Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A wie ktoś może co się dzieje u kolegi KOT-a

Na pewno niedługo odpowie, pewnie miał kilka poprawek, a jeszcze jak człowiek się przeprowadzi to jest tyle spraw, że na nic nie ma czasu.

A u mnie zima na całego ;( właśnie spojrzałem na termometr i jest - 15 *C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak jak napisałeś, dużo osób wybiera ten projekt ze względu na taras, ale nie tylko.

Chodzi o układ pomieszczeń i spory garaż z super wnękom.:rolleyes:

(nam ten dom idealnie wpasował się w układ i wymiary działki;):yes:).

 

Jak wiemy w tym projekcie garaż i taras są większe od salonu.:(

 

Doszliśmy z żoną do wniosku, że w naszym klimacie większą część roku spędzimy w salonie.

 

Dlatego zrobiliśmy jak kolega Pierr (cofnij się do strony 60 i postów 1195 i 1196)

z tą różnicą, iż nie chcieliśmy całkiem rezygnować z zakrytego tarasu.

 

W projekcie część nie zadaszona tarasu ma ponad 25m2

Zrobiłem konstrukcję z drzewa pokrytego przezroczystym pcv pow. około 10m2

Myślę że wyszło całkiem fajnie.

 

Dzięki temu salon powiększył się i ma teraz prawie 44m2

Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest miejsce na duży stół i krzesła.

(dokładnie jak u kolegi pierra)

mamy również miejsce w kuchni na normalną jadalnię (stół i rogówkę),

nie trzeba ze wszystkimi posiłkami chodzić do salonu.

 

 

Pewnie nie wszystkim spodoba się taka koncepcja, :o

lecz uważam, że każdy może adaptować ten projekt wg. własnego uznania.

 

Pozdrawiam

jwak

 

Gratuluję tego wyboru. My również nie żałujemy poświęcenia części tarasu na powiekszenie salonu. Była to świadoma i bardzo trafna decyzja. W miejsce tarasu teraz stoi stół i 12 kszeseł- wspaniała rzecz dla imprez rodzinnych. My natomiast zrobiliśmy pod całą częścią odkrytą tarasu markizę po całości. Jeszcze raz gratulujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan wprowadzki był na grudzień, ale już w październiku buło wiadomo, że nierealny, aczkolwiek już bliski.

Wszystkie okna w domu "poprawiane" w stosunku do projektu, nawet te na poddaszu, by dobrze doświetlić

Okno w salonie jest dość blisko ściany - jakieś 50 cm od niej - kwestia zmieszczenia sprzętów grających miała znaczenie

Dziś już żałuję, ze nie zrobiłam przesuwnego tego dużego okna na taras, jest standardowe, otwierane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zapytać osoby które mają w naszych domkach rekuperator i kominek.

Czy paląc w "salonowej kotłowni" macie ustawione na rekuperatorze nadciśnienie (nierównowagę), czy tak jak latem równowagę?

A jeśli nadciśnienie to w jakich proporcjach.

Będę wdzięczny za odpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zapytać osoby które mają w naszych domkach rekuperator i kominek.

Czy paląc w "salonowej kotłowni" macie ustawione na rekuperatorze nadciśnienie (nierównowagę), czy tak jak latem równowagę?

A jeśli nadciśnienie to w jakich proporcjach.

Będę wdzięczny za odpowiedz ;)

 

Mam rekuperację i kominek zamkniętą komorą spalania.

Zasilanie kominka w powietrze jest w 100% z zew.

Z tego co wiem od instalatorów wentylacji w czasie rozpalania kominka, wystarczy wyłączyć reku na kilka minut lub ograniczyć jego obroty.

Może wtedy dochodzić do cofania się dymu, z powodu jeszcze chłodnego przewodu kominowego i słabszego ciągu

od instalacji rekuperatora.

 

W tym sezonie jeszcze tego nie sprawdzałem.

Kominek rozpalimy w święta.

Do tej pory ogrzewamy tylko gazem- jaka to wygoda :rolleyes:.

 

No właśnie, jest to pierwszy sezon grzewczy kiedy mieszkamy.

(w poprzednim sezonie była wykończeniówka,grzałem tylko kominkiem z rozprowadzeniem ciepła.

