Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Porotherm 44 - kto mieszka?


Recommended Posts

Witam!

Szukam osób mieszkających w domach wybudowanych z porothermu 44 - ściana jednowarstwowa. Bardzo mi zależy na wymianie doświadczen. Jesteśmy prawie zdecydowani na tą technologie i materiał ale chętnie posłucham tych, którzy już mieszkają - zadowoleni czy wręcz przeciwnie? Odezwijcie się :)

P.S. Używałam wyszukiwarki, ale znalazłam tylko bardzo stare posty. Chyba, że coś przeoczyłam to proszę o linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

Szukam osób mieszkających w domach wybudowanych z porothermu 44 - ściana jednowarstwowa. Bardzo mi zależy na wymianie doświadczen. Jesteśmy prawie zdecydowani na tą technologie i materiał ale chętnie posłucham tych, którzy już mieszkają - zadowoleni czy wręcz przeciwnie? Odezwijcie się :)

P.S. Używałam wyszukiwarki, ale znalazłam tylko bardzo stare posty. Chyba, że coś przeoczyłam to proszę o linki.

 

Ja nie mieszkam. I nie chciałbym. Współczynik U = 0,3 . Rodem z lat 80. Będzie zimno. Bedzie drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mija74, ja też nie mieszkam w PTH44, ale koledzy dobrze radzą, przemyśl i przelicz wszystko jeszcze raz. Pamiętaj że:

 

- zapłacisz więcej za same pustaki - 40 pln na m2 (PTH 44 vs. PTH 25; cena obu to ok. 8 PLN, zużycie 44 -> 16 szt m2, 25 -> 11 szt m2)

- pójdzie więcej zaprawy. Mało tego, zaprawa powinna być ciepłochronna aby zachować dobry współczynnik U, czyli będzie jeszcze drożej.

- pod PTH 44 trzeba wykonać szerszy fundament (38 cm jeżeli z bloczka) = więcej bloczków, o 9 szt na 1 m2 ściany fundamentowej + znowu więcej zaprawy

- potrzeba dobrej ekipy, wykonawca przy takiej ścianie musi się wyjątkowo postarać aby nie narobić mostków termicznych - znowu tanio nie będzie

- dom tak czy inaczej otynkować trzeba, więc tu też nie będzie znaczących oszczędności

- jedyna oszczędność to koszt styropianu, kleju i robocizny z tym związanej (zakładam że jako wariant przyjmujemy ścianę 2 warstwową). Styropian grubości 15 cm dla elewacji o łącznej powierzchi 200 m2 to 4000 PLN, robocizna (klejenie styro, kołkowanie, zaciągnięcie klejem) pewnie drugie tyle, klej i kołki to kolejne 2000-3000 PLN.

 

W nagrodę dostajesz sporo lepsze "U", koszt albo taki sam albo ściana 2 warstwowa tańsza.

 

A-ha, oddychanie ścian to zdaje się mit, od tego jest wentylacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szukam osób mieszkających w domach wybudowanych z porothermu 44 .

 

Ja nie mieszkam.

 

ja też nie mieszkam w PTH44

 

a wydawałoby się, że pytanie postawione w sposób jasny i zrozumiały. Takich postów jak wasze pewnie się już mija74 naczytał/a, dlatego bezpośrednio zwrócił/a się do osób, które mieszkają... Tylko one mogą powiedzieć jak tak naprawdę się z tego budowało, ile było odpadów, czy ogrzewanie zjada całą kasę, czy po kilku sezonach grzewczych planują docieplać, czy przez ściany się "niosą" odgłosy, czy z gniazdek "wieje", czy drugi raz wybudowałyby z czegoś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto się przyzna że mu żle :)

czytałem w którymś wątku o ogrzewaniu, że ci co się z PTH44 wybudowali będą mogli coś powiedzieć za 1-2 lata, może teraz coś powiedzą? Czy ostatecznie żyją w tych murach czy docieplili... A może się wybudowali i z forum wyprowadzili do tych nowych domów, gdzie tyle trzeba płacić za ogrzewanie, że na necik już nie starcza :roll:

 

ludzi już się z tego ,,44" wyleczyli.

Ubiegłego lata PTH44 był wielce poszukiwanym towarem, albo ludzie powariowali, albo może wienerberger rzuca na rynek tylko tyle żeby tych kilku szaleńcom wydawało się, że to taki poszukiwany towar, albo może nie było już kompletnie z czego budować, mieli do wyboru PTH lub lepianke... sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowałem dom z porothermu 44. Jestem zadowolony. Zima ciepły latem chłodny.Nieporównywalna "atmosfera" w tym domu wstosunku do domów termosów opakowanych w styropian. To sie dopiero odczuwa jak sie mieszka. Dom budowany na zaprawie ciepłochronnej. Tynki zew. i wew. tradycyjne. Ogrzewanie tradycyjne wodne, kaloryfery, na gaz LPG.Można opierac się o ściane na zew. domu. U znajomych nie dopuszczalne.Ten dom i za sto lat będzie nadawał się do zamieszkania.Ich w tym styropianowym pancerzu za 30 do generalnego remontu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GENO no to tym razem miałeś okazje.Przykro mi że waszej wytwórni styropianu robie antyreklame.Nie mieszkałeś w takim domu to i nic powiedzieć nie możesz. Ja mieszkałem w Termosowym domu i tu i mogę porównać a ze tobie to psuje interes to inna sprawa.

Jeste,s tak anonimowy ze cie nie stac na podanie gdzie mieszkasz. To swiadczy o nie czystych zamiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi że waszej wytwórni styropianu robie antyreklame.

