Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Was serdecznie; Mam ogromną prośbę!!!! murarz-bandyta zrobił mnie w balona Mam już kredyt,działka uzbrojona ,a nie mam ekipy Dzisiaj byłam na rozmowie: stan surowy sama robocizna, humus muszę sama zdjąć bez więźby cena 40000 szok Proszę o jakieś namiary na sprawdzoną ekipę . Właściwie to nie proszę, a BŁAGAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś może polecić firmę z lubelszczyzny która zrobi profesjonalną wentylację z rekuperatorem?

 

Witam,

 

Na terenie lublina polecono mi firme Hermlok jako przedstawiciela Mistrala. Pani przez telefon zapewniala kilkunastu wykonanych instalacjach i porjektach oraz o tym ze robia GWC.

 

Nie wiem jak inne firmy, gdybys mial namiary to chetnie przedzwonie jako ze sam jestem zainteresowany instalacja mechaniczna w projektowanym domku

 

Pozdrawiam

 

Sfoti

 

Witam!

Ja również jestem zainteresowany tym rozwiązaniem. Temat drążę od kilku tygodni i w Lublinie nie znalazłem konkretnej firmy, która ma dobre pojęcie o robocie. Fachowcy od klimy to ignoranci wg których rekuperacja to rozprowadzenie kilku rur i podłączenie centrali wentylatorów gdzieś w garażu. Jedynie rozsądnie gadał gościo z firmy Clima+ (chyba tak to się nazywało) ale nie ma już czasu do września. Dzwoniłem do firm we Wrocku i Wa-wie - koszty kosmos.

 

Ma ktoś namiary na dobrą i w miarę tanią firmę robiącą odkurzacze centralne w Lublinie i okolicach????

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić firmę z lubelszczyzny która zrobi profesjonalną wentylację z rekuperatorem?

 

Witam,

 

Na terenie lublina polecono mi firme Hermlok jako przedstawiciela Mistrala. Pani przez telefon zapewniala kilkunastu wykonanych instalacjach i porjektach oraz o tym ze robia GWC.

 

Nie wiem jak inne firmy, gdybys mial namiary to chetnie przedzwonie jako ze sam jestem zainteresowany instalacja mechaniczna w projektowanym domku

 

Pozdrawiam

 

Sfoti

 

Witam!

Ja również jestem zainteresowany tym rozwiązaniem. Temat drążę od kilku tygodni i w Lublinie nie znalazłem konkretnej firmy, która ma dobre pojęcie o robocie. Fachowcy od klimy to ignoranci wg których rekuperacja to rozprowadzenie kilku rur i podłączenie centrali wentylatorów gdzieś w garażu. Jedynie rozsądnie gadał gościo z firmy Clima+ (chyba tak to się nazywało) ale nie ma już czasu do września. Dzwoniłem do firm we Wrocku i Wa-wie - koszty kosmos.

 

Ma ktoś namiary na dobrą i w miarę tanią firmę robiącą odkurzacze centralne w Lublinie i okolicach????

 

Pozdrawiam

 

 

Czyli rozumiem ze firma wspomniana przeze mnie nie ma pojecia o instalacjach rekuperatorow..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić firmę z lubelszczyzny która zrobi profesjonalną wentylację z rekuperatorem?

 

Witam,

 

Na terenie lublina polecono mi firme Hermlok jako przedstawiciela Mistrala. Pani przez telefon zapewniala kilkunastu wykonanych instalacjach i porjektach oraz o tym ze robia GWC.

 

Nie wiem jak inne firmy, gdybys mial namiary to chetnie przedzwonie jako ze sam jestem zainteresowany instalacja mechaniczna w projektowanym domku

 

Pozdrawiam

 

Sfoti

 

Witam!

Ja również jestem zainteresowany tym rozwiązaniem. Temat drążę od kilku tygodni i w Lublinie nie znalazłem konkretnej firmy, która ma dobre pojęcie o robocie. Fachowcy od klimy to ignoranci wg których rekuperacja to rozprowadzenie kilku rur i podłączenie centrali wentylatorów gdzieś w garażu. Jedynie rozsądnie gadał gościo z firmy Clima+ (chyba tak to się nazywało) ale nie ma już czasu do września. Dzwoniłem do firm we Wrocku i Wa-wie - koszty kosmos.

