Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Porotherm 44 - kto mieszka?


Recommended Posts

Dzięki rycho73 za przypomnienie wszystkim jak brzmiał poczatek wątku i o co pytałam. Ta cała "dyskusja" jest chwilami naprawdę niesmaczna i nie tego się spodziewałam zakładając wątek. Ale widzę, że to niestety częsty proceder na forum :( Mam jeszcze prosbę do tych mieszkających w domach z porothermu - napiszcie czy używaliście nadproży i innych rozwiązań oferowanych przez producenta?

Pozdrawiam mieszkańców!

 

dobra, dobra, ja znowu jestem ciekawy. Bo nie mieszkam w PTH 44. Co Cię skłoniło do wyboru tej technologi? Jeśli miłość do ścian 1W to dlaczego PTH a nie Ytong?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam PTH 44 ocieplony (po 3 latach) 6 cm wełną i dopiero wówczas otynkowany.

Dla mnie zadziwiająca kombinacja. Jeśli wynikająca ze złych decyzji to rozumiem, za błędy się płaci. Nie zrozumiem jednak jesli takie były założenia od początku.

Odpowiedź :

Te założenia zawarte są w pierwszym zdaniu mego postu; dziwne więc, że nie zrozumiałeś, a mianowicie :

... przypadek, gdy aktualnie nie mamy wystarczających środków na budowę, a chcemy szybko zamieszkać, zaś w przyszłości ocieplić i otynkować. I aby nie było jednocześnie tandetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i sądzisz że wybudowanie ściany 1W z PTH 44 będzie tańsze niż ściany 2W z PTH24+12cm styro + siatka i klej ?

 

tylko nie zapomnij uwzględnić solidniejszych fundamentów dla PTH44...

Nie czytasz dokładnie.

 

Jakąś swoją logikę to ma - w 2W (planowo) PTH24 (bez ocieplenia) nie pomieszkasz pierwsze 3 lata.

 

Obciążenie dodatkowe praktycznie pomijalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że szerokość szczeliny mi się trochę pozajączkowała,

 

Nie tylko to się pozajączkowało

 

 

Dlatego uważam, że kiedy dom będzie otynkowany z zewnątrz, to znaczy powietrze w środku będzie unieruchomione, to mur będzie jeszcze szczelniejszy., a tym samym mniejsze będzie zapotrzebowanie na ciepło.

Ale w tym murze nie ma "tej" szczeliny o której czytałaś, to błedne założenie.

 

Ktoś narzekał, że ściana z porothermu ma prześwity, bo zaprawa jest tylko w poziomie, a w pionie między pustakami (tam, gdzie kieszeń, albo pióro i wpust)poswtają prześwity, czyli szczeliny, które pododują mostki termiczne. Dlatego pisałam, że mostków tam NIE MA, ze względu na szerokość tych szczelin.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś swoją logikę to ma - w 2W (planowo) PTH24 (bez ocieplenia) nie pomieszkasz pierwsze 3 lata.

 

 

co do kosztów chodziło mi o szerokość ścian fundamentowych + więcej kasy za PTH44/1m2

 

Czegoś tu nie rozumiem - na początku była mowa o hipotetycznym ludku który nie ma kasy i dlatego stawia ścianę 1W z PTH44 i tynkuje przykładowo za 5 lat

 

no to ja twierdzę że za te same pieniądze wybuduje ścianę 2W z PTH24+12-15cm styro + siatka i klej i moze sobie to otynkować za 5 lat jak będzie miał kasę...

 

koszt taki sam więc patrzenie na koszt jest bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zadziwiająca kombinacja. Jeśli wynikająca ze złych decyzji to rozumiem, za błędy się płaci. Nie zrozumiem jednak jesli takie były założenia od początku.

Odpowiedź :

Te założenia zawarte są w pierwszym zdaniu mego postu; dziwne więc, że nie zrozumiałeś, a mianowicie :

... przypadek, gdy aktualnie nie mamy wystarczających środków na budowę, a chcemy szybko zamieszkać, zaś w przyszłości ocieplić i otynkować. I aby nie było jednocześnie tandetnie.

 

Zbigniew, zrozumiałem Twój przypadek. Niestety moim zdaniem jest to bez sensu. Koszt PTH 44 jest większy niz PTH 25 +10 cm wełny. Pieniądze wyrzucone w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew Rudnicki napisał:

 

Dla mnie zadziwiająca kombinacja. Jeśli wynikająca ze złych decyzji to rozumiem, za błędy się płaci. Nie zrozumiem jednak jesli takie były założenia od początku.

Odpowiedź :

Te założenia zawarte są w pierwszym zdaniu mego postu; dziwne więc, że nie zrozumiałeś, a mianowicie :

... przypadek, gdy aktualnie nie mamy wystarczających środków na budowę, a chcemy szybko zamieszkać, zaś w przyszłości ocieplić i otynkować. I aby nie było jednocześnie tandetnie.

 

 

Zbigniew, zrozumiałem Twój przypadek. Niestety moim zdaniem jest to bez sensu. Koszt PTH 44 jest większy niz PTH 25 +10 cm wełny. Pieniądze wyrzucone w błoto.

 

 

Dzisiaj logiki w tym nie ma, ale przypuszczam że kilka lat temu, gdy ceny były inne, takie rozwiązanie mogło mieć sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...