Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak sobie przejrzałem internet pod względem projektu "Spokojnej przystani"

Widzę, że dość dużo osób zbudowało ten domek w różnych miejscach Polski- i w różnych jego wersjach.

Mam nadzieję że nikt się nie pogniewa jak umieszczę tu parę zdjęć skopiowanych z sieci.

Może, to zachęci ich autorów, aby coś opowiedzieć o swoich domkach, jeśli będzie oczywiście jakiś problem zaraz zdjęcia usunę.

Pozdrawiam wszystkich bo domek jest - tu się powtórzę - naprawdę ciekawy i super się w nim mieszka.

 

Jeśli, ktoś otworzył wcześniej umieszczony link może zauważyć, że tamta SP budowana była z - drewnianym stropem!!! można zobaczyć jak skomplikowana stała się więźba dachowa - ktoś musiał to przeliczyć efekt jest bardzo interesujący.

 

Foto ze str. http://www.extradom.pl/

 

 

A tu są najnowsze zdjęcia tego sprzedawanego domu:

http://dom.gratka.pl/tresc/402-9256519-lubelskie-lublin-weglin.html#6b66790dd8769364,1

resize$600-600-1,text$malwi84.jpg

resize$600-600-1,text$megim.jpg

11,text$megim.jpg

Edytowane przez CityMatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My też zaczęliśmy kostkę, tylko u nas będzie na raty - na razie robimy taras i wejście. Kostka przy garażu i pod wiatę będzie w przyszłości i to chyba wcale nie najbliższej :) Ale i tak wygląda super. I taras jest naprawdę duży.

Pozdrawiam

 

Gratulacje! To może jeszcze damy radę wpaść w lato na grilla? U nas jeszcze trochę, ale już szukam czegoś na taras :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych fotorelacja z budowy Spokojnej przystani - jestem ciekaw może kogoś z Nas?

http://developer.imobilia.pl/aktualnosci/nowe-domy-pod-grusza/projekt-murator-m36a/

 

Bardzo ciekawa koncepcja. Dach z inną konstrukcją, ciekawe dlaczego, czy taniej czy może po prostu obniżono kąt nachylenia? No i wylewki od gruntu po zadaszeniu. Kiedyś ktoś pisał na forum że też tak zrobił.

 

Co do domów, sporo ich, szkoda że na sprzedaż. Czyżby budowniczym nie odpowiadały po wybudowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wylewki od gruntu po zadaszeniu. Kiedyś ktoś pisał na forum że też tak zrobił.

 

Co do domów, sporo ich, szkoda że na sprzedaż. Czyżby budowniczym nie odpowiadały po wybudowaniu?

 

Ja robiłem wylewki - po zadaszeniu ;)- dużo lepiej i ładnie wszystko wyschło.

A co do domów na sprzedaż- patrząc na ceny to ktoś się przeliczył (pewnie kredyt zjada wszystko i trzeba się ratować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Słuchajcie, czy ktoś mógłby rzetelnie napisać - jakie koszty pochłonął:

1. Stan surowy otwarty (blachodachówka)

2. Stan surowy zamknięty...

Coś mi dużo wychodzi........ :|

 

Witam

Może się powtórzę, ale raczej nikt nie napisze bo to zależy od bardzo wielu czynników, nie tylko materiałowych ale i kosztów około budowlanych, jakiego typu strop czy stemple własne czy firmowe, ile betonu, a może i piasku...blachodachówka (również nic nie mówi)może być najtańsza, a może być firmowa droższa od dachówki ceramicznej,

Jeśli stan zamknięty wyszedł ok 200 tyś to dobrze wychodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 tyś to nawet chyba bardzo dobrze - chociaż u mnie jest troche inaczej przez to nieszczesne poddasze i inna konstrukcje ścian. Ale dramat kosztowy zaczyna sie później - przekroczyłem budżet o jakieś 15% ale staram sie nic nie odkładać na później. Końcowe wydatki zabijają... kostka, ogród, ogrodzenie i cała masa dupereli, której nikt na poczatku nie brał pod uwagę (śmietnik, daszek nad śmietnikiem, oczko wodne, światełka, duperelki) i co jakiś czas kolacja rozjemcza z dyrektorem budowy (żonka) bo przecież spory o kolory swiatełek czy też rodzaj klamki do drzwi do spiżarki mogą roznieść w pył każde ognisko domowe...

