Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam !!! Dołączam do waszego grona. Planujemy z żoną zacząć we wrześniu tego roku. Teraz jesteśmy na etapie adaptacji projektu. Budujemy sie na obrzeżach Lublina.

 

Mam pytanie - na jaki system ogrzewania się zdecydować - gaz mam jakieś 350 m od działki i widoki na dociągnięcie go są, ale za jakiś czas czyli 2,3 lata.

 

Pozdrawiam

 

Witaj, napisz gdzie dokładnie budujesz.

Co do gazu to odległość o której piszesz jest niewielka. Przy takich odcinkach gazownia robi przyłącza na własny koszt, a Ciebie skasuje wg przyjętej taryfy(ok.2000PLN netto). Ja mam 2 dalej i maja mi w tym roku doprowadzić wg stawek o których napisałem

Pozdrawiam

 

Buduje w Snopkowie. Gaz owszem jest w zasiegu ale powiedzieli ze przynajmniej 5 osob musi byc. Na razie przy drodze buduje jeden sasiad i kolejny bedzie stawial obok mnie. Nie wiem jak to jest z projrktowaniem ogrzewania - czy we wniosku o pozwolenie musi byc podany rodzaj pieca-ogrzewania ?

Mam tez jeszce jedno pytanie. Czy myslicie ze moga zakwetionowac w starostwie jesli " skrece dom o jakies 10-15 stopni w stosunku do lini drogi - mam taki uklad stron swiata ze aby taras byl na zachodzie musze to zrobic.

 

Z gory dzieki !!!

 

a oto i moj przyszly domek : http://www.mgprojekt.com.pl/domki/komfortowy2/komfortowy2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Cześć Somsiad. Wiedziałem że w końcu tu dotrzesz :D

A tak w temacie: nasz sąsiad ("Kocyk") wpisał piec na paliwo stałe i luzika arodzaj ogrzewania musi być w projekcie....

gaz możesz doprojektowac później (np dzwoniąc do mnie :D ) albo teraz: nikt Ci nie zabroni mieć tej instalacji w domu, tylko potem kwestia podłaczenia pod skrzynke

co do skręcenia domu: popatrz na domy w dalszej linii zabudowy od nas: jedne równolegle do drogi, inne pod róznymi kątami.....wazne żebyś sie zmieścił w pasie zabudowy i odległosciach od.... sąsiadów :lol:

napisz na priv co Ci sie udało załatwić w gminie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrece dom o jakies 10-15 stopni w stosunku do lini drogi - mam taki uklad stron swiata ze aby taras byl na zachodzie musze to zrobic.

 

Z gory dzieki !!!

 

a oto i moj przyszly domek : http://www.mgprojekt.com.pl/domki/komfortowy2/komfortowy2.html

 

Fajny projekcik, tylko nie rozumiem po co chcesz go skręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich lubliniakow!

dawno mnie tu nie bylo. wiosna juz prawie zagoscila, wiec trzeba wziasc sie do roboty. mam pytanie odnosnie ocieplenia. a dokladnie kosztow. czy 26zl/m2 za robocizne to duzo?

 

Obecnie na rynku robocizna kształtuje się na poziomie 30 zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekcik, tylko nie rozumiem po co chcesz go skręcać.

 

Chce skrecic domek bo mam taki plan zeby ogladac przy piwku zachod slonca z tarasu a w lecie zachod jest nie calkiem na wprost stad ten pomysl;poza tym w czasie dnia slonce lepiej doswietli salon; zapomnialem dodac ze wybralem odbicie lustrzane tego projektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u nas ciagle do przodu, sciany Sniezka gruntujaca pomalowane,parapety zamontowane w przyszlym tygodniu przyjezdzaja mebelki kuchenne i drzwi wewnetrzne i bedzie sie robic w koncu lazienka.

