Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brama garażowa - 2x2,5m czy 1x4,5m?


Recommended Posts

pablitoo,

nie przesadzaj, bronisz z lekka beznadziejnej sprawy, to jest ewidentna wtopa hormanna ;)

 

:lol:

 

Panowie - a czy ja napisałem że jest inaczej ?? Bezwzględnie lepiej jest mieć zmienny kod niż go nie mieć - ale - NIE JEST TO ŻADNE ZABEZPIECZENIE GARAŻU - zabezpieczeniem jest system alarmowy , czujki ruchu , kontaktrony , kurtyny IR etc ...

Po co mi zmienny kod w pilocie jak każde uchylenie bramy o 5 cm spowoduje wyzwolenia alarmu włamaniowego , dodatkowo jakikolwiek ruch w pomieszczeniu uczyni to samo .

To jest zabezpieczenie - a nie zmienny kod !

- czy jak złodziej przyjedzie ciągnikiem i bedzie chciał wyrwać bramę z jajami to zmienny kod mnie przed tym uratuje ?? A jak bedzie chciał wyciąć dziure w bramie to również zmienny kod mnie przed tym uchroni ??

 

Dlatego jak ja kupowałem bramę zmienny kod nie był dla mnie wogóle ważny - zabezpieczeniem dla mnie jest system alarmowy i zabezpieczenia tegoż systemu zamontowane w garażu .

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - a czy ja napisałem że jest inaczej ?? Bezwzględnie lepiej jest mieć zmienny kod niż go nie mieć - ale - NIE JEST TO ŻADNE ZABEZPIECZENIE GARAŻU - zabezpieczeniem jest system alarmowy , czujki ruchu , kontaktrony , kurtyny IR etc ...

 

Sam kod zmienny nie jest żadnym zabezpieczeniem ale zabezpieczenie musi być kompleksowe i ten kod jest tylko jednym z elementów układanki. Z takim podejściem zapewne byś nie zamykał na klucz drzwi wejściowych bo przecież jest ALARM i OCHRONA a założę się że jednak zamykasz na klucz. Mam rację czy jednak nie zamykasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak Hormana to mam nadzieję że dokupiliście dodatkowe radio (które w odróżnieniu od radia Hormana ma jakieś zabezpieczenia) :-).

 

Sam kod zmienny nie jest żadnym zabezpieczeniem ale zabezpieczenie musi być kompleksowe i ten kod jest tylko jednym z elementów układanki.

 

No to jest tym zabezpieczeniem czy nie jest ?? Raz piszesz że jest , drugi że nie jest :D

Kompleksowe zabezpieczenie budynku / czy też pomieszczenia - garażu / opiera się na całkowicie innych urządzeniach działających całkowicie integralnie i nie mających żadnego powiązania ze zmiennym kodem w pilocie bramy :)

Czy on jest , czy go nie ma - nie ma to dla systemu żadnego znaczenia .

 

Nie mylmy pojęć - zmienny kod w pilocie nieHORMANA nie jest żadnym zabezpieczeniem - jest tylko elementem urządzenia którego zadaniem jest sterowanie otwierania bramy. Elementem którego napędy Hormanna nie mają - ale też spełniają swoją nadrzędną funkcję - czyli otwierają i zamykają bramę .

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest tym zabezpieczeniem czy nie jest ?? Raz piszesz że jest , drugi że nie jest :D

 

Czytaj ze zrozumieniem. Kod jest zabezpieczeniem ale absolutnie nie powinien być jedynym zabezpieczeniem.

 

Kompleksowe zabezpieczenie budynku / czy też pomieszczenia - garażu / opiera się na całkowicie innych urządzeniach działających całkowicie integralnie i nie mających żadnego powiązania ze zmiennym kodem w pilocie bramy :)

 

To jak z tym drzwiami wejściowymi? Zamykasz na zamek czy tylko na klamkę? Klamka przecież jest wystarczająca. W końcu spełnia swoją nadrzędną funkcję czyli otwiera i zamyka drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jak z tym drzwiami wejściowymi? Zamykasz na zamek czy tylko na klamkę? Klamka przecież jest wystarczająca. W końcu spełnia swoją nadrzędną funkcję czyli otwiera i zamyka drzwi.

 

Hehhh - uściślijmy :

- jeżeli uważasz że każdy zamek w drzwiach i klamka w oknach to zabezpieczenie to niechaj będzie - zmienny kod pilota bramy też jest jej zabezpieczeniem .

 

Brama posiada napęd który ją zamyka i otwiera - pilot - czyli sterownik jest jej kluczem - takim samym jak klucz w drzwiach , czy klamka z ryglem w oknie - tylko pilot bramy nieHormana jest bardzo skomplikowanym kluczem , natomiast pilot bramy Hormana prostym jak świński ogon kawałkiem metalu . Prosty zamek w drzwiach vs cyfrowy zamek kodowy - ale zawsze jest to zamek i wg Twojej nomenklatury - zabezpieczenie przed otwarciem .

Takim samym zabezpieczeniem przed otwarciem jest również łańcuszek powieszony pomiędzy futryną a skrzydłem drzwi .

Jeżeli takie "zabezpieczenia" uważasz za system zabezpieczeń - no cóż - Twoja wola :)

 

Cała dyskusja rozpoczęła sie od mojego stwierdzenia : "zagrożenie szacuję poważnie - dlatego mam zainstalowany i działający system alarmowy wraz z monitoringiem w domu .

I dzięki temu właśnie mam poczucie bezpieczeństwa - a nie dzięki zmiennej sekwencji kodów które generuje pilot od bramy garażowej ..."

- dlatego wg mnie zmienny kod pilota dla integralnego systemu zabezpieczeń w budynku jest zbędnym ersatzem który swoim działaniem absolutnie nic nie wnosi do dodatkowego zabezpieczenia garażu - nie jest wogóle zabezpieczeniem - zabezpieczeniem są elementy systemu alarmowego zainstalowane w garażu .

Dlatego podczas nabywania przeze mnie bramy - ten zbędny ersatz wogóle nie był przeze mnie brany pod uwagę ...

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy 1X4,5 m, pewnie chciałabym 2X2,5m, ale o tym trzeba było pomyśleć na etapie projektu. Przy dwóch bramach musiałby być słupek co zawęziłoby światło wjazdu. Za wersją dwóch bram przemawiało nie otwieranie pełnych wrót kiedy chce się wjechać 1 autem. Koszt 2 bram jest zdecydowanie większy niż jednej. Odpadła wersja uchylnych bram bo podjazd mamy tylko 10m więc przy postawieniu 2 aut przed garażem uniemożliwiłoby uchylanie. Co do wagi bramy 4,5 m to bez problemu radzę sobie z podnoszenie (jestem kobietą). Mamy zamiar zainstalować automat, ale póki co radzę sobie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Witam

Ja troszkę w innej sprawie bo jestem na etapie projektu garażu i też się zastanawiam czy 1x5,0m czy może 2x2,5m. Proszę was o opinie bo zastanawia mnie jedna kwestia przy bramie 5,0m gdy wjadą dwa auta do garażu i ustawią się prosto to zostaje tylko między jednym a drugim samochodem ok. 1m Czy to nie za mało i nie uderzacie o drugi samochód przy otwieraniu? łatwo się wysiada? Bo problem jest z tym wysiadaniem z auta po prawej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...