Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

Tak dla podtrzymania tematu wykańczania. Ma ktoś z was u siebie położone płytki Marco Polo? Jeszcze do dzisiaj podobała nam się kolekcja Afric ... ale jak się dowiedzieliśmy, że to chińszczyzna to nam jakby się mniej podoba. Teraz pytanie, bo może jeżeli ktoś ma to podzieli się swoimi uwagami odnośnie ich użytkowania ewentualnie może wasi glazurnicy coś się na temat tych płytek wypowiedzieli? Sprawa pilna bo jeszcze w tym tygodniu przed wyjazdem na urlop musimy się zdecydować i dokonać zakupu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Cześć. Mój glazurnik jasno powiedział: żadnej chińszczyzny. O wiele lepiej położyć tańsze polskie albo terakotę hiszpańską, niż chińskie. Z chińską ma złe doświadczenia.

Więc zdecydowaliśy się na hiszpańską. W Komforcie mają ciekawe ceny...(wyprzedaż).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie

Mam pytanko Czy jak składaliście uzgodnienia dokumentacji projektowej ogrodzenia dla budynku tj. płotek,brama,furtka oczywiście od drogi gminnej,to robiliście projekt i opis ogrodzenia?

Proszę pomocy bo mój arch. kazał zrobić projekt, opis i złożyć w starostwie.

Jak robiliście coś takiego?

Proszę o szybką odpowiedź.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY

Lublinianie,pojawił sie u nas problem z ogrodzeniem natury biurokratycznej-nazwijmy!Do tej pory myslałam i chyba tak było,ze jak ktos chce działkę ogrodzić siatką musi jedynie powiadomic starostwo powiat. o takim zamiarze a tym czasem....Chcielismy podjac kroki odnosnie ogrodzenia naszej działeczki i dowiedzielismy sie w gminie ze musimy złozyc wniosek o wytyczenie linii rozgraniczajacej droge i z tym dopiero do starostwa, ide a tam miły pan w informacji daje mi druczki do wypełnienia i z tym do budynku A,pietro I,ide....okazuje sie ze podobno musze złozyc wniosek do ZUD-u i tam mam czekac 2-3 tygodnie na decyzje szanownego zgromadzenia,w sprawie czego,przeciez nie zabronia mi sie ogrodzic!!!!!I znowu musze czekac,na co!!!! Dodam ze kosztowac mnie to bedzie 70zł!!! Powiedzcie mi czy przepisy sie zmieniły na dniach,czy zwyczajnie wymagaja ode mnie rzeczy absurdalnej! Dodam ze działka graniczy z drogą gminną. Odpiszcie kto sie z tym spotkał i na jakich zasadach sie grodzicie,teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja,wiem tyle ze muszą być mapki niby oryginalne(kolorowe xero),przygotuj 2(chyba o tylu mówiła pani,ja miałam zwykłe xero mapki i mi nie przyjeła),i na macpe zaznaczasz kropeczkami miejsce ogrodzenia,na około i strzałką wjazd.Ale jak pisałam wyzej ja mam z gminy na mapce wytyczoną linie rozgraniczająca drogi,wypełniasz pisemko które pani ci w starostwie da (p.106) i najgorsze czekasz 2-3 tyg na odpowiedz,przy odbiorze decyzji płatne 70 zł :D ,jakze by nic za darmo!!!Od kiedy tak jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :lol:

Ciesze się że ktoś się odezwał w sprawie ogrodzenia.

Mój arch. złożył do ZUDU przyłące wody.prądu.wjazdu,a oni sami dali uzgodnienie na ogrodzenie i bramę [chwała im za to ] i teraz muszę się tym zająć.

Też mam ogrodzenie od drogi gminnej.

Kazali mi zrobić xero mapki i opini zudu oraz wypełnić kwity typu AB-O,AB-4 i zanieść do starostwa. Oryginały są dla mnie.

Na mapce do celów projektowych mam zaznaczony plotek tylko muszę podobno zrobić projekt i opis tego płotu,a skąd mam wiedzieć co za dwa lata albo trzy będzie modne lub tańsze.

Pozdeo. kasiula77 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ja też jestem z lubelskiego

Dopiero zaczynam cięzką drogę przed budową a juz mam pytanie:

 

JESTESMY JUZ PO ROZMOWIE Z WłAśCICIELAMI DZIAłKI, KTóREJ CZęść CHCEMY KUPIć.

cAłA DZIALKA MA WIELKOść 35X230M. nAS INTERESUJE ZAKUP 35X100 M CZYLI CAłY PAS ZABUDOWY. bYłAM W URZęDZIE MIASTA DZIAłKA JEST PRZEZNACZONA POD ZABUDOWę W PASIE ZABUDOWY i można się budować CZYLI W TYM NASZYM 100M KTóRE CHCEMY KUPIć.

 

cHCEMY KUPIć Ją NA KREDYT I TU ZACZYNAJA SIę SCHODY BO NIE WIEM CO I JAK DALEJ. DO KREDYTU POTRZEBNY WYPIS Z REJESTRU GRUNTóW I TU PYTANIE: JEżELI CHCE KUPIC CZESC DZIAłKI CZY WłAśCICIELE POWINNI ZAPROSIC GEODETę KTóRY WYZNACZY CZESC NASZEJ DZIAłKI I ONI ODBIORą WYPIS NA Tę NASZą CZęść NO BO PO CO WYPIS NA CA LY GRUNT KIEDY JA CHCE TYLKO 100M CZY TO MAM ZAłATWIć JA???

 

BARDZO PROSZę O ODPOWEIDź BO POWOLI ZACZYNA NAS GONIć CZAS A JA STOJE W MIEJSCU.

Z GóRY DZIęKI

 

SAFIKEY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, ze juz wykanczacie, a ja zostalem nieco z tyłu podajcie mi namiary na ekipe od centralnego ogrzewania i hydrauliki.

 

Podaję namiary na c.o. i wodę .P.Andrzej 504-540-471.Szybko,bezprobelmowo,w dobrej cenie no i działa :D

 

Dzieki za namiary, umowilem sie na spotkanie, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...