Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Porotherm 44 - kto mieszka?


Recommended Posts

,a nie stęchlizna w blokach obłożonych styropianem

Są dwa warunki aby nie było stęchlizny - właściciel musi się myć a wentylacja jest od wentylowania

,

;generalnie jestem wrogiem styropianu na elewacjach ale to jest moje zdanie,

 

Pewnie w XIX w. byłbyś wrogiem penicyliny ale to tylko moje zdanie.

styropian porównyjesz do penicyliny???Ty chyba faktycznie handlujesz styropianem :lol:

 

Nie ja nie myję zębów bo one się nie psują od tego ale to jest tylko moje zdanie. Więc generalnie jestem wrogiem mycia zębów, lepiej gryźć korę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

,a nie stęchlizna w blokach obłożonych styropianem

Są dwa warunki aby nie było stęchlizny - właściciel musi się myć a wentylacja jest od wentylowania

,

;generalnie jestem wrogiem styropianu na elewacjach ale to jest moje zdanie,

 

Pewnie w XIX w. byłbyś wrogiem penicyliny ale to tylko moje zdanie.

styropian porównyjesz do penicyliny???Ty chyba faktycznie handlujesz styropianem :lol:

 

Nie ja nie myję zębów bo one się nie psują od tego ale to jest tylko moje zdanie. Więc generalnie jestem wrogiem mycia zębów, lepiej gryźć korę.

he,he,he pocieszny jesteś :D ;jak zwykle masz rację :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę budowę domu - właśnie z 44. Zdecydowałam się na ten materiał z kilku powodów. Znam 4 domy zbudowane z porothermu i czterech zadowolonych właścicieli. Ceramika poryzowata ma zdolności akumulacji ciepła, więc dobrze trzyma. W zeszłym tygodniu robiliśmy próbny rozruch pieca (Vaillant kondensacyjny) Przy temperaturze wody w obiegu 40 stopni (w całym domu mamy niskotemperaturowe, dół podłogowe, góra ścienne) po kilku godzinach grzania zrobiło się 23 stopnie. Zaznaczam, że dom nie jest jeszcze z zewnątrz otynkowany, więc pustki powietrzne międzi pustakami nie są zamknięte. Informacja dla "eksperta", który nie chciałby mieszkać w takim domu z powodu szczelin między pustakami: jeśli szczelina na poniżej 2 cm szerokości, to powietrze w niej jest nieruchome, czyli działa jak izolator (można poczytać w literaturze fachowej - np. podręcznik budownictwa). Kiedy dom będzie otynkowany nie będzie ucieczki ciepła na zewnątrz. Żeby nie było mostków termicznych warto stosować zaprawę ciepłochronną. Ściana dwuwarstwowa wcale nie jest tańsza!

Ważne!

Muszą być dobrze wełną ocieplone murłaty, bo przez nie będzie uciekało ciepło, a poza tym może z powodu różnicy temperatur skraplać się woda.

Mój dach jest ocieplony wełną miedzy krokwiami i druga warstwa na krokwiach (15 i 10 cm).

Jeśli chodzi o ogrzewanie to jedni znajomi mają podłogówkę i ścienne siódmy rok i sprawdza się doskonale. Dlatego nie mam żadnego kaloryfera w mojej chałupce. Inaczej odczuwa się ciepło z podłogi - temperatura odczuwalna jest o około 3 stopnie wyższa od rzeczywistej. Część znajomych robiła podłogówkę na dole a tradycyjnie, czyli kaloryfery na górze. Z podłogówki (oczywiście woda) wszyscy są bardzo zadowoleni. Niektórzy żałują, że nie zrobili też na górze.

Podczas budowy korzystaliśmy z doświadczeń wszystkich znajomych, którzy się budowali. Obejrzeliśmy kilkadziesiąt budów, WARTO! Po co uczyć sie na swoich błędach, jeśli można na cudzych. U każdego można się czegoś dowiedzieć, coś podpatrzyć, tym bardziej, że w tej chwili jest mnóstwo różnych wynalazków związanych z wykończeniem!

