Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mam doslownie dosc, przez ostatni tydzien mam w domu szpital, starszy syn chory, mlodszy tez, ja ledwo zyje.

No ale naszczescie budowa idzie w miare sprawnie ,

-ogrzewanie odpalone :wink: i nawet dziala

-podlogi sie ukladaja

-drzwi wewnetrzne zamowione

-meble kuchenne zamowione

Zostaly jeszcze parapety, lazienka, no i malowanie, ale caly czas powoli do przodu.

Poz

 

Przechodziłem to tez z moimi 2 chłopakami, z tym że mój dosłownie był w szpitalu.

Paskudne wirusy w tym roku gnebią dzieciaki, dorosłych czasami też.

 

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Mam doslownie dosc, przez ostatni tydzien mam w domu szpital, starszy syn chory, mlodszy tez, ja ledwo zyje.

No ale naszczescie budowa idzie w miare sprawnie ,

-ogrzewanie odpalone :wink: i nawet dziala

-podlogi sie ukladaja

-drzwi wewnetrzne zamowione

-meble kuchenne zamowione

Zostaly jeszcze parapety, lazienka, no i malowanie, ale caly czas powoli do przodu.

Poz

 

To kiedy planujecie przeprowadzkę?

U nas też jakiś wirus najmłodszego synka dopadł :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BORF my mamy wodę w pexach, tzn. plastik z jakąś tam wkładką aluminiową, czy stalową.

Mieszkamy już legalnie, papiery ze starostwa odebrane, czeka nas masa załatwiania dokumentów.

Ja z dzieciakami dopiero niedawno wyzdrowieliśmy, chociaż wszyscy nadal bierzemy lekarstwa. W przypadku maluchów niestety nie obyło się bez zastrzyków, ale najważniejsze, że już jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety choroby paskudne

u nas też

córka dostała wysokiej gorączki nie mogłam jej zbić

miała być wg dr grypa

a po dwóch dniach oskrzela i gardło

12 zastrzyków w 2,5 letnią dupinkę :cry:

i teraz przez 5 dni antybiotyk doustnie

 

byliśmy dziś na działce

super słoneczko :lol:

chce sie coś robić

 

ogległość ogrodznenia od drogi (powiatowej) jaka?

mąż coś wymyśla ze mamy za blisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BORF my mamy wodę w pexach, tzn. plastik z jakąś tam wkładką aluminiową, czy stalową.

Mieszkamy już legalnie, papiery ze starostwa odebrane, czeka nas masa załatwiania dokumentów.

Ja z dzieciakami dopiero niedawno wyzdrowieliśmy, chociaż wszyscy nadal bierzemy lekarstwa. W przypadku maluchów niestety nie obyło się bez zastrzyków, ale najważniejsze, że już jest dobrze.

 

I łączone za pomocą takich skręcanych łączek? Macie to w ścianach, czy w podłogach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób macie po domu rozprowadzoną wodę: plastik czy stal?

U nas tworzywo zgrzewane. A wracając do kabelków to sklepy wirtualne nie były wogóle konkurencyjne, może teraz się to trochę zmieniło ale rok temu nie było sensu bawić się w zamawianie przez internet. Jedyny kabel jaki się opłacało zakupić w necie to antenowy ale o ten nie pytałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zacne towarzystwo ;)

Mam troche zaległości.

Co do bramy - mamy Dromę (w jednolitym złotoorzechowym kolorze).

Przy okazji - pamietajcie , żeby Wam montażyści zdjęli folię!!! Ja nie kazałem (myślałem, że będzie zabezpieczenie przy tynkowaniu). Teraz żałuję!!!

Generalnie jesteśmy zadowoleni. Troche wkurza archaiczny sposób zamykania, ale to tymczasowe rozwiązanie, bo jak już wstawię samochód, to zamierzam założyć automat (na razie garaż spełnia funkcję magazynu).

Co do okien dachowych - FAKRO. Jestem zadowolony.

