Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Śnieg nie odpuszcza - ale gaz wciąż jeszcze w butli jest. Co prawda zostało 15%, czyli za chwilę bede musiał tankować - ale ku mojemu zaskoczeniu cena gazu jest nawet niższa niż latem - czyli inwestycja w ogrzewanie gazem sie opłaciła. Koszt za sezon - podam później.

 

Plany na ten sezon:

1. drewutnia, która miała być przy tarasie bedzie jednak wybudowana za domem, od strony garazu i kotłowni. Tam jest teren bardziej gospodarczy i dojazd bezpośredni dla samochodu z drewnem.

2. obok tarasu powstała koncepcja wybudowania wędzarni i małego zaplecza dla wędzarza i towarzyszących mu osób (foteliki, zadaszenie, skrzynka na piwo itp...)

3. Bezwglednie na przyszłą zimę muszę mieć zakryty taras - coś na kształt ogrodu zimowego. Wpływ na ogrzewanie i na komfort mieszkania będzie olbrzymi. Zwrot z inwestycji powinien byc dość szybki.

 

w pozostałym czasie - cieszyć się mieszkaniem w domku na wsi :):):)

 

Wszystkim Przystaniowiczom życzę Wesołych Świąt Wielkiej Nocy i Mokrego Poniedziałku..

 

z pozdrownieniami

 

Szkaradzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze plany na ten rok:

1. Stół do kuchni i salonu oraz krzesła - krzesła już są, stoły będą za tydzień

2. Szafa gospodarcza w korytarzu prowadzącym na pokoje - zrobiona 4 dni temu

3. Pozostałe drzwi wewnętrzne - zamówione, montaż po 20 kwietnia

4. Zagospodarowanie ogrodu - posadzenie roślin zgodnie z projektem, wyłożenie agrowłókniny, nasypanie kamyczków i kory tam, gdzie trzeba, dosianie trawy. Pewnie nie wszystko nam się uda, roślinki będziemy sadzić pewnie jeszcze przez kilka najbliższych lat, ale ogród ma zacząć przypominać ogród, a nie jakiś nieużytek - taki jest plan :) A na razie pięknie śnieżek prószy.....

 

Wszystkim Przystaniowcom życzę zdrowych, wesołych, wiosennych i ciepłych Świąt Wielkanocnych

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Po dłuuugiej przerwie zaglądam do Was, bo może jak napiszę, to zrealizuję :) plany na ten rok:

wprowadzka - jak wiosna przyjdzie :)

taras (trudna i droga sprawa, bo na skarpie wyszedł)

zjazd na posesję - "na gotowo", bo pozwolenie wygasnie

utwardzenie terenu - podjazdu pod domem bo toniemy w glinie a autem nie da się wjechać

drewutnia

kojec dla psa

porządek wokół domu i w garażu

obsadzenie oczyszczalni zielenią

(o doposażeniu domu nie napisze, no bo kasy już braknie)

 

 

Zdrowych, wesołych, wiosennych i ciepłych Świąt Wielkanocnych

:) chociaż aura nie wiosenna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich w pierwszych chyba promieniach słońca tej wiosny.

Mam nadzieję, że ta cholerna zima się w końcu skończy.

 

Dostaliśmy w tym tygodniu rachunek za gaz.

780zł za 59dni -370m3gazu.:)

 

Niestety dziś dopatrzyłem w moich notatkach,

że gazownia źle odczytała licznik. Mam jakieś 50m3 więcej.:eek:

Hmm... gazownik był pewnie we śnie zimowym i odczytał 8 jako 3

i pewnie dlatego taka różnica.;)

czyli powinno wyjść jakieś 420m3 tj. 860zł/ 59dni= 7,11m3/dzień

to chyba i tak nie źle? biorąc pod uwagę temperatury z marca.

 

Teraz coś przyjemniejszego:

Przyroda też stara się wypędzić zimę.

Pojawiły się pierwsze kwiatki na działce.

W zeszłym roku wsadziliśmy tulipany, a tu co?

Nie wiem już czy nie kupiliśmy przebiśniegów,

bo przebiły się przez leżący jeszcze śnieg.

 

Mimo wszystko to przyjemny akcent, tej zimo wiosny.:)

 

Pozdrawiam jwak:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie około 7,5 na dzień ale średnio w skali całego sezonu, przez ostatnie 6 miesięcy.

Na tę chwilę w okresie grzewczym do wczoraj zużyłem 1335m3 gazu, z podgrzaniem wody włącznie. Wyliczyłem że średnio koszt ogrzania wyszedł 350zł a z opłatami abonamentowymi 400zł miesięcznie z wodą niecałe 500zł. Oczywiście liczyć trzeba w skali całego roku, ale dopiero mieszkam pierwszy rok, więc dom jeszcze się wygrzewał, zobaczymy jak to będzie wyglądać w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima odpuszcza, nastała wiosna chociaż pada deszcz......ale firma powoli robi podbitkę - i tak jak pisałem wcześniej - podbitka z blachy, z załamaniem.:)

W części płaskiej równoległej do podłoża oświetlenie - Led/halogen.

