Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Nie do końca się z Tobą zgadzam odnośnie tego suchego szklenia, bo skoro jest dopuszczone aprobata to dlaczego Urzedowski nie stosuje go od zew. wychodzi o wiele taniej i jak sam pisałeś wygląda lepiej. Każdy z nas ma swoje zdanie i chyba już tego nie rozstrzygniemy.

 

Arkady, przebija z Ciebie niechęc do konkurencji? ;) Przeciez wiesz dlaczego od zewnatrz musi byc silinkon - bo to bardzo szczelny materiał a ze na ogol na zewnatrz jest wieksza wilgotnosc niz w pomieszczeniach wiec musi byc zastosowany dobry uszczelniacz... W tym kontekscie Twoje pytanie traktuję jako złosliwosc.

 

Nie twierdze przeciez ze uszczelka jest lepsza niz silikon. Tylko w sprawach technicznych szczegółów zdaję się na autorytet Producenta i przyjmuję go jako obowiązujący. To przeciez Producent ma większe doswiadczenie niz sprzedawca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Finlandia sam napisałeś ze silikon jest najlepszym materiałem uszczelniającym, dlatego uważam ze powinien tez być stosowany od wewnętrznej strony okna, daje to dużo większą pewność ze nie dostanie sie tam wilgoć niz. w przypadku uszczelki. A co do konkurencji to prawda ze niektórych wysłałbym w kosmos ale Urzedowskiego bym zostawił cenie ich za (jucz wspomniałem) malarnię oraz za to ze stać ich na nowe pomysły i nowatorstwo mam tu na myśli Galuxa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do OBI - zgadzam się zdecydowanie. Ma jednak jedną zaletę. Jest czynny dużo dłużej niż inne sklepy/hurtownie budowlane, a co za tym idzie - dłużej niż niektórzy budujący pracują.

Co do ignorancji pracowników - w moim przypadku oparło się raz o kierownika działu. Ae to już cały ja ;)

Co do bramy - ja mam DROMĘ. Jestem generalnie zadowolony. aczkolwiek nie nadaje się do rysowania flamastrem, czego doświadczyły moje i sąsiadów dzieciaki ;). Dość FONETYCZNIE doświadczyły. Choć w zasadzie może mi zarzucić, ze nie pozwoliłem im uczyć się pisać ... ;)

 

Cenowo była to brama bardzo atrakcyjna (w złotym dębie, ale orzech też był).

Warto porównać ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ella i Arcady - zapewniam Was, że kiepsko się odmywają flamastry :)

 

No to teraz już wiem po co ta folia na panelach :wink: tylko to trzeba czekać ze zdzieraniem aż się dzieciom znudzi :D

Tzn u mnie była po to żebym nie odrazu odkrył, że mam 2 różne rodzaje paneli ale to już inna bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. Na wiosnę planujemy rozpocząć budowę domu, mamy działkę 2800m2 w Pryszczowej Górze. Dom co prawda będzie budowany w szkielecie drewnianym, a tutaj z tego co zdążyłam sie zorientować to wszyscy tradycyjne domki budują, ale i tak udało mi się wyszperać na forum kilka istotnych informacj na przyszłośći. Przyznaję bez bicia, że całego forum nie dałam rady jeszcze przeczytać, zaczęłam gdzieś od końca 2005 roku i jeszcze i tak nie udało mi się przebrnąć przez wszystkie posty. Mam wielką prośbę, czy mógłby ktoś polecić mi architekta do adaptacji projektu i zagospodarowania działki? Bardzo mi na tym zalezy bo czas ucieka a ja się boję brac kogoś niewiarygodnego, a tak się składa że nikt z moich znajomych budujących domy nie poleca swoich architektów.Wiem, że powinnam najpierw sama poszukac wśród postów ale jest ich tyle , że chyba nie dam rady przejrzeć wszystkiego tak szybko - a czas nagli niestety :( Tak że jakby ktoś mógł, to prosze o pomoc w tej kwestii.Zmian mamy bardzo mało, tylko położenie i wymiary trzech okien chcę zmienić i doprojektować werandę.

I oczywiście życzę wszystkim forumowiczom wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o architekta to i ja swojego nie polecam, bardzo nie kompetentna osoba,której palcem sie pokazywało co jak i gdzie, ba nawet radziłabym unikać pana o inicjałach F.J. (zeby całkiem mu nie smrodzić). Ale dzieki jego niesumiennosci nauczyłam sie czytać mapki i projekt, a co mielismy do poprawek po jego pracy uuuuuuuu!!!!!

Widzę, ze temat bram wzbudził humorystyczną dyskusję. :lol: A co do nie usuwania folijek z nowo nabyłych rzeczy, folijkę na pilocie juz widziałam u znajomej i zafoliowany chodniczek w przedpokoju!!! :lol: Jak mieszkac w nowym domu i to z dziecmi? Remont po roku? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... radziłabym unikać pana o inicjałach F.J. (zeby całkiem mu nie smrodzić) ...

Ale dlaczego ?!!!

Wal śmiało z imienia i nazwiska a nawet gdzie pracuje. Niech każdy wie kogo unikać.

Osobiście polecam kogoś w gminie. Na pewno znajdzie się ktoś, kto dorabia. A plusy są takie, że poznasz człowieka tam, na pewno ma znajomości w starostwie (pozwolenie na budowę) i potem też w gminie się ktoś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę, czy mógłby ktoś polecić mi architekta do adaptacji projektu i zagospodarowania działki? Bardzo mi na tym zalezy bo czas ucieka a ja się boję brac kogoś niewiarygodnego, a tak się składa że nikt z moich znajomych budujących domy nie poleca swoich architektów.

 

Nie wiem co w tym jest, ale ja też swojego architekta nie polecę. Niby dokumentacja jest przygotowana na tyle dobrze, że nie było poważniejszych problemów z uzyskaniem pozwolenia, ale za 3 tys. (przy prawie braku zmian w projekcie) oczekiwałem czegoś więcej.

Nie wiem czy w Lublinie nie ma dobrych architektów, czy są zbyt leniwi, żeby pożądanie się przyłożyć do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatka, tak zgodnie z lekka pokrętną logiką możesz już nas zaliczyć do swoich bardzo dobrych zanjomych ... bo też nie polecimy raczej dobrego projektanta (no jeden wyjątek nie zmienia faktu :wink: ). Zgodzę się natomiast (niestety :wink: ) z Fizykiem, szukaj kogoś kto jest "znany" w starostwie do którego składasz papiery - to znacznie zmniejsza stopień ewentualnych komplikacji. Pomimo tego warto jednak przeprowadzić casting z kandydatami bo najbardziej polecany projektant zaproponował, żebym to ja naniósł poprawki a on tylko to poprawi na czerwono i się podpisze ... odpadł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...