Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Urzedowski to jeden z najbardziej znanych producentów okien z drewna, szczególnie imponuję mi wysokiej klasy malarnia. (naprawdę jestem pod wrażeniem jakości lakieru.. Z rzeczy które mnie osobiście przeszkadzają w ich ofercie to suche szklenie od strony wew. Gorana proponuję ponieważ to nasz lokalny producent z dobra marką na okna drewniane (kiedyś było Ferno, ale już ich nie ma).

E tam, suche szklenie to fraza marketingowa od Adpolu itp;)

Juz w innym watku to wyjasniono. Jak chcesz to dostaniesz silikon od wewnatrz, a poza tym suche szklenie jest od blisko 3 lat zapisane w nowej aprobacie. Uszczelka zawsze wygląda lepiej niz silikon - tego jestem pewien.

Za lokalny patriotyzm - jak najbardziej pochwalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Arkady teoretycznie masz rację, ja sam nie produkuję okien, ale sprzedaje producentom różne materiały i maszyny do produkcji i wiem że zrobienie okna to banalna sprawa wg producentów z dłuuuuugim doświadczeniem 98% sukcesu to FACHOWE I SUMIENNE zamontowanie okna.

Aco do lokalnych producentów drewnianej stolarki z lubelskiego to jest jeszcze sławna Natura i Polskone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jak to się odbywa? Zgłaszam się do gościa, mówię mu ile i czego mi potrzeba, a on to przygotowuje?

 

Najpierw dogadaj się z cieślą, który więźbę będzie stawiał czy nie chce czegoś zmienić, np. dać dodatkowe belki, grubsze, dłuższe krokwie. Jeżeli już będziesz wiedział szukaj dobrego drzewa w dobrej cenie :wink:

Jest opinia, że drzewo powinno być wycinane na więźbę zimą.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I druga sprawa, gdzie można w Lublinie lub okolicach tanio kupić dachówkę Euronit?

 

My braliśmy w Matelbudzie, był przy ul.Spółdzielczości Pracy teraz się przenieśli na Diamentową chyba naprzeciwko slklepu meblowego. Z tego co pamiętam mieli też w Omedze na Zemborzyckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poświątecznie.

Dwa słowa od fizyka w temacie terminu montazu okien:

Co zyskujesz montujec okna przed tynkami?

Osobiście uważam, że nic!

Natomiast widze mnóstwo wad takiej sytuacji.

1. Przypominam, że tynki mokre MUSZĄ wyschnąć. Maja w sobie BARDZO dużo wody. A jak wiadomo schnięcie o wiele lepiej schną w przewiewnych pomieszczeniach (czyt.: bez okien),

2. Tynki robi się przed posadzkami. Dodam, że posadzki również muszą wyschnąć. Czyli w obu punktach tracicie czas! Dużo czasu.

3. Generalnie ze wzgledu na szybkość - ja polecam tynki z agragatu. Chciałbym zobaczyć minę fachowca (takie OK), który z agregatu będzie chciał kłaść tynki w pomieszczeniach zamkniętych. Jeżeli juz - to współczuję czasu poświęconego na szorowanie okien. I nie ważne, kto to będzie robił.

4. Dodatkowy stres. Im dłużej okna w domu niezamieszkałym, tym większe ryzyko, że okna zmienią właściciela. Niestety taka jest rzeczywistość.

 

Kilka dodatkowych uwag:

Biorąc pod uwagę, że to MY dyktujemy warunki i płacimy, nie wyobrażam sobie sytuacji, że to fachowiec od tynków mówi mi, że on do glifów nie przyjedzie. Nie po to płacę duże pieniądze za jego robotę. Nie rozumiem o co chodzi. Po pierwsze - nie przywozi wszystkich klamotów (kilka pac i wiaderek), zostawia 2 ludzi ze swojej ekipy i problemu nie ma.

Ktoś rzucił hasło, że lepiej wyjdzie, że łatwiej zamontować okna, i takie tam.

Guzik prawda. Montaż okien nie ma ŻADNEGO wpływu na tynki i vice versa. Okna montuje się na kotwy (im więcej tym lepiej). Szczeliny wypełnia się pianką montażową. Co mają do tego glify/tynki. Glify dopiero pokrywają elementy wiążące okno z otworem.

I na koniec - osobiście mam sprawdzonego tynkarza (na forum też). Nie robi łaski, żeby wykonać glify po oknach.

 

A teraz sprawa glazury.

