Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hejka,

...

A tak w ogóle - ciekawa jestem czy jest jakiś przystaniowiec, który nie zmieniał okien, zostawił wszystkie tak, jak są w projekcie?

...

Pozdrawiam

 

Chyba nikt. Ja u siebie pozmieniałem wszystkie oprócz drzwi na taras od strony kuchni i okienka w garazu przy drzwiach wejściowych i bardzo się z tego ciesze. Wcale nie jest za jasno. Jest super tymbardziej że to przecież dom parterowy i większe przeszklenia bez żadnych "filarów z muru" (dziwne podwójne okna) to większy kontakt z własnym terenem, przyrodą i światem ;)

 

Ja mam (WxSZ):

- w kuchni 2 okna 120x150

- wyjscie na taras 235x90

- salon witryna na taras zadaszony 235x180 i okno otwierano-uchylne na niezadaszony 235x180

- pokoje 150x180

- garaż 120x180 (super panoramiczne okno wyszło) + 120x90

 

Salon od południowego zachodu. Wersja M36a. Nic bym nie zmieniał, a może bym poszerzył drzwi na taras do 100cm dla wygody... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle - ciekawa jestem czy jest jakiś przystaniowiec, który nie zmieniał okien, zostawił wszystkie tak, jak są w projekcie

 

Wiem na 100%, że gdzieś blisko mnie jest SP co wybudowana jest tak jak w projekcie - tylko nie mogę jej zlokalizować :( wiem, że jest w mojej okolicy jak znajdę to nie omieszkam sfotografować i zaprosić właścicieli do dyskusji na forum.

 

Jeeezu, City, CO TO ZA WYKOP?????? może jednak uchylisz delikatnie rąbka tajemnicy?

 

Mogę - to będzie wolno stojący grill, wędzarnia, suszarnia i skład opału do niego i kominka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki

Otrzymałem taki oto projekt po przeróbkach i koleżanka karola14082 chce, aby jakoś lepiej urządzić ten rozkład przy kotłowni na paliwo stałe - wiem, że można na Was liczyć, a sam nie mam koncepcji.

Napiszę co ja bym zmienił bo to się sprawdza:

Spiżarnia - likwidacja wejścia z wiatrołapu

Właz na strych w garażu

co do kotłowni to mam pomysł z likwidacją tej części wiatrołapu co w projekcie jest wejście do garażu na konto kotłowni- kotłownia ma wejście z wiatrołapu a przez kotłownię wchodzi się do garażu- komplikuje to trochę komunikację ale piec z zasobnikiem i dobre rozplanowanie zbytnio nie będzie komplikowało.

 

ps jeśli dobrze zobaczyłem Dom jest troszkę węższy od lewej strony(najprawdopodobniej dostosowany do działki) o 50cm

 

Pozdrawiam

dom karoliny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję City że dołączyłeś ten projekt :) Może ja jeszcze napiszę o co mi dokładnie chodzi ;)

W garażu zlikwidowałabym tą cienką ściankę (tą co ledwo widać) na rzecz większego garażu i wejście do kotłowni i do wiatrołapu bezpośrednio z garażu. Z wiatrołapu bezpośrednio nie ma wejścia do kotłowni. Wyjście na strych planowałam w pralni - większość ma tam kotłownię.

I chyba tyle o czym to ja myślałam:)

Pozdrawiam i dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maaatko, tak zamieszaliście, że ja już nic nie rozumiem :)

Ten garaż to w końcu ma być jedno czy dwustanowiskowy?

 

Ja bym się zastanowiła, czy kawałek tego przedpokoju, z którego się ma do garażu wchodzić (tego pod małym WC) jest w Twoim przypadku potrzebny - bo wygląda jakby to było pomieszczenie do otwierania drzwi - może faktycznie powiększyć WC i zrobić drzwi do garażu wcześniej - z pierwszej części wiatrołapu?

Chociaż nie wiem czy to dobry pomysł, bo będzie nadźgany ten wiatrołap drzwiami....

 

A może - przedłużyć kotłownię (pociągnąć w stronę bramy), żeby zmieściły się drzwi wejściowe do niej z boku? - czyli tak jak są te przekreślone do kotłowni, tylko niżej je dać - tu masz wejście do garażu, więc i tak nic nie postawisz, a na tej ścianie kotłowni na przeciwko bramy, na której teraz są drzwi do kotłowni, można ustawić regały, rowery powiesić, słowem jest powierzchnia do zagospodarowania.