Jestem w tej chwili na etapie wyboru styropianu na ocieplenie zewnetrzne, powiedzcie jaka jest roznica miedzy Styropianem Dalmatynczyk a takim zwyklym, czy jest sens przeplacac 35 zeta za m3, a jakim styropianem macie wy ocieplone domki, moze ktos mi cos doradzi

Poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - poszukuję blaszaka - takiego używanego (2,1 wys x 3 szer x 3,5-4 dł)

Kureczka blada, teraz wszyscy szukają, a jak przed wichurą chciałam się mojego pozbyć, to nie było chętnych - teraz można zbierać pogięte blachy z sąsiednich pól :roll: .

 

Ella witaj w klubie :) Ja swój zebrałem, zaniosłem do salonu i może go wyklepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - poszukuję blaszaka - takiego używanego (2,1 wys x 3 szer x 3,5-4 dł)

Kureczka blada, teraz wszyscy szukają, a jak przed wichurą chciałam się mojego pozbyć, to nie było chętnych - teraz można zbierać pogięte blachy z sąsiednich pól :roll: .

 

Ella witaj w klubie :) Ja swój zebrałem, zaniosłem do salonu i może go wyklepie :)

U mnie chyba nie ma co zbierać :cry: . To znaczy jest, ale wątpię, czy ktoś się podejmie wyklepania blachy, która wygląda jak kartka papieru zmięta w kulkę :o :-? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj Ellu, co tam słychać? Dawno się nie pojawiałaś;)

Czy dostałas fakturę z Bioeko?

 

Nie pojawiam się, bo ścigam się nieprzytomnie z czasem, żeby zdążyć z finiszem doktoratu - bimbało się przez tyle lat, a teraz trzeba to napisać w dwa miesiące :-? .

Nie mam pojęcia, czy dostałam fakturę :oops: . Sprawy budowlane oddaliły się bardzo ostatnio z mojej świadomości, ale zapytam Współinwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Daj znać jaką kupujesz i ile wynegocjowałeś.

Ja właśnie 2 tyg.temu dokonałem zakupu kostki w Bruk Becie,

Pozdrawiam

Ja tez przymierzalam się w zeszlym roku do Bruk betu, moze latem wrocę do tematu - jak wygląda tam sytuacja cenowa w porownaniu z innymi firmami? Pamietam, ze w zeszlym roku Bruk bet byl sporo drozszy od Jadaru - ale niestety tylko w Bruk becie znalazlam akceptowalny typ kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponawiam pytanie odnosnie styropianu, czy ten dalmatynczyk jest faktycznie taki dobry i czy jest sens placic za niego 30 zeta wiecej,

Forumowicze a jaki wy kupowaliscie styropian, pomozcie niezdecydowanej kobiecie :wink:

poz

 

Na pewno nie warto pakować się w te najtańsze styropiany bo to nawet na oko (a raczej na wyczucie ręką) widać że są kiepskie...Dalmatyńczyk (Organika) czy Austrotherm to faktycznie najwyższa półka ale czy warto dopłacać ...też miałem taki dylemat i zdecydowałem się na kompromisowe rozwiązanie kupując styropian Genderki, który ma dobry stosunek ceny do jakość. Moi wykonawcy pierwszy raz robili na tym styropianie ale mówili że jest dobry więc na razie jestem zadowolony, zobaczymy co będzie za 10 lat wtedy może powiem coś więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , u nas ocieplenie robiłem sam , a że był deficyt w hurtowniach , to przywozili mi co mieli - i w ten oto sposób miałem styropian od 3 różnych producentów . Fakt , że dalmatyńczyk wydaje się trochę twardszy , ale krzywy jak każdy inny , więc chyba nie warto...

A co do okien gorana to mogę powiedzie ,że są ok . Montowane były 2 lata temu

ale myte dopiero ubiegłej jesieni i żona zauważyła rysę między szybami - wymienili bez problemów - firma super !!! czego niestety powiedzieć nie mogę o porta drzwi - odradzam !!!!

 

Tynki gipsowe agregatem tynkarskim wykonuje 504 190 502 Jacek. :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...