Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Adaś - zastanów się nad zwykłymi rurami i zbiornikiem na deszczówkę.

Rury drenażowe ja kupowałem na Wojciechowskiej w tzw Zimnych Dołach. Jadąc Wojciechowską za Polfą jest skład budowlany. Były wtedy w dobrych cenach. Ale ja z nich robiłem tylko odsączenie z działki. Wokół domu mam zwykłe (szare) rury połączone z rynnami i rurami spustowymi. Woda kierowana jest do studni chłonnej. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek - a patrzyłeś jakie są ceny w OBI. Ten specyficzny sklep ma jedyną zaletę - że zakupy możesz zrobić po pracy. Poza tym druga chcrakterystyczna cecha - to z reguły wyższa cena niż w najdroższej hurtowni. Pomijam sezonowe tzw Oferty specjalne. Przykład - Gres kupiłem o blisko 30% taniej niż w OBI! Ale tych przykładów jest wiele.

Sugeruję najpierw przemyśleć, potem pisać, bo jeśli ktoś tu pyta o miejsce zakupu, to chce kupić w tanio i dobrze, a nie przepłacać. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, popieram w całej rozciągłości co do Obi ... pamiętam jeszcze Twoją tezę i w dalszym ciągu się pod nią podpisuję (mniej cierpliwi pewnie nie cofnęli się tak daleko z czytaniem postów), że jak coś jest w promocji w obi to jest "tylko 10% droższe" niż u konkurencji .... aleeee ... specjalnością tego sklepu są promocje produktu (!) a nie cenowe. W związku z tym opłaca się czasem połazić i poszukac w zakamarkach rzeczy, które w "promocji" nie są. Ja na ten przykład jadę w tym tygodniu kupić tam drzwi AP30 bo są o połowę tańsze niż w innych hurtowniach :)

P.S Nareszcie weekend ..

P.S.2 I już po weekendzie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy cena 8,50 PLN za BK 24x24x59 (palety Lubartów) jest do przyjęcia, czy warto jeszcze szukać i walczyć o cęnę?

Czy gdzieś w Lublinie lub okolicach ktoś sprzedaje dachówkę cementową Braas oprócz Omegi?

 

pozdrawiam

Adam

 

Ja robiłem wycenę braasa w Cerdachu na Społdzielczości pracy 82B (obok Matelbudu). Słyszałem też, że jest skład z dachówką na Zemborzyckiej i podobno mogą mieć dobre ceny, ale jeszcze tam nie dotarłem.

A mogę zapytać gdzie znalazłeś ten paletowany belit z Lubartowa za 8,5?

Pozdrawiaml

 

 

8,6 zł z transportem HDS w osmolicach w składzie... jak chcecie mogę załatwić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atam,cena pustaka jest bardzo dobra,juz taniej chyba nie znajdziesz! Jak pomysle,ze ja w kwietniu zapłaciłam za taki sam 14zł/szt. to az mnie trzesie - a propos oszczednosci podczas budowy domu,no cóz!!!

 

I jeszcze pytanko o EKO-klinkier Bogdanki, czym sie charakteryzuje II gatunek? Ma ubytki,nie równe wymiary...???

 

mój fachman... a jest łoki i super gość.. sprawdzone ... powiedzioł że tylko nie z bogdanki a ty jeszcze II gatunek... na czym chcesz zaoszczędzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanko o EKO-klinkier Bogdanki, czym sie charakteryzuje II gatunek? Ma ubytki,nie równe wymiary...???

 

mój fachman... a jest łoki i super gość.. sprawdzone ... powiedzioł że tylko nie z bogdanki a ty jeszcze II gatunek... na czym chcesz zaoszczędzić...

 

Fachman pewnie ma racje i np. na kominy kupowalm z Wienerbergera ale jakbym miala placic takie pieniądze za cegiełki na ogrodzenie to z torbami bym poszła. II gatunek bywa nierówny, poprzepalany, poodpryskiwany ale odpadów przy ogrodzeniu nie ma a cena 1,35zł/szt mnie przekonała. Jeszcze wspomne o kształtkach- w Juniorze zaproponowali mi cene 5,8zł/szt a ja III gatunek zakupiłam po 1,20zl i nawet zakładając odpady ok.25% jestem z wyboru zadowolona :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanko o EKO-klinkier Bogdanki, czym sie charakteryzuje II gatunek? Ma ubytki,nie równe wymiary...???

 

mój fachman... a jest łoki i super gość.. sprawdzone ... powiedzioł że tylko nie z bogdanki a ty jeszcze II gatunek... na czym chcesz zaoszczędzić...

 

Fachman pewnie ma racje i np. na kominy kupowalm z Wienerbergera ale jakbym miala placic takie pieniądze za cegiełki na ogrodzenie to z torbami bym poszła. II gatunek bywa nierówny, poprzepalany, poodpryskiwany ale odpadów przy ogrodzeniu nie ma a cena 1,35zł/szt mnie przekonała. Jeszcze wspomne o kształtkach- w Juniorze zaproponowali mi cene 5,8zł/szt a ja III gatunek zakupiłam po 1,20zl i nawet zakładając odpady ok.25% jestem z wyboru zadowolona :wink:

 

Ewcia... nie myśl że chciałem być złośliwy, wręcz przeciwnie ....

życzę ci jak najlepiej i nie chciałbym , aby twoje ogrodzenie po kilku latach nadawało się do remontu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałam sie podzielić informacjami odnośnie wylewek. Nie wziełam Kończugowskiego, bo przeczytałam kilka niezbyt dobrych info na tym forum o nim, i teraz baaaardzo żałuje.

 

Wziełam jakąś firmę z okolic Nałęczowa, narazie nie wymieniam nazwy. 240m robią 5 dni, cały czas im sie coś psuje, maszynę mają przestarzałą, dylatacje mi źle porobili, dzisiaj pomierzę poziomy, bo też mam przeczucie że jest krzywo, zacierają ręcznie. Qrcze jakiś pech odnośnie ekip mnie prześladuje.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elais - ekipy Kańczugowskiego też nie zacierają "śmigłowcem" tylko ręcznie. Osobiście spytałem dlaczego to tak, to wyjaśnił i w sumie nie mam powodów mu nie wierzyć że przy niedużych i na dodatek "zawiłych" powierzchniach to śmigłowcem można narobić dużo dość znacznych nierówności. Niepochlebne opinie ... no cóż każdemu się zdarza gorszy dzień a w dodatku pan K. ma kilka ekip więc w sumie też można różnie trafić. Natomiast jeżeli chodzi o tempo to ci twoi fachowcy są jednak nie do przebicia. U mnie 190m2 zrobili w jeden dzień ... przy czym sam Kańczugowski musiał jeździć 2 razy do Lublina zanim zaczęli bo najpierw się okazało że zapomnieli polipropylenu ... potem się okazało że nie wzięli dzwona (to coś na końcu rury). No ale najważniejsze żeby było dobrze. A to co Cię spotyka z ekipami to nie jest pech ... to szara budowlana rzeczywistość :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...