 

Wg mnie koniecznie powinnaś zlikwidować te drzwi z wiatrołapu do spiżarni - w tym układzie jaki teraz masz nie ma miejsca na żaden wieszak, szafę, komodę - a tak zyskasz ścianę dł. prawie dwa metry na jakieś garderobiane coś. No i porządną spiżarkę, a nie dwa małe regaliki po bokach

 

Co do wyłazu na strych - po pierwsze musi być nad nim odpowiednia wysokość dachu - żeby nie było za nisko jak będziesz wchodzić na górę, po drugie trzeba pamiętać o tym, że musisz mieć miejsce na otworzenie klapy i schodów - więc jeśli chcesz to zrobić w pralni, to chyba wyłaz powinien być na przeciwko drzwi wejściowych do pralni - żeby dąło się rozłożyć schodki... no chyba, że się zmieści w poprzek, ale znowu nie wiem czy pralka, suszarka itp nie będą zawadzać

 

Przemyślcie wszystko dokładnie, domek jest naprawdę fajny - przestronny, funkcjonalny. a może warto pogadać z jakimś architektem? Np tym, który będzie wam adaptować projekt?

I jeszcze sobie myślę, że może pojedziecie do kogoś obejrzeć ten domek? To naprawdę dużo daje. Jeśli jesteście z okolic Śląska to zapraszamy do nas, tylko my mamy tę wersję projektu z pojedynczym garażem - akurat te części domku, które, jak widzę, was najbardziej interesują, są w naszym inne.

 

I koniecznie daj znać co wymyśliliście - jestem bardzo ciekawa jak to ostatecznie będzie wyglądać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż ma być jednostanowiskowy druga część przeznaczona na jakieś regały i miejsce do wykonywania jakiśremoncików przy samochodzie :)

Jeżeli chodzi o drzwi, które będą z wiatrołapu do garażu myślalam nad jakimiś przesuwanym,i tak żeby nie zabieraly dużo miejsca i to będą jedyne drzwi w tym pomieszczeniu.

Nie chcę też rezygnować z drzwi do spiżarni, gdyż nie będę z zakupami biegała przez salon:)

Właz n astrych architekt proponował po prawej stronie od wejścia w poprzek.

Mieszkam w okolicy Łodzi, więc trochę daleko do Ciebie, ale bardzo dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo biegania to nie ma... a miejsca w spiżarce robi się naprawdę sporo - no i przedpokój nie jest jednymi wielkimi drzwiami z każdej strony - ale zrobicie jak uważacie - ale naprawdę polecam zobaczyć u kogoś wybudowany już domek

Pozdrawiam

 

Zdecydowanie polecam zobaczyć domek na własne oczy! ...pochodzić po nim, zobaczyć jakiekolwiek wejście na strych - żeby ocenić ile miejsca potrzeba i gdzie warto je zrobić. Na strych często coś się wnosi/znosi i nie można o tym zapominać. Trzeba wtedy mieć miejsce dookoła. Jeżeli w pralni będą np. się suszyły jakieś rzeczy, to będzie kłopotliwe znoszenie zakurzonych rzeczy ze strychu itp...

 

Myślcie bardzo o wygodzie i codziennym funkcjonowaniu. Ja np. mam wejście do spiżarki z wiatrołapu chwilowo zastawione i jest słabo. Nie zawsze buty mam czyste itp. i na raty noszę zakupy - do drzwi salonu, a potem zdejmę buty i wszystko dalej i dookoła. Jest to upierdliwe. A jak zrobię lustro na dużej ramie na zawiasach tak jak planuję, to będę miał wiatrołap bez drzwi, a kiedy trzeba odchylę lustro i zakupy wrzucę raz-dwa ;)

 

Jeżeli jesteś zdecydowana na garaż jednostanowiskowy, to polecam z niego wyrwać ile się da i nie zmniejszać wiatrołapu i innych pomieszczeń, bo są naprawdę funkcjonalne. W wiatrołapie szafa by się przydała na kurtki itp. ale i po deszczu wieszaki. Coś na buty byłoby dobre ale po deszczu lub ze śniegiem też od razu też nie schowasz. Jak wchodzi kilka osób to dobrze jak by się mieściły, a nie jak u mojego kolegi trzeba wchodzić od razu dalej bo tak mały wiatrołap i jeszcze potykasz się o buty. Wtedy rolę wiatrołapu salon przejmuje a wiatrołap jest małym, ciasnym przejściem.

