Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

I padł mi hydrofor, ale podobno przy nowej studni to norma, że sie studnia oczyszcza i pluje piachem. Poczekamy...

 

pozdrawiam wszystkich budujących i mieszkajacych.

 

Sz

 

To nie jest norma...brak jest filtra mechanicznego , ja własnie wymieniałem w ubiegłym tygodniu, koszt to 6 zł ;) za wkład.

Z Hyroforem to też miałem kłopot ale tylko dlatego że kupiłem wyłącznik cisnieniowy za 30zł....teraz mam za 120zł- 1/2" i to się nazywa solidne wykonanie z Grudziądza;)

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rany jak Wam strasznie zazdraszczam zamieszkania.Nas czeka jeszcze zima w bloku.Przed nami wykończeniówka,która ponoć wykańcza.Jesteśmy po tynkach i wylewkach,a tak się chce do domu aż boli chwilami nawet baardzo

 

Wiem co czujesz, mnie najbardziej denerwowało targanie zakupów na 2 piętro :) I to, że wszystko było słychać - wiedzieliśmy kiedy sąsiad sika i kiedy się z żoną kłóci... masakra.

 

Też walczę z piachem w domu, ale na razie mnie to nawet cieszy :)

 

Minusów na razie nie zauważamy jakiś wielkich (ale mieszkamy dopiero od piątku, więc może jeszcze ich nie widzimy) - trzeba się przyzwyczaić do wielu rzeczy - np. wszędzie jest w domku daleko, jak się zapomni telefonu z kuchni, to droga z sypialni i z powrotem trochę trwa :) :) jest po prostu inaczej niż przez ostatnie 10 lat :)

Ale radocha jest naprawdę wielka :) :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących i mieszkających

 

Czytam posty i cieszę się, że przybywa coraz więcej Spokojnych Przystani i zdowolonych właścicieli.

Potwierdza mnie to w przekonaniu, iż wybraliśmy dobry projekt.

 

Mieszkamy od 5 lipca. Dom w całości skończony wewnątrz i na zewnątrz.

Kończymy obecnie ogrodzenie frontowe.

Tak jak wielu z Was walczymy z piachem, lecz mam nadzieję, że kostka która ma się pojawić w połowie sierpnia to zmieni.

Pozostanie jeszcze dokończyć drewutnie i ogród aby można wpełni cieszyć się mieszkaniem w domu za miastem.

 

Miszkaliśmy w wieżowcu i mam podobne spostrzeżenia jak agagrusz, słychać co robi sąsiad itd.

Do tego pijani śmierdzący bezdomni śpiący na klatce , sikający w windzie i nie tylko.

Co jakiś czas ginące osprzęty z wyposażenia samochodu typu anteny CB,lusterka, kołpaki, lub porysowane auto.

 

Te problemy są całkiem obce we własnym domu choć mieszkamy raptem 3km od granicy miasta.

 

Wszyskim budującym, życzę wytrwałości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jwak; widze, że wyprzedziliscie nas dokładnie o 1 dzień. My robilismy przeprowadzkę w piatek 6 lipca. Problem z piachem niestety nie zalezy od kostki - a na pewno nie znika po pierwszych tygodniach. Mamy tej kostki ładny kawał, ale piach wydostaje sie własnie ze szczelin i włazi do domu. Za to trawa zaczyna przypominać trawnik a nie przygryzione kępki - zielono i sympatycznie.

 

CityMatic - dzieki za rady. Ale chyba problem jest poważniejszy niz mi sie zdawało. Studnie bede musiał kopać od nowa, bo Pan Studniarz ... wykopał źle. A poprawić sie tego nie da, więc od nowa. Najgorsze, ze trzeba bedzie zryć kawałek ogródka, który zaczął juz wygladać. To co mam pluje dość mętnym płynem i wcześniej czy póxniej zapcha każde hydrauliczne urządzenie.

