Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Skoro temat z okolic - to jak to jest z tą Bogdanką, robi ten klinkier nadal czy nie robi? Bo jakieś wieści do mnie doszły że nie robi po pożar czy inny jakiś kataklizm. Prawda czy plotka konkurencji? Wiecie coś na ten temat, bo w końcu sam będę musiał tam podjechać, przy okazji rozeznać ceny producenta - jeśli nadal produkuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witam

widze temat wylewek i p.Kańczugowskiego

my korzystaliśmy z jego ekipy

200m w 9 godzin - sprawnie

na moje "babskie" oko ładnie zrobione

 

 

czy ktos ma orientacje odnośnie cen jaką chcą za ocieplenie budynku ?

u nas narazie samo ocieplenie

kolor w przyszłości

chcą 17zł z metra za samo ocieplenie (styropianem)

 

co sądzicie o tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chdzi o klinkier bogdanki to faktycznie maja przestój z powodu pożaru, a wiem to od sprzedawcy z ul. Tyszowieckiej. Ja kupowałam klinkier właśnie tam i to na kominy i mam nadzieje ze mi sie nie rozpadną. Na Tyszowieckiej wyprzedaja to co maja bo nie wiadomo kiedy ruszy produkcja, podono...moze...na wiosnę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

widze temat wylewek i p.Kańczugowskiego

my korzystaliśmy z jego ekipy

200m w 9 godzin - sprawnie

na moje "babskie" oko ładnie zrobione

 

 

czy ktos ma orientacje odnośnie cen jaką chcą za ocieplenie budynku ?

u nas narazie samo ocieplenie

kolor w przyszłości

chcą 17zł z metra za samo ocieplenie (styropianem)

 

co sądzicie o tej cenie?

-cena normalna bo na gotowo tj styropian siatka klej tynk 28-30 /m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat króla posadzek - Pana Kańczugowskiego :wink:

Nawet na naszym forum pojawiła się jedna robota, którą jedna z jego ekip spartaczyła. Ja zaznaczyłem, że wiem, która to ekipa i że sobie nie życzę niedopałków w podłodze :). Pan K. aluzję zrozumiał. I z roboty i z czasu pracy jestem BARDZO zadowolony. Ale to i tak ma mniejsze znaczenie. Bo bardzo zadowolony był człowiek, który kładł mi terakotę (cały parter). On generalnie ocenił robotę jako bardzo dobrą. I tego się trzymajmy.

Moja osobista rada, dla tych co są kilka okrążeń za nami - bierzcie sprawdzonych fachowców, którzy są już na rynku od kilku lat (przynajmniej). Będziecie mogli zawsze pójść do gościa i mu nawtykać, że coś jest nie tak.

Zresztą - zanim podejmiecie decyzję warto poszukać osób u fachowiec robił. I osobiście wolę, kiedy zdania są podzielone na temat wykonawcy, niż sytuację, kiedy nikt gościa nie zna.

Wracając do Pana K. to jeszcze pomógł nam w zakupie w dobrych cenach akcesoriów typu styropian, piach i folia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyk, skąd brałeś osad czynny do BOŚ? bo mi dranie nie przywieźli

 

Z osadem to jest tak: nie musieli go przywozić. Do mnie też nie przywieźli. Te osad czynny potrafi wytworzyć się sam. Mi kazali uruchomić POŚa i odczekac kilka dni. Zasada była taka - jak przestanie śmierdziec, tzn, że bakterie się uaktywniły i zaczęły pracować na cały etat. I to jest ten osad czynny.

I tak też się stało. Ani razu osadu nie uzupełniałem. I działa, nie śmierdzi z POŚa. Ze studni chłonnej też nie śmierdzi. Ale jeżeli nie "uruchomi się" samoczynnie - wtedy łaski nie robią. Muszą przyjechać. Z tym, że oni też osadu nie przywiozą, tylko zorganizują go na miejscu ;)

Z tego co wiem, to osad czynny można na Hajdowie dostać (tam jest lubelska oczyszczalnia ścieków). Ale osobiście nie jeździłem i nie kupowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyk, skąd brałeś osad czynny do BOŚ? bo mi dranie nie przywieźli

 

Z osadem to jest tak: nie musieli go przywozić. Do mnie też nie przywieźli. Te osad czynny potrafi wytworzyć się sam. Mi kazali uruchomić POŚa i odczekac kilka dni. Zasada była taka - jak przestanie śmierdziec, tzn, że bakterie się uaktywniły i zaczęły pracować na cały etat. I to jest ten osad czynny.

