Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam takie pytanko, a to czasem nie jest wejście na hol przy małym WC? tam powinna być dylatacja? może to na niej pękło?

Przepraszam, że tak na forum, ale śledzę Twój blog i się dziwię, że pękły już po położeniu.

 

Położone mam prawie 70m2 tych płytek. Pękły tylko w dwóch miejscach. Zaraz przy kominku jedna płytka oraz dwie w holu za garderobą. To są miejsca gdzie nie ma żadnej dylatacji. Tam gdzie była dylatacja dałem specjalne listwy dylatacyjne. Wszystko kładłem na kleju elastycznym marki WIM (tani nie był) no i fuga także jest elastyczna.

 

Reklamację oczywiście odrzucili, raczej nie spodziewałem się że ją rozpatrzą pozytywnie. Faktycznie te płytki nie są najwyższych lotów. Jak będziemy je wymieniać to się zobaczy. Podejrzewam że to wypadkowa pracy budynku i słabszych kafli, zmian temperatury itp.

 

Co do certyfikatów, to macie naprawdę wypasione. Mój certyfikat to:

 

EP: 120,6

EK: 101,5

 

ściany: 0,16

okna i drzwi: 1,6

strop: 0,16

podłoga: 0,32

 

Na ogrzewanie i wentylację zapotrzebowanie roczne:

EK: 35,73 kWh/(m2rok)

Edytowane przez luke_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...Mój certyfikat to:

 

EP: 120,6

EK: 101,5

 

ściany: 0,16

okna i drzwi: 1,6

strop: 0,16

podłoga: 0,32

 

Na ogrzewanie i wentylację zapotrzebowanie roczne:

EK: 35,73 kWh/(m2rok)

 

Jak to się stało że EK masz 101,5 a EK na ogrz. i went. masz 35,73?

Z tego co ja wiem, chociaż w tym temacie ekspertem nie jestem, to wskaźnik EK informuje o rocznym zapotrzebowaniu na energię końcową, która powinna być dostarczona do budynku, aby zapewnić utrzymanie obliczeniowej temperatury wewnętrznej, niezbędnej wentylacji i dostarczenie ciepłej wody użytkowej.

 

Czyżby CWU pożerała resztę ?? ;) 101,5 - 35,73 = 65,77 Wyjaśnisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pierwsze jest na cały budynek i uwzględnia także wodę, prąd wszystko. Tak CWU pożera resztę + znikome ilości prąd.

 

EK w podziale na wykorzystanie wychodzi tak:

 

ogrzewanie i wentylacja: 35,73

ciepła woda: 65,8

 

Jak wygląda u Was ten podział?

Edytowane przez luke_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje dla "Naszych" budowniczych

 

Dom Agnieszki i Jacka oraz Katarzyny i Łukasza w Muratorze 5/2012 str 47

 

BRAWO

 

Dzięki City :) Szczerze mówiąc dziwne uczucie zobaczyć siebie i swój domek w gazecie ;) Ale miłe muszę przyznać :)

Sprostuję tylko jedną rzecz - nie zrezygnowaliśmy z wyjścia na taras z kuchni. Mamy je tak, jak jest w projekcie. To było jedno z kryterium wyboru projektu, na tym nam bardzo zależało, tak więc na pewno byśmy z tego nie zrezygnowali :)

 

Pytanko mam jedno - gdzie i jak wpięliście do Waszych domków Tepsę? Bo nie wiem czy przypadkiem nie zawaliliśmy tej kwestii....

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że czytają i się sugerują wieloma wypowiedziami jednak nadal nie jestem przekonany że ten materiał ulegnie degradacji, gazobeton i owszem, ale silikaty raczej....bardziej obawiał bym się pustek pomiędzy gruzem z takich elementów gdyż one dopiero z czasem ulegają wypełnieniu i samoistnemu zagęszczeniu.

 

Witam budujących

 

Dawno tu nie zagladałem. Mam wykończeniówkę na finiszu.