U mnie właśnie kładą się kafelki. Już nie mogę się doczekać przeprowadzki.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Ps. Zauważyłam pewną prawidłowość - najchętniej i najbardziej autorytatywnie wypowiadają się osoby, które nie mają w danej sprawie doświadczeń, żeby nie powiedzieć wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi rzeczowe i na temat. Nie będę komentować pozostałych. Rzeczywiście kilka lat temu sporo ludzi pisało, że budują z porothermu a teraz jakos słuch o nich zaginął - albo juz na forum nie zaglądają albo .....porażka budowlana? Czekam na kolejnych mieszkańców i brutalna prawdę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Zauważyłam pewną prawidłowość - najchętniej i najbardziej autorytatywnie wypowiadają się osoby, które nie mają w danej sprawie doświadczeń, żeby nie powiedzieć wiedzy.

 

Dokładnie i tu jest nawet cytat:

 

Nieporównywalna "atmosfera" w tym domu wstosunku do domów termosów opakowanych w styropian..Ich w tym styropianowym pancerzu za 30 do generalnego remontu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geno.

 

wa-Kur. Daj już spokój. Wrzuć na luz i nie obrażaj się na wszystkich wokół.

Czy to forum ma być takim samym bagnem jak wszelkie fora polityczne?

 

Pozdrawiam.

 

Ja się nie obrażam natomiast nie toleruję plecenia głupot a niestety bywa,że na forum dominuje tzw. "wiedza ludowa" niekoniecznie mająca związek z prawami fizycznymi np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie obrażam natomiast nie toleruję plecenia głupot a niestety bywa,że na forum dominuje tzw. "wiedza ludowa" niekoniecznie mająca związek z prawami fizycznymi np.

 

Wiem, sam często jestem obiektem krytyki, napadów i drwin "wszystkowiedzących" "fachowców". Myślę jednak, że nie warto wprowadzać tu atmosfery niechęci i lekceważenia. Przecież oprócz komentujących, przegląda to forum olbrzymia rzesza ludzi czytających to forum dla poznania opinii i doświadczeń tzw. starych wygów, do których niewątpliwie Ty się zaliczasz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie obrażam natomiast nie toleruję plecenia głupot a niestety bywa,że na forum dominuje tzw. "wiedza ludowa" niekoniecznie mająca związek z prawami fizycznymi np.

 

Wiem, sam często jestem obiektem krytyki, napadów i drwin "wszystkowiedzących" "fachowców". Myślę jednak, że nie warto wprowadzać tu atmosfery niechęci i lekceważenia. Przecież oprócz komentujących, przegląda to forum olbrzymia rzesza ludzi czytających to forum dla poznania opinii i doświadczeń tzw. starych wygów, do których niewątpliwie Ty się zaliczasz.

 

Pozdrawiam.

 

Dlatego szlag człowieka czasem trafia jak ktoś mówi,że tg 45' to jest 1/2 albo 90'=100% - przykładów można mnożyć. Dochodzi do tego wszechobecny marketing i później ktoś małupuje te ichnie brednie z ulotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wszystkowiedzący geniusz budownictwa" zapomniał dodać, że budując z thermomuru i podobnie, trzeba zainwestować w klimatyzację, żeby pleśnią i grzybem nie zarosnąć. Zwykła wentylacja nie wystarczy. Znam takich, którzy po roku musieli ją dorobić, choć nie mieli jej w planie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że w każdym domu sie dobrze mieszka, jeśli nie popełniono większych błędów przy jego budowie. Nie prawdą jest, że w Porotermie 44 ludzie marzną (bo nawet jeśli jest trochę mniej ciepły mur to jak stwierdzić, że przy styropianie byłaby oszczędność np 0,5 t węglą, czy x m3 gazu), tak samo jak nieprawdą jest, że w domach ze styropianem na ścianach, jest stęchlizna (stęchlizna może być w każdym domu jeśli będzie wilgoć i/lub brak wentylacji).

