Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

pełnia lata

Oniemiałem z wrażenia. Ja jeszcze jestem na etapie zbierania dokumentacji wymaganej do uzyskania pozwolenia i będę realizował M36a z małymi przeróbkami (niestety, w projekcie jest mikroskopijna kotłownia, która się nie nadaje do systemu na paliwo stałe (pelet) ale tak właśnie wyobrażam sobie nasz przyszły dom :)

 

serdecznie pozdrawiam i szczerze gratuluję!

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Załączam zdjęcia z prac instalacyjnych: odkurzacz centralny; CWU + cyrkulacja; ogrzewanie podłogowe;

Na podłogówkę poszło mi 1339mb rury fi 16mm Purmo - gęściej niż pod kocioł, bo pod pompę ciepła.

Oj jest przy tym niemało pracy ;)

 

Zona jak zobaczyła co Panowie robią, to mówi - Paweł, przyjadź, bo miała być wylewka a Panowie jakiś brudny piach wysypują... :)

- faktycznie wygląda to nieźle.

 

Mogę dorzucić potem zdjęcia na gotowo jeśli ktoś by chciał :) Wreszcie nisko, gładko - zajefajnie!!!

Teraz tylko nawilżać z 10 dni...

 

Pozdrawiam :)

Paweł, a co będziesz kładł na posadzkę? (jako ostateczną podłogę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, a co będziesz kładł na posadzkę? (jako ostateczną podłogę).

 

W części dziennej, tzn. Salon, kuchnia, wiatrołap, spiżarka, pierwsza prosta korytarza i toaleta przy salonie - terakota i gres - IV klasa ścieralności. W drugiej części, czyli druga część korytarza, dwa pokoje dzieciaków, sypialnia, garderoba i pokój do pracy - pójdzie krótkowłosa wykładzina. W sypialni długie włosie. Na podłogowe beski nie bardzo się nadają, a panele miałem kilka lat i już nigdy nie kupię. A dobrej klasy wykładzina syntetyczna + odpowiednie środki do jej konserwacji to długie lata w niezmiennej formie (bez żadnych Vaniszy itp.). W garażu miałem robić gres, ale jak policzyłem koszty to pomaluję profesjonalną przemysłową półmatową farbą do betonu i będzie "malina" - bez problemu mycie i utrzymanie w czystości.

 

...u moje kolegi jest parkiet w połysk polakierowany i jak chodzą kuchnia - grill, to po parkiecie w kapciach i buty w ręku, za drzwiami balkonowymi zakładają buty, potem powrót podobnie i goście także :) Staram się podchodzić do tego praktycznie - to dom dla mnie a nie ja dla domu. Dlatego gres i terakota. A gdzie chcę to sobie położę piękny dywanik...

 

PS. Oczywiście łazienka + druga toaleta glazura + terakota, ale to wiadomo... ;)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oniemiałem z wrażenia. Ja jeszcze jestem na etapie zbierania dokumentacji wymaganej do uzyskania pozwolenia i będę realizował M36a z małymi przeróbkami (niestety, w projekcie jest mikroskopijna kotłownia, która się nie nadaje do systemu na paliwo stałe (pelet) ale tak właśnie wyobrażam sobie nasz przyszły dom :)

 

serdecznie pozdrawiam i szczerze gratuluję!

 

Piotr

witaj Piotrze , widzę że jesteśmy na tym samym etapie , te papiery to jakaś chora paranoja. Nikt ci nic wszystkiego do końca nie powie i chodzi się tak od jednego urzędu do drugiego a czas sobie leci... obecnie usiłuję otrzymane warunki zabudowy dostosować do tego aby spełniały wymagania potrzebne do budowy spokojnej przystani. Problemem stał się las na fragmencie działki. Teraz idzie walka o słówka ... długo by opowiadać ... W jakim rejonie Polski będziesz się budował ? My w okolicy Łasku , Łódzkie. Nasze marzenie to wylać fundamenty w tym roku , ale coraz bardziej staje się to mało prawdopodobne.Może w listopadzie... przed nami jeszcze zmiana słówka w warunkach zabudowy , lasy , adaptacja, i dopiero pozwolenie. Myślę że 4 miechy zlecą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Nasze marzenie to wylać fundamenty w tym roku , ale coraz bardziej staje się to mało prawdopodobne... :(

 

Witaj,

 

jak wylejesz ławę i wymurujesz ściany fundamentowe, to koniecznie zadbaj o to żeby były zasypane w środku i na zewnątrz. Chodzi o to żeby ława nie podmarzła w zimie, bo popęka i ława i ściana fundamentowa. Polecam również odpowiednio przygotować i wyrównać teren pod przyszły plac budowy, bo często na wiosnę wody stoją wysoko lub jest bardzo grząsko i potem trzeba czekać... zamiast budować.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek.s- super kuchnia :) Tym bardziej mi się ją fajnie ogląda, że u nas układ szafek będzie niemal identyczny - z tą różnicą, że z prawej strony okna, przy spiżarce będziemy mieć słupek, a w nim piekarnik i mikrofalę.