 

W poniedziałek zaczynamy przenoszenie kuchni - nie robimy nowej tylko przenosimy stare mebelki - wszystko wskazuje, ze w środe bedzie przeprowadzka. Zostały do zrobienia drobiazgi w elektryce i nie bardzo wiemy co zrobić ze skopaną przez parkieciarza podłogą. Dziś przyjdzie (mam nadzieje) i coś wymysli.

 

pozdrawiam budujacych i mieszkających.

 

Piotr Budowniczy - nie zastanawiaj sie :) Buduj.. warto !!

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! To może jeszcze damy radę wpaść w lato na grilla? U nas jeszcze trochę, ale już szukam czegoś na taras :)

 

Oczywiście, że zrobimy grilka - musimy się tylko wprowadzić ;) Wstrzymuje nas jedynie kuchnia - czekamy na AGD - ma być w tym tygodniu, w tym tygodniu też kończymy meble w kuchni, blat będzie dopiero po 23 lipca, ale bez blatu jakoś przeżyjemy. Generalnie myślę, że w okolicy 10 lipca zamieszkamy w naszej Przystani - WRESZCIE :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zrobimy grilka - musimy się tylko wprowadzić ;) Wstrzymuje nas jedynie kuchnia - czekamy na AGD - ma być w tym tygodniu, w tym tygodniu też kończymy meble w kuchni, blat będzie dopiero po 23 lipca, ale bez blatu jakoś przeżyjemy. Generalnie myślę, że w okolicy 10 lipca zamieszkamy w naszej Przystani - WRESZCIE :)

Pozdrawiam

 

No to widze, że parapetówa za parapetówą... My juz pierwszego grilla mamy za sobą. grilokominek sprawdza sie idealnie - może troche za szybko piecze, ale sprawa do okiełznania. Parkieciarz przyznał, że trzeba bedzie kawałek zdjąć i zrobić od nowa. W srode skończy - do końca tygodnia bedziemy mieszkać juz w nowym domku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dzięki, dzięki. A co do zdjęć. CityMatic dodał 25.06.2012 dwa zdjęcia mojego domu (przekleił je ze stronki extradom). To jest drugie i trzecie . Jedno stan surowy. Drugie - bliskie zamieszkania. Inne dodam w najbliższym czasie.

 

Witam serdecznie

Bardzo mi miło, że przez przypadek udało mi się coś wkleić z Waszego domku ;)

 

Bardzo gorąco witam na forum muratora, i z ciekawością oczekuję innych fotek, bo jak widać okna sa chyba oryginalne z projektem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem budujacy

 

Mieszkamy od tygodnia. przeprowadzka przebiegła wyjatkowo sprawnie. Oczywiscie jeszcze jesteśmy troche "na pudłach", jeszcze w niektórych miejscach wisza kable ze scian, ale wrażenie mieszkania w SP bajeczne. Układ wyjatkowo funkcjonalny - brak jest jakiegoś pomieszczenia gospodarczego, ale może po uporzadkowaniu garazu bedzie lepiej. IMG_5310.jpg

 

Kawa rano na tarasie.. :):)...

 

pozdrawiam wszystkich Przystaniowiczów.

 

Sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna generalnie mamy zgodnie z projektem i podczas użytkowania stwierdzam, że są ok. Zmieniliśmy je jednak w salonie, gdyż byłoby zbyt ciemno, co zresztą widać w tej Przystani wystawionej do sprzedaży. Zrobiliśmy jedno stałe okno od strony zachodniej, a od strony południowej 2 duże kwatery, z których jedna jest otwieralna, a druga stała. W zimie fajnie się salon dogrzewał, a w lecie w razie potrzeby wykorzystujemy rolety zewnętrzne.

Jeśli chodzi o inne zmiany, to zrezygnowaliśmy ze spiżarni, gdyż mamy piwniczkę, w której również umieściliśmy kotłownię (piec gazowy), a w miejscu kotłowni zrobiliśmy pralnię. Łazienki również się zmieniły, gdyż w każdej mieści się prysznic, sedes, bidet i umywalka ( w większej podwójna).