Polecam JMS. Firma mieści się na ul. Chemicznej (pierwsza w prawo za rondem obok Makro) na placu po lewej stronie. Taki mały sklepik. O numer nie pytajcie tylko zarzućcie na googlach :p

Zasada jest taka. Znajdujecie najtańsze płytki danego rodzaju w Lublinie (w okolicach) i mówicie, że macie za tyle. Oni Wam sprzedadzą taniej. Ja taniej nie znalazłem. Transport też jest po ich stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dominuje temat okien, ale ja z pytaniem z trochę wcześniejszego etapu. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia (albo przemyślenia) z pustakami termopor Leiera. Kupuję materaiły na ścianę i dostałem atrakcyjną cenowo ofertę na Leiera. Zastanawiam się czy warto, czy nie kupię czegoś kiepskiego

Vaclav, ja mam kominy Leiera i są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki ... brrr koszmar. Te dziesiątki wyjazdów, kilometry w nogach żeby wybrać te jedne jedyne :evil: My swoje wytropiliśmy najkorzystniej w Glazurze Królewskiej na Metalurgicznej. Niezłe ceny i ekspozycja były w takim sklepie obok salonu peugeota i w salonice na gospodarczej. A co do JMS to się przekonałem, że z ceną którą oni podają robi się "drugi krąg" i już wtedy nie bardzo potrafią powalczyć. No ale są wśród nas i farciarze :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Jestem tu nowy a ponieważ powoli przymierzam się do rozpoczęcia inwestowania w swoją małą działeczkę (25x40) (lubelskie, gm.Głusk) poszukuję informacji o cenach materiałów do budowy ogrodzenia (siatka) oraz namiarów na firmy, które mogą je szybko wykonać. Niestety sam nie bardzo mam kiedy się tym zająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Mistar, Mistar.

Najłatwiej jest poprosić, a każdy przygotuje Ci litanię co gdzie najtaniej i wogóle. Nawet nie pytasz o konkrety - o jakie materiały Ci chodzi. Zresztą dzisiejsze ceny są inne niż te które były na wiosnę, w lecie. A jakie ceny będą w przyszłym roku - tego nie wie nikt.

Sugeruję skorzystac z opcji - wyszukaj, lub poczytać to forum np. od wiosny 2007. Wtedy będziesz miał jakiś ogląd sytuacji.

Niestety sam nie bardzo mam kiedy się tym zająć.

Oj chłopie, to ja bym się zastanowił czy chcę budować na Twoim miejscu :p . Bo forum może być pewną pomocą i odpowiedzią, ale nie najwyższą instancją i JEDYNYM źródłem informacji.

Szczerze życzę powodzenia. Przyda Ci się.

 

Dyz - o jakich farciarzach mówisz? Ja się zwyczajnie pomyliłem w cenie zamiast powiedzieć w JMS-e, że moje płytki mogę kupić za 50 zł, powiedziałem że mam za 40. Taka pomyłka. Oni mi zaproponowali za 44 zł. Sprawdziłem i się zgodziłem ;)

Ale rzeczywiście wybór glazury/podłóg to ciężki moment. Tym bardziej, że jest się już mocno zmęczony o tej porze budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyk, dzięki za uwagę. Nie chodziło mi o to, że nie chce mi się szukać tylko, że nie będę mógł samemu wybudować ogrodzenia więc poszukuję firmy.

 

Poszukuję informacji, gdzie można kupić:

a) siatkę ogrodzeniową, słupki metalowe, krawężniki

lub

b) siatkę leśną, słupki drewniane.

 

Gdzie w Lublinie można dostać dołownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,

Dobrą siatkę kupisz w Njedrzwicy u człowieka nazwskiem Kowal. nr ni pamiiętam. Jadąc do Kraśnika po lewej stronie. Jest to siatka z drutu górniczego. Dobra i mocna.

Ale gościo tylko produkuje. Może ma znajomych , którzy robią ogrodzenia. Nie widziałem u niego słupków.

Ja kupowałem siatkę u niego i sam grodziłem.

Drugie miejsce to Kozubszczyzna/Konopnica (od Kraśnickich w prawu na Motycz) przed przejazdem po lewej stronie. Tam jest kilka firm.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote="finlandia"]

Urzedowski to jeden z najbardziej znanych producentów okien z drewna, szczególnie imponuję mi wysokiej klasy malarnia. (naprawdę jestem pod wrażeniem jakości lakieru.. Z rzeczy które mnie osobiście przeszkadzają w ich ofercie to suche szklenie od strony wew. Gorana proponuję ponieważ to nasz lokalny producent z dobra marką na okna drewniane (kiedyś było Ferno, ale już ich nie ma).

[/quote

E tam, suche szklenie to fraza marketingowa od Adpolu itp;)

Juz w innym watku to wyjasniono. Jak chcesz to dostaniesz silikon od wewnatrz, a poza tym suche szklenie jest od blisko 3 lat zapisane w nowej aprobacie. Uszczelka zawsze wygląda lepiej niz silikon - tego jestem pewien.