 

Mam pytanie nt. spiżarki - do tych, którzy nie zlikwidowali spiżarki na rzecz powiększenia kuchni: co robicie ze ścianami? w sensie - płytki, farba, czy nic, jedynie zabudowa od góry do dołu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Piotrze , widzę że jesteśmy na tym samym etapie , te papiery to jakaś chora paranoja. Nikt ci nic wszystkiego do końca nie powie i chodzi się tak od jednego urzędu do drugiego a czas sobie leci... obecnie usiłuję otrzymane warunki zabudowy dostosować do tego aby spełniały wymagania potrzebne do budowy spokojnej przystani. Problemem stał się las na fragmencie działki. Teraz idzie walka o słówka ... długo by opowiadać ... W jakim rejonie Polski będziesz się budował ? My w okolicy Łasku , Łódzkie. Nasze marzenie to wylać fundamenty w tym roku , ale coraz bardziej staje się to mało prawdopodobne.Może w listopadzie... przed nami jeszcze zmiana słówka w warunkach zabudowy , lasy , adaptacja, i dopiero pozwolenie. Myślę że 4 miechy zlecą :(

Witam :)

Będziemy sie budować w Sierpcu (droga nr 10, ok 100 km SE od Torunia). U mnie sprawa jest zdecydowanie prostsza bo nie potrzebowałem wu-zetki gdyż moja działka została objęta miejskim planem zabudowy w 2007 r:) Wyrys i wypis załatwiłem z 1 dzień i już temat obrabia geodeta. Czekam na mapy do celów projektowych i odnowienie granic działki. Media obecne przy mojej parceli to H2O, prąd i kanalizacja. Nie ma gazu ale ponieważ nie planuję ogrzewania gazem a w kuchni panować będzie indukcja więc gaz sobie i tak daruję. Inwestycję planuję na 2 lata pod klucz więc postanowiliśmy z koleżanką małżonką, że przebrniemy przez formalności, zrobimy ogrodzenie otwarte i może postawi się jakąś wiatę na materiały/narzędzia.

Jeszcze mały szegół to adaptacja projektu.. Próbowałem wykombinować te dodatkowe 4-5 m na kotłownię i skład opału i nie da się tego zrobić sensownie więc... wysunę garaż o jakieś 1.5 - 2 m. Nie zmienia to bryły budynku a daje niewiarygodnie duży odzysk. Dobudowuje się ze 3 krokwie więźby i po kłopocie. No i duża zmiana to pokrycie dachu. Będziemy robić blachodachówkę ze wględu na koszty. Przy zlajtowaniu więźby pod blachę i znacznie mniejsze koszty robocizny trochę zostanie na inne rzeczy :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek.s- super kuchnia :) ...mam pytanie nt. spiżarki - do tych, którzy nie zlikwidowali spiżarki na rzecz powiększenia kuchni: co robicie ze ścianami? w sensie - płytki, farba, czy nic, jedynie zabudowa od góry do dołu?

Pozdrawiam

 

Witaj,

 

ja mam w wejściu płytki na takiej wysokości jak w kuchni, żeby w narożnikach się farba nie pościerała od przenoszenia rzeczy. Potem będą drzwi przesówne wewnątrz spiżarki. Na podłodze gres + 6cm cokół. Reszta pójdzie farba jedynka lub coś najtańszego. Potem zabudowa i tyle. ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho, ho... pięknie, wreszcie jakieś kolory, a nie tylko mury, cement, mury, cement. Ja także jestem zwolennikiem jasnej kuchni, ale co wyjdzie w końcowym etapie to jedna wielka niewiadoma. Póki co zamknięty jest etap podłogi. Wylewki za nami.

 

http://1.bp.blogspot.com/-3X91O4CM-zU/TiiVlGL4vWI/AAAAAAAADPo/jUeglbJCAb8/s1600/DSC_7566.JPG

 

Z początkiem sierpnia mam nadzieję że pojawią się drzwi oraz brama garażowa. Potem elewacje oraz środek. Może jednak uda się wprowadzić przed zimą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem zainteresowany budową domu spokojna przystań M36a z podwójnym garażem. Chciałbym zobaczyć projekt tego domu zrealizowany. Czy ktoś zbudował taki dom w woj. lubuskim, wielkopolskim okolice Zielonej Góry, Poznania itp. czy byłaby możliowśc zobaczenia domu. Proszę uprzejmie o informację na adres mailowy [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Czy ktoś w SP przeprojektował dach pod blachodachówkę? Jak to wychodzi finansowo?