 

Ja mam domek w miarę blisko, ale po wielu zmianach. W razie chęci zapraszam pooglądać ;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolega pawel_1024 to gdzie dokładniej mieszka?? może faktycznie bym sie wybrała żeby zobaczyć to nasze cudo :)

 

Ja również zapraszam chociaż do mnie do domu i od Twojej działki jest dokładnie 357 km, 5 godzin 58 min ale co teraz robią kilometry ;)

Tym bardziej, że u mnie jest ta ściana w garażu - wzdłuż podciągu ;) a układ domu jest identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem z okolicy Łodzi - na obejrzenie zapraszam. Florentynów - droga z Konstantynowa na Pabianice. Tyle, że u nas wersja z poddaszem, wiec tylko cześć z ogladania sie przyda - ale pare fajnych pomysłów jest.

Jedziemy dokładnie zgodnie z harmonogramem - nawet niektóre prace udaje sie wykonać wcześniej. W planach przeprowadzka w lipcu. czyli 14 miesięcy budowy.

 

Luke_p - drzewo jest na mojej działce:). Poza frajdą - sporo kłopotów - np konieczność założenia siatek zabezpieczających na wszystkie rynny - koszt prawie 1000 zł. Ale nie załuję:)

 

nie chce sie wtrącać do kotłowni - ale jeśli paliwo stałe, to raczej wejście z zewnątrz. Jeśli to bedzie pellet to jeszcze, ale przy ekogroszku w garażu zawsze bedzie brudno. Ja bym pomyslał o taki rozwiązaniu: kotłownia karola.jpg. Jest tu jeszcze problem z kominem - ale wg mnie do rozwiazania. Najwyzej w garażu bedzie wystawiać kawałek rury - ale na tyle wysoko by nie przeszkadzać w parkowaniu samochodu. I przy okazji bedzie mozna zachować przejscie z garażu do cześci mieszkalnej bez psucia wysokofunkcjonalnej wenki garażowej.

 

Sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Budowniczowie;

 

chciałem sie podzielić wrażeniami z, jak to ktos na forum określił, "oswietlenia wsi". Zalożyłem sobie lampki, takie zwykłe na zarówki LED. Wybrałem zaróweczki SMD 2,5W (kupiłem w hurtowni kilka rodzajów zarówek, powiesiłem obok i z zonką dokonywalismy wyboru) takie ciepłe o dość szerokim kącie świecenia i... rewelacja. Lampek wisi w sumie 14 sztuk. Połaczone w dwa obwody przód domu oddzielnie i tył oddzielnie. Całość uruchamiana czujnikiem zmierzchowym. Sasiedzi zazdroszczą, a żona sie cieszy bo sie zrobiło dość jasno na całej działce i przez to bezpieczniej. Koszt lampek to ok 600 zł (lampki + żarówki), a koszt energii na cały rok to jakieś 80 zł. Jeśli dobrze licze... tylko cholera zdjęcie robiłem komorką i wyszło jak wyszło - postaram sie innym razem jakieś lepsze wrzucić. 007.jpg

 

Karola; moja propozycja zrobienia kotłowni w drugiej strony garazu wynikała z tego, że u mnie tak własnie jest - tyle, że to zgodne z projektem. Wchodzi sie tedy: 001.jpg, a w srodku wyglada to tak: 002.jpg. Moze nie wszystko widać, ale po lewej stronie zmieściłem jeszcze komplet filtrów do wody, przełączanie studnia - wodociąg, i hydrofor. W zasadzie całe pomieszczenie bedzie na narzedzia ogrodnicze (tu również przyda się wejście z zewnątrz) - bo po zmanie kotła z pelletów (tak miało być) na gaz kotłownia praktycznie nie jest mi potrzebna.

 

kominek w pokoju 003.jpg - przy oryginalnym rozmiarze oken wcale nie jest tu ciemno. A zdjęcia robiłem w pochmurny i deszczowy dzień

 

i łazienka, którą projektował moją żonka. 004.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola; moja propozycja zrobienia kotłowni w drugiej strony garazu wynikała z tego, że u mnie tak własnie jest - tyle, po lewej stronie zmieściłem jeszcze komplet filtrów do wody, przełączanie studnia - wodociąg, i hydrofor. W zasadzie całe pomieszczenie bedzie na narzedzia ogrodnicze (tu również przyda się wejście z zewnątrz) - bo po zmanie kotła z pelletów (tak miało być) na gaz kotłownia praktycznie nie jest mi potrzebna.

 

Muszę przyznać, że kotłownia bardzo funkcjonalna i spełniałaby swoją rolę w przypadku Domu Karoliny.

 

Ps. Ale zasuwacie z domem- ładnie u Was, kominek duży, a jak widzę za nim wejście na górę - fajnie to wygląda, łazienka super, a i pierwsze- Oświetlenie muszę przyznać bardzo mi się podoba szczególnie to padające światło- przemyślane bo bardzo ciekawie oświetla elewację - podziwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...