Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

..Pozdrawiam

 

Jak nawet mamy takie problemy? to śmiać się chce - bo czytając forum muratora - ludzie to mają problemy!

Ja jeszcze dodam tyle, że nie potrzebuje skrętek czy innych połączeń komputerowych - całość obsługuje modem WiFi i nawet to działa. W manipulatorze wystarczy wcisnąć kawałek włóczki lub sznurka w głośniczek piezoelektryczny (ale trzeba go rozkręcić) i pozostawić koniec, aby dało się go oczywiście wyjąć.

Garaż mam niżej ok 20cm w projekcie chyba? tak było.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak nawet mamy takie problemy? to śmiać się chce - bo czytając forum muratora - ludzie to mają problemy!

 

Zgadzam się z Tobą,

lecz pewnych błędów nie da się uniknąć, nawet budując kolejny dom.

(choć napewno jest wtedy łatwiej niż przy pierwszym)

 

Ja jeszcze dodam tyle, że nie potrzebuje skrętek czy innych połączeń komputerowych - całość obsługuje modem WiFi i nawet to działa.

 

Owszem, lecz połączenie przewodowe,

jest tańsze i pewniejsze (brak ewentualnych zakłóceń i

np.spięcie ze sobą dekoderów TV skrętką kosztuje kilkadziesiąt zł,

a za pomocą WiFi kilka stówek.)

 

 

W manipulatorze wystarczy wcisnąć kawałek włóczki lub sznurka w głośniczek piezoelektryczy (ale trzeba go rozkręcić) i pozostawić koniec, aby dało się go oczywiście wyjąć.

 

Dzięki za radę muszę tak zrobić:)

 

Garaż mam niżej ok 20cm w projekcie chyba? tak było.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Szkoda, że tu poprawki już nie zrobię.:( , ale chyba nie mam tego w projekcie?

Może umknęło nam to podczas adaptacji projektu?

 

Pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem na etapie instalacji gniazd pod odkurzacz centralny i chciałbym abyście mi podpowiedzieli, w którym miejscu najlepiej jest je zainstalować? Na pewno macie już jakieś doświadczenia z tym związane;) Ja myślałem o dwóch gniazdach i dwóch szufelkach jednej w kuchni, a drugiej w wiatrołapie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem o dwóch gniazdach i dwóch szufelkach jednej w kuchni, a drugiej w wiatrołapie.

 

Ja mam szufelkę przy kominku - tutaj jest rewelacja.

Mam dwa gniazda w korytarzu pomiędzy sypialniami, ale nie warto - najlepsza jest jedna na wprost kotłowni i druga na ścianie przy wyjściu na taras - salon (100% wykorzystania)szufelka kuchnia i wiatrołap, oraz gniazdo techniczne garaż. Czyli gdybym teraz wykonywał instalację było by mniej o 2 gniazda( na wprost sypialni przy garderobie i gniazdo w wiatrołapie)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym niewiele zmienił - co kabli sieciowych popieram jwaka - WiFi jest dobre do internetu. Przesyłanie czegoś większego to już kłopoty, i stabilność też inna. To co bym zrobił i zrobię jak tylko wymyślę sposób to coś w rodzaju ogrodu zimowego na tarasie - ale tak by na lato można było wszystko zdemontować. Powinno skutecznie ocieplić dom, zmniejszyć koszty grzania i dać dodatkowe pomieszczenie na zimę - w zasadzie na tarasie.

Nie przewidziałem, że budując kominek zewnętrzny będę miał tak duże straty ciepła - ściana z kominkiem nie ma ocieplenia.

 

No i podstawa - kupiłbym działkę 2 lub 3 razy większą. Sąsiad 3 metry za płotem to trochę za blisko...

 

pozdrawiam budujących i mieszkających

 

na marginesie - w bańce wciąż jest ponad 1/4 gazu - czyli plan na zimę wykonany. Ogrzewanie domu, ciepła woda i kuchnia gazowa zmieściły się w 6 000 zł za rok. Wentylacja grawitacyjna, gaz płynny :).

