika przyczynia się do utrzymania wysokiego komfortu ciepłej wody, przy znacznie zredukowanej pojemności zasobnika.

Dobra jakości i wygoda przy małych gabarytach coś pomiędzy jedno a dwu funkcyjnym = jestem "za"

5. Sprawność znormalizowana 109% oszczędność energii dzięki technice kondensacyjnej i wysoki komfort ciepłej wody dzięki technice ładowania zasobnika warstwowego sprawność mnie nie przekonuje komfort CWU tak . Przy podłogówce w 100% się sprawdzi .

6. Zaletą jest też pełna modulacja palnika, dostępność części zamiennych i serwis.

No i najważniejsze CENA

Muszę się pochwalić kupiłem ten kociołek na wyprzedaży za 4649 zł brutto ( a więc jeszcze do odpisania 697,35zł) z dwuletnią gwarancją z możliwością przedłużenia do lat 5.

 

Z wad jakie muszę jednak napisać to : wielkość bo nie przewidywałem takiego czegoś w kotłowni - piec miał wisieć na ścianie a zasobnik być na strychu ale jeszcze mogę coś wymyślić z aranżacją kotłowni tym bardziej, że gaz podłączą mi w domu dopiero w środę.

http://www.domarket.pl/media/catalog/product/cache/1/image/9f3b58684704e12221c120c5210b2252/5/6/5688_0.jpg

 

Troszkę danych technicznych:

moc nominalna: 3,8 - 16,1 kW

maksymalna moc na c.w.u.: 15,1 kW

pojemność zasobnika warstwowego: 83 l

wymiary W/S/G: 1405 x 600 x 600

Edytowane przez CityMatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt rekuperatora i instalacji oraz montażu to spory wydatek i do naszego domku wychodzi (jeśli to robi firma) od 24 - 35 000 zł netto.

 

City - czy Ty aby na pewno nie przesadzasz z kosztami? ;)

 

Ja wiem że są drogie rozwiązania, ale jeden z najlepszych reku i najdroższych na rynku to koszt max 10 000zł brutto np.

http://allegro.pl/rekuperator-zehnder-storkair-comfoair-350-lux-i1644272117.html

... więc 28 000 (przy 8% Vat) za robocizne i materiały, kanały itp. to stado kasy.

 

Ja bym powiedział że max 24 000 i to brutto - oczywiście jak firma robi, ... i nie mówię o najtańszej ofercie.

 

Z innej beczki: Na dzień dobry dostałem z jednej firmy ofertę na Pompę Ciepła 108 tys zł. Potem po rozmowie tel. 77 tys. a po spotkaniu i jak zobaczyli że wiem o co chodzi zeszli do 64 tys. . Ten sam produkt i te same parametry. Pewnie w końcu skończy się na ofercie jednej podwarszawskiej firmy z dużym doświadczeniem za 41 tys. ale rozmawiamy jeszcze o osprzęcie, zasobniku itp. W budownictwie wszystko stoi na głowie!

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam że też chciałabym zobaczyć ten dom na żywo, ale nie znalazłam nikogo w okolicy Łodzi. Ja też jak tylko zobaczyłam ten projekt tak przy nim zostałam - mimo że oglądałam innych tysiące :)

 

Proponuję alternatywne rozwiązanie. Do najnowszego katalogu Muratora: http://sklep.murator.pl/product_info.php?catalogID=60&subCatID=134&products_id=1617 dołączona jest płyta z "meblowaniem" (min. domu M36 i M36a). W wybranym domu mogą Państwo „zabawić się” w stylistę wnętrz i korzystając z bazy ponad 120 mebli tworzyć własne aranżacje wszystkich pomieszczeń na każdej kondygnacji. Baza mebli przygotowana została w dwóch wersjach kolorystycznych: jasnej i ciemnej – można porównać, która bardziej Państwu odpowiada, a także łączyć obie kolorystyki. Program uwzględnia także wysokość poszczególnych pomieszczeń, tak więc skosy na poddaszu nie pozwolą Państwu na ustawianie zbyt wysokich mebli. Można także zmieniać układ ścianek działowych – istniejące w dokumentacji ścianki działowe można usunąć, a nowe dodać.

Pozdrawiam Ewa Cieślak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam jeszcze oferty więc :

Wiem że to bardzo dużo kasy - sam zmieszczę się w 10 000, z wymiennikiem rurowym ;)

 

...ale pojechali z cenami. Jak mają zbyt przy takich cenach, to nic tylko otwierać taką firmę ;)

 

ale chyba nie z rurami Rehau? bo one są drogie :o Ja z tego powodu + dla wyższej jakości powietrza chcę zrobić żwirowy GWC.

Masz upatrzony jakiś model REKU godny polecenia ??

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj przywieziono kociołek CO, jestem bardzo zadowolony z jego wyglądu oby tak jak wygląda sprawował się w zimne dni.

 

Pooglądałem go z każdej strony i stwierdziłem że to co miałem montować na ścianach, wszystko jest w tej białej szafce.

Ogólnie nazywa się :

"Gazowa Kondensacyjna centrala cieplna Cerasmart MODUL ZBS 16/83 S-2 MA 23 "

IMG_7200.jpg

IMG_7202.jpg

IMG_7196.jpg

IMG_7195.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj środa, i tak jak obiecała firma gazowa zjawiła się - wykonała instalację gazową spawaną wraz z wykopem i zabezpieczeniem, skrzynką (bez licznika - to potem) do pieca w kotłowni 3/4" i kuchenki w kuchni 1/2" zakończyła instalację zaworami odcinającymi, rurociąg pomalowano i skasowano 2600,- brutto.(materiał + robocizna + protokół odbioru instalacji gazowej)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę wszyscy coś robią i nikt nie ma czasu nawet pisać ;(

 

Więc ja oderwany troszkę od zajęć napiszę co u mnie: Dzisiaj przywieźli rolety zewnętrzne, ale był pewien problem - raz, że była bardzo duża burza i pokrzyżowało im plany , dwa, że rolety to "integro" i ja też jakoś nie poczytałem, a tu...nadproża trzeba ocieplić! a u mnie czysty beton!

Muszę szybciutko zakupić potrzebną ilość styroduru xps i ocieplić te piękne mostki cieplne...potem już fachowcy zamontują mi rolety;)

Oglądałem, bo są porozstawiane w domu - ładne, brązowe ręczne(ze sznurkiem), z aluminium (ocieplone) na - okienne i nad - okienne. Jak zamontują zrobię fotki.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...