Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

dzisiaj od rana deszcz leje, więc wzięłam się za konstruktywną robotę.

Tutaj: http://www.spokojnaprzystanpysiowa.mojabudowa.pl/ wrzuciłam trochę zdjęć naszego domku :)

Pozdrowienia

 

Potwierdzam, byłem, widziałem, jest git. Tarasik bardzo fajny, sam teraz będę się za niego brał i mam nie lada zgryz, bo o fachowców dobrych trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja póki co zostawiłem to bez docieplenia. Ściana w moim przypadku sąsiaduje głównie z dużą łazienką (na całek wysokości mam kafle po stronie łazienki i do połowy od strony garażu) oraz kotłownią gdzie temperatura jest bardzo wysoka, nie spada poniżej 22 stopni. Jest jeszcze wiatrołap, który przylega do strefy garażowej. W zeszłym nie pełnym cyklu nie odczuwałem problemów z tego powodu. Jak będzie w tym sezonie się okaże. W moim przypadku garaż mam cały czas jeszcze w stanie surowym z wyjątkiem kafli do połowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpowiedzcie mi szanowni forumowicze jak rozwiązaliście kwestię docieplenia ściany między garażem, a częścią mieszkalną? Ja mam 24 cm Ytonga i wypadałoby jeszcze chyba przykleić styropian??

 

Szczerze pisząc nie mam ocieplenia w tym miejscu i muszę napisać, że zapomniałem.Duża łazienka jest ciepła ale..ściana jest zimna więc obecnie zastanawiam się jak zrobić coś co naprawi ten błąd. Po stronie zimnej mam płytki w łazience płytki w środku gazobeton 24cm. Jeśli możesz daj na ta ścianę np: 3cm twardego styropianu.

 

I czy tarasy macie powiązane w jakiś sposób z budynkiem czy całkowicie oddylatowane?

U mnie zarówno tarasy jak i wejście do budynku jest z kostki betonowej, całkowicie oddylatowane od budynku - niczym z nim nie związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy tarasy macie powiązane w jakiś sposób z budynkiem czy całkowicie oddylatowane?

 

Ja mam praktycznie dwa tarasy. Jeden ten, zakryty jest połączony z budynkiem razem ze słupem. Połączony ławami. Drugi ten odkryty i to już jest zwykły teren, jedynie trzymany murkiem oporowym w kształcie litery L, łączący linią oba tarasy. Teraz mam zamiar przed zimą je wykończyć.

 

Ale ile muszę namęczyć się z dobraniem ogrodzenia to inna historia. Szukam, szukam i ciągle trudno coś wybrać. Ale jeśli ktoś będzie szukał to znalazłem takie firmy:

 

http://www.wisniowski.pl/

http://www.eurofence.pl/ (xcel)

http://www.metal-klos.com.pl/

http://www.metpol-ogrodzenia.pl/ - najtańsza palisada

http://www.pol-argos.pl/ (dystrybucja tylko przez markety)

http://www.anotis.com.pl/

 

Jak się okazuje oferty firm montujących, często oferują to co im schodzi a nie to co nam się podoba. Ceny także różne, od kosmicznie wysokich do całkiem atrakcyjnych.

Edytowane przez luke_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpowiedzcie mi szanowni forumowicze jak rozwiązaliście kwestię docieplenia ściany między garażem, a częścią mieszkalną? Ja mam 24 cm Ytonga i wypadałoby jeszcze chyba przykleić styropian? I czy tarasy macie powiązane w jakiś sposób z budynkiem czy całkowicie oddylatowane?

 

Witam

 

Scianę między garażem a łazienką, mam ocieploną styropianem 10cm, na tym płytki do sufitu.

Garaż nie ogrzewany.

Mieszkamy dopiero dwa miesiące, więc zobaczymy co będzie zimą.

Taras i wejscie podobnie jak u CitiMatica kostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, gratulacje dla tych co już ukończyli swoje przystanie , i tych co niebawem skończą , ja niestety dopiero zaczynam - w czwartek ruszam z murami - i mam pytanko ... jakie kominy ,systemowe czy murowane z cegły ? ogrzewanie będę miał na paliwo stałe - ekogroszek itp , ściany będą z ceramiki porotem , termoton i tu też mam dylemat ... znajomy prowadzi hurtownię materiałów budowlanych i twierdzi że nie warto przepłacać za pustaki ,poleca mi owczary jako jedne z tańszych . Czy warto oszczędzać na pustakach , jak bardzo różnią się one od tych droższych parametrami i jaki wpływ mogą mieć na przyszłe użytkowanie domu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, gratulacje dla tych co już ukończyli swoje przystanie , i tych co niebawem skończą , ja niestety dopiero zaczynam - w czwartek ruszam z murami - i mam pytanko ... jakie kominy ,systemowe czy murowane z cegły ? ogrzewanie będę miał na paliwo stałe - ekogroszek itp , ściany będą z ceramiki porotem , termoton i tu też mam dylemat ... znajomy prowadzi hurtownię materiałów budowlanych i twierdzi że nie warto przepłacać za pustaki ,poleca mi owczary jako jedne z tańszych . Czy warto oszczędzać na pustakach , jak bardzo różnią się one od tych droższych parametrami i jaki wpływ mogą mieć na przyszłe użytkowanie domu?

