Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam

My mamy okna firmy Salamander, wstawiane rok temu jak narazie jestem z nich bardzo zadwolona.

Dzisjaj za oknem pracowala koparka a ja sie zorientowalam dopiero jak wyjrzalam przez okno, w domu nic niebylo slychac.

Poz

 

Dzięki za odpowiedź.

A jakie masz wielkości tych okien. Ja potrzebuję m.in. jedno tarasowe 170x230 i 3 balkonowe 150x230. Po za tym 5 szt 150x150 i dwa mniejsze. Tarasowe jest od południowej strony, a balkonowe od północy, południa i zachodu. Podaję te informacje, gdyz naczytałem się, że sa jakieś normy dla profili pod wzgledem max. wymiarów i nasłonecznienia. Dodatkowym problemem jest to, że nie chę poprzeczki w oknie tarasowym i w balkonowych. Chcę oczywiście ruchomy słupek. Kilka firm odmówiło wykonania takich okien, głównie chodziło o tę poprzeczkę, tzn moga wykonać, ale nie dadza na nie gwarancji, a to mnie nie urządza.

I teraz mam dylemat. Czy ci co nie chcą mi ich zrobić urzywają kiepskich profili, czy kiepskiej technologii, czy po prostu wiedzą, że nie można. Czy ci co chcą mi takie zrobić, nie chcą przypadkiem zrealizować moich zachcianek, nie przejmując się tym , że za jakiś czas okna się wypaczą?

Kolejna sprawa to sprawdzony producent, bo przecież i najleprzy profil można spartolić.

Gdzie konkretnie kupowaliście wasze okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubhert - ja producenta swoich okien nie polecę ale gdybym miał jeszcze raz wybierać to byłby to oknodom na łęczyńskiej 1.

 

Kubus ... wszelki duch ... :wink: co do "tip-topa" to masz faktycznie daleko (chyba że chodzi Ci o coś innego niż taka jedna speluna w Świdniku :wink: ) A wiesz, ja też podziwiam tych co zaczęli budować ale nie tylko tych co teraz zaczęli ale wszystkich co uwierzyli w pi......ą "radość budowania" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubhert - ja producenta swoich okien nie polecę ale gdybym miał jeszcze raz wybierać to byłby to oknodom na łęczyńskiej 1.

:wink:

Dlaczego oknodom z łęczyńskiej? Czy ktos ze znajomych ma od nich okna i jest zadowolony? No i dlaczego nie polecasz swojego dostacy okien?

 

Czy jest ktos, kto mógłby wyrazic swoją opinię o firmach Atos z Choin -okna na profilu Thessen lub Renoma z Głębokiej 8A na profilu Brugmann?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje okienka tez do malych nienaleza jedno ma wielkosc 180/230, szesc sztuk 90/230, trzy 180/150, z tego to najwieksze jest otwierane z ruchomym slupkiem i bez poprzeczek ale za to na wzmocnionym profilu.

Wszystkie okna maja szyby P2 i okucia WK4, tylko jedna firma wlasnie Oknodom na Leczynskiej chciala mi takie okna wykonac i dac na to gwarancje. Wszystkie okna sa w okleinie zloty dab, wygladaja naprawde rewelacyjnie.

Jesli chcesz obejrzec to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje okienka tez do malych nienaleza jedno ma wielkosc 180/230, szesc sztuk 90/230, trzy 180/150, z tego to najwieksze jest otwierane z ruchomym slupkiem i bez poprzeczek ale za to na wzmocnionym profilu.

Wszystkie okna maja szyby P2 i okucia WK4, tylko jedna firma wlasnie Oknodom na Leczynskiej chciala mi takie okna wykonac i dac na to gwarancje. Wszystkie okna sa w okleinie zloty dab, wygladaja naprawde rewelacyjnie.

Jesli chcesz obejrzec to zapraszam.

 

Witam.

Zobaczymy z miłą chęcią. Najlepiej odezwij się na gg 2076185 lub podaj na priva telefon to się umóimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubhert - ja producenta swoich okien nie polecę ale gdybym miał jeszcze raz wybierać to byłby to oknodom na łęczyńskiej 1.

:wink:

Dlaczego oknodom z łęczyńskiej? Czy ktos ze znajomych ma od nich okna i jest zadowolony? No i dlaczego nie polecasz swojego dostacy okien?

 

 

No cóż producenta moich okien nie polecę bo ... po pierwsze zafundowali mi 3 miesiące opóźnienia w dostawie okien a po drugie ... już nie istnieje część spółki robiąca okna z pcv.

A co do oknodomu to po pierwsze bardzo ładne okienka a po drugie pozytywne doświadczenie grupowiczów ... troszkę trzeba wątek poczytać i się dużo wyjaśnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich lubliniakow!

W tym tygodniu zaczynamy robic elektryke. Pan elektryk dosc konkretny, ale zabil nam gwozdzia szczegolowymi pytaniami. I tu wynikl problem, mam nadzieje, ze choc troszeczke mi pomozecie. Otoz czy oplacalne jest instalowanie takiego magicznego urzadzenia jak videodomofon :o (ponoc bardzo popularne wsrod nowobudujacych. wychodzi, ze jestem dobre pare lat do tylu :D ). a druga sparawa to chodzi o internet i tv. dokladnie mamy zdecydowac skad chcemy pobierac tv, tzn. kablowka czy satelita oraz internet. kurcze, a skad ja mam to wiedziec??? czy ktos mieszkajacy w swidniku moze mi powiedziec co jest korzystniejsze kablowka czy satelita (nawet nie wiem czy dochodzi tam kablowka :lol:) Niestety to sa problemy budowy na odleglosc :-?