Wszystkie zmiany w praktyce sprawdziły się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałam zameldować, że dzisiaj się przeprowadziliśmy.

 

Moje GRATULACJE

 

Super sprawa że już mieszkacie, teraz pewnie większość rzeczy to robicie wewnątrz domu, ale jak już się troszkę ogarnie to rewelacyjnie jest wyjść rano przed dom z filiżanką kawy.....bardzo to lubię.

A tak pomyśleć jak zaczynaliśmy ten wątek....już upłynęło troszkę czasu i kolejno wprowadzamy się do swoich domków.

Uśmiecham się bo co teraz będziemy robić?........mieszkać ;)

Ja powoli, planuję sobie ogródki, samodzielnie rozwożę ziemie , usypuję, sadzę zobaczymy jak to wyjdzie.

Moja druga połowa jest kierowniczką co i jak ma rosnąć, a ja bawię się w ogrodnika, część roślin posadzonych na początku , bardzo urosła, pierwsza sosna ma już z 4,5m - 5m, ogrodzeniowe tuje Szmaragdy ok. 2m, z jednej strony mam ligustr. Czekam też na jesień aby przesadzić parę drzew i krzewów oraz róż.....pracy wymaga też ogród drzew owocowych itd. Itp. Mam wrażenie że pracy będę miał więcej niż z budową – ale to mnie cieszy.

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do wpisywania wrażeń tych co już mieszkają od jakiegoś czasu – będzie to zachętom jak również wiedzą na temat tego domku oraz wzmocni tych co zwątpią w czasie budowy że jednak warto wybudować dla siebie ”spokojną przystań”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mieszka się fajnie, choć chyba musi trochę czasu upłynąć zanim się przyzwyczaimy, że to nasz domek, że wreszcie stało się to, na co niecierpliwie czekaliśmy i ciężko pracowaliśmy przez ostatnie 2,5 roku.

Jeszcze jest pusto, surowo, brakuje mnóstwa rzeczy - większości mebli, czegoś w oknach (firan / zasłon / rolet rzymskich - sama jeszcze nie wiem czego), niektórych lamp, listew przypodłogowych... można by tak jeszcze długo wymieniać :)

Domek bardzo fajny, dużo miejsca, po 40-sto metrowym mieszkaniu w bloku tu wydaje się, że robimy kilometry z pokoju do pokoju :)

No i tak jak mówi City - czas brać się za ogród. Mamy już pomysł co, gdzie i jak, trzeba tylko wziąć się za robotę, której jest dość sporo, mimo, że działeczkę mamy niedużą.

Wydawało mi się, że jak juz wybudujemy domek i się przeprowadzimy, to zaczniemy się baardzo nudzić. Teraz widzę, że bardzo się myliłam - roboty raczej nie zabraknie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim;

 

jedyny problem to wszechobecny piasek, który wnosi sie do domu. Rewelacyjnie jest mieszkać troche "na dworze" ale sprzatanie po tej przyjemnosci pochłania sporo czasu. Plusy: Powietrze, cisza, możłiwość mieszkania przy otwartych drzwiach i oknach (wcześniej było dość ruchliwe skrzyzowanie i przystanek autobusowy pod oknem). Ilość miejsca w domu - w zasadzie brak tylko pokoju goscinnego i troche mały salonik. Minusy - obserwujemy :). Okna dachowe wymagaja pilnowania - rozszczelnienie nie oznacza, że może padac deszcz - lubi zaciekać do środka. Rynny lubią nie odbierać jak sie zapchają liscmi. Własnie jakiś duży samochód wjechał nam na podjazd i nakapał olejem na kostke... itd, itp. Brak internetu - jak na wieś przyciagnąć internet? Na razie bedzie test połaczenia PLUSGSM... zobaczymy. Na reklamowane 20 mbit/s nie licze, ale może chociaż ze 4...

 

I padł mi hydrofor, ale podobno przy nowej studni to norma, że sie studnia oczyszcza i pluje piachem. Poczekamy...

 

pozdrawiam wszystkich budujących i mieszkajacych.

 

Sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...