Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Okna-tynki

Stały dylemat. Moim skromnym zdaniem, w przypadku okien z PCV najlepiej przed tynkami.

Po 1 otwory będą niezachlapane zaprawą, mniejsze ryzyko, iż będzie niewłaściwie zaizolowane połączenie mury z oknem.

2 tynkarze pożnij zrobią robotę kompleksowo tzn. razem z glifami, w przeciwnym wypadku będą musieli przyjechać i po zamontowaniu okien robić obróbkę glifów, a to również się wiąże siei z brudzeniem, chlapaniem

Warunek konieczny okna muszą być bardzo starannie zabezpieczone porządna folia.

W przypadku okien drewnianych ze względu na wilgotność - zdecydowanie o tynkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiula, generalnie przy oknach PCV to jak już inni pisali nie ma znaczenia kolejność. W każdym razie dla Ciebie bo z fachowcami to różnie. Był u mnie np gość od tynków gipsowych i orzekł, że jeżeli okien nie będzie to onnie wchodzi bo nie będzie potem wracał do glifów. Koniec końców przez opóźnienie w dostawie okien u mnie tynki zostały zrobione sporo przed oknami.

Borf, nie ma narazie o czym pisać odnośnie doświadczeń z ustawieniami. Nie mam ostatnio czasu żeby się tym bardziej zainteresować. Do teg stopnia, że nawet zużycie gazu sprawdzam już raz na kilka dni. Zauważyłem tylklo dziwne zachowanie sterownika (wg jego logiki to pewnie normalne). Otóż jak temperatura na zewnątrz zeszła poniżej 0st zamiast temperatury obniżonej (ustawiliśmy na 12st) to skoczył na minimalną (tej nie można ustawić poniżej 15st). To zupełnie zaburzyło moje obserwacje co do zużycia agzu :) W kazdym razie ostatnie 2 dni pociągnął po 10m3 co dało wynik ogólny od 30X - 320m3 :( A jak to wygląda u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie więźby dachowej. W jaki sposób to się zamawia? Czy kupuje się drzewo, idzie do tartaku i mówi jakie belki, deski itp. z tego mają być? Czy raczej, są jakieś gotowe tego typu rzeczy i kupuje się je?

Akurat w temacie więźby jestem "lajkonikiem" :lol: więc proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz swoje drzewo to tartak do Ciebie może przyjechać i wytną co będziesz chciał. Zamówienie w tartaku będzie chyba najdroższe, generalnie wszyscy zamawiają u ludzi, którzy tym się zajmują. Większość z tego forum brała chyba drzewo z Biłgoraja, ja brałem z Janowa Lubelskiego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz w sprawie tynków, to zdecydowanie rozwiązuje mój dylemacik co do terminów.

Ar-Tur

Podpisuje sie pod tym co Atam napisał! Ja brałam z Biłgoraja od niejakiego Łupikasza, więźba pierwsza klasa, obróbka drewna i impregnacja, ale jak trafisz na gorący okres to uuuuuuuuuuuchchuuuuuu sie czeka,facet nie wyrabia z realizacją zamówień. Tyle ze warto było! A ze nerwów zjadłam, co tam nie pierwszy raz i pewnie nie ostatni. Teraz na tapecie dachóweczka, dach sie robi i robi...... :evil: Nie ma lekko

Ps. cegiełkę zamawiałam w "Bojanówce" w Kraśniku, dostawa z rozładowaniem w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jak to się odbywa? Zgłaszam się do gościa, mówię mu ile i czego mi potrzeba, a on to przygotowuje?

PS. Czasu jeszcze trochę mam, 2 stycznia składam wniosek o PNB, także do dachu to jeszcze trochę czasu :roll: Ale wolę mieć wszystko od razu poukładane, żeby było jak najmniej przestojów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiula 77

Jeżeli chodzi o okna z PCV to odradzam kupowanie ich u producentów okien drewnianych, jeżeli specjalizują się w drewnie to nie będą dobrzy w PCV jest to reguła która już wielokrotnie się sprawdziła. PCV traktują jako uzupełnię oferty dla przetargów, często brak odpowiedniego zaplecza technicznego do tego ich okna są z reguły bardzo drogie a jakość pozostawia wiele do życzenia. Dlatego ofert Sokółki, Pol-Skone, Gorana nie brał bym pod uwagę. Z fabryk PCV które wymieniłaś wybierz Oknoplast-Kraków lub Jezierskiego to dwaj duzi producenci stolarki PCV stawiający na jakość swoich produktów. Pozostałych odrzuciłbym ze względów o których pisałem wcześniej. Zweryfikuj ich pod kątem montażystów, zapytaj szczególnie o tzw. "ciepły montaż".

Natomiast jeżeli chcesz kupić okna drewniane to wybierz Gorana.