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem na etapie instalacji gniazd pod odkurzacz centralny i chciałbym abyście mi podpowiedzieli, w którym miejscu najlepiej jest je zainstalować? Na pewno macie już jakieś doświadczenia z tym związane;) Ja myślałem o dwóch gniazdach i dwóch szufelkach jednej w kuchni, a drugiej w wiatrołapie.

 

Mam dokładnie tak jak piszesz, plus jedno w garażu w odkurzaczu.

 

Gniazda, jedno w salonie przy wejściu do kuchni,

drugie w koryta. przy garderobie.

Szufelki w kuchni i wiatrołapie.

 

Nie zaszkodzi jeśli zrobisz dodatkowe jak City przy kominku.;)

Wąż 9 metrowy spoko wystarczy.

 

Ps. Weź sobie sznurek dł. około 9m i z miejsc gdzie będziesz robił

gniazda, sprawdź czy dojdziesz wszędzie.- tylko weź poprawkę na meble.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jwak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli piszemy o odkurzaczu - to przypominam wszystkim użytkownikom:

Przynajmniej raz w roku należy przesmarować uszczelki gniazd sylikonem w sprayu - takim do uszczelek samochodowych poprawia się elastyczność = szczelność gniazd ;)

Dekielek w klapce i oring w ramce wewnątrz gniazd.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy jedno gniazdo w korytarzu, jedno przy wejściu do kuchni. Szufelka w kuchni i w wiatrołapie i właśnie szkoda, że nie zrobiliśmy przy kominku - przydałaby się. Acha i gniazdo w garażu w odkurzaczu. Odkurzacz to super sprawa - nie trzeba przełączać co chwilę wtyczki w inne gniazdko, nie ma obawy o obicie ścian, generalnie odkurzanie stało się proste, łatwe i przyjemne. Polecam szeroką 30 cm szczotkę taką z włosiem - nie rysuje parkietu, a szerokość sprawia, że sprząta się szybciej.

 

Pytanie mam - czy ktoś może ma pełne drzwi w korytarzu do pokoi? My chyba takie zrobimy jednak - co prawda mam trochę obawę o mroczność korytarza, ale w sumie i tak będą zamykane właściwie tylko jak ktoś będzie u nas zostawał na noc, tak będą otwarte

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy jedno gniazdo w korytarzu, jedno przy wejściu do kuchni. Szufelka w kuchni i w wiatrołapie i właśnie szkoda, że nie zrobiliśmy przy kominku - przydałaby się. Acha i gniazdo w garażu w odkurzaczu. Odkurzacz to super sprawa -

 

Jeśli masz na myśli korytarz przy garderobie, to mamy tak samo.;)

 

Pytanie mam - czy ktoś może ma pełne drzwi w korytarzu do pokoi? My chyba takie zrobimy jednak - co prawda mam trochę obawę o mroczność korytarza, ale w sumie i tak będą zamykane właściwie tylko jak ktoś będzie u nas zostawał na noc, tak będą otwarte

Pozdrawiam

 

My mamy drzwi w korytarzu między łazienką a WC.

Super sprawa, zamykamy na noc i włączamy alarm strefowy.

Poza tym tworzy się oddzielną strefę sypialną podobnie jak w domu piętrowym.:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi, no dobra, chyba mam dzisiaj jakiś problem z precyzją wypowiedzi :)

Drzwi w korytarzu - chodzi mi o drzwi do pokoi oraz łazienki, no i garderoby u Was ( u nas nie ma garderoby) czy ktoś odważył się zrobić wszystkie te drzwi pełne?

Jeśli chodzi o drzwi między salonem a korytarzem, to tutaj nie ma problemu - będą przesuwne chowane w ścianie, kaseta już wstawiona i obudowana od roku, teraz doczeka się wreszcie drzwi.