Brakuje wtedy czasu.

Ci którzy ten etap maja za sobą pewnie lepiej to rozumieją.

 

CitiMatic

Tak sie składa, że mam zrobione ściany działowe w SP z silikatów.

Kilka szt. stłuczek zosało wystawione na działanie warunków atmosferycznych.

Te które były zupełnie nie przykryte, po około roku się zlasowały na papkę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam jedno - gdzie i jak wpięliście do Waszych domków Tepsę? Bo nie wiem czy przypadkiem nie zawaliliśmy tej kwestii....

Pozdrawiam :)

 

U nas "łebski" elektryk na etapie robienia instalacji zaproponował, aby porozkładać przewód telefoniczny pod podłogą i zakonczyć go wyjściem w rozdzielni.

 

Z zewnątrz doprowadzony do rozdzielni razem z domofonem i napędem bramy.

 

Co prawda korzystam z bezprzewodowego PLAY, ale może kiedyś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem budującym i gratulacje dla Przystaniowych Celebrytów z 5 nr Muratora :). Artykuł przeczytany od deski do deski dwukrotnie - okazalo się, ze sporo z Waszych zmian my również uwzglednilismy (m. in zamknięcie przejścia z sieni do spiżarki)

 

problem Tepsy rozwiązalismy kablując chałupkę niczym silnik elektryczny - mamy rozprowadzone kable informatyczne do kazdego pomieszczenia od centralnej skrzynki rozdzielczej. Pondato skrzynka jest połaczona z skrzynką elektryczną zewnętrzną trzema kablami skrętkowymi - starczy i na internet i na telefony - oby tylko Tepsa chciała na naszym zadupiu je zakładać :).

 

Obiecałem podesłać fotkę drzwi:

IMG_0032.jpg

 

Na koniec pytanko - znaleźlismy na stronie Muratora programik do projektowania wnętrza - sympatyczne urządzenie, tylko, że my budujemy "lustrzane odbicie". Korzystał ktoś? Potraficie obrócić projekt?? z góry dziękujemy.

 

pozdrawiam wszystkich i wraca do budowy :)... na tapecie budowa ogrodzenia, kafelki, tynki zewnętrzne, podbitka i taras - w miedzyczasie ogród i kostka... żona wyznaczyła termin lipcowy na przeprowadzke :):)...

 

Sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przystaniowy celebryta" - hihihiihhi, dobre :) :) :)

 

Szkaradzio - drzwi przepiękne. Szacun :)

 

co do programu do projektowania wnętrza - też próbowałam się tym bawić, ale niestety albo się nie da, albo nie byłam aż tak cierpliwa, żeby odkryć jak zmienić domek na lustrzane odbicie - wg mnie się nie da ;) a aż takiej wyobraźni nie mam, żeby umeblować domek wersji normalnej i wyobrazić sobie jakby to było w lustrzanej.

 

co do kabli - my też mamy po całej chałupie pociągnięte kable internetowo - telefoniczno - antenowe i cholera wie jakie jeszcze. I wszystkie się spotykają w rozdzielce w kotłowni. Tylko właśnie teraz ogarniamy temat netu i być może telefonu stacjonarnego - tu się jeszcze zastanawiamy. I tu niemiłe zaskoczenie - niby nie mieszkamy na wsi zabitej, a żadna inna internetowa firma, oprócz tepsy, do nas nie dochodzi. Ale nic to, mężuś sobie z elektrykiem pogada i jakoś to będzie, mam nadzieję :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wyleczyłem się z kabli telefonicznych. Internetowe oczywiście są każdym pokoju, ale telefon to chyba już powoli old school. Szczególnie dziś gdzie abonamenty na nielimitowane rozmowy stykają się z taryfami telefonii stacjonarnej, że już o Voip nie wspomnę. W mieszkaniu zrobiłem sobie i potem nie używałem bo i tak skończyło się na mobilności. Świat pędzie do przodu, oj pędzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat pędzi do przodu, oj pędzi...

