Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie:) Mam do Was wielką prośbę: Czy ktoś z osób które budują / budowały "Spokojną Przystań" posiadają kosztorys (dokładny)? Jeżeli tak to proszę dobrego człowieka o wysłanie go na adres mailowy [email protected]. Byłabym Bardzo wdzięczna:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na stronie projektu jest kosztorys. Porównywanie innych nie ma sensu. Każdy ma inną technologię, inne dodatki, które mają znaczący wpływ na cenę. Najniższa cena jest na stronie projektu, oni w podstawowych założeniach bazują na tym co jest dokładnie w projekcie bez żadnych zmian. Bazują na stawkach z katalogów budowlanych więc są orientacyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inne dodatki, które mają znaczący wpływ na cenę.

 

Inne dodatki - hihi brzmi jak buty i torebka :) Ale to fakt - te "dodatki" robią cenkę niestety

 

Mieszkamy już półtora miesiąca. I możemy potwierdzić słowa poprzedników - mieszka się C U D O W N I E. Oczywiście jeszcze dużo pracy przed nami zarówno w domku, jak i w ogródku, ale to też cieszy. Nawet walka z piachem i odkurzanie co dwa dni cieszy :) A najlepsze miejsce w domu to jest zadaszony taras - spędzamy tu cale dnie i wieczory.

W czasie budowy nie zawsze było łatwo - każdy kto to przeszedł wie o czym mówię. Ale warto było, naprawdę

Pozdrawiam mieszkających i tych co dążą do zamieszkania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) Mam do Was wielką prośbę: Czy ktoś z osób które budują / budowały "Spokojną Przystań" posiadają kosztorys (dokładny)? Jeżeli tak to proszę dobrego człowieka o wysłanie go na adres mailowy [email protected]. Byłabym Bardzo wdzięczna:)

 

Tak jak przedmówcy wspomnieli- dodatkowo można napisać, że kosztorys ślepy jest razem z projektem jeśli komuś się chce, może skserować i dać do wyceny w hurtowni(zaprzyjaźnionej). Ogólnie taki kosztorys kosztuje jakąś kwotę(ok 1,5% kosztorysu, a bank i tak nie honoruje innych kosztorysów wykonanych nie przez nich poleconego fachowca)

SSZ - 175 000zł całość 472 000 na 2010 r.(wykończenie standard -cokolwiek to znaczy)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkamy już półtora miesiąca. ;)

 

No to przynajmniej wiecie jaki domek jest duży ;) - spacer od sypialni do kuchni zajmuje mi trochę czasu :)

 

mieszka się C U D O W N I E.;)

 

To tak jak nam -jest super !

 

Pozdrawiam mieszkających i tych co dążą do zamieszkania ;)

 

Dziękuję i dokładam się do pozdrowień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Właśnie jesteśmy na etapie murowania bloczków fundamentowych i chciałbym się Was zapytać jakim styropianem najlepiej ocieplić ściany fundamentowe? Z tego co wyczytałem to najlepszy będzie XPS ale cena niestety mnie poraża. [ATTACH=CONFIG]130628[/ATTACH]

Zastosowałem HYDROPIAN 8 cm. Ilość wyszło ok 9 m3, koszt całkowity z siatką i folią fundamentową pionową oraz klejem i Dysperbitem- ok 3000 zł

Edytowane przez Piotr Budowniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne dodatki - hihi brzmi jak buty i torebka :) Ale to fakt - te "dodatki" robią cenkę niestety

 

Mieszkamy już półtora miesiąca. I możemy potwierdzić słowa poprzedników - mieszka się C U D O W N I E. Oczywiście jeszcze dużo pracy przed nami zarówno w domku, jak i w ogródku, ale to też cieszy. Nawet walka z piachem i odkurzanie co dwa dni cieszy :) A najlepsze miejsce w domu to jest zadaszony taras - spędzamy tu cale dnie i wieczory.

W czasie budowy nie zawsze było łatwo - każdy kto to przeszedł wie o czym mówię. Ale warto było, naprawdę

Pozdrawiam mieszkających i tych co dążą do zamieszkania ;)

 

GRATULUJĘ :) i POZDRAWIAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już mieszkamy od roku, pierwsza noc przespaliśmy na materacu w sypialni z nasza córeczką. Teraz wchodzę na forum i czytam, że kolejne osoby się wprowadzają. Super. Na parapetówie (były ich dwie, bo liczna rodzina i znajomi) pokazywałem zdjęcia na tv z całej budowy - bardzo fajna pamiątka. Aż się łezka w oku kręci. A teraz czekamy na narodziny drugiego dziecka. Powiadają, że jak się zamieszka w nowym domu to i zaraz potomek nowy się pojawi. I coś w tym jest. Pozdrawiam Was ciepło, i nie martwcie sie jak coś się zepsuje. Najważniejsze to mieć pozytywne myślenie.... no i fajnych sąsiadów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

dzisiaj od rana deszcz leje, więc wzięłam się za konstruktywną robotę.

