Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy ktoś orientuje się może czy warunki dotyczące przyłączy do sieci wodociągowej czy elektrycznej będą ważne w przypadku sprzedaży działki innej osobie?

Mamy wydane warunki z zakładu energetycznego i wodociągów ale zrezygnowaliśmy z budowy na tej działce. Warunki są wydane oczywiście imiennie osobie, która o nie wnioskowała czyli na mnie. Zdecydowaliśmy się na sprzedaż tej działki. Czy nowy właściciel będzie mógł skorzystać z tych warunków czy będzie musiał wystąpić o nowe?

Przecież w związku ze zmianą właściciela nieruchomości nic się więcej nie zmieniło ...

 

Jezeli dobrze cie zrozumialem to sprzedający pisze oswiadczenie w którym ceduje te warunki na nowego własciciela .Oczywiście po zawarciu aktu notarialnego.Dzięje sie tak w przypadku ZE.Z woda nie wiem ale musi być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Heloł Budujący!

 

- kiedy można układać kostkę??? Mam poblemy z dojściem do domu :evil: :evil:

 

U nas na chwilę obecną malowanie.... meble (kuchnia, garderoby, wiatrołap, łazienka) doprecyzowane.

Listwy przypodłogowe zerwane, położone nowe :-?

Góra kominka (obudowa rur) w trakcie rozbiórki, nowa w realizacji :-?

 

Dużo mieliście zmian w trakcie?????

 

 

Termin przeprowadzki wymuszony :wink: ... max. 15 maj.

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Dawno tu nie zaglądaliśmy i widzę ze coś zaczyna sie dziać na forum - wiosna nadchodzi ? :D My po kilkuletniej mordędze w końcu zamieszkaliśmy w naszym domku. Ale pracy mamy jeszcze oooo a może i więcej. Przeprowadziliśmy się z końcem listopada i jak do tej pory domek spisuje sie na medal. Wszystko funkcjonuje poprawnie - nawet ogrzewanie podłogowe przed którym ostrzegali nas wszyscy -że to nie na nasz klimat- sprawdza się super . Obecnie wykonuję tynki agregatem tynkarskim i jeśli ktoś potrzebowałby fachowej siły w tym i innych tematach -służę pomocą .

POZDRAWIAM -tel kontaktowy 504 190 502 Jacek. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł Budujący!

 

- kiedy można układać kostkę??? Mam poblemy z dojściem do domu :evil: :evil:

 

U nas na chwilę obecną malowanie.... meble (kuchnia, garderoby, wiatrołap, łazienka) doprecyzowane.

Listwy przypodłogowe zerwane, położone nowe :-?

Góra kominka (obudowa rur) w trakcie rozbiórki, nowa w realizacji :-?

 

Dużo mieliście zmian w trakcie?????

 

 

Termin przeprowadzki wymuszony :wink: ... max. 15 maj.

 

M

 

Musi przeschnąć... chociaż moi sąsiedzi układali kostkę w listopadzie, bo wczesniej im się wydawało, że to zbędny wydatek :lol:

Mam namiary na b. dobrego brukarza jak szukasz

 

Uwaga - szukam blaszaka z odzysku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zacne towarzystwo ;)

 

Przy okazji - pamietajcie , żeby Wam montażyści zdjęli folię!!! Ja nie kazałem (myślałem, że będzie zabezpieczenie przy tynkowaniu). Teraz żałuję!!!

 

Potwierdzam.

 

My na jednej z dwóch bram nie ściągnęliśmy folii, i nie wiem dlaczego jest ona brzydsza, niż ta na której folia była. Zachodzę w glowę dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko do osob ktore juz postawily swoje domki-czy ktos na forum stawial domek na klej a nie na zaprawe?Chcialabym o tym porozmawiac czy warto?

pozdrawiam

My budowaliśmy ścianę dwuwarstwową z bk na zaprawę klejową. Jak narazie jest ok, w domu cieplutko, bez jakiegoś większego grzania. Moim zdaniem ok. O ile dobrze pamiętam to klej wyniósł nas taniej niż zwykła zaprawa, a przy okazji mniej bałaganu na budowie.

