Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hejka.

A snieg sypie i sypie, czasem deszczem poleje i zima w pełni :D

I mi przyszło do głowy coby teraz zacząć sie martwić o utwardzenie dojazdu do działki i pytanie:

poszukuje płyt betonowych, takich jak sa wyłożone place manewrowe itp. Ktoś wie gdzie takowe z demobilu można zakupić i w jakich cenach to u nas jest?

Potrzeba na zrobienie 400m drogi (zbierzemy sie w 10 właścicieli do pokrycia kosztów)

Pozdrawki

 

Masz szczęscie, że chcą się składać :) Zazwyczaj budowy nie ruszają w jednym terminie. Ja pamiętam, jak my utwardzaliśmy naszą drogę. Ci co nie zaczynali jeszcz e budowy, nie chcieli się dorzucać, bo im to nie potrzebne :) Dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Hejka.

A snieg sypie i sypie, czasem deszczem poleje i zima w pełni :D

I mi przyszło do głowy coby teraz zacząć sie martwić o utwardzenie dojazdu do działki i pytanie:

poszukuje płyt betonowych, takich jak sa wyłożone place manewrowe itp. Ktoś wie gdzie takowe z demobilu można zakupić i w jakich cenach to u nas jest?

Potrzeba na zrobienie 400m drogi (zbierzemy sie w 10 właścicieli do pokrycia kosztów)

Pozdrawki

 

"Gdzie" w tej chwili nie wiem, w tamtym roku wychodziło ok 100/m bieżący drogi o szerokości 3m za nowy materiał. Nie mam bladego pojęcia, kto może mieć stary i w jakiej cenie. Wiem, że jeden ze znajomych załatwił taki "odpad" ;) w Agencji Mienia Wojskowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

A snieg sypie i sypie, czasem deszczem poleje i zima w pełni :D

I mi przyszło do głowy coby teraz zacząć sie martwić o utwardzenie dojazdu do działki i pytanie:

poszukuje płyt betonowych, takich jak sa wyłożone place manewrowe itp. Ktoś wie gdzie takowe z demobilu można zakupić i w jakich cenach to u nas jest?

Potrzeba na zrobienie 400m drogi (zbierzemy sie w 10 właścicieli do pokrycia kosztów)

Pozdrawki

Jeszcze w ubiegłym roku można było odkupić od cukrowni lublin trochę takich płyt po likwidowanych skupach buraków. Co do cen to niestety już nie pamiętam. Sprawdzę może jeszcze gdzieś mam notatki i jakby co dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam prośbę do Lublinian o podpowiedź.

Znajomy prosił mnie, żebym poszukał działki w okolicach Lublina.

Sam jestem z Wrocka i niezbyt się orientuję w miejscowych realiach.

Dostałem ostatnio jakieś oferty z działkami w gm. Głusk.

 

Napiszcie proszę, czy to jakaś fajna okolica i jakie mniej więcej teraz chodzą ceny.

Zanim pojadę to obejrzeć wolałbym zasięgnąć opinii czy warto.

Z góry dziękuję.

pepe*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam prośbę do Lublinian o podpowiedź.

Znajomy prosił mnie, żebym poszukał działki w okolicach Lublina.

Sam jestem z Wrocka i niezbyt się orientuję w miejscowych realiach.

Dostałem ostatnio jakieś oferty z działkami w gm. Głusk.

 

Napiszcie proszę, czy to jakaś fajna okolica i jakie mniej więcej teraz chodzą ceny.

Zanim pojadę to obejrzeć wolałbym zasięgnąć opinii czy warto.

Z góry dziękuję.

pepe*

 

Chyba jak w każdym mieście prawie każdy ma swoją ulubioną okolicę. Ja akurat lubię tereny położone na północ i zachód od Lublina, czyli przedmieścia miasta, Lipniak, Szerokie, Konopnica, Motycz, Dąbrowica, Jakubowice Konińskie, Płouszowice, Uniszowice...

Ale i Głusk ma swoich fanów, którzy napiszą, że tam jest najfajniej. Może niech znajomy się precyzyjniej określi co do lokalizacji i ceny, jaką jest w stanie zapłacić za ziemię... Czy chce kupić większą działkę w rozproszonej zabudowie, czy coś mniejszego w mieście/na bliskich obrzeżach.