 

U nas jest ogrzewanie na gaz ziemny.

Kominy mamy mieszane, tzn. do kominka jest systemowy ZAPEL tańszy od Schiedela,

W kotłowni wentylacyjne system i główny z cegły plus wkład z kwasówki.

Taniej i szybciej i łatwiej buduje się systemowe.

 

Jeśli chodzi o pustaki, budowaliśmy z Porothermu.

Widzałem na składzie Owczary, większość palet miała dużo stłuczek.

Podobno są mniej wytrzymałe, szybciej pękają i są nie równe w porównaniu do Porotherma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie kominy ,systemowe czy murowane z cegły ?

 

U mnie wszystkie są z cegły - wewnątrz są wkłady do gazu z kwasówki do kominka z ceramiki.

 

Czy warto oszczędzać na pustakach , jak bardzo różnią się one od tych droższych parametrami i jaki wpływ mogą mieć na przyszłe użytkowanie domu?

 

Nie warto jest oszczędzać na czymkolwiek z elementów trwałych domu- po prostu tego nigdy nie wymienisz tak jak nie dołożysz ocieplenia czy wymienisz więźbę na nową to dla przeciętnego budującego są zbyt wielkie koszty - oszczędzać można na wykończeniówce - po pierwsze więcej można po drugie zawsze można coś zmienić później.

Co do ścian zależy co chcesz osiągnąć - i kto to będzie murował.

Jeśli blisko drogi to coś izolacyjnego dzwiękowo Silikaty czy kermazyt.

Jeśli ma być standard to wszystko inne - ja mam z Suporexu- gazobetonu czy jak to się tam nazywa - doskonała obróbka i wszystko inne: w użytkowaniu i wieszaniu, czy bruzdowaniu czegokolwiek(ale brałem to pod uwagę bo sam robiłem wiele rzeczy).

Pisanie, że to jest ciepłe a to zimne? cóż z tego jak i tak ocieplenie zlikwiduje(wyrówna)parametry wszystkich materiałów w tym przypadku, a szczególnie! przy parterówce.

Jeśli więc materiał jest równy, łatwo dostępny, dobrze się muruje i w miarę dobrze obrabia ma potrzebne atesty - nie jest produkowany u p.Henia w stodole- to bierz ten.

 

Kiedyś widziałem remont domu z jakiegoś bardzo znanego materiału - ceramiki ciepłej;) wymieniano ocieplenie z 7cm na 15cm - dziury robione jako stabilizacja styropianu do elewacji miały ok 20-30cm średnicy materiał był po prostu pozarywany - być może firma używała silnego udaru podczas wcześniejszego montażu - szok każdy otwór inspektor kazał zalewać zaprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zaczęło się... murarze są już trzy dni na budowie i nawet sporo już widać . Zdecydowałem się na pustak z owczar i wbrew opiniom na razie stłuczek na paletach brak. Po malutku wychodzi bryła domku , otwory okienne już widać . Z istotniejszych zmian zrobiliśmy w miejscach wyjść na taras z salonu duże przeszklenia 270 szerokie i 235 wysokie . Drzwi na taras będą otwierane przesuwnie , po to by można było postawić jakieś mebelki. Boję się jadynie jak to wpłynie na termikę w domu . mam jeszcze dylemat dotyczący tego czy robić okna z roletami antywłamaniowymi czy lepiej zainwestować te pieniądze w mocniejsze szyby...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dłuższej przerwie - urlopowaliśmy się :)

 

Kangurku - super, widzę, że ruszyliście mocno z budową.

Co do "słupka" na tarasie - robiliśmy zgodnie z projektem, czyli tak jak mówi City - żelbet

Co do rolet - co masz na myśli mówiąc o roletach antywłamaniowych? Bo jeśli mówisz o takich normalnych roletach zewnętrznych, to one w żadnym razie antywłamaniowe nie są - od wiatru i słońca co najwyżej osłonią i może jeszcze ewentualnie żeby deszcz okien nie pobrudził można je zasłonić :) Ja bym raczej poszła w mocniejsze szyby, jeśli macie taką potrzebę - P2 czy nawet P4, okucia antywłamaniowe, system alarmowy, jakaś agencja ochrony może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dłuższej przerwie - urlopowaliśmy się :)

 

Kangurku - super, widzę, że ruszyliście mocno z budową.

