Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

czemu drewno? pytam powaznie - mam przeszło m3 łat modrzewiowych - moge cos tu wykorzystać. Ale łaty jak to łaty - nigdy nie bedzie idealnie prosto. I kolejne miejsce, które może sie od wilgoci popsuć. Więc czemu drewno? ... z rysunku wynika, ze dokładnie tak bedzie wykonywane - folia oczywiscie z lusterkiem, by sie wykonawcy mogli ogolić przy robocie.

 

Dlatego, że jeszcze nie widziałem prostych krokwi, a aluminiowe profile po prostu się gną i trudno jest złapać powierzchnię prostą.

Jeśli natomiast jest to łata drewniana zawsze można ją "podstrugać"http://p.alejka.pl/i2/p_new/32/35/bosch-strug-elektryczny-750-w-pho-3100-z-walizka_0_b.jpg i równiutko ustawić pod zabudowę gipsową, dodatkowo elementy drewniane do drewnianych inaczej przenoszą naprężenia, inaczej pracują i przenoszą dźwięki przy dużych powierzchniach, trwalej również dociągają płytę gipsową, a elementy łączone(na styku)nie "pocą się" w kontakcie z parą wodną co ma miejsce w kontakcie z elementami metalowymi.

Kolejną zaletą jest to że przymocowanie folii do łat zszywkami http://www.trueshopping.co.uk/images/products/42281_image.jpg jest lepsze i trwalsze niż taśmą dwustronnie klejącą do profili aluminiowych- można ładnie naciągnąć i wełna ładnie i równo się trzyma.

Jeśli ktoś dobrze ustawi łaty to do ostatecznej warstwy można użyć foli do podłogówki która jest alternatywnym ekranem dla ciepła na poddaszu ;)

Edytowane przez CityMatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

14 STYCZEŃ 2012 Już Mieszkamy i tak po dwóch latach mieszkamy w swojej Spokojnej przystani.

Nie wszystko jest jeszcze skończone , meble zamówione do realizacji , zabudowy itp ale jesteśmy już po przeprowadzce i jestem bardzo zadowolony.

Temperatura 20* w domu to trochę zbyt mało(odczucie chłodu) - ale trzeba się przyzwyczaić(nie chcę wyciągać 23* C tak jak było w naszym mieszkaniu), jak na razie wszystko działa, co do samopoczucia to bardzo dobre Ci co mieszkają wiedzą jak Ci co zamieszkają zobaczą sami.

No i należy o tak wielu rzeczach pamiętać....nawet o internecie ;) aby móc podzielić się z innymi.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie bo coś wątek zapadł w sen zimowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

przyszedł pierwszy rachunek za prąd w taryfie G12!!!

 

Kwota 333,74 zł za 29.11-29.12.2011 - nawet -9 stopni rano jeden raz miałem w tym okresie. Po przeliczeniu w drugiej taryfie całe zużycie to 186 zł, z czego CWU to ok. 30 zł, ogrzewanie to ok. 115 zł, reszta to pranie, zmywarka, latarenki ogrodowe, gotowanie, czajnik elektryczny i takie tam. Na razie jestem zadowolony z pompy ciepła, reku z GWC i ocieplenia. Wszystko działa ok. Zobaczymy w duże mrozy czy dużo wzrośnie, ale myślę że nie będzie źle. :)

 

PS. Od razu nasuwa mi się wniosek: Tak jak myślałem, że przy pompie ciepła - kolektory są niekonieczne, bo 30zł x 12 m-cy x 20 lat to około 7200zł brutto. Nie zwrócą się nigdy, a w takie szare dni obawiam się czy w ogóle wodę ogrzeją...

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

przyszedł pierwszy rachunek za prąd w taryfie G12!!!

 

Kwota 333,74 zł za 29.11-29.12.2011 - nawet -9 stopni rano jeden raz miałem w tym okresie. Po przeliczeniu w drugiej taryfie całe zużycie to 186 zł, z czego CWU to ok. 30 zł, ogrzewanie to ok. 115 zł, reszta to pranie, zmywarka, latarenki ogrodowe, gotowanie, czajnik elektryczny i takie tam. Na razie jestem zadowolony z pompy ciepła, reku z GWC i ocieplenia. Wszystko działa ok. Zobaczymy w duże mrozy czy dużo wzrośnie, ale myślę że nie będzie źle. :)

 

PS. Od razu nasuwa mi się wniosek: Tak jak myślałem, że przy pompie ciepła - kolektory są niekonieczne, bo 30zł x 12 m-cy x 20 lat to około 7200zł brutto. Nie zwrócą się nigdy, a w takie szare dni obawiam się czy w ogóle wodę ogrzeją...