Pamiętaj,że długie rozmowy z psem z czasem przestają być normalne tak samo jak urojenia dotyczące mojej wytwórni styropianu

 

Nie mieszkałeś w takim domu to i nic powiedzieć nie możesz.

W różnych domach mieszkałem i w tych ze styropianem i w tych bez styropianu.

Ja mieszkałem w Termosowym domu i tu i mogę porównać a ze tobie to psuje interes to inna sprawa.

Nic mi interesu nie psuje z usług urologa nie korzystam ale mawiają ,że ryba psuje się od głowy więc masz za darmo radę do jakiego lekarza najpierw musisz się udać.

Jeste,s tak anonimowy ze cie nie stac na podanie gdzie mieszkasz. To swiadczy o nie czystych zamiarach.

Twoje posty świadczą tylko i wyłącznie o Twojej zerowej wiedzy w zakresie fizyki budowli i związkó z mikroklimatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GENO za to ty wybitny iżynier budownistwa. A do tego jaki inteligentny o czym swiadczy twoja wypowiedz. ciał.

Wybitne to są Twoje argumenty. Przypomina mi to oglądany ostatnio fragment programu, akurat o prezerwatywach. Ostatnia scena. Pani, jakieś 65 na karku, puentujące program swoją oceną.

 

"Panie i po co to wszystko. Córka sąsiada kąpała się ostatnio w wannie, po ojcu i w ciąże zaszła".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi że waszej wytwórni styropianu robie antyreklame.

Pamiętaj,że długie rozmowy z psem z czasem przestają być normalne tak samo jak urojenia dotyczące mojej wytwórni styropianu

 

Nie mieszkałeś w takim domu to i nic powiedzieć nie możesz.

W różnych domach mieszkałem i w tych ze styropianem i w tych bez styropianu.

Ja mieszkałem w Termosowym domu i tu i mogę porównać a ze tobie to psuje interes to inna sprawa.

Nic mi interesu nie psuje z usług urologa nie korzystam ale mawiają ,że ryba psuje się od głowy więc masz za darmo radę do jakiego lekarza najpierw musisz się udać.

Jeste,s tak anonimowy ze cie nie stac na podanie gdzie mieszkasz. To swiadczy o nie czystych zamiarach.

Twoje posty świadczą tylko i wyłącznie o Twojej zerowej wiedzy w zakresie fizyki budowli i związkó z mikroklimatem.

 

Chłopy.

 

Dosyć tego. Wróćmy do podstaw komunikacji międzyludzkiej. Obaj się zagalopowaliście w swoich "uprzejmościach" i czas to przerwać.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam aktualnie w trzypiętrowym bloku wybudowanym z P44.

trudno porównać do samodzielnego domu bo po lewej, prawej i na górze sąsiad :) ale nic złego nie mogę powiedzieć oprócz tego, że wykonawstwo ma tutaj kolosalne znaczenie.

grzyba nie mam ;) w sypialni w ogóle nie grzeję.

 

przyznam, że nie widzę zalet P44 w stosunku do ściany 2W. tynk i tak musisz co parę lat poprawić i tak. więc remont elewacji i tak konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowałem dom z porothermu 44. Jestem zadowolony. Zima ciepły latem chłodny.Nieporównywalna "atmosfera" w tym domu wstosunku do domów termosów opakowanych w styropian. To sie dopiero odczuwa jak sie mieszka. Dom budowany na zaprawie ciepłochronnej. Tynki zew. i wew. tradycyjne. Ogrzewanie tradycyjne wodne, kaloryfery, na gaz LPG.Można opierac się o ściane na zew. domu. U znajomych nie dopuszczalne.Ten dom i za sto lat będzie nadawał się do zamieszkania.Ich w tym styropianowym pancerzu za 30 do generalnego remontu.
zgadzam się w 100%;mieszkam w domu z potothermu44 od dwóch lat;roczny koszt ogrzewania gaz(piec kondensacyjny,podłogówka+grzejniki góra +ciepła woda)+kominek z dgp=2385zł,może to dużo może mało dom 200m2;zawsze podobał mi się klimat w przedwojennych kamienicach budowanych z cegły,ten chłodek w lecie,a nie stęchlizna w blokach obłożonych styropianem;generalnie jestem wrogiem styropianu na elewacjach ale to jest moje zdanie,na pewno gdybym obłożył styropianem(w projekcie miałem maxa+ styropian)placiłbym mniej,jakbym nie zrobił dużych okien tylko małe "strzelnicze" tez bym zaoszczędzil tylko po co;generalnie widzę,że większość tutaj jest zwolennikiem styropianu na elewacjach,kazdy dokonuje sam wyboru;ja napiszę trylko,że bardzo dobrze mi się mieszka i jak będę kiedyś budował następny dom to też z porothermu,no chyba,że wymyślą coś lepszego :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,a nie stęchlizna w blokach obłożonych styropianem

Są dwa warunki aby nie było stęchlizny - właściciel musi się myć a wentylacja jest od wentylowania

,

;generalnie jestem wrogiem styropianu na elewacjach ale to jest moje zdanie,

 

Pewnie w XIX w. byłbyś wrogiem penicyliny ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,a nie stęchlizna w blokach obłożonych styropianem

Są dwa warunki aby nie było stęchlizny - właściciel musi się myć a wentylacja jest od wentylowania

,

;generalnie jestem wrogiem styropianu na elewacjach ale to jest moje zdanie,

 

Pewnie w XIX w. byłbyś wrogiem penicyliny ale to tylko moje zdanie.

styropian porównyjesz do penicyliny???Ty chyba faktycznie handlujesz styropianem :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...