 

Powoli, baaardzo powoli kończymy zabudowy. Wiem, że ktoś chciał rzucić okiem na fotki, ale umieszczę jak wszystko będzie skończone. Może jeszcze w tym tygodniu.

 

A wiecie, że w maju planowany jest zjazd forumowiczów (w Urządzie pod Warszawą). Taki piknikowy wyjazd. Zainteresowanych zapraszam do lektury:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=93549&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wieliczka

Witajcie,

 

Umowilem sie z ekipa na rozmowe w sprawie wyceny budowy domu. Moj dom to ok. 150 m2, podpiwniczony, z maxa + docieplenie 10tka styropian. (co prawda w projekcie jest porotherm ale nie bede eksperymentowal).

 

Dom bedzie bodowany w Wieliczce, jednak ceny lokalnych ekip sa "angielskie". Jutro bede widzial sie z moja ekipa (górale) i w zasadzie nie wiem ile moga sobie zazyczyc za robocizne.

Jak myslicie, przy tego typu domu, jak moj, ile byloby rozsadnie? A przynajmniej w jakich widelkach cenowych operowac?

 

A moze ktos akurat u Was konczy budowe i mozecie go polecic?

Dziekuje bardzo za jakiekolwiek podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbudowa sieci wodociągowej i elektrycznej ...!

 

Czy ktoś z forumowiczów może polecić firmę, która wykona rozbudowę sieci wodociągowej i sieci elektrycznej?

Dokumentację zrobi mi architekt przy okazji adaptacji.

Z góry dzięki

 

U nas przyłącze zrobił nasz konserwator. To dobre dla inwestora posunięcie.

 

W jaki sposób macie po domu rozprowadzoną wodę: plastik czy stal?

U nas tworzywo zgrzewane. A wracając do kabelków to sklepy wirtualne nie były wogóle konkurencyjne, może teraz się to trochę zmieniło ale rok temu nie było sensu bawić się w zamawianie przez internet. Jedyny kabel jaki się opłacało zakupić w necie to antenowy ale o ten nie pytałeś :)

 

Skoro tak mówisz, to wracam do rzeczywistości. W środę odwiedzę kilka sklepów. Napiszę notatkę w tej sprawie :)

 

2:0 dla plastiku. A ja ciągle myślę o tradycyjnym rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas przyłącze zrobił nasz konserwator. To dobre dla inwestora posunięcie.

 

Czy możesz to sprecyzować bo nie bardzo rozumiem na czym to miało polegać i jaką rolę pełnił tu konserwator?

 

Projekt przyłączy będzie nam robił nasz architekt robiący adaptacje. Ponadto muszę jeszcze zrobić rozbudowę sieci wod. i elek. Tu też projekt zrobi nam architekt.

Potrzebuję natomiast namiaru na firmę, która wykona roboty ziemne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możecie napisać coś w sprawie przyłącza gazowego. Jak długo to trwa od momentu zgłoszenia chęci posiadania gazu do momentu wykonania. Przy pozwoleniu na budowę gazownia złożyła tylko obietnicę przyłączenia. Napiszcie jak to wygląda w praktyce.

 

Gazownia wydając warunki oczekuje, że po podpisaniu z nimi umowy będziesz gotowy do odbioru gazu w ciągu 9 miesięcy. Rzadko jednak dzieje się tak, że inwestor od momentu otrzymania warunków z gazowni do momentu realnego odbioru przez niego gazu wyrobi się wybudowaniem domku. Więc aby otrzymać pozwolenie na budowę domu gazownia wydaje taką jak w Twoim przypadku obietnicę. Jeśli planujesz odbierać gaz nie później niż za 9 miesięcy możesz śmiało do nich iść. Realny czas na wykonanie przyłącza to jakieś 2 m-ce. Ale wszystko zależy od indywidualnego przypadku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom bedzie bodowany w Wieliczce, jednak ceny lokalnych ekip sa "angielskie". Jutro bede widzial sie z moja ekipa (górale) i w zasadzie nie wiem ile moga sobie zazyczyc za robocizne.