Fotki przedstawiają już część wykonanej pracy.

Pozdrawiam

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

City, witam w gronie blaszanych podbitek :) I jak, zadowolony jesteś z efektu? Ogrodzenie bardzo fajne, w ogóle całość wygląda fajnie, tak spójnie.

Ja też powoli ruszam z ogródkiem, przycielam roślinki, położyłam już trochę agrowłókniny, raczej nic nam nie zmarzło przez zimę. Od jutra biorę się za trawnik, no i trzeba będzie zacząć odwiedzać sklepy ogronicze w celu nabycia roślinek :)

 

Kangurku, lew Alex już stopniał u Ciebie, mam nadzieję?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

City ten płotek jest naprawdę fajny. Pozdrówka.

 

Witam.

Dodatkowo powstała barierka na tarasie, ze względu, że wejście na taras mam od strony wschodniej, więc stronę południową przeznaczyłem na barierkę odgradzającą od skarpy.

Wyszło nawet ciekawie i ładnie komponuje się z resztą domu.

Do wykonania pozostał montaż bramy przesuwnej - tutaj prace będą prowadzone po wyschnięciu fundamentu "wózków bramy" i "słupka chwytaka"

IMG_1307.jpg

IMG_1305.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :) od prawie 1,5 roku śledzę wraz z mężem to forum a szczególnie wypowiedzi niektórych aktywnych forumowiczów . Nic nie pisałam bo nasza Spokojna Przystań ( M 36 , Łęczna- okolice) dopiero zacznie się piąć do nieba za około miesiąc :). Wiele dobrego dzieje się dzięki temu forum...

 

Projekt jak dla nas ekstra, urzekł nas od razu :) Trochę materiałów już zakupiliśmy i staneliśmy, co z bloczkami i stropem teriva?... mamy do wyboru dwie firmy z lubartowa , obie podobno mają dobre wyroby ale różnica w cenie jest spora...

 

Citymatic, witam :) pytanie z prośbą o radę chyba najbardziej kierowałabym do Ciebie. Wspominałeś coś o lubartowskich firmach, jesteś już "przystanowiczem po przejściach" :) i na pewno dobrze i fachowo doradzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :)

 

Witam bardzo serdecznie ;)

 

CityMatic, witam :) pytanie z prośbą o radę chyba najbardziej kierowałabym do Ciebie. Wspominałeś coś o lubartowskich firmach, jesteś już "przystanowiczem po przejściach" :) i na pewno dobrze i fachowo doradzisz :)

No cóż doradzić mogę - strop mam właśnie z Lubartowa łącznie z belkami - jeśli ocenić to wygląda nieźle, tylko dwa pustaki były pęknięte(te wymieniono na nowe) belki zamówione były takie jak trzeba, wymiary również oraz wytrzymałość.

Najbardziej w naszym projekcie zdziwiła mnie ilość stali i betonu - jednak ja robiłem zgodnie z projektem - wiem że całość można przeprojektować na strop żelbetowy?(pewnie jest taniej, ale to trzeba przeliczyć.

Zamieściłem kilka fotek - był czas, że las rósł w domu ;)

ps. firma widoczna.

IMG_4048.jpg

IMG_3434.jpg

IMG_3933.jpg

IMG_4005.jpg

IMG_4000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w sobotę ;)

Dzisiaj skończono ogrodzenie i furtkę do śmietnika - wygląda na to że zakończono prace ciężkie - teraz napęd i domofon ;)

Pozdrawiam

 

Ps:

Dodano - fotkę przedstawiającą daszek na śmietniku - obecnie blacha Pural Mat (taka jak elementy wykończeniowe dachu domu) zamontowana odwrotnie - powłoką wykończeniową do dołu. Na to będzie ułożona dachówka taka jak na dachu domu.

Ustawa śmieciowa jak wszystkim wiadomo w niektórych "wymusza" segregację odpadów a te worki trzeba gdzieś przechowywać i jakoś zabezpieczyć stąd pomysł na daszek .

śmieci 1.jpg

brama.JPG

Daszek śmietnika.jpg

Edytowane przez CityMatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę w jaki sposób rozwiązaliście oświetlenie korytarza? :bash: Jest on taki długi, że fajnie byłoby go podzielić na dwie strefy (dojście do łazienki i dalej do pokoi) ale nie mam kompletnie pojęcia jak to zrobić, aby nie było za dużo pstryczków. Może jakieś sugestie?

 

U mnie są trzy pstryczki dzwonkowe(jedno naciśnięcie któregokolwiek zapala światło drugie naciśnięcie gasi) i załączają światło na ścianach w ilości 3 światła w części do sypialni i dwa w części do salonu. Zgodnie z rysunkiem

murator-m36a-spokojna-przystan-wariant-i-dom_540_6_377x0_rozmiar-niestandardowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...