Nie mieliśmy jeszcze przyłącza do sieci gazowej)

 

Dostałem właśnie drugi rachunek za gaz.

W pierwszym dzienny koszt to ok.9,50 za dzień

 

Drugi rachunek:

912 zł za 69 dni- zużycie gazu 390m3 około 13,20 za dzień, licząc z kosztami przesyłu.

(CO, CWU i gotowanie na gazie,moja żona jest ciepłolubna temperatura w domu to 23 st.)

Chyba nie ma tragedii?:)

 

Pozdrawiam:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rekuperację i kominek zamkniętą komorą spalania.

Zasilanie kominka w powietrze jest w 100% z zew.

 

To tak ja u mnie :)

Ja zauważyłem jedno, że jak rekuperator pracuje z nadciśnieniem to łatwiej jest dokładać do niego kolejnej porcji drewna.

 

 

Dostałem właśnie drugi rachunek za gaz.

W pierwszym dzienny koszt to ok.9,50 za dzień

 

Drugi rachunek:

912 zł za 69 dni- zużycie gazu 390m3 około 13,20 za dzień, licząc z kosztami przesyłu.

(CO, CWU i gotowanie na gazie,moja żona jest ciepłolubna temperatura w domu to 23 st.)

Chyba nie ma tragedii?:)

 

Pozdrawiam:bye:

 

Całkiem rozsądnie i niewiele zużyliście gazu ;) oby tak dalej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My za ostatnie dwa miesiące zużyliśmy 328m3, ale zima dopiero się zaczyna :) za jesienne dwa miesiące do 11 października 86m3. W naszym wypadku nie ma gotowania na gazie, tylko CO i CWU. Wcześniej kiedy nie grzaliśmy wcale, to samo CWU w okresie letnim wykazało 50m3. Ale to pierwsze półroczne w nowym roku będzie najważniejsze, wszak dopiero styczeń i luty pewnie pokażą jak to się wszystko przełoży na zużycie w zamieszkałym budynku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy prowadzą zapisy zużycia gazu :)

U nas - miesiąc letni (sierpień) 27 m3

Miesiąc zimowy - od 11. 11 do 11.12 - 135m3

gotowanie, woda i ogrzewanie

Kominek odpalamy zazwyczaj jedynie w weekendy niestety, chciałoby się częściej, ale jakoś popołudniami zazwyczaj nie ma czasu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam dobrą radę, dotyczy szczególnie tych budujących,

którzy są na etapie instalacji.;)

 

Pamiętajcie o zrobieniu złącza do awaryjnejnego zasilania istalacji elektrycznej.

 

Mam zrobioną u siebie takią rozdzielnię:

 

http://images43.fotosik.pl/1669/1455b03fb9b91032.jpg

Widoczne lampki kontrone informują o pojawieniu się faz w sieci.

Poz 1 zasilanie z agregatu

poz 2 zasilanie z sieci.

Przewód wyjmuję na zew. i podpinam agregat.

 

 

Montuje się coś takiego między licznikiem, a rozdzielnią główną w domu.

U nas jest w garażu.

 

Dwa tygodnie temu mieliśmy info w skrzynce pocztowej o całodziennym braku

zasilania w okolicy.:o

 

Wczoraj instalacja przydała i sprawdziła się znakomicie.

Wszystkie funkcje "życiowe" domu zachowane -jest tego trochę:

(C.O.podłogówka,grzejniki,C.W.U cyrkulacja, komprsor i pompa oczyszczal.

rekuperator, lodówka i oświetlenie)

...a dzień krótki i popołudniu wcześnie robi się ciemno.

 

Na prawdę waaaaarto.

 

Pozdrawiam:bye:

jwak

Edytowane przez jwak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym pochwalić się swoim spalaniem gazu - ale sie nie da. Nie ma licznika. Pozostaje trzymać kciuki by do wiosny starczyło, ale chyba wystarczy. Jeśli tak, to rok bedzie mnie kosztować 6 000 zł. Też chyba nieźle.

 

Pytanie do tych co maja agregat - jaki model? Jak liczyć wydajność? Już miałem kilka wyłączeń prądu i chcę się zabezpieczyć - może ktos kto ma, napisze odrobinę więcej?