Tutaj: http://www.spokojnaprzystanpysiowa.mojabudowa.pl/ wrzuciłam trochę zdjęć naszego domku :)

Pozdrowienia

 

wielkie gratulacje Agnieszko, my na początku września zaczynamy mury , przed nami długa droga... pozdrówka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich;

 

powoli dobiega końca drugi miesiąc naszego mieszkania. Przyzwyczailismy sie do dojazdów do miasta (8 km dalej niż poprzedni dom), do częstego zamiatania podłóg (sporo piachu sie wnosi), ale i do kawy na tarasie, rozmów z sasiadami przez siatkę i .. bycia na wsi - bomba. Nawet pies zaczął sie zachowywac inaczej - broni posesji, czuwa w nocy :).

 

Teraz powoli zaczynamy myslec o jesieni - czyli o myszach, które pewnie przyjda z pola w poszukiwaniu jedzenia i ciepła, zapasie drewna do kominka (jest jeszcze troche poicietych palet i stempli z budowy, ale to nie na długo) i odsnieżaniu :):).. tu może byc najweselej. Za kilka dni ciagniemy kabelek do internetu - wtedy bedziemy jakby blizej cywilizacji. Nie mam również pomysłu na rowery - wneka w garazu jest swietna, ale tylko jedna. A gdzieś musi stać cała masa sprzetu ogrodniczego, sportowego i innych bambetli. Coś wstawie do kotłowni - ale nie wszystko.

 

pozdrawiam Przystaniowiczów.

 

Sz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki City, Mono i Kangurku :)

 

Mono, a jak Wam się mieszka? Fajnie, że jeszcze czasem tu zaglądasz.

 

Szkaradzio - jesień powiadasz... póki jeszcze jest ciepło, słoneczko świeci i całe dnie spędzamy na tarasie i pracach ogródkowych to staram się nie myśleć o nadchodzących dwóch, znienawidzonych przeze mnie, porach roku. Po prostu staram się odwlec ten moment :)

Co do przestrzeni gospodarczej w domku - wydaje mi się, że jest jej bardzo dużo, a już zwłaszcza w domach z podwójnym garażem nie powinno być problemu z pomieszczeniem całego sprzętu. Ale to fakt - jak czytałam, żeby zwracać uwagę na to, żeby w domu było dużo pomieszczeń gosp., to jakoś nie widziałam w tym problemu - przecież "jakoś" wszystko się zmieści. Po czym jest kosiarka, taczka, areator, grabki, łopaty, szpadle, podkaszarka - wszystko duże gabaryty i jakoś nie chcą się składać - i zaczynasz doceniać, że jednak w przystani jest tych pomieszczeń trochę. Poza tym, jeśli się bardzo nie mieścisz, to część mebli mogłaby stać pod zadaszonym tarasem, przykryta jakąś plandeką. My stół zostawiamy na zimę, a krzesła mamy na razie zwykłe plastiki - włożymy jedno w drugie i bez problemu przezimują we wnęce

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, zeby tylko grabki i kosiarka...

całą wnęke zajeły rowery rodziny i skuter młodego. Udało mi sie tam jeszcze wpasować dwa stare kawałki mebloscianki robiace teraz za miejsce na narzedzia - pozostałe ogrodowe rzeczy sa w kotłowni. Ale tam też już sie wejść nie da. Prawdopodobnie jeden samochód bedzie stal na dworzu a pół garażu wykorzystamy na graciarnię, która wczesniej czy później bedzie potrzebna.

 

Pytanko do wszystkich - jak sobie radzicie z wymiana powietrza w pralni/suszarni? Wymiana grawitacyjna nie do końca daje sobie rade (w reszcie domu nie ma najmniejszego problemu), ale wysuszenie prania w pralni jest raczej niemozliwe.

 

pozdrawiam

 

Szkaradzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do wszystkich - jak sobie radzicie z wymiana powietrza w pralni/suszarni? Wymiana grawitacyjna nie do końca daje sobie rade (w reszcie domu nie ma najmniejszego problemu), ale wysuszenie prania w pralni jest raczej niemożliwe.

 

pozdrawiam

 

Szkaradzio

 

Rekuperator - daje radę, pranie jest suche na następny dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do wszystkich - jak sobie radzicie z wymiana powietrza w pralni/suszarni? Wymiana grawitacyjna nie do końca daje sobie rade (w reszcie domu nie ma najmniejszego problemu), ale wysuszenie prania w pralni jest raczej niemozliwe.

 

pozdrawiam

 

Szkaradzio

 

W wersji z pojedynczym garażem takiego pomieszczenia nie ma, więc nie odpowiem. Ale chyba ciężko żeby tam cokolwiek wyschło - chyba, żeby drzwi otwierać... Nie lepiej suszyć na tarasie, póki pogoda pozwala? Zapach potem takich ubrań - bezcenny :) :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze:) Mamy dylemat z oknami. Powiększamy okna z 90, no i przede wszystkim chcemy zmienić je w kuchni - nie odpowiada nam ten słupem między. Możecie mi napisać który wymiar będzie lepszy lub jaki Wy robicie/ macie wymiar okna. 150? czy 180?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie kuchenne ma trochę mniej niż 150 - żeby nie było problemu z baterią zlewozmywakową

Ja wybrnąłem tym, że podział okna jest tak zrobiony, aby okna mijały baterię wmontowaną w blacie.

Dodatkowo okno otwiera się tylko podczas jego mycia (rekuperator).

Wiem natomiast, że teraz zrobił bym w kuchni okno szersze o 15-20 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...