Czy ktoś wie gdzie można kupić tanio jakieś drzewka i krzewy do ogrodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko do osob ktore juz postawily swoje domki-czy ktos na forum stawial domek na klej a nie na zaprawe?Chcialabym o tym porozmawiac czy warto?

pozdrawiam

My budowaliśmy ścianę dwuwarstwową z bk na zaprawę klejową. Jak narazie jest ok, w domu cieplutko, bez jakiegoś większego grzania. Moim zdaniem ok. O ile dobrze pamiętam to klej wyniósł nas taniej niż zwykła zaprawa, a przy okazji mniej bałaganu na budowie.

Czy ktoś wie gdzie można kupić tanio jakieś drzewka i krzewy do ogrodu?

 

MaPi a powiedz mi czy byly jakies problemy z ksztaltkami czy cos w tym stylu bo moj majster marudzi zeby bylo na cement bo na klej potrzeba jakis ksztaltek a z tym sa problemy (wedlug niego hurtownie tego nie maja trzeba to sciagac a to dlugo trwa). Cos mi sie zdaje ze on sie tej metody chyba obawia....i ja nie wiem co robic aby sie nie uczyl na moim domku!!

Jak go zapytalam to powiedzial ze robil na klej, ale zaczal marudzic i namawiac mnie na zaprawe...cholender co robic??

 

 

P.S. Co do drzewek to moge polecic jedno miejsce ale w Zamosciu a to Ciebie chyba nie interesuje heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem o jakie kształtki chodzi, do czego miałyby one służyć, do murowania? Nie kojarzę, żeby nasi murarze mieli jakieś kształtki, ale być może nie widziałam. O ile dobrze mi się wydaje to klej rozprowadza się kielnią.

Nasi murarze pierwszy raz budowali na klej właśnie u nas i, moim zdaniem, dobrze im to wyszło. Może twój murarz po prostu nie lubi albo boi się, że spartoli, wtedy lepiej na zwykłą zaprawę.

Generalnie u nas nie trzeb było robić na klej bo ściana dwuwarstwowa, ale jak pisałam i taniej i czyściej.

Chętnie wezmę namia na tanie drzewka nawet w Zamościu, zadzwonić, zapytać zawsze można, a może okazę się, że warto pojechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze bedzie drogi bo sama dachowka braas celtycka kosztuje nas 20 tys a gdzie reszta ...ah teraz wybieralabym inny projekt, bo wiem jak na to wszystko sie patrzy ale coz..hehehe

pozdrawiam

 

My w listopadzie kladlismy brassa celtycka, dach mamy mniejszy bo 210 (a nie 270). Dachówka + folia + inne takie tam wszysto brassa materialowo wynioslo nas niecałe 12KPLN na fakturze. Aż tak zdrożało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć pracy! ;)

Nowe wiosenne tchnienie zmusza do działania ;)

Może komuś zostało trochę budulca więźbowego i ok. 17-20 m2 pokrycia dachowego (dachówka, blachodachówka, gont)?

Będę robił w tym roku wiatę na drewno i szukam jak najtaniej takich "pozostałości" ;)

W razie czego - piszccie na priva albo na GG 24397

 

Pozdrowienia dla wszystkich budowlańców!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze bedzie drogi bo sama dachowka braas celtycka kosztuje nas 20 tys a gdzie reszta ...ah teraz wybieralabym inny projekt, bo wiem jak na to wszystko sie patrzy ale coz..hehehe

pozdrawiam

 

My w listopadzie kladlismy brassa celtycka, dach mamy mniejszy bo 210 (a nie 270). Dachówka + folia + inne takie tam wszysto brassa materialowo wynioslo nas niecałe 12KPLN na fakturze. Aż tak zdrożało?

 

 

Nie wiem czy tak zdrozalo ale wiem ze ten dach mnie wykonczy hehehe

 

Wiem napewno ze pustaki podrozaly i znow drozeja bo wczoraj chcialam zamowic i okazalo sie ze w starej cenie juz nie ma - sa ale znowu po podwyzce-to jakis koszmar!!Jak tak dalej pojdzie to starczy na wybudowanie budy dla psa hehehe

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...