Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

kangurku;

 

bez obrazy, nie chce nikomu zagladać w portfel bo sam w zyciu miałem i górki i dołki finansowe. Ale ile ty chcesz oszczędzić na budowie domu?? 1000 zł?? 4000 ??.. niejedna żona wyda kilka razy wiecej na wyposazenie kuchni. Bierz ekipę dobra, sprawdzoną i niech sobie zarobią te 5000 czy 10000 wiecej, ale Ty bedziesz spać spokojnie. Pogadaj z ludźmi, którym budowali, a którzy juz mieszkają, poszukaj na forach informacji o firmie/ekipie - czasem można fajne rzeczy znaleźć :).. i bierz takich, którzy są dobrzy i godni zaufania. Oni są drodzy z reguły, ale warto. Ja u siebie na razie znalazłem jeden mostek termiczny, jedna scianę o 4 cm za krótką, jeden błąd architekta - tu nie wina ekipy, no i odrobine za niskie otwory drzwiowe - nie wiem czy to projekt czy ekipa... ale to wszystko drobiazgi przy tym co mozna wyczytać na forach... :)..

 

pozdrawiam i trzymam kciuki za kolejnego budującego...

 

Sz

witam , nie piszę po to by oszczędzić 1000 zela kosztem jakości wykonanej roboty , ale po to by nie przepłacić. Wszak za tę samą robotę inna ekipa krzyknęła prawie dwa razy tyle... zatem poszukuję granicy rozsądku. Dziękuję za rady , myślę że właśnie ta tańsza ekipa będzie szczęśliwym wykonawcą stanu SSO . Aha, i na pewno podpiszę umowę dotyczącą zakresu robót i rozliczenia za wykonaną pracę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:).. u mnie w tej chwili ok 100 zl na dobę. Ogrzewanie działa od 3 tygodni i zjadło jakieś 1000 litrów gazu - ale to początek, wgrzewanie chałupki, no i szczelność pozostawia sporo do zyczenia... Na ekonomię będę patrzył w następnym sezonie...

 

Pytanie - zamontowałem bramę Normstahl (oczywiście zrobili to autoryzowani fachowcy). Dziś zwróciłem uwage na dziwne "wycie" w garażu - okazuje się, że zarówno wzdłuż bocznych prowadnic jak i przy dolnej uszczelne wiatr aż gwiżdże. Czy takie są normy drzwi segmentowych? Do tej pory użytkowałem zwykłe drzwi skrzydłowe, które były w miarę szczelne - to co mam teraz za ciężkie pieniądze to jakaś totalna porazka... możecie podzielić się uwagami?

 

pozdrawiam

 

Sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sieci...CWU to Ciepła Woda Użytkowa

 

pytam ponieważ cały czas rozważam jeszcze na jakie ogrzewanie się zdecydować . U mnie gazu z sieci nie ma i nie będzie . Mieszkam praktycznie w lesie... Rozważam piec na paliwo stałe lub gaz z butli ale boję się że ten drugi wariant choć wygodny to może być bardzo kosztowny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam ponieważ cały czas rozważam jeszcze na jakie ogrzewanie się zdecydować . U mnie gazu z sieci nie ma i nie będzie . Mieszkam praktycznie w lesie... Rozważam piec na paliwo stałe lub gaz z butli ale boję się że ten drugi wariant choć wygodny to może być bardzo kosztowny ...

W tym przypadku wziąłbym pod uwagę piec na paliwo stałe, ewentualnie możliwość pompy ciepła lub elektrycznego ogrzewania powietrznego(jeśli nie ma przerw w dostawie prądu) dodatkowo kominek nie koniecznie z płaszczem wodnym.

Gdyby był piec na paliwo stałe to - bufor ciepła który zapewni Ci ciepło w przerwach pomiędzy niepaleniem i 100% ogrzewanie podłogowe, tak zresztą jak PC 100% podłogówka.

Dla zapewnienia komfortu ciepłej wody zbiornik 300l(gdyby był bufor zbiornik pomijamy)

Gaz w Twoim przypadku to jedynie kuchenka z butli(jeśli chcecie coś takiego)teraz większość przechodzi na elektrykę ale.....ja mam i to i to.

Piec na paliwo stałe daje tą możliwość, że z większości paliw uzyskujemy ciepło(pierwszy sezon grzewczy to paliwo jako pozostałości z budowy) a kolejne to wedle uznania i dostępności można palić drewnem, zrębkami, zbożem itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku wziąłbym pod uwagę piec na paliwo stałe, ewentualnie możliwość pompy ciepła lub elektrycznego ogrzewania powietrznego(jeśli nie ma przerw w dostawie prądu) dodatkowo kominek nie koniecznie z płaszczem wodnym.

Gdyby był piec na paliwo stałe to - bufor ciepła który zapewni Ci ciepło w przerwach pomiędzy niepaleniem i 100% ogrzewanie podłogowe, tak zresztą jak PC 100% podłogówka.

Dla zapewnienia komfortu ciepłej wody zbiornik 300l(gdyby był bufor zbiornik pomijamy)

Gaz w Twoim przypadku to jedynie kuchenka z butli(jeśli chcecie coś takiego)teraz większość przechodzi na elektrykę ale.....ja mam i to i to.

Piec na paliwo stałe daje tą możliwość, że z większości paliw uzyskujemy ciepło(pierwszy sezon grzewczy to paliwo jako pozostałości z budowy) a kolejne to wedle uznania i dostępności można palić drewnem, zrębkami, zbożem itp itd.