 

Ja internet mam bezprzewodowo w standardzie Wi-Fi , i jeśli popatrzeć to z niego korzysta-komputer, telewizor(ma internet WiFi ;) i palmtop.

Więc szczerze pisząc nie mam sieci komputerowej przewodowej, w żadnym pokoju - bo po co?Dzisiaj komputer stoi tu a jutro tam, to samo dotyczy telewizora i anteny(tutaj niestety jest największy problem bo gniazda nie da się łatwo przenosić) ale zauważyłem, że niedługo nie będzie antena wcale potrzebna - TV nadawane cyfrowo obecnie 7 programów można odbierać na antenie pokojowej przyklejonej jako folia do tyłu telewizora więc i to chyba niedługo będzie przeżytek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc szczerze pisząc nie mam sieci komputerowej przewodowej, w żadnym pokoju - bo po co?

 

Wszystko zależy czego oczekujesz od sieci. Jeśli myślisz o szybkim kopiowaniu plików, transferze mediów w rozdzielczości HD to niestety Wifi nawet N nie da rady, tzn da ale czas jaki jest potrzebny do tego albo będzie bardzo długi albo w przypadku mediów może dochodzić do zrywania. Ja Wifi używam tylko jako punkt dostępowy dla urządzeń przenośnych. Urządzenia stacjonarne jak dysk sieciowy, tuner, tv itp już po kablu. Sieć mam gigabitową. Dzięki temu jestem w stanie przesłać materiał 1080p po sieci bez zająknięcia nawet w pełni rozkodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czego oczekujesz od sieci. Jeśli myślisz o szybkim kopiowaniu plików, transferze mediów w rozdzielczości HD to niestety Wifi nawet N nie da rady, tzn da ale czas jaki jest potrzebny do tego albo będzie bardzo długi albo w przypadku mediów może dochodzić do zrywania. Ja Wifi używam tylko jako punkt dostępowy dla urządzeń przenośnych. Urządzenia stacjonarne jak dysk sieciowy, tuner, tv itp już po kablu. Sieć mam gigabitową. Dzięki temu jestem w stanie przesłać materiał 1080p po sieci bez zająknięcia nawet w pełni rozkodowany.

 

Uważam podobnie. Też mam sieć gigabitową, kable sieciowe w wielu miejscach i do każdego TV. Wi-fi ma duże ograniczenia odnośnie przepustowości i raczej będzie miało.

 

Odnośnie TV to mam enkę i ciekawy jestem jak bez kabli miałbym ją puścić z satelity? Dzięki kablom mogę to nagrywać, puszczać do innych pomieszczeń, zrobić bez problemu Multiroom i inne ciekawostki łącznie z podłączeniem rzutnika w FullHD. Kolejna sprawa ze puszczam film na TV bezpośrednio z kompa w pełnej jakości bez problemu. Po wi-fi tego nie zrobię.

 

Jeżeli ktoś chce coś więcej niż punkt dostępowy do netu czy drukarki, to polecam kabel.

 

Położyłem z ulicy kabel telefoniczny i kilka innych żeby nie mieć potem problemu i też nie narzekam. Telefon, modem itp. mogę przestawiać dowolnie i się nie zastanawiać jak to zrobić. Mam dom bez kabli i przedłużaczy na wierzchu i mi to pasuje. Net na razie mam z TPSA niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienie troche temat - kabelki są fajne, ale może podpowiecie jak zrobiliście taras u siebie...teraz modne są wykostkowane tarasy - ale czy ma ktos pomysł jak położyc kostkę na tarasie, który juz jest wylany? (u mnie kawałek tarasu leży na małym podpiwniczeniu) - chciałbym uniknąć terakoty i mieć taką sama kostke jak na reszcie - ale zupełnie nie wiem jak sie za to zabrać. problemem jest odprowadzenie wilgoci spod kostki - z góry dziękuje za rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...