Co do "słupka" na tarasie - robiliśmy zgodnie z projektem, czyli tak jak mówi City - żelbet

Co do rolet - co masz na myśli mówiąc o roletach antywłamaniowych? Bo jeśli mówisz o takich normalnych roletach zewnętrznych, to one w żadnym razie antywłamaniowe nie są - od wiatru i słońca co najwyżej osłonią i może jeszcze ewentualnie żeby deszcz okien nie pobrudził można je zasłonić :) Ja bym raczej poszła w mocniejsze szyby, jeśli macie taką potrzebę - P2 czy nawet P4, okucia antywłamaniowe, system alarmowy, jakaś agencja ochrony może?

 

dzięki Agnieszko, potwierdziłaś moje dotychczasowe spostrzeżenia i utwierdziłaś w słuszności decyzji co do rezygnacji z rolet na rzecz lepszych szyb .

P-4 plus okucia antywłamaniowe wyjdą nawet trochę taniej niż rolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Agnieszko, potwierdziłaś moje dotychczasowe spostrzeżenia i utwierdziłaś w słuszności decyzji co do rezygnacji z rolet na rzecz lepszych szyb .

P-4 plus okucia antywłamaniowe wyjdą nawet trochę taniej niż rolety.

 

To może być dobre rozwiązanie - gdyż przeważnie rolety świadczą o tym czy ktoś jest, czy go nie ma w domu ale....warto jest zainwestować - jeśli, ktoś mieszka w pewnej odległości, o sygnalizację świetlno dzwiekową, jeszcze wcześniej niż "ktoś " jest już w domu, np: stworzenie bariery na graicy ścian nieruchomości silne światło i głośbny dzwięk odstraszy potencjalnego intruza.(uruchamiane niekoniecznie zatrzaskowe - tylko w czasie wejścia w pole zadziałania czujników na czas np 3 s) z jednoczesnym powiadamianiem sms na telefon właściciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę powiedzieć, że rolety zewnętrzne to głupi pomysł - zresztą sami je mamy. Ale nie z powodu tego, że ochronią nas przed włamaniem. Owszem, wyłamanie ich kiedy są zasłonięte na pewno narobi trochę hałasu - u nas ma to jakiś sens, bo mamy sąsiadów po obu stronach, ale to żadne zabezpieczenie, a już zwłaszcza, kiedy w najbliższym otoczeniu nie ma żadnych domów jak u Kangurka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę powiedzieć, że rolety zewnętrzne to głupi pomysł - zresztą sami je mamy. Ale nie z powodu tego, że ochronią nas przed włamaniem. Owszem, wyłamanie ich kiedy są zasłonięte na pewno narobi trochę hałasu - u nas ma to jakiś sens, bo mamy sąsiadów po obu stronach, ale to żadne zabezpieczenie, a już zwłaszcza, kiedy w najbliższym otoczeniu nie ma żadnych domów jak u Kangurka

 

 

Muszę przyznać, że u mnie też są - chronią przed słońcem latem i wiatrem zimą. W wekendy zapewniają długi sen....Nie są antywłamaniowe, ale z aluminium wypełnionego pianką - ciepłe i mechanicznie dość trwałe i ich usunięcię to duży kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na złodzieja nie ma idealnego zabezpieczenia.

Najlepsze zabepieczenie to UBEZPIECZENIE plus alarm z monitoringiem.

Koszt monitoringu u mnie to 50zł miesięcznie,

powiadomienie właściciela o włączeniu alarmu i dwie interwencje w miesiącu w cenie abonamentu.

Powiadomienia sms na telefon właściciela daje tyle, że wiesz iz jesteś okradany i niewiele możesz zrobić,

bo jesteś akurat za daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie ma idealnego zabezpieczenia, ale przynajmniej można trochę utrudnić wejście złodziejowi.

O takich elementarnych rzeczach jak ubezpieczenie domu, to nawet nie piszę, bo dla mnie to podstawa.

I jeśli kiedykolwiek ( aaa tfuuu, odpukać) zdarzy się, że ktoś włamie się do naszego domu, to mam nadzieję, że nikogo z nas w nim nie będzie. Wezmą co mają wziąć, ale przynajmniej będziemy cali i zdrowi. I tego się właśnie najbardziej boję - włamania, gdy będziemy w domu.

Jwak jaką agencję wybraliście? Też mamy zamiar, dlatego podpytuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...