Jak myslicie, przy tego typu domu, jak moj, ile byloby rozsadnie? A przynajmniej w jakich widelkach cenowych operowac?

 

A moze ktos akurat u Was konczy budowe i mozecie go polecic?

Dziekuje bardzo za jakiekolwiek podpowiedzi.

 

Z Lubelszczyzny? Nasi jeździli do W-wy ale do Wileliczki raczej nie pojadą. Wolą cos bliżej. Chyba, że to inna Wieliczka :lol: Ceny porównujesz za całość, stan surowy, czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możecie napisać coś w sprawie przyłącza gazowego. Jak długo to trwa od momentu zgłoszenia chęci posiadania gazu do momentu wykonania. Przy pozwoleniu na budowę gazownia złożyła tylko obietnicę przyłączenia. Napiszcie jak to wygląda w praktyce.

 

Gazownia wydając warunki oczekuje, że po podpisaniu z nimi umowy będziesz gotowy do odbioru gazu w ciągu 9 miesięcy. Rzadko jednak dzieje się tak, że inwestor od momentu otrzymania warunków z gazowni do momentu realnego odbioru przez niego gazu wyrobi się wybudowaniem domku. Więc aby otrzymać pozwolenie na budowę domu gazownia wydaje taką jak w Twoim przypadku obietnicę. Jeśli planujesz odbierać gaz nie później niż za 9 miesięcy możesz śmiało do nich iść. Realny czas na wykonanie przyłącza to jakieś 2 m-ce. Ale wszystko zależy od indywidualnego przypadku ...

 

no cóż co kraj (gazownia) to obyczaj aczkolwiek trochę to dziwi bo spółka karpacka jest jedyna w okolicy :wink: warunki na przyłączenie są ważne rok ... ale nikt z tego nie robi problemu jak się spóźni. Potem podpisuje się umowę na przyłączenie do sieci i ... tu mogę powiedzieć jak to jest jak się decyduje na wykonanie przyłącza przez gazownię. Otóż gazownia ma 3 miesiące na wykonanie przyłącza (do szafki) a odbiorca ma z kolei od tych 3 miesięcy kolejny miesiąc na podpisanie umowy o odbiór gazu (w tym czasie musi być zrobiony odcinek od szafki do domu i w środku podłączony przynajmniej jeden odbiornik + opinia kominiarska + coś tam). Po tym czasie jeżeli nie podpisze się umowy o odbiór spółka zgodnie z umową ma prawo do naliczanie kary umownej w wysokości 1% dziennie od wartości przyłącza (a ta jest juz znacznie większa niż opłata za przyłącze, którą umieszczają w f-rze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wieliczka

Dom bedzie bodowany w Wieliczce, jednak ceny lokalnych ekip sa "angielskie". Jutro bede widzial sie z moja ekipa (górale) i w zasadzie nie wiem ile moga sobie zazyczyc za robocizne.

Jak myslicie, przy tego typu domu, jak moj, ile byloby rozsadnie? A przynajmniej w jakich widelkach cenowych operowac?

 

A moze ktos akurat u Was konczy budowe i mozecie go polecic?

Dziekuje bardzo za jakiekolwiek podpowiedzi.

 

Z Lubelszczyzny? Nasi jeździli do W-wy ale do Wileliczki raczej nie pojadą. Wolą cos bliżej. Chyba, że to inna Wieliczka :lol: Ceny porównujesz za całość, stan surowy, czy jak?

 

To ta Wieliczka, ta jedyna :lol: Nie dodalem, ze ekipa budowlana, ktora sie zdecyduje dostanie sol za darmo. Moga brac do woli. Zalega mi pod warstwa humusu :wink:

A tak serio to ile u Was ludzie srednio placa za robocizne stanu surowego? (powierzchnia calkowita ok. 200m, lacznie z piwnicami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...