 

Pozdrawiam :)

 

Ja również nie narzekam na rachunki :) okres od 29.11.2011 - 02.01.2012 przy kondensie HOVALA zużycie 235 m3 gazu - 485 zł ( w tym ciepła woda i gotowanie ) tragedii nie ma a w domu 21,5 - 22 st.c :) pozdrawiam i gratuluje Citi zamieszkania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczów . Śledzę to forum od dawna wszak niebawem spodziewam się otrzymać pozwolenie na budowę tego wymażonego domku . Padło oczywiście na m36. Jako materiał na ściany wybraliśmy ceramikę ale mam dylemat co do wymiarów pustaków i producenta ... możecie mi doradzić ? Pustaki chciałbym kupić teraz bo ceny wydają się być sensowne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie narzekam na rachunki :) okres od 29.11.2011 - 02.01.2012 przy kondensie HOVALA zużycie 235 m3 gazu - 485 zł ( w tym ciepła woda i gotowanie ) tragedii nie ma a w domu 21,5 - 22 st.c :) pozdrawiam i gratuluje Citi zamieszkania :)

Dziękuję

co do temperatury to zdaję sobie sprawę że to pierwszy sezon i wymagam zbyt wiele...zobaczę w kolejną zimę choć ta jak na razie wydaje się łagodna ;)

Pozdrawiam wszystkich , a szczególnie nowo zdecydowanych.

Na pytanie o koszcie montażu pompy ciepła się nie wypowiem - bo jak dla mnie to zbyt droga i jak na razie nieopłacalna inwestycja chociaż warunki mam bardzo dobre na dolne źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem na etapie wyboru pustaków ceramicznych na budowę domku , muszę szybko podjąć decyzję . Czy może mi ktoś doradzić jakiej firmy pustaki będą dobre i nie koniecznie drogie? Rozważam owczary termoton pw 25 jednakże nie wiem czy warto w tym miejscu oszczędzać ...? Może jakieś rzeczowe opinie...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem na etapie wyboru pustaków ceramicznych na budowę domku , muszę szybko podjąć decyzję . Czy może mi ktoś doradzić jakiej firmy pustaki będą dobre i nie koniecznie drogie? Rozważam owczary termoton pw 25 jednakże nie wiem czy warto w tym miejscu oszczędzać ...? Może jakieś rzeczowe opinie...?

Nie wiem czy ktoś odpowie...bo nie wiadomo co chcesz osiągnąć....ściany jednowarstwowej i tak nie postawisz, nie piszesz czy mieszkasz przy ulicy czy terenach kopalnianych, podmokłych czy piaskach.

To jest raczej wątek o budowie M36, a nie o materiałach na ten dom - co uważasz za słuszne z tego budujesz jedno jest rzekomo ciepłe(fikcja) inne "oddycha" jestem ciekaw czym? ja wybrałem gazobeton +20 cm styropianu, inni ceramikę i styropian.

Początkowe posty nawet tego wątku pełne są opinii i wyborów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze jeden mały drobiazg : czy może mi ktoś powiedzieć jaki jest koszt zakupu i instalacji pompy ciepła?

 

City zdecydowanie ma racje. Za ogólne pytania zadajesz. Ja mam pompę ciepła, ale nie wiem co odpowiedzieć, bo to temat rzeka. Odnośnie i pustaków i pompy ciepła - to tak jak byś zapytał o auto: Jakie kupić dobre i niedrogie. Ile kosztuje i jakie są koszty eksploatacji? ... teraz moje pytanie - co w ogóle byś napisał w odpowiedzi żeby nie lać wody na kilka stron i nie odpowiadać po raz kolejny?...

 

Doradzam poczytać wątek i zadawać przemyślane, konkretne i nieogólne pytania. Wtedy odpowiedzi zawsze są prawie od ręki na forum ;)

 

Pozdrawiam i gratuluję wyboru projektu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś odpowie...bo nie wiadomo co chcesz osiągnąć....ściany jednowarstwowej i tak nie postawisz, nie piszesz czy mieszkasz przy ulicy czy terenach kopalnianych, podmokłych czy piaskach.

To jest raczej wątek o budowie M36, a nie o materiałach na ten dom - co uważasz za słuszne z tego budujesz jedno jest rzekomo ciepłe(fikcja) inne "oddycha" jestem ciekaw czym? ja wybrałem gazobeton +20 cm styropianu, inni ceramikę i styropian.