Nie znam bieżących cen w Głusku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat ja mieszkam w gminie Głusk. To ewenement na skalę światową :D Stolica gminy jest terytorialnie poza gminą tj. w samym Lublinie :o

W okolicach Głuska jest mniej górzyście i mniej leśiście :lol: niż w innych kierunkach od Lublina. Mniej jest też zabudowy,a więcej pól. Dzięki temu oraz dwupasmówce z Zamościa mamy dobry, bezkorkowy dojazd do większości dzielnic miasta. Krajobrazy mniej bajkowe, ale też taniej. Obecnych kwot nie znam.

A Wrock co? Na białe niedźwiedzie na wschód? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już uzupełniam.

Znajomek jest za granicą i na stare lata chce do korzeni.

Pewnie myśli, że z Wrocka przy dobrej widoczności to Was widać :D

Ale próbuję pomóc i coś przewentylować.

No i tak dostałem oferty jakieś:

np. gm. Głusk, miejscowość Majdan Mętowski, dziełka coś 0,5 ha

inną też widziałem z Mętowa - o ile pamiętam 0,3 ha.

Jak zbiorę kilka ofert to pojadę obejrzeć. Tylko czy jest co oglądać, bo nazwy miejscowości nic zupełnie mi nie mówią i kwoty też.

Czy ok. 50 PLN m2 to dużo?

We Wrocku to jestem w miarę na bieżąco, a wiadomo, najgorzej to być doradcą w temacie, o którym niewiele się wie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już uzupełniam.

Znajomek jest za granicą i na stare lata chce do korzeni.

Pewnie myśli, że z Wrocka przy dobrej widoczności to Was widać :D

Ale próbuję pomóc i coś przewentylować.

No i tak dostałem oferty jakieś:

np. gm. Głusk, miejscowość Majdan Mętowski, dziełka coś 0,5 ha

inną też widziałem z Mętowa - o ile pamiętam 0,3 ha.

Jak zbiorę kilka ofert to pojadę obejrzeć. Tylko czy jest co oglądać, bo nazwy miejscowości nic zupełnie mi nie mówią i kwoty też.

Czy ok. 50 PLN m2 to dużo?

We Wrocku to jestem w miarę na bieżąco, a wiadomo, najgorzej to być doradcą w temacie, o którym niewiele się wie :oops:

 

50/m to tanio.

Spytaj przede wszystkim czy chce zamieszkać pod miastem na większej działce, czy w mieście. Podejrzewam, że jak stare lata to raczej podmiejskie ranczo :)

I ile ma kasy na zakup, bo ceny gruntów są bardzo zróżnicowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o namiary na geologa takiego co szybko i taniuśko glebę mi zbada :wink: Dzisiaj zapytałam architekta czy nie potrzebuje przypadkiem takich informacji i okazało się, że i owszem. Co ja bym bez tego foruma zrobiła. Katastrofa i tyle!

 

Pozdpinam sie pod pytanie...

także potrzebuję takiego geologa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o namiary na geologa takiego co szybko i taniuśko glebę mi zbada :wink: Dzisiaj zapytałam architekta czy nie potrzebuje przypadkiem takich informacji i okazało się, że i owszem. Co ja bym bez tego foruma zrobiła. Katastrofa i tyle!

 

A po co mu takie informacje?

Kurcze nasz czegoś takiego nie chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majdan Metowski - nie polecam

przynajmniej ten kawałek który kiedyś miałam okazje odwiedzić

jadać przez pola tam

:-?

chyba żeby ktoś tak właśnie chce- pola, lasy

 

słyszałam a i czytałam na stronie UG Głusk

że oni do licytacji mają działki

4 działki po ok 10-15 ary obok siebie ceny ok 3tys za ar

w Wilczopolu

był tam kiedyś jakis zakład (nie wiem jaki)

został tylko taki większy budynek

odlądaliśmy je

jakieś 300-500m od asfaltówki

ponoć jedna już sprzedana 11ary za 27tys

 

tu jest ogłoszenie

http://www.glusk.bip.lublin.pl/index.php?menu=ogloszenia&stage=aktualnosci

stare ale z tego co wiem nie było chętnych (nienagłośnione?było)

 

my na etapie DZIEŃ DOBRY elektrownio - zapraszamy

bo nic bez was zrobić dalej nie możemy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ciotka oglądała jedną z działek w Majdanie Mętowskim. Z tego co pamiętam to przy lesie. Pare domków obok jest. 3 chyba działki na sprzedaż były. NIe wiem jak teraz. Jakieś stare gospodarstwo obok. Chyba już ze wszystkimi mediami. Dojazd średni(ma być utwardzona droga)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...