 

Przystaniowicze - gdzie są fotki Waszych domostw? Tyle osób juz mieszka, już odpoczywa - pochwalicie się? Ogródki, tarasy, ... sam tez powysyłam.

 

Sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkaradzio - jak czytam Twój post ze studnią to mi ciarki po plecach przechodzą....

Jak to kopać studnię od nowa???

Moja jest dopiero co wykopana. Jeszcze nie podłączona do instalacji, może jutro kupię pompę. Hydroforu jeszcze nie mam.

Zapłaciłam za nią pierdylion pieniędzy, jak każdy pewnie.

Napisz coś więcej czemu jest taka zła, że trzeba ją jeszcze raz kopać i o jakie filtry chodzi, bo nie rozumiem (albo napisz tak, żeby hydraulik zrozumiał).

 

 

Wszystkim, którzy się już wprowadzili - gratuluję!!!

Bardzo, bardzo Wam zazdroszczę tej kawy rano, ogródków, kostki, piachu na podłodze itd. itp.

Podglądam Was bezczelnie i korzystam z Waszych rozwiązań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o jakie filtry chodzi, bo nie rozumiem (albo napisz tak, żeby hydraulik zrozumiał).

 

Przed urządzeniami a zaraz za pompą- czyli rurą wychodzącą na powierzchnię na instalacji montuje się coś takiego:

 

Zapobiega to dostaniu się drobin materiału który np zassa pompa(a przepuści jej filtr - bo również każda z pomp ma taki przed wirnikiem)

Te drobiny niekiedy są tak ostre że niszczą membranę w zbiorniku i cały osprzęt - ja mam taki z reeduktorem i nastawa 5 Atm.

EUROPAFILTERRS1_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam Wasze posty nt studni, to się cieszę, że jednak pociągnęliśmy miastu 35 m wodociągu... choć na samo wspomnienie o ilości kasy jaką na to wydaliśmy podnosi mi się ciśnienie. Sąsiad dwie działki dalej też się buduje, zaczęli równo z nami i teraz od pół roku stoją z budową, bo już dwie studnie wykopali i dalej nie mają wody. We wrześniu będą kopać trzecią... masakra

U nas też się bardzo piach wnosi - właśnie z kostki. Zamiatamy ją ciągle (kostkę) żeby jak najszybciej dojść z tym do ładu, ale ciągle są jeszcze puste szczeliny.

A wczoraj z okazji "cudownej" lipcowej pogody zapaliliśmy w kominku :) Od razu zrobiło się fajniej w domku

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ja studni nie żałuję... ponarzekać czasem ponarzekam, ale gdybym miał ogród podlewać z wodociagu to rachunek by mnie zjadł dość szybko. zadanie studni miało być nastepujące: zasilic nawadnianie i kibelki - i tego sie bedziemy trzymać. Widze tylko, ze trzeba wiedzieć o studni mnóstwo rzeczy, o których wczesniej nie miałem pojęcia. średnica studni, moc pompy, zasilanie pompy, rozłożenie nawadniania.... i wiele innych.

 

Suellen, gdybys chciała kupic pompę SMK 200 OMNIGENA (przepraszam za reklamę) - ale własnie sprzedaję gdyż do mojego nawadniania była trochę za słaba. http://allegro.pl/pompa-glebinowa-omnigena-skm-200-i2501284160.html.

 

a co do tego, czemu moja studnia jest taka zła... własnie tego nie wiem. Zdaje się, że jest za płytka i woda jest brana z pokładów zamulonych. Gdybym ciągnął wode tylko do celów domowych - słabszą pompą - wszystko byłoby OK. Ale ponieważ uzywam do nawadniania - zmieniłem pompe na mocną, która to pompa unosi z woda jakieś drobne pyłki i te lecą przez kibelki i nawodnienie. Woda jest mało klarowna. A ponieważ mam umowę i zapłaciłe - marudzę i domagam sie naprawy. Zobaczymy. Wcześniej moi Panowie z Budowy pili te wode (sami chcieli) i nikt nie narzekał. Więc chyba nie jest tak źle.

