Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

Daj znać jaką kupujesz i ile wynegocjowałeś.

Ja właśnie 2 tyg.temu dokonałem zakupu kostki w Bruk Becie,

Pozdrawiam

Ja tez przymierzalam się w zeszlym roku do Bruk betu, moze latem wrocę do tematu - jak wygląda tam sytuacja cenowa w porownaniu z innymi firmami? Pamietam, ze w zeszlym roku Bruk bet byl sporo drozszy od Jadaru - ale niestety tylko w Bruk becie znalazlam akceptowalny typ kostki.

 

Witaj, ja kupiłem kostke Nostalit grubość 6 i 4 cm, kolor pomarańczowy.

Kupiłem jeszcze po starej cenie (od 1 marca podwyżka około 10%), i dostałem 11 % rabatu od cennika.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni jestem biernym sympatykiem forum. Zadając sobie z żoną kardynalne pytanie: "mieszkanie czy dom?" co jakiś czas zaglądałem tu szukając inspiracji do podjęcia decyzji. No i stało się, kupiliśmy działkę i teraz trzeba by coś na niej postawić. Pomyślałem więc, że czas już żeby wyjść z ukrycia :wink: i zalogować się. Tak więc WITAM WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH LUBELAKÓW !!!

Nie ukrywam, że liczę na informacje i rady. Trochę zazdroszczę tym, którzy są już bardziej zaawansowani. My jesteśmy na etapie załatwiania papierologii - idzie dość sprawnie, choć pewnie jeszcze trochę to potrwa. Równocześnie próbuję rozglądąc się za fachowcami i te pierwsze kroki nie nastrajają optymistycznie. :o No i tu mam pierwszą prośbę. Byłbym bardzo wdzięczny za namiary na jakieś ekipy do postawienia stanu surowego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostałam bardzo skomplikowane warunki podlączenia pądu. ZE nie wyraził zgody abym zrobiła podłącze w swoim zakresie. Projektant doradził (ZE zresztą tez) aby zarówno projekt jak i wykonanie zlecić ZE. Jest to rozwiązanie najtańsze ale najbardziej czasochłonne.Wstępnie powiedzieli ze 2 lata. Ale ja się obawiam że może być jeszcze dłużej. Czy jak w umowie będę miala że ZE podłączy mi prąd do działki za 2 lata to tak będzie?

Jakie rozwiązania zaproponowalibyście aby mieć prąd na czas budowy:

1. Podłączenie tymczasowe - u mnie koszt ok.4 ty.

2. Agregat prądotwórczy

3. Prąd od sąsiada (odległość 60 m), ale podobno jest to niezgodne z prawem

 

i jeszcze jedno pytanko: wszystkie dokumenty sa u projektanta (oprocz umowy z pradem) czy wyrobię się na lipiec z pozwoleniem na budowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostałam bardzo skomplikowane warunki podlączenia pądu. ZE nie wyraził zgody abym zrobiła podłącze w swoim zakresie. Projektant doradził (ZE zresztą tez) aby zarówno projekt jak i wykonanie zlecić ZE. Jest to rozwiązanie najtańsze ale najbardziej czasochłonne.Wstępnie powiedzieli ze 2 lata. Ale ja się obawiam że może być jeszcze dłużej. Czy jak w umowie będę miala że ZE podłączy mi prąd do działki za 2 lata to tak będzie?

Jakie rozwiązania zaproponowalibyście aby mieć prąd na czas budowy:

1. Podłączenie tymczasowe - u mnie koszt ok.4 ty.

2. Agregat prądotwórczy

3. Prąd od sąsiada (odległość 60 m), ale podobno jest to niezgodne z prawem

 

i jeszcze jedno pytanko: wszystkie dokumenty sa u projektanta (oprocz umowy z pradem) czy wyrobię się na lipiec z pozwoleniem na budowę?