I tak też się stało. Ani razu osadu nie uzupełniałem. I działa, nie śmierdzi z POŚa. Ze studni chłonnej też nie śmierdzi. Ale jeżeli nie "uruchomi się" samoczynnie - wtedy łaski nie robią. Muszą przyjechać. Z tym, że oni też osadu nie przywiozą, tylko zorganizują go na miejscu ;)

Z tego co wiem, to osad czynny można na Hajdowie dostać (tam jest lubelska oczyszczalnia ścieków). Ale osobiście nie jeździłem i nie kupowałem.

 

A nie bałeś się, że cały ten najgorszy brud pójdzie w studnię chłonną?

Mierzysz u siebie co jakiś czas poziom tego osadu? I jak?

Używacie jakiś innych środków do czyszenia muszli? proszków do prania, itp?

 

Dzwoniłem do Hajdowa, mam podjechać i naleją :) Usługa gratisowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie bałeś się, że cały ten najgorszy brud pójdzie w studnię chłonną?

Mierzysz u siebie co jakiś czas poziom tego osadu? I jak?

Używacie jakiś innych środków do czyszenia muszli? proszków do prania, itp?

 

 

Być może moja błoga nieświadomość mi pomogła, ale nie bałem się, nie mierzę (pytałem w Bioeko, ale powiedzieli, że nic nie muszę robić z osadem).

Tak jak napisałem - nic się nie dzieje. Nic nie śmierdzi, woda w studni czysta (ostatnio nawet wypompowałem trochę). W przyszłym roku planuję trawnik podlewać.

Co do chemii - używamy zwykłych środków ogólnodostępnych.

Słyszałem, ze raz na jakiś czas trzeba 1 komorę oczyścić. W przyszłym roku roku to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak prace?

powoli zaczynamy przerwę zimową

okna, parapety są

drzwi wejściowe zamontowane

elektryka, hydraulika, tynki, posadzki, ocieplenie zewn. zrobione

kaloryfery mają dziś zacząć grzać (p.Andrzej działa :D )

czekać trzeba teraz aż to powysycha

głównie posadzki

i potem temat podłóg, glazury itp

 

a i budżet trzeba podreperować :-? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak prace?

powoli zaczynamy przerwę zimową

okna, parapety są

drzwi wejściowe zamontowane

elektryka, hydraulika, tynki, posadzki, ocieplenie zewn. zrobione

kaloryfery mają dziś zacząć grzać (p.Andrzej działa :D )

czekać trzeba teraz aż to powysycha

głównie posadzki

i potem temat podłóg, glazury itp

 

a i budżet trzeba podreperować :-? :lol:

 

to idziemy równolegle, my nie planujemy przerwy, no tylko świąteczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak prace?

powoli zaczynamy przerwę zimową

okna, parapety są

drzwi wejściowe zamontowane

elektryka, hydraulika, tynki, posadzki, ocieplenie zewn. zrobione

kaloryfery mają dziś zacząć grzać (p.Andrzej działa :D )

czekać trzeba teraz aż to powysycha

głównie posadzki

i potem temat podłóg, glazury itp

 

a i budżet trzeba podreperować :-? :lol:

 

Agaaa jak Ci dobrze!!!! Jap arapety będę zamawiała dopiero w tym tygodniu, ale nie w Gran-Marze :-) Drzwi z Roko będą w tym tygodniu, lub w następnym. Tynki, posadzki już mam. Pan Andrzej zrobił hydraulikę, ale nie mam jeszcze grzejników, i pieca. Zdecydowałaś sie na Purmo, czy inne grzejniki?

 

Ale najgorsze jest to, że nie mam ocieplonego domu :-( Zwodziła mnie długo jedna ekipa, a w końcu powiedziała, że juz mi nie zrobią, bo jest za zimno.

Może ktoś z Was poleci mi ekipę do ocieplenia.?????Muszę ocieplić przede wszystkim lukarny. Poszukuje też kogoś do obróbek blacharskich. Bo jak tego nie zrobię w grudniu, to niestety prace u mnie staną, nie będę mogła ocieplić poddasza, grzać itp.

Będę wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...