Według mnie czy to ścina jedno-, dwu-, czy trójwarstowa, wybudowana z ceramiki, bk (białego czy szarego), silikatu, czy jeszcze z innego materiału, to po paru latach sie o tym nie pamięta, ponieważ zawsze w domku jest lepsze powietrze niż suche w blokach (najczęciej domki tez są w "zdrowszym" poza miastem powietrzu budowane), a ponadto jest to nasz wymarzony domek (i nawet do małych niedogodności mało kto sie chce przyznać - chyba, że po litrze :D ).

Podsumowując, nie ma sie o co kłócić, każdy buduje z tego co mu się podoba i niech, każdy cieszy się swiom domkiem

pozdrawiam

TINEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowałem dom z porothermu 44. Jestem zadowolony.

A ja myślę, że ten cytat powinien być podsumowaniem. Dalsza część wypowiedzi niestety pokazuje, że nie jest on prawdziwy, a szkoda.

 

Ściany jednowarstwowe nie są może tragiczne (no może domy pasywne to to nie są), ale jest to technologia bardzo trudna w wykonawstwie (nie mylić proszę z chałupnictwem) i jako taka jest skazana na niepowodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to skazane na niepowodzenie!

Na murze z porothermu mam wewnątrz tynk gipsowy, agregatowy. Majster podczas kładzenia nie narzekał (ten tynk kładzie się cienko), więc jednak ściany były równe! Wszystko zależy od ekipy budującej. Dobry fachowiec zrobi dobrze, zły - źle. Zanim zatrudniliśmy fachowców zbieraliśmy o nich opinię i oglądaliśmy ich "dzieła". Gorzej wyszło znajomym, budowali z "jopka" - mniej więcej to samo co porotherm, ale były spore róznice w wymiarach poszczególnych pustaków, więc i przy tynkowaniu było trzeba nadrabiać zaprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.muratordom.pl/porotherm-44-ktos-mieszka,t30267.htm

 

tam napisałam jak mi się mieszka (mój post na samym końcu)

 

dodam tylko tyle że teraz jak jest chłodniej i palimy tylko gazem albo raczej nie palimy bo nas w Święta nie było to temp spadła do 16 stopni i trzeba było dom rozgrzać

 

(piec nie grzał od soboty noc do poniedziałku wieczór)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a też sobie napisze a co mi tam .... zaraz pewnie polecą kolejne słowa krytyki - wypowiadane najczęściej przez tych co nie mieszkają lub nawet nie przebywali w domkach z porothermu.

 

uwaga piszę: Wybudowałem domek z porothermu 44P+W, mieszkam sobie z rodzinką w tym domku z porothermu , dobrze nam sie mieszka w tym domku z porothermu, rozpisywane na forum dmuchanie!!! z gniazdek nie występuje!! , "zimne ściany" , "zimny dom" - bzdury....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wszystkowiedzący geniusz budownictwa" zapomniał dodać, że budując z thermomuru i podobnie, trzeba zainwestować w klimatyzację, żeby pleśnią i grzybem nie zarosnąć. Zwykła wentylacja nie wystarczy. Znam takich, którzy po roku musieli ją dorobić, choć nie mieli jej w planie :D

 

W okienkach były nawiewniki? :)

 

Co w przypadku ściany 3W z klinkierem na zewnątrza? Ludzie porastają mchami i wyglądają jak dekoracje z gwiezdnych wojen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eech Jaskiniowcy nie mieli takich problemów z budowaniem .... nie interesował ich współczynnik U ścian jaskini :lol: ogrzewanie ogniskiem, nie ważne ile opału poszło na ogrzanie brakowało szli do lasu ... brakowało jedzenia upolowali mamuta. problemów z wentylacją nie mieli, problemów czy okna PCV czy drewniane, dachówka ceramiczna czy betonowa, z piwnicą czy bez :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co w przypadku ściany 3W z klinkierem na zewnątrza? "

Byłem ostatnio w belgii i ogładałem domy ze ścianami 3w z klinkierem.

Zauważyłem, ze co jakiś odstęp jest pozistawiona szpara pomiedzy cegłami klinkieru.jest to po prostu wentylacja.|Tak więc warstwa klinkieru nie jest dla ocieplenia a jako bardzo trwały tynk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...