 

Co do gniazdek do odkurzacza w korytarzu - my mamy je tak w połowie ściany między pokojem po lewej a sypialnią na wprost :)

Zapomniałam dodać, że zrobiliśmy też gniazdo na poddaszu, ale nie wiem czy to takie konieczne, na razie jeszcze tam odkurzaczem nie sprzątałam

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi, no dobra, chyba mam dzisiaj jakiś problem z precyzją wypowiedzi :)

Drzwi w korytarzu - chodzi mi o drzwi do pokoi oraz łazienki, no i garderoby u Was ( u nas nie ma garderoby) czy ktoś odważył się zrobić wszystkie te drzwi pełne?

Jeśli chodzi o drzwi między salonem a korytarzem, to tutaj nie ma problemu - będą przesuwne chowane w ścianie, kaseta już wstawiona i obudowana od roku, teraz doczeka się wreszcie drzwi.

 

Pozdrawiam

 

To faktycznie źle Cię zrozumiałem.

My mamy drzwi z przeszkleniami,

bo po zamknięciu byłoby całkiem ciemno.

(w nocy palą się ledy przy podłodze).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będziemy pionierami w temacie pełnych drzwi do pokoi :)

Mieszkamy we dwójkę - od lipca mamy tylko drzwi do WC, do łazienki i do wiatrołapu, żeby nie wiało. Na resztę nie starczyło kasy - przynajmniej nie na takie jak byśmy chcieli :) Wnioski mamy takie - w ogóle nam tych drzwi nie brakuje. Gdyby nie to, że czasem mamy gości na noc i gdyby nie to, że widać pustaki zamiast futryn, to w ogóle nie mielibyśmy potrzeby, żeby je robić. I zazwyczaj będą one otwarte, bo po co je zamykać? Ale z drugiej strony skoro już będzie możliwość zamknięcia drzwi, to niech będzie to zamknięcie całkowite, a nie tak, że będzie widać światło z innego pokoju czy korytarza - to nasze przemyślenia i to właśnie nas skłoniło jednak do drzwi pełnych :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Po dwóch dniach u mnie przestało padać ;)

Znów nastała zima temperatura - 6*C i duuuużo śniegu a pracy jeszcze więcej- kiedy wreszcie będzie wiosna?

 

Parę zdjęć z dzisiejszego dnia i odśnieżania które z sukcesem zakończyłem o godz 13 !!!

Pozdrawiam serdecznie

IMG_1151.jpg

IMG_1159.jpg

IMG_1164.jpg

IMG_11671.jpg

IMG_11691.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maaaatko!! City, szczerze mówiąc gdyby nie daty na zdjęciach to bym Ci chyba nie uwierzyła, że to zdjęcia z marca tego roku :) No to pięknie was zasypało... można się załamać, co?

U nas nie ma w ogóle śniegu, coś tam niby padało, ale nie było nawet czego sprzed wejścia do domu zamieść, a co dopiero mówić o odśnieżaniu:) A i tak wczorajsze słonko wszystko stopiło na szczęście

Nieee, te Twoje zdjęcia mnie załamały, naprawdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka, u nas działka wygląda podobnie , a mieszkamy w centralnej Polsce k. Łasku... :)

 

Wraca zima.......u nas od kilku dni temperatura dużo poniżej -10*C i przy tej ilości śniegu...to dobrze bo byłaby powódź.

Jak na razie jest dobrze dzisiaj w południe temp -1 *C powoli topnieje przynajmniej rośliny są podlane.

Cała wegetacja roślin troszkę się opóźni, a i moje prace z podbitką i ogrodzeniem (przęsłami) stoją w miejscu.

Gazu też pójdzie więcej niż normalnie - ale podobno klimat się ociepla? pewnie w Afryce :)

 

Pozdrawiam wszystkich oczekujących wiosny i tych mieszkających i Tych co zamierzają budować domek wg "Naszego Spokojnego" projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...