Magdula najpierw to musisz mniej więcej wyjaśnić gdzie wijecie swoje gniazdko :) Kablówka niestety/stety nie ma instalacji na wszystkich osiedlach domków więc jeden problem może ci się sam rozwiązać. A korzysność ofert ... ostatnio coraz więcej anten satelitarnych rozkwita na blokach więc coś to może świadczyć o ofercie naszej "komercyjnej" cable-tv. Co do wideodomofonu to popatrz, czy masz okna w kierunku furtki, czy masz daleko furtkę i czy żeczywiście potrzeba wideodomofonu, żeby zobaczyć kto się dobija (u mnie np mija się to z celem). Jeżeli już to zainwestowałbym w bramotel (oczywiście jeżeli byłby telefon stacjonarny). Internet to znowu pytanie kto jest wam w stanie go zaoferować, TP/Netia czy może jakaś radiówka ... widzisz to jest baaaardzo dużo pytań, żeby chociaż odrobinę doradzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich lubliniakow!

W tym tygodniu zaczynamy robic elektryke. Pan elektryk dosc konkretny, ale zabil nam gwozdzia szczegolowymi pytaniami. I tu wynikl problem, mam nadzieje, ze choc troszeczke mi pomozecie. Otoz czy oplacalne jest instalowanie takiego magicznego urzadzenia jak videodomofon :o (ponoc bardzo popularne wsrod nowobudujacych. wychodzi, ze jestem dobre pare lat do tylu :D ). a druga sparawa to chodzi o internet i tv. dokladnie mamy zdecydowac skad chcemy pobierac tv, tzn. kablowka czy satelita oraz internet. kurcze, a skad ja mam to wiedziec??? czy ktos mieszkajacy w swidniku moze mi powiedziec co jest korzystniejsze kablowka czy satelita (nawet nie wiem czy dochodzi tam kablowka :lol:) Niestety to sa problemy budowy na odleglosc :-?

 

Chyba facet chciał na Was zrobić wrażenie :)

U nas mamy pomieszczenie techniczne a z niego pociągnięte rury i kable pod wszystkie media elektroniczne. Skad będziemy brać sygnał jest nieważne.

 

PS. Okna - Oknoplast Kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał Borf, podłącza się domofon przez specjalny moduł do linii telefonicznej dzięki czemu nie musisz mieć osobnego aparatu domofonu na ścianie. Ponadto jak masz słuchawkę przenośną to idziesz się opalać w najdalszy zakątek działki, bierzesz ze sobą tą właśnie słuchawkę i ja ktoś będzie się dobijał do furtki to napewno nie przegapisz tego :)

Ofert na internet w Świdniku to za wiele nie ma. W tej chwili na domkach to chyba tylko TP, Netia (oczywiście tam gdzie wogóle chce im się podciągnąć sieć) i Świdman a kablówkę to sobie raczej odpuść. Lepiej wypuścić na ścianę południową kabelek do satelity i będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ, dawno się nie odzywałam, a mam dylemat :o

Z którą z firm ochroniarskich macie doświadczenia (dobre i złe ).

Solid czy Altest - którą wybrać ?

 

ktoś ostatnio pytał o bramy garażowe - ciekawą cenę nam oferowano w firmie na Zemborzyckiej, bramy Krispol (nie pamiętam nazwy formy, ale jadąc w strnoę Kunickiego to po prawej stronie)

 

Pozdrawiam eko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej w kwestii okien.

Byłem dzisiaj w wychwalanym na forum oknodomie i po za cenami (wyższe mieli tylko w Farbudzie na okna Sokółki), niczym mnie nie zachwycili. Wycena wyszła około 20% drożej niż u konkurencji. Sprzdawca nas raczej olewał niz chciał cos sprzedać. Po wydrukowaniu cennika poszedł sobie w drugi koniec, rozmawiac przez telefon, zadnych pytań, żadnych informacji, na sugestie, ze mają drogie szprosy usłyszałem, ze sie w nich nie specjalizują. O ofercie drzwi nie wspomnę. Ogladałem ten sam katalog piaty raz, bo inni sprzedaja to samo, tylko z mniejszym narzutem. Brama garażowa standardowo droższa niż gdzie indziej, także standardowo ten sam katalog.

Odwiedze chyba jeszcze tylko dwa miejsca i podejmiemy z żoną decyzję. Wybieram się obejrzec okna oknoplastu do sklepu w Lubartowie i na Rusałkę, gdzie miałem ciekawą ofertę gdy robiłem kosztorys dla banku na wiosnę.

Muszę szukać na wrzesień tynkarzy a nie mam czasu się tym zająć. Może ktos ma sprawdzona ekipę?

Opinie o oknach nadal miło widziane :) .

Na koniec ciekawostka z innego salonu. Czy różnica pomiedzy k=1,0, a ka=1,1 jest duza czy mała? Pani twierdziła że jest niezauwazalna i pewnie tak jest w odczuwaniu chłodu, ale dla mnie to 10% różnicy. Chciałbym to niezauwazalne 10% odczuc w swoim portfelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...