 

pompa ciepła odpada bo jak sam - albo ktoś z inny forumowiczów- pisałeś jest bardzo droga . Paliwo stałe to jeden z faworytów , szukam jeszcze opcji mniej absorbującej , tzn wyjeżdżam zimą na narty a w domku utrzymuje się jakaś zadana temperatura , tak żeby np. kwiatki nie pomarzły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam ponieważ cały czas rozważam jeszcze na jakie ogrzewanie się zdecydować . U mnie gazu z sieci nie ma i nie będzie . Mieszkam praktycznie w lesie... Rozważam piec na paliwo stałe lub gaz z butli ale boję się że ten drugi wariant choć wygodny to może być bardzo kosztowny ...

 

W wątku o zużyciu gazu jest aktualny wpis o koszcie ogrzewania gazem z butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Połowa lutego, dogrywam ekipy, prowizorki i kwietniu planuję rozpoczęcie budowy. Mam dobrą ekipę budowlaną (dobre opinie ludzi, którym stawiali domy). SSO bez dachu + wszystkie roboty ziemne (wykop, zabezpieczenie humusu, podniesienie terenu o jakieś 40 cm)+ sprzęt ekipy - 45.000 zł. Czy jest to przyzwoita cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Połowa lutego, dogrywam ekipy, prowizorki i kwietniu planuję rozpoczęcie budowy. Mam dobrą ekipę budowlaną (dobre opinie ludzi, którym stawiali domy). SSO bez dachu + wszystkie roboty ziemne (wykop, zabezpieczenie humusu, podniesienie terenu o jakieś 40 cm)+ sprzęt ekipy - 45.000 zł. Czy jest to przyzwoita cena?

 

Przecież wiecie, że nie da się odpowiedzieć na postawione pytanie bo ktoś napisze że "cena dobra", a ktoś, że "zbyt wysoka".

 

Ja napiszę teraz tak..jeśli ktoś napisze, że sam wybuduje taniej i równie dobrze za tą cenę to niech wybuduje i u mnie ;)

 

A teraz mnie wybudowali troszkę taniej i jestem zadowolony (ale minęły już dwa lata)zakres prac podobny - podniesienie terenu o 80 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa ciepła odpada bo jak sam - albo ktoś z inny forumowiczów- pisałeś jest bardzo droga . Paliwo stałe to jeden z faworytów , szukam jeszcze opcji mniej absorbującej , tzn wyjeżdżam zimą na narty a w domku utrzymuje się jakaś zadana temperatura , tak żeby np. kwiatki nie pomarzły...

To nic innego jak paliwo stałe i (gaz lub olej) tak czy siak wychodzą dwie kotłownie, a cena wzrasta o ok 10-15 tyś zł i dodatkowo komplikuje instalację grzewczą, a to już przy dzisiejszych alternatywach przemawia za PC lub ogrzewaniem nadmuchowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi, teraz to jest to co sprawia że nie mogę spać. Podzielcie się jakie drzwi montowaliście, ile miało światło otworu (jeśli pamiętacie) przed montażem, szczególnie na wysokość.

Ja już wspominałem tu o drzwiach, ale bez echa... jest klopot bo po pierwsze otwór wejściowy do domciu ma 200x230 cm, co powoduje, ze drzwi kosztują tyle co pół samochodu. KOlejne do salonu są identycznych rozmiarów i też nie chca być tanie (żona wymysliła sobie suwane...) natomiast wewnętrzne: ekipa chyba zrobiła mi troche za nisko nadproża - od wylewki mam 207 cm, czyli po płytkach lub desce bedzie 205. Producenci drzwi lubią mieć 2-4 cm więcej... ale wiekszy problem jest w drzwicha np z garazu lub do łazienki, gdzie nie ma jak dobrze obłozyć futryny (drzwi przylegają do sciany - nikt nie robi takich ościeży fabrycznie - trzeba bedzie dorabiać. W piatek widze sie z ludźmi z firmy Lizurej - na razie zrobili na mnie najlepsze wrażenie - wezme wycene i zobaczymy. No i w ten weekend mamy targi w Łodzi - bedzie okazja posprawdzać różne oferty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CityMatic, bardzo fajne. Jak napisałeś zamówiłeś u stolarza. U mnie skończy się pewnie na tym samym. Miałem nadzieję że kupię gotowe w markecie i zamontuję, niestety otwór 210 i to do regulowanych jest za duży. Będą szpary, więc jak stolarz mi zrobi to będzie git.

 

Dębowe drzwi w tej cenie, napisz gdzieś to kupił, mi lokalnie wysmażyli meranti i 17k lekką ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, 210 to nie jest problem. zatkać zawsze można. Za mało to jest kłopot. Możecie powiedzieć ile sztuk drzwi za te 17K... ?? albo ile za sztukę o rozmiarze 90 z ościeznicą i zamkami? jutro bade ogladać takie za 1700 sztuka - też dąb. Firme juz raz reklamowałem, wiec nie chce przeginać... napisze jak wyszły ogledziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CityMatic, bardzo fajne. Jak napisałeś zamówiłeś u stolarza. U mnie skończy się pewnie na tym samym. Miałem nadzieję że kupię gotowe w markecie i zamontuję, niestety otwór 210 i to do regulowanych jest za duży. Będą szpary, więc jak stolarz mi zrobi to będzie git.

 

Dębowe drzwi w tej cenie, napisz gdzieś to kupił, mi lokalnie wysmażyli meranti i 17k lekką ręką.

 

Regionalny wytwórca, ale robił wielu osobą (znajomym).

Wybór godny uwagi, ale troszkę długo trzeba czekać (ok 1 roku), drzwi wykonane bardzo solidnie z dobrego materiału, ładnie wykończone.

8 sztuk plus 9 wejście z wiatrołapu do salonu(liczone jako 2 szt) czyli 10 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...