Jeżeli chcesz więcej szczegółowych informacji to napisz na priv

Pozdrawiam

Arkady, wydawało mi sie ze Goran własnie stawia na plastik!? Przynajmniej tak bylo jeszcze 4 lata temu, kiedy zaczął szerzej wprowadzac drewno, wlasnie jako wypelnienie oferty. Tak samo zrobil kiedys MS, Drutex, i inni.

Ja uwazam ze drewno nalezy kupowac w firmach z trochę dłuższą tradycją produkcji, bo jesli pojawią się rzeczy nietypowe to ich doswiadczenie moze sie okazac niezastąpione.

Kiepska kantówka? Owszem, szczegolnie w ub. r. byl z tym ogromny problem, ale firmy traktujące drewno powaznie postarały sie o odpowiednie zabezpieczenie.

Np Urzedowski (ktorego produkty polecam) nigdy nie mial takiego zapasu tarcicy, a wszystko sciagniete bezposrednio. Tylko po to by miec pewnosc dostepu do dobrej jakosci materialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezierski ma równiez nowy punkt w GALI! Nareszcie. I ja niestety nie miałam mozliwosci obejrzec okien w tym garazu bo pan ciągle był w rozjazdach i w końcu dałam sobie sokój,a poza tym nie ma tam wystawki tylko oglada sie okna ,kóre ma zamówione dla konktetnego klienta, i za to minus, jaka to zachęta? Arkady zerknij na wiad. ode mnie i posłóż radą. :D

 

 

Ech, Jezierski... garaz... delerzy niespelniajacy minimalnych norm są największą słabością Jezierskiego. Okna dobrze wykonane, wypromowane, a sprzedawane jak najtansze buble. Mysle ze to sie niedlugo zmieni.

Kasiula - wytrwalosc w tym wypadku bedzie nagroda. Jak juz wybierzesz i dostaniesz to bedziesz zadowolona.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finlandio

Goran zaczynał od produkcji okien PCV i ALUMINIUM, ok 4 lata temu weszli w drewno i teraz okazało się że jest większe zapotrzebowanie na drewno (klientela z Warszawy). A co do tychrenomowanych producentów to jeszcze liczy się profil na jakim produkują. Wśród ludzi mających pojęcie o PCV profil Aluplastu jest "taki sobie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość kantówki w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia, a cena jest coraz wyższa, co pociąga za sobą wysoką cenę okien drewnianych. Urzedowski to jeden z najbardziej znanych producentów okien z drewna, szczególnie imponuję mi wysokiej klasy malarnia. (naprawdę jestem pod wrażeniem jakości lakieru.. Z rzeczy które mnie osobiście przeszkadzają w ich ofercie to suche szklenie od strony wew. Gorana proponuję ponieważ to nasz lokalny producent z dobra marką na okna drewniane (kiedyś było Ferno, ale już ich nie ma).

Innym problemem jaki zauważyłem w ostatnim czasie u producentów okien drewnianych jest fakt iż oraz rzadziej kierują swoją ofertę do indywidualnych inwestorów, koncentrując się na dużych przetargach i inwestycjach. Idą tam gdzie konserwator narzuca okna drewniane, urzędy, budynki zabytkowe, itp. duże apartamentowce gdzie dominuje moda na wielkie przeszklenia.

Finlandia masz dużo racji pisząc o sprzedawcach Jezierskiego. Producent nie dba o pozimom obsługi. W moim mieście gość który sprzedaje Jezierskiego handluje tez Dobroplastem i czymś tam jeszcze. Sklepik w piwnicy domu jednorodzinnego bez wystawki tylko parę narożników. A to może zniechęcać.

W ogóle sądzę ze sprzedawanie wielu systemów od kilku producentów, przez jednego sprzedawcę robi wiele szkody całej naszej branży. Taki sprzedawca będzie koncentrował się wyłącznie na cenie. Przechodzi do niego klient i pyta np. o dobre okna a on nie bardzo wie co ma klientowi polecić bo ma np. 7 systemów wiec kombinuje z którego mu zostanie najwięcej kasy a to najczęściej są buble okienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzejms_bond. Profil ma znaczenia podobnie jak i wzmocnienie w tym profilu, okucie, uszczelka, szyba, Ważne jest również kto te ona robi w jaki sposób szkli ile daje podkładek pod szyby, jak wykonują słupek oraz wiele wiele innych rzeczy i bardzo istotne jest tez to kto te ona zamontuje i jak to zrobi.

Aluplast nie jest złym profilem zależy na jakiego producenta trafi. Na aluplascie niezłe okienka robi Adams fabryka z Mragowa. .Największy problem Aluplasta jest to ze sprzedaje wszystkim swój system i w ogóle nie weryfikuje swoich producentów (a jest ich bardzo wielu) pod kątem jakości wykonywanych przez nich okien. Dlatego opinia o Aluplascie nie jest najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...