 

pozdrawiam,

Piotr

 

Witaj,

 

ja mam przez biuro muratora przeliczony dach pod blachę i odchudzoną więźbę. Wszystkie krokwie 20x5cm.

 

Dokładnych kosztów Ci nie podam, bo nie zliczałem, ale jak porównywałem to wychodziła blacha taniej od dachówki cementowej o:

2 tys. na więźbie, 3 tys. na materiale blachy i obróbki zamiast dachówki i obróbki i 7 tys. na robociźnie. Razem 12 tys. różnicy.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

City albo intensywnie buduje albo wyjechał gdzieś odpocząć od budowania, bo jakaś cisza na przystani nastała... :)

U nas postęp prac troszkę zwolnił tempo - w elewacji przerwa, czekamy na drzwi zewnętrzne no i gaz! Gazownia jakoś nie spieszy się z robotą u nas, a sami sobie termin narzucili - 11 sierpnia... może się wyrobią. No i cały czas zastanawiamy się nad kolorem domku - na pewno jasny, ale czy biały czy kremowy czy jaki? Może coś podpowiecie, jakie macie pomysły na kolor elewacji?

A za tydzień będziemy mieć ułożone płytki w kotłowni, żeby można było piec gazowy montować, żeby w zimę było już ciepło w domku :)

Plytki takie: http://www.modneplytki.pl/p/250/2706/gres-milton-bez-29-7x29-7-milton-opoczno-kolekcje-podlogowe.html

Reszta płytek dopiero jesień/zima będzie układana - pan płytkarz ma dość napięty kalendarz niestety...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

City albo intensywnie buduje albo wyjechał gdzieś odpocząć od budowania, bo jakaś cisza na przystani nastała... :)

 

;) Buduję........... walczę z wykonawcami

 

i teraz jadę na tydzień aby odpocząć

 

Ocieplenie zakończone 20cm 217m2 styropianu stop taras i wejście ocieplone - teraz klinkier i tynk, ale to po zakończeniu opadów deszczu - bo u nas ciągle pada i trzeba, aby wszystko wyschło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nas lata nie rozpieszcza w tym roku. Nie żebym narzekał ale skoro lato takie słabe to co jak zima przyjdzie jeszcze wcześniej?

My także w lesie z gazownią, termin na październik, prądu ciągle brak, wody ani kanalizacji także nie ma. Więc trzeba robić co się da. Teraz stawiamy kominek oraz kończymy prace instalatorskie, mamy już skrzynkę to może do końca sierpnia prąd popłynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę o kilkanaście dni - aby pokazać coś z elewacji - ocieplenie 20 cm styropianem.

Ogólnie obawiałem się tego, że okna będą zbyt głęboko w elewacji, ale obecnie uważam że jest w sam raz. Rolety bardzo dobrze skryły się w ociepleniu, a przez nieostrożność "montażystów" powstało idealne wykończenie prowadnic rolet przy oknach.

Zamieszczę kilka fotografii ale gdyby ktoś chciał to postaram się odpowiedzieć na pytania.

Styropian klejony był na klej do siatki- mocniejszy firmy: http://rze.pl/firmy/greinplast/gr/f/logo.gif, i kołkowany.

Pomimo tego że styropian był frezowany w każdą szparę zaaplikowano piankę, dziwnie to wyglądało ale po przetarciu całości - tworzyło ładną płaszczyznę.

Jak wcześniej wspomniałem ocieplono również strop tarasu - 10cm styropianem do posadzki.

IMG_7376.jpg

IMG_7378.jpg

IMG_7385.jpg

IMG_7390.jpg

IMG_7393.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ociepleniu w otwory okienne (glify) przyklejono pianą (klejem) styrodur 2cm i zamontowano parapety z blachy Ruukki ciemny brąz powłoka

"Pural Mat".

 

Na końcu zaimpregnowano i ocieplono filar(wyszedł dość potężny, ale skomponował się z resztą budynku).

Następnie całość pokryto klejem do siatki , zatopiono siatkę systemową, znów klej i po wyschnięciu dwie kolejne warstwy.

Pozostawiono na 2 tygodnie - do wyschnięcia i poprawnego związania wszystkich warstw.

Teraz pójdzie płytka klinkierowa i tynk.

20110721009.jpg

20110721013.jpg

20110721016.jpg

20110721017.jpg

Edytowane przez CityMatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...