Początkowe posty nawet tego wątku pełne są opinii i wyborów

Pozdrawiam

Będę budował z ceramiki, w centralnej Polsce - okolice Łasku k/ Łodzi wśród pól i lasów :) . generalnie chodzi mi o jakość pustaków ceramicznych. Buduje tu sporo osób i macie jakieś doświadczenie w tej materii. wiem że Agnieszka buduje też z pustaka ceramicznego , właściwie już wybudowała... widziałem . Pustaki ceramiczne różnią się wagą , gęstością , co do rozmiarów to już zdecydowałem. Ściana dwuwarstwowa, grunt piaszczysty, łąka. Pytam o jakość pustaków ceramicznych różnych producentów , których unikać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Których unikać najlepiej wiedzą Ci co się zawiedli. Ja budowałem na pustaku firmy Brenner i na tę chwilę nie mogę nic złego powiedzieć. Biorąc pod uwagę wybór pustaka brałem nie tylko cenę ale także izolację termiczną samej cegły. Niby nic, ale drobne różnice mogą sporo dać w końcowym rozrachunku. Szczególnie że na rynku pojawia się coraz więcej pustaków, które mają naprawdę świetne parametry.

 

Przykładowo:

http://www.brennercegly.pl/st03.htm

http://www.klimastone.eu/pichler.php

http://www.klimastone.eu/bergmann.php

 

Warto się zorientować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko : ekipa za wykonanie fundamentów zasypanie z zgęszczeniem , mury i lany strop , wyprowadzenie hydrauliki czyli surówka bez dachu i ocieplenia murów zawołali 37000, to dużo czy ok...?

 

... jak dla mnie trochę dużo .. 3 lata temu za fundamenty, pakę, zbrojony wylewany strop i kominy zapłaciłem ekipie 18 tyś zł. W tym roku siostra zaczyna budowę i również bierze tą ekipę do podobnego kubaturowo domu jak M36 i cena robocizny jaką sobie zażyczyli to 28 tyś z dachem.

Edytowane przez mono777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko : ekipa za wykonanie fundamentów zasypanie z zgęszczeniem , mury i lany strop , wyprowadzenie hydrauliki czyli surówka bez dachu i ocieplenia murów zawołali 37000, to dużo czy ok...?

 

Uważam, że dobrze jeśli zrobią to fachowo i solidnie warto jest dać więcej niż zbyt mało, a potem żałować.

Mam nadzieje, że w tym jest chudziak i kominy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas za wykonanie stanu surowego otwartego wzięli 40 tys. Bez dachu. W tym dodatkowe zbrojenia fundamentów i stropu na szkody górnicze - zgodnie z projektem. W tym również wymurowanie dwóch kominów i otynkowanie ich. Oczywiście wszystkie te rurki wodno - kanalizacyjne wyprowadzone, rura do kominka też. No i nie musieliśmy się martwić o żaden sprzęt, ani o stemple, ani o zaplecze socjalne - ekipa wszystko miała swoje, nawet kibelek :)

Wydaje mi się, że ceny zależą też trochę od rejonu Polski, w którym się buduje. W naszym rejonie te 40 tys to nie było dużo. Gdy zbieraliśmy oferty rozpiętość cen była ogromna - mieliśmy jeszcze oferty za 70 tys, za 90, a jedna firma miała ochotę wybudować nasz domek z dachem i materiałem za 370 tys :) SSO oczywiście :) :)

My wybraliśmy akurat najtańszą ekipę - dlatego, że była z polecenia, że widzieliśmy dwa inne budowane przez nią domy i rozmawialiśmy z właścicielami.

No i trzeba pamiętać jeszcze o umowie - koniecznie i bezwzględnie zawrzeć cały zakres prac oraz warunki rozliczania. U nas było tak, że płatność była w ratach po zakończonych etapach i po odbiorze ich przez kierownika. Unika się potem wielu nieporozumień no i jest podstawa do dochodzenia swojego, w razie potrzeby - odpukać.

Mam nadzieję, że dobrze wybierzecie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że dobrze jeśli zrobią to fachowo i solidnie warto jest dać więcej niż zbyt mało, a potem żałować.

Mam nadzieje, że w tym jest chudziak i kominy?

 

Zgadzam się z Tobą City, lecz nie zawsze warto przepłacać.

Trzeba trochę poszukać i popytać.

Dobre ekipy i przystępne cenowo, mają napięte terminy.

Jeśli kangura6820 czas nie pogania z odpowiednim wyprzedzeniem,

pewnie coś znajdzie i spisze umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak dla mnie trochę dużo .. 3 lata temu za fundamenty, pakę, zbrojony wylewany strop i kominy zapłaciłem ekipie 18 tyś zł. W tym roku siostra zaczyna budowę i również bierze tą ekipę do podobnego kubaturowo domu jak M36 i cena robocizny jaką sobie zażyczyli to 28 tyś z dachem.

a w jakim rejonie budujesz, może ja skożystam z tej samej ekipy?.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...