 

Kominek tez działa wczoraj - bardziej z powodu nadmiaru "resztek budowlanych" niż faktycznej potrzeby ogrzewania. Ale fakt - sympatycznie.

 

Przy okazji załaczam zdjęcie mojej kuchenki - przeniosłem stare meble z poprzedniego mieszkania - stolarz powiedział, że lepsze od tych co to teraz robią :)...

 

IMG_5296.jpg

pozdrowienia Sz

Edytowane przez Szkaradzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja wreszcie kupiłem sobie kosiarkę i wybieram się na walkę z chwastami. Obsadziłem już 66 drzewek i walczę aby się przyjęły :) Mieszka się bardzo fajnie, może jeszcze uda się zrobić w tym roku ogrodzenie? :)

Ja chyba zakończę na słupkach z daszkami....wiele czasu spędzam na rozwożeniu ziemi, drzewka też czekają na przesadzanie, ale powiedziałem sobie, że wszystko powoli, aby nam się podobało to trzeba przemyśleć, a tamto zweryfikować.

Pozdrawiam wszystkich kolejne dni wakacji uciekają....ale dobrze, że pogoda dopisuje i tu na lubelszczyźnie nie ma kataklizmów pogodowych tego lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowały Wasze ogrodzenia? Przeliczając na 1mb? Na jakie się zdecydowaliście?

 

Jeszcze nie mam przęseł i daszków, ale na obecną cenę to 720 zł/mb (materiał plus robocizna) klinkier i stal

Zapomniałem na fundament poszło 9m3 betonu B15

 

 

A ja dzisiaj stwierdziłem, że mam paru mieszkańców widziałem, ich w ubiegłym roku w postaci dorosłej a w tym jako larwy ;) lubię takie niespodzianki

(foto :zawisak tawulec sphinx ligustri)

Obraz 069.jpg

Obraz 053.jpg

Obraz 081.jpg

Obraz 079.jpg

Obraz 042.jpg

Edytowane przez CityMatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

zdjęcia płotu juz zamieszczałem - cena troche niższa niż u CityMatica - 630zł/mb - klinkier, stal, przesła i brama wykonywana na wymiar, automat do bramy, podmurówka.. w tym wykonanie smietnika i dodatkowych dwu furtek do smietnika. Chyba dość korzystnie.

 

Sz

 

Cena bardzo atrakcyjna - tylko jakoś nierealna na dzisiejsze ceny - cegła + położenie+ zaprawa do klinkieru+stal zbrojeniowa do słupka i fundamentu+ beton na fundament+daszki dla podmurówki i daszek słupka +przęsła

Mam wrażenie, że czegoś nie obliczyłeś, albo coś jest zrobione nie tak jak potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie policzyłem dachu nad smietnikiem - konstrukcja drewniana, heblowana plus dachówka ceramiczna. Najdroższe były dachówki brzegowe - dojdzie pewnie ok 1200 zł. W cenie również nie ma domofonu i elektrozaczepu do furtki. nie widziałem jak liczyć metry bieżące, bo ogrodzenia jest w sumie 48 mb, ale śmietnik to dwie dodatkowe ściany, które wchodzą w działkę (na podmurówce), wiec fachowcy liczyli mnie od 52mb ogrodzenia.

 

z dachem na smietniku wyjdzie 650 zł/mb. Wiem, ze cena jest dobra, ale sam woziłem, sam załatwiałem, speców od klinkieru zaimportowałem z daleka i dałem nocleg... i chyba wszystko jest tak jak potrzeba :). W każdym razie działa.

 

p.s. miąłem jeszcze w zapasach ze 100 szt cegły - tego nie uwzgledniłem, ale to nie są duze kwoty.