Za lokalny patriotyzm - jak najbardziej pochwalam.

 

Nie do końca się z Tobą zgadzam odnośnie tego suchego szklenia, bo skoro jest dopuszczone aprobata to dlaczego Urzedowski nie stosuje go od zew. wychodzi o wiele taniej i jak sam pisałeś wygląda lepiej. Każdy z nas ma swoje zdanie i chyba już tego nie rozstrzygniemy.

A wracając do problemów budujących w okolicach Lublina to chciałbym spytać czy kupując w OBI jakiekolwiek materiały to tez stykacie się z problemami typy

- brak ekspedientów przy stanowiskach

- niekompetencja i niska wiedza pracowników

- lekceważący stosunek do klienta

- wyroby bardzo niskiej jakości i drogie jak za taką jakość (dla porównania podpowiem ze te drzwi co sprzedają za 569 zł mogę kupić za 146 zł )

- kolejki przy kasach

Zdecydowanie wolę kupować w małych sklepach lub składach budowlanych. Sprzedawcy zależy na kliencie miła obsługa i człowieka traktuja jak klienta a nie jak petenta.

 

Pozdrawiam i życzę wszystkim wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Nieśmiało i ja do Was dołącze jeśli pozwolicie...

Co prawda nie buduję domu a wykańczam mieszkanie, ale chętnie posłucham Waszych rad i podpowiedzi.

 

Na początek chciałam zapytać Was o namiary na stolarnię która moze wykonać trepy na schody.

Kupiliśmy mieszkanie z poddaszem nieużytkowym i w tej chwili przerabiamy je na użytkową garderobę i pokój komputerowy dla męża.

Deweloper przeniósł nam otwór na schody w inne miejce niż było w projekcie, tylko dlatego, żeby mieć wygodne schody na poddasze, stałe schody.

Wstępnie orientowaliśmy sie jak cenowo wygląda zakup i montaż schodów i na Rusałce (firma ze Świdnika) życzy sobie 13 tys. Niestety przy wykończeniu całego mieszkania łącznie ze wszytkimie meblami i sprzetami kwota ta tjest zbyt wysoka. Szukamy zatem alternatywy...

W Obi schody do samodzielnego montażu z kolei są fatalnie wykonane :roll:

Ale szukając w kontaktach znaleźliśmy osobe, która metalowy stelaż (schody ażurowe) zrobi nam za 4 tysiące łacznie z poręczami. Szukam teraz stolarni, która zrobi mi trepy.

 

Jeśli macie kontakt do osób wykonujących własnie drewniane trepy będę wdzięczna, może znacie również firmy, które wykonują solidne schody w rozsądnej cenie??

 

 

Jeśli chodzi o glazurę to my również kupiliśy w Glazurze Kólewskiej. Kupiliśmy tam, bo jest naprawdę spory wybór i wynegocjowaliśmy duże rabaty, ale jeśli chodzi o tani sklep w Lublinie to jest na Rusałce aki sklep coś a;la salon łazienkowy ,"Agart Plus" i jest w tej części kamienicy. Negocjujcie cenę nawet jeśli macie podaną cenę na wystawie :wink:

 

Innymi atrakcyjnymi cenowo sklepami również sie pochwalę w razie pytań :wink:

 

Aha ktoś wczesniej pytał o hydrauliak... aktualne jest jeszcze?? Mam sprawdzony kontakt 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary na schody: Jaroszyńscy ul. Zelazna 50, 081 4440104, 506528528 (bez polecenia sama znalazłam) lub Drewnomax z Zemborzyc Dolnych tel.503139553 (od Moniki B. z tego forum, robiła u nich schody), warto porównać ceny!!

Rozglądam sie za bramą garażową w kolorze orzechu (pisze bo nie wszyscy mają ten kolor),segmentowa. Mam pare namiarów ale moze jakąś firme polecacie ze względu na solidny montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary na schody: Jaroszyńscy ul. Zelazna 50, 081 4440104, 506528528 (bez polecenia sama znalazłam) lub Drewnomax z Zemborzyc Dolnych tel.503139553 (od Moniki B. z tego forum, robiła u nich schody), warto porównać ceny!!

Rozglądam sie za bramą garażową w kolorze orzechu (pisze bo nie wszyscy mają ten kolor),segmentowa. Mam pare namiarów ale moze jakąś firme polecacie ze względu na solidny montaż?

 

 

Ja bramę segmentową Wiśniowskiego kupowałam w Atosie na Choinach. Kupiłam niestety brązową-tańsza o 600zł, ale jest w ofercie także orzechowa. Oferta Atosu była najtańsza jaką dostałam. Z montażu jestem nawet zadowolona, miałam czekać na bramę 5 tyg., brama była po 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...