Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rolety to "integro" i muszę ocieplić te piękne mostki cieplne

Coś w tym stylu ;)

Witam, i ten styl osiągnięty, w sobotę ociepliłem nadproża, zamontowałem styrodur na piankę - klej i w dalszej kolejności rolety - o czym również poinformuję - Pozdrawiam serdecznie

integro.jpg

integro.jpg

Edytowane przez CityMatic
Uzupełnienie informacji o działaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Uwaga dla wszystkich chcących montować rolety

Witam gdyby ktoś kiedyś chciał montować rolety zewnętrzne to warto jest przemyśleć to już wcześniej i wybrać typ jaki się chce oraz zaczerpnąć informacji odnośnie sposobu montażu tym samym uniknie się problemów o których napiszę jak rolety zamontują.

A na teraz rolety są bardzo różne i różny jest sposób ich montażu:

INTEGRO

http://hitplus.com.pl/integro/images/system_integro.gif

http://hitplus.com.pl/integro/images/system_integro.gif

DUAL

http://hitplus.com.pl/dual/images/system_dual.gif

 

pozostałe informacje hitplus tutaj na tej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz coś dla bezpieczeństwa

 

Jak wiadomo w Polsce coraz częściej dochodzi do pojawiania się burz, nie chodzi tu bynajmniej o straszenie, ale te zjawiska są bardzo gwałtowne, połączone z silnym jonizowaniem powietrza i wyładowaniami atmosferycznymi dodatkowo dochodzi coraz więcej odbiorników elektrycznych - elektronicznych które na to zjawisko są bardzo czułe.

Człowiek już dawno wymyślił skuteczny sposób przed ochroną - piorunochron , ale kto w parterówce montuje tą instalację? skoro nie jest wymagana?

Dobrze że chociaż zmuszają nas do montażu dodatkowo(nie pamiętam od kiedy)i to obowiązkowo wyłączniki przepięciowe w trzech klasach A, B i C zabezpieczające nie tylko odbiorniki ale i instalację i zapewniając nam pewne bezpieczeństwo. Wszystko fajnie pięknie, ale aby to działało dobrze musi być dobry uziom, a najlepiej połączenia wyrównawcze , uziom opaskowy lub wykonany uziom fundamentowynp coś takiego co jest tu opisane

Kiedyś łączyło się jeszcze przewód ochronny z rurami wody, kanalizacji czy gazu kiedyś te instalacje były metalowe (ale teraz wszystkie są z materiału izolacyjnego ).Może konieczne okazać się połączenie z bednarką w skrzynce licznikowej?

 

Dlatego uważam, że jeśli ktoś ma możliwość niech wyprowadzi sobie bednarkę ze skrzynki bezpiecznikowej w domu i podepnie pod jakiś dobry uziom będzie bezpieczniej( u mnie jest do 18mb rury Q150 ocynkowanej osłony studni połączonej bednarką 25x3)

 

Na załączonych fotografiach uwieczniłem jak to zrobiła energetyka - na słupie przyłączając mój dom, oraz moja rozdzielnia w domu.

Bednarka w skrzynce.JPG

IMG_0277.jpg

IMG_0276.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... wyłączniki przepięciowe w trzech klasach A, B i C zabezpieczające nie tylko odbiorniki ale i instalację i zapewniając nam pewne bezpieczeństwo...

 

...na załączonych fotografiach uwieczniłem jak to zrobiła energetyka - na słupie przyłączając mój dom, oraz moja rozdzielnia w domu.

 

Witajcie,

 

nie chcę się mądrzyć, ale myślę że warto podpowiedzieć/sprostować/uzupełnić. Chylę czoła Citymatic'owi za dzielenie się swoją wiedzą i rozjaśnianie wielu tematów innym i mam nadzieję że się na mnie za to nie obrazi ;)

Zgodnie z moją wiedzą - nie wyłączniki, a odgromniki i ochronniki lub ogólnie ograniczniki. Nie chcę żeby ktoś pomyślał że ten osprzęt jest szeregowo podłączony bo tak nie jest. Jak pójdzie przepięcie, to one niczego nie wyłączą.

 

Jeżeli chodzi o klasy tych urządzeń, to są 4:

Klasa A: ogranicznik przepięć stosowany w liniach napowietrznych.

Przeznaczenie: ochrona przed przepięciami atmosferycznymi i łączeniowymi

Miejsce montażu: linie elektroenergetyczne niskiego napięcia.

Klasa I (B): ogranicznik przepięć chroniący przed prądami udarowymi.

Przeznaczenie: ochrona przed bezpośrednim oddziaływaniem prądu piorunowego (wyrównywanie potencjałów w budynkach, przepięciami atmosferycznymi oraz wszelkiego rodzaju przepięciami łączeniowymi. Obniża napięcie udarowe do poziomu 4 kV.

Miejsce montażu: miejsce wprowadzenia instalacji do obiektu budowlanego posiadającego instalację odgromową; złącze, skrzynka obok złącza, rozdzielnica główna.

Klasa II ©: ogranicznik przepięć.