 

Sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę raz jeszcze co do swojego ogrodzenia- 6m3 betonu B15 za 2700 zł plus zbrojenie

Zakupiłem 2520 cegieł klinkierowych, do tego klej(zaprawa)do klinkieru, robocizna i tyle co 27mb ogrodzenia w stanie jak na foto(bez daszków i przęseł) wyszło razem 20 331 zł czyli 753 zł/mb.Do tego dojdzie 100 zł /mb daszka czyli kolejne 2700,- co da 853 zł mam nadzieję, że do 1200zł za mb się zamknie. Jeśli ktoś zrobi taniej to bardzo się cieszę,

 

Widzę, że forum troszkę śpi..albo wszyscy zapracowani albo ciężko pracują.

 

Nawet niektóre dzienniki budowy zatrzymane na odległych datach.

U mnie prócz tego ogrodzenia powoli przygotowuje rośliny do przesadzania(albo po połowie sierpnia albo na wiosnę) tak aby zakończyć prace przed zimą.

Mam wrażenie, że cała przeprowadzka i wszystkie prace związane z przystosowaniem się do nowych obowiązków, drobnych poprawek, a przede wszystkim zagospodarowania terenu wokół działki sprawiło że ten czas upłynął bardzo szybko, a lato przemknęło jak jeden tydzień.

 

Pozdrawiam wszystkich budujących i Tych mieszkających w "Naszych" domkach. Muszę przyznać i tu się powtórzę, że mieszka się super fajnie, odwiedzający nas znajomi i rodzina są zachwyceni domkiem i jego funkcjonalnością.

Jeśli ktoś jeszcze nie może się zdecydować to zachęcam domek jest większy niż początkowo się wydaje, jego układ pomieszczeń jest dobrze przemyślany, a parterowa bryła jest bardzo elegancka w każdym krajobrazie.

 

Paweł

ps foto: zwierzaczki zimą odwiedzały i latem nie zapominają ;)

Obraz 002.jpg

Obraz 003.jpg

Obraz 004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Niestety cena jest dość wysoka...szczerze ja zastosowałem inny biały taki do garażu coś klasa 200 -miałem go tanio bo komuś został, 10cm dałem go na ścianę fundamentową wcześniej zaimpregnowaną 2x Dysperbit tak jak daje się ocieplenie potem styropian, siatka klej i znów 2x dysperbit potem piasek i grunt rodzimy.

Czy to dobrze....nie wiem...kierownik budowy powiedział że na moim terenie(glina i glina pylasta dobrze, niski poziom wód gruntowych i dom na górce(obecnie) dodatkowo odwodnienie i opaska z kostki -. Jak na razie nic złego się nie dzieje, przypadkowo sprawdzałem na głębokości 120 styropian suchy bez widocznych uszkodzeń przez gryzonie.

Folii kubełkowej nie dawałem, gdyż nie widziałem takiej potrzeby, grunt bez kamieni i elementów twardych mogących uszkodzić klejowo siatkową powłokę.(fotki przedstawiają ten etap budowy..;)

 

W zależności od warunków glebowych i możliwości zawilgocenia tego materiału polecam zastosowanie XPS - jego koszt przy całkowitym koszcie domu to niewielka kwota.

.

IMG_254.jpg

IMG_2369.jpg

IMG_2377.jpg

IMG_2386.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowych pospolitych drzew owocowych nie planujemy

 

Witam

Szkoda, że nie planujecie drzewek takich po które można sięgnąć ręką gdy akurat są owoce - napiszę ,że ja również tak myślałem , potem zmieniłem zdanie ,a teraz jestem bardzo zadowolony. Coś co widzę jak urosło i jest smaczne wrażenie jest bezcenne- smakuje inaczej. A gdy zakwitnie wiosną widać, że ta pora roku po prostu już zawitała -- mam nadzieję, że jeszcze zmienicie zdanie.

- Pozdrawiam Paweł

Obraz 006.jpg

20120730545.jpg

20120730546.jpg

20120730544.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...