 

Niestety tak to jest jak się ma do czynienia z firmą monopolistą na rynku (mam nadzieję że kiedyś nastanie taki dzień że i tu będzie konkurencja), ja mam podobny problem 2 lata minie za pół roku a prądu jeszcze nie mam :( (a dom już dawno stoi :) ). Jedyne rozsądne wyjście to prąd budowlany a to dlatego że na agregacie b. niewygodnie się pracuje i tylko te lepsze i dużo droższe mają prąd 3-fazowy (raczej niezbędny do betoniarki). A prąd od sąsiada to ryzykowna sprawa, a jak mu się coś odmieni i wyłączy kabelek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH LUBELAKÓW !!!

 

Witam w imieniu grupy.

 

Byłbym bardzo wdzięczny za namiary na jakieś ekipy do postawienia stanu surowego.

 

Z tym może być teraz problem, bo większość ekip ma juz sezon ustawiony.

 

3. Prąd od sąsiada (odległość 60 m), ale podobno jest to niezgodne z prawem

 

Ja bym się dogadał z sąsiadem. Mój sąsiad tak postawił dom biorąc prąd od innego sąsiada i tak jak u Ciebie pomiedzy działkami było 60 m. Kabel połozyli przy ogrodzeniu i nikomu to nie przeszkadzalo. Trzeba sobie pomagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie rozwiązania zaproponowalibyście aby mieć prąd na czas budowy:

1. Podłączenie tymczasowe - u mnie koszt ok.4 ty.

2. Agregat prądotwórczy

3. Prąd od sąsiada (odległość 60 m), ale podobno jest to niezgodne z prawem

 

i jeszcze jedno pytanko: wszystkie dokumenty sa u projektanta (oprocz umowy z pradem) czy wyrobię się na lipiec z pozwoleniem na budowę?

 

No cóż, prawo na pierwszym miejscu, natomiast odnosnie mojej propozycji to prad od sąsiada :wink:

60 metrów mówisz, to całkiem blisko, ja ciągnąłem tez od sąsiada 200m i jakoś tam było.W międzyczasie pojawił się właściciel działki, przez którą biegł przewód i zaczął nas straszyć. Ale po rozmowie wszystko się ułożyło i budowa przebiegała bez wiekszych zakłoceń ( chyba 2 razy sąsiada musiałem zciagać z roboty, bo wyskoczyły mu korki :lol: ).

W drugiej kolejności obstawiałbym agregat.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostałam bardzo skomplikowane warunki podlączenia pądu. ZE nie wyraził zgody abym zrobiła podłącze w swoim zakresie. Projektant doradził (ZE zresztą tez) aby zarówno projekt jak i wykonanie zlecić ZE. Jest to rozwiązanie najtańsze ale najbardziej czasochłonne.Wstępnie powiedzieli ze 2 lata. Ale ja się obawiam że może być jeszcze dłużej. Czy jak w umowie będę miala że ZE podłączy mi prąd do działki za 2 lata to tak będzie?

Jakie rozwiązania zaproponowalibyście aby mieć prąd na czas budowy:

1. Podłączenie tymczasowe - u mnie koszt ok.4 ty.

2. Agregat prądotwórczy

3. Prąd od sąsiada (odległość 60 m), ale podobno jest to niezgodne z prawem

 

i jeszcze jedno pytanko: wszystkie dokumenty sa u projektanta (oprocz umowy z pradem) czy wyrobię się na lipiec z pozwoleniem na budowę?

 

Najlepiej od sąsiada - 60m to nie odległość ;), jeśli sąsiad w porządku.

Ja bym jeszcze porozmawiała z energetyką - ogromną większość zleceń które robia "oni" wykonują tak naprawdę firmy podwykonawcze, swoją mają bodajże jedną ekipę. Może pójdź tam i poproś o wskazanie wykonawcy. Jeśli zdasz się na ich terminy, polegniesz.

 

Ja Ci mogę polecić tą firmę:

 

Przedsiębiorstwo Techniczno-Usługowe

,,ELEKTRA'' Sp. z o.o.