 

bozonarodzeniowo żona oswietliła dwa swierki, które stoją w ogrodzie. Na razie malutkie, ale za dwa lata będziemy je pewnie ubierać z drabinką :)

 

z życzeniami świątecznymi

 

Szkaradzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co maja agregat - jaki model? Jak liczyć wydajność? Już miałem kilka wyłączeń prądu i chcę się zabezpieczyć - może ktos kto ma, napisze odrobinę więcej?

 

 

Szkaradzio

 

Policz jakie masz zapotrzebowanie na prąd,

 

w/g tego wyliczenia dobieraj wydajność agregatu.

 

Ja mam u siebie cos takiego:

 

http://images46.fotosik.pl/1897/d1004a4614eee08c.jpg

 

Nie sugerować się nazwą (to nawet nie stało koło Hondy:no:),

ale spoko daje radę.;)

 

Znalazłem dziś na allegro

sprzedający: KRAFTW_BOSSMAYER

oferta nr 2881344410

 

Bardzo podobny do mojego.

 

Życzę wszystkim Zdowych Wesołych Świąt i

spełnienia marzeń w nadchodzącym 2013 roku.

 

Pozdrawiam:bye: jwak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wszystkiego najlepszego w nowym roku , szybkiego dokończenia rozpoczętych inwestycji, następnych świąt już w nowych domkach , a dla tych co dopiero zaczynają swoją przygodę z budowaniem wytrwałości i trafnych decyzji . By wasza "przystań " stała się prawdziwą , cieplutką przystanią życzą wszystkim forumowiczom Darek i Agnieszka. :);)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich - jak widzę wszyscy po nowym roku zamilkli?. Wszystkim co budują się nie dziwię bo nie mogą się doczekać kiedy się zima skończy i ruszą z budową , ale Ci co mieszkają może podzielą się z nimi spostrzeżeniami jak to w zimie spędza się czas w domku?

Mam wrażenie, że wszyscy zamarzli ! cisza w wątku jakby świat się skończył, a przecież to nieprawda :) no chyba, że tylko u mnie na "wschodzie została jeszcze cywilizacja"

Zima u nas miała być ciepła w tym tygodniu, a jest - 11 *C i ktoś chyba mnie oszukał.

Piec CO grzeje, podłogowe ogrzewanie działa i się sprawdza już drugą zimę, rekuperator tłoczy powietrze, a w kominku pali się ogień z sosnowych desek z budowy - magnesem wyciągam z popiołu gwoździe, a popiół sypię do kompostownika ;).

Dla zainteresowanych komin już czyściłem zakupioną szczotką i linką(zabawiłem się w kominiarza) sadzy(suchej jednorodnej) ok 1/2 10l wiaderka, trzeba niestety to wyczyścić bo jakby zapaliła się sadza to komin może się rozlecieć.

 

I tak naprawdę nie mogę się doczekać wiosny!

 

PS.Obecnie działam troszkę w elektronice i programowaniu. Ustalam czas załączenia cyrkulacji CWU i zapalania światła dla pomieszczeń (garaż) i (łazienka), oraz (teren zewnętrzny jak ogród i wejście) wykorzystując do tego czujki i sterownik alarmu .

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że wszyscy zamarzli !

 

Nie zamarzli,co najwyżej wpadli w zimowy letarg :)

W domku mieszka się super - nawet w zimę :) Najchętniej nigdzie bym nie wychodziła, tylko siedziała przy kominku, albo wpatrywała się w łąkę za oknem - no, może ewentualnie odśnieżyć :) Fajnie, że nie ma jakiś masakrycznych mrozów, jak np. w zeszłym roku, przynajmniej licznik gazu nie kręci się tak szybko...

Ja też czekam już z utęsknieniem na wiosnę, w tym roku mam ambitne plany ogórdkowe, póki co przygotowuję się czytając wszelkie możliwe fora roślinne i ogrodowe :)

A na wiosnę ruszam ostro sianiem trawy, sadzeniem roslinek. Na jesien posadziłam konwalie i tulipany - ciekawe czy zechcą wyjść z ziemi na wiosnę.

Pozdrawiam Przystaniowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...