Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wstawiam okna ... rady o zabezpieczenie.


Recommended Posts

Witam

 

Sytuacja wygląda tak :

 

- Prądu brak, walczę o budowlany

- Zamykam stan otwarty

- Do zamieszkałych sąsiadów ze 200 metrów

- Słupy jakieś są z oświetleniem, więc to nie jest zupełna głusza.

- Na początku po wstawieniu będę na miejscu, w zasadzie całą dobę. Zamontuje koguta na zewnątrz, którego potem podepnę do instalacji alarmowej i monitoringu.

 

Jak zabezpieczyliście samemu okna, żeby do maksimum ograniczyć ich wyparowanie ?

 

Bardzo proszę o rady, ewentualnie linki jeśli temat się powtarza.

 

Pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyłem okna ... / miałem ich szesnaście plus trzy pary drzwi balkonowych plus drzwi wejściowe - wszystko ze szprosem nakładanym - cała stolarka drewniana wraz z siedmioma oknami połaciowymi w dachu , pomimo że w domu miałem prąd i uruchomiony system alarmowy - ubezpieczyłem ... /

 

A jak można wiedzieć to ile cię to kosztowało? (przy jakiej cenie okien). I na jaki okres było ubezpieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na budowie zwykle kradną robotnicy. Miałem 3 włamy 3 spowodowali robole z budowy obok. Od kiedy sie wynieśli spokój jak makiem zasiał. Raz byli złomiarze ale z robolami to kultura wyższa biorą po zapytaniu i przychodzą w dzień. Pozatym jak masz ogrodzoną budowę to pies na luźno jest najlepszy. Raz miałem psa na budowie. Dostał żarcie ale i tak uciekł. w sumie był przejściowo chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało apropo Compensy. Ubezpieczenie domu w budowie wraz z opcją kradzieży z włamaniem tj. ubezpieczenie wszystkich rzeczy nie ruchomych jak okna, grzejniki, itp, na kwotę 250.000 kosztuje 580 zł za rok i 290 zl za pół roku. Mi wystarczy na pół roku.

 

Oczywiście oprócz tego rozbijam namiot w salonie na parę dni, zanim nie obrobię glifów, i podłącze alarm do monitoringu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało apropo Compensy. Ubezpieczenie domu w budowie wraz z opcją kradzieży z włamaniem tj. ubezpieczenie wszystkich rzeczy nie ruchomych jak okna, grzejniki, itp, na kwotę 250.000 kosztuje 580 zł za rok i 290 zl za pół roku. Mi wystarczy na pół roku.

 

Oczywiście oprócz tego rozbijam namiot w salonie na parę dni, zanim nie obrobię glifów, i podłącze alarm do monitoringu.

 

Pozdrawiam

 

Co do ubezpieczenia z racji mojej profesji podchodziłbym bardzo ostrożnie ( trzeba przeczytać bardzo uważnie ogólne warunki ubezpieczenia) starczy aby nie było odpowiedniego oświetlenia działki lub budynek był zbyt oddalony ot najbliższych siedlisk i można pomarzyć o odszkodowaniu, troche wiem na ten temat

Jeżeli chodzi o zabezpieczenie okien to ja zrobiłem tak, kupiłem w sklepie rowerowym takie migające światełka na rower diodowe pulsacyjne czerwone :D (na tył roweru) szt 2 i zawiesiłem w miejscach gdzie świetnie widać środek mojego domu , a mianowicie na przeciwko drzwi balkonowych efekt super :D :D ,majstry jak wchodzili na robote to prosili o wyłączenie alarmu aby ochrona niepotrzebnie nie musiała przyjeżdzać( koniecznie majstrą trzeba powiedzieć że jest monitoring)

EFEKT GWARANTOWANY :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...