20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 7 K

 

Na pewno nie pożałujesz rozmowy z nimi - mają bardzo dobre stosunki z ZE ;)

Na lipiec masz szanse, jak wszystko pójdzie gładko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

nasz domek też był budowany na pradzie od sąsiada

teraz staramy sie o podłaczenie

wybraliśmy wersję

my opłacamy ekipę a potem ZE od nas odkupuje

ma być szybciej

a czy dużo drożej? zobaczymy

narazie tworzy sie projekt

potem ZE ma (ponoć) 2 m-ce na zatwierdzenie

no i wejdzie ekipa przez nas wybrana robic przyłącze

jak to wszystko potoczy sie praktyce - zobaczymy

póki co robić nic nie możemy bez prądu

a chciałoby się :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe do posiadaczy/użytkowników........niestety moja działeczka chociaż w granicach miasta Lublina.....nie posiada kanalizacji i niestety długo nie jej nie bedzie, dlatego zdecydowałem się na przydomową oczyszczalnię, mam dwa pytania

1. gdzie zgłaszam budowę.....starostwo powiatowe czy UM

2. prosze o polecane firmy sprzedające i ew. instalatorskie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe do posiadaczy/użytkowników........niestety moja działeczka chociaż w granicach miasta Lublina.....nie posiada kanalizacji i niestety długo nie jej nie bedzie, dlatego zdecydowałem się na przydomową oczyszczalnię, mam dwa pytania

1. gdzie zgłaszam budowę.....starostwo powiatowe czy UM

2. prosze o polecane firmy sprzedające i ew. instalatorskie

 

pozdrawiam

 

 

Kupiliśmy oczyszczalnie w OBI. Wyszlo okolo 2800zl. Zamierzamy sami zainstalowac. Czy będzie ok, dowiemy się dopiero podczas uźytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POszukuję rozpaczliwie drzwi wewnerznych. Tzn model mam wybrany z Porty, cenowo nic droźszego moja kieszeń nie wytrzyma. ALe o Porcie opinie są różne, może polecicie mi coś innego, poza DRE, POLSKONE, STOLARKA WOLOMIN - tam nie znalazłam podobnego do mojego modelu. MOże ktoś ma namiary na jakiegoś sprawdzonego stolarza, który zrobi drzwi ofornirowane?

Będę wdzęczna za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH LUBELAKÓW !!!

 

Witam w imieniu grupy.

 

Byłbym bardzo wdzięczny za namiary na jakieś ekipy do postawienia stanu surowego.

 

Z tym może być teraz problem, bo większość ekip ma juz sezon ustawiony.

 

 

Zdaję sobie sprawę, że trudno będzie kogoś znaleźć, ale mimo wszystko proszę o namiary na sprawdzonych wykonawców do stanu surowego, jeśli ktoś może kogoś polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Czy mieliście szczęście trafić na dobrego kierownika budowy?Takiego, którego nie trzeba poganiać i wielokrotnie zapraszać żeby się pojawił na budowie?

 

Jesli tak- bardzo proszę o namiary.

 

Jeśli mogę to również byłbym zainteresowan namiarami na dobrego kierownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe do posiadaczy/użytkowników........niestety moja działeczka chociaż w granicach miasta Lublina.....nie posiada kanalizacji i niestety długo nie jej nie bedzie, dlatego zdecydowałem się na przydomową oczyszczalnię, mam dwa pytania

1. gdzie zgłaszam budowę.....starostwo powiatowe czy UM

2. prosze o polecane firmy sprzedające i ew. instalatorskie

 

pozdrawiam

Ja mam JPR, cenę da sie negocjować - oczyszczalnia plus studnia chłonna. Oczyszczalnię zgłaszaliśmy w gminie, na studnie potrzeba było pozwolenie wodno - prawne w starostwie.

 

potwierdzam, że porta to badziew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam JPR, cenę da sie negocjować - oczyszczalnia plus studnia chłonna. Oczyszczalnię zgłaszaliśmy w gminie, na studnie potrzeba było pozwolenie wodno - prawne w starostwie.

 

potwierdzam, że porta to badziew.

 

Jak ja w listopadzie 2005 byłem (podczas papierologii) w JPR, to mieli w ofercie tylko drenażówki. Napisz na priv jaką dostałaś ofertkę, to się przejdę, bo chcemy montować lipiec - wrzesień. Co prawda w papierkach mamy bioeko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...