Przeznaczenie: ochrona przed przepięciami atmosferycznymi indukowanymi,przepięciami łączeniowymi wszelkiego rodzaju, przepięciami "przepuszczonymi" przez ograniczniki przepięć klasy I. Obniża napięcie udarowe do poziomu 1,5 kV.

Miejsce montażu: rozgałęzienia instalacji elektrycznej w obiekcie budowlanym; rozdzielnica główna, rozdzielnica oddziałowa, tablica rozdzielcza.

Klasa III (D): ogranicznik przepięć.

Przeznaczenie: ochrona przed przepięciami atmosferycznymi indukowanymi i łączeniowymi. Wychwytuje napięcie udarowe z poziomu 1,5 kV.

Miejsce montażu: gniazda wtykowe, puszki i kanały kablowe w instalacji oraz bezpośrednio w urządzeniach.

 

Klasa A - (są na Twoim zdjęciu) to zakres energetyki. Co do tego czy zakładają czy nie wolę się nie wypowiadać...

Klasa B i klasa C - nasz zakres obowiązków. Można zastosować pojedyncze zespolone B+C i zamontować w rozdzielni.

Klasa D - nie jest konieczna ze strony przepisów, ale droższą elektronikę typu TV, Audio, komputer itp. polecam zabezpieczyć.

 

Dobór ograniczników przepięć zależy od kategorii odcinków instalacji oraz wytrzymałości udarowej izolacji przewodów i zamontowanych urządzeń i dobrze jak by to zrobił ktoś znający się na rzeczy i mający głowę na karku. Niestety takich jest mało, a dodatkowo wielu uważa że to proste i robią to sami. Ja uważam że nie jest to całkiem proste, a nawet proste rzeczy da się spierniczyć. Wystarczy budować dom i popatrzeć na fachowców lub pooglądać np. usterkę. Samo życie...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa A - (są na Twoim zdjęciu) to zakres energetyki. Co do tego czy zakładają czy nie wolę się nie wypowiadać...

Klasa B i klasa C - nasz zakres obowiązków. Można zastosować pojedyncze zespolone B+C i zamontować w rozdzielni.

 

Dobrze napisałeś - ale fachowo i choć wielu z tego nie zrozumie za wiele wszystko to raczej powinno być abyśmy czuli się bezpiecznie.

 

Klasa D - nie jest konieczna ze strony przepisów, ale droższą elektronikę typu TV, Audio, komputer itp. polecam zabezpieczyć

 

Ja własnie sobie zakładam - czerwone gniazdka(nie tylko z koloru)do komputera, pieca CO i TV

 

Pozdrawiam.

 

A dla bardziej oczytanych warto zajrzeć tutaj - naprawdę nawet dla laika wszystko okaże się proste

Szczególnie w dział Poradniki

Edytowane przez CityMatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich którzy od jakiegoś czasu pisali do mnie na privie proszac o zdjęcia ze środka.

No, no muszę przyznać, że działeczka duuuuża dużo pracy w nią włożone aby doprowadzić do tego stanu.

Piękne wnętrza - podobają mi się te kolory - bardzo ładnie się wszystko prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga z dwuletniej już eksploatacji - w studzience odstojnikowej przy czerpni z gruntu, w okresie letnim - zbiera mi się ok.50-60l wody na miesiąc. Wrzucam przygotowaną pompę zanurzeniową, 2 minuty i wody nie ma.

Zimą efekt kondensacji nie występuje.

 

Mieszkamy w terenie o dosyć dużej wilgotności .....

 

Pozdrowienia dla budowniczych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dopiero czekam na pozwolenia ;(

 

nie martw się Karola przyjdzie i nasza chwila , ja jestem na etapie warunków zabudowy , które próbuję dostosować do tego projektu. Idzie to wszystko strasznie wolno... Przeszkodą stał się pas drzew rozdzielający naszą działkę od sąsiadów , który został zakwalifikowany jako las. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam działkę ze spadkiem, niestety nie zajmuje się ogrodem wcale, u mnie to jeden wielki plac budowy. Daleka droga do pięknego ogrodu.

To błąd warto jest sadzić rośliny gdyż - zaaklimatyzują się i do nasłonecznienia i do ziemi - nie koniecznie w miejscach ich docelowego przeznaczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieer, mirek, ale pięknie u Was :)

Pieer czy możesz pokazać więcej kuchni? Bardzo podoba mi się wasz kolor mebli.

A u nas chwilowy przestój - wylewki schną, elewacja czeka aż gazownia gaz podłączy (mają czas do 11 sierpnia - tak przynajmniej sami sobie wpisali w lutym w umowie....) Ale właśnie chcemy wziąć się za ogródek - mamy niedużą działkę - 700m, po bokach dwóch sąsiadów, zdecydowaliśmy się więc na projekt ogrodu - żeby tę niedużą przestrzeń jakoś sensownie rozplanować. Projekt "się kończy" i jeszcze w tym roku chcemy zacząć sadzić roślinki.

No i nie wiemy jaki kolor elewacji zrobić... ale chyba stanie jednak na białym :)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...