 

Ma ktoś namiary na dobrą i w miarę tanią firmę robiącą odkurzacze centralne w Lublinie i okolicach????

 

Pozdrawiam

 

 

Czyli rozumiem ze firma wspomniana przeze mnie nie ma pojecia o instalacjach rekuperatorow..?

 

Nie do końca - akurat na tą firmę nie trafiłem - czytaj nie badałem dokładniej. Najgorsze jest to że dużą reklamę i prezencję mają firmy poza Lublinem, które klientów (ja mam takie wrażenie) z lubelskiego traktują jak zaścianek. Prośby o wycenę instalacji pozostają bez odzewów albo są bardzo szczątkowe i mało konkretne. Muszę dokładniej sprawdzić firmę o której piszesz. Gdzie dokładnie się mieszczą - może jakiś telefonik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozdrawiam wszystkich którzy podjęli trud wybudowania własnego domku... :lol: :lol:

Jestem nowy na forum dlatego postanowiłem w tym temacie napisać w pierwszej kolejności...

Razem z narzeczoną jesteśmy na etapie wyboru projektu... a właściwie to już się zdecydowaliśmy na MELODIĘ z Domfortu... :D :D :D wprawdzie będzie w nim trochę zmian... :-? :-? :-?

Przeczytałem większośc postów w tym temacie i bardzo mi one pomogły w zdecydowaniu się na ekipy od murów i dachu które polecił mi znajomy...

ZA mury powiedzieli nam cenę 150 zł za m2 a za dach 75 zł za m2...więc myślę że całkiem rozsądnie... :) :)

Teraz musimy "tylko" znaleźć jakiś rozsądny kredyt... byliśmy już na paru rozmowach między innymi w Millenium, DomBanku, GeMoney, PKO BP, Fortis Banku... ale na jesieni i wtedy najkorzystniejszą ofertę miał Ge Money... ale kilka dni temu poszliśmy ponownie żeby już rozpocząć procedurę podpisania umowy i jakież było nasze zdziwienie gdy okazało się że zmieniły się jakieś tam przepisy których pani sama dokładnie nie znała i nie mieliśmy już zdolności na kredyt który na jesieni mogliśmy dostać z górką.... pomimo iż od tej pory nasze dochody poprawiły się... :o :o :o

Dlatego prośba... jakby ktoś z Was miał jakiegoś dobrego doradcę kredytowego to chętnie byśmy skorzystali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieco lamerskie pytanie bo mi namieszali w głowie: czy do pozwolenia na budowe konieczne jest odrolnienie części działki przeznaczonej na budowe czy mozna wyłączyć z uzytkowania przy oddawaniu budynku do użytku? jak to u Was było?

 

u mnie architekt mowi ze do pozwolenia

 

dla klas ziemi 1,2,3 do 500m2 gratis ( geodeta krzyknal 300 zl za jkies tam mapki do odrolnienia)

 

potrzeba projekt zagospodarowania dzialki, wypis z rejestru, kopie aktu wlasnosci no i te mapki

 

dla klas ziemi 4,5 i 6 jest jakos latwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozdrawiam wszystkich którzy podjęli trud wybudowania własnego domku... :lol: :lol:

Jestem nowy na forum dlatego postanowiłem w tym temacie napisać w pierwszej kolejności...

Razem z narzeczoną jesteśmy na etapie wyboru projektu... a właściwie to już się zdecydowaliśmy na MELODIĘ z Domfortu... :D :D :D wprawdzie będzie w nim trochę zmian... :-? :-? :-?

Przeczytałem większośc postów w tym temacie i bardzo mi one pomogły w zdecydowaniu się na ekipy od murów i dachu które polecił mi znajomy...

ZA mury powiedzieli nam cenę 150 zł za m2 a za dach 75 zł za m2...więc myślę że całkiem rozsądnie... :) :)

Teraz musimy "tylko" znaleźć jakiś rozsądny kredyt... byliśmy już na paru rozmowach między innymi w Millenium, DomBanku, GeMoney, PKO BP, Fortis Banku... ale na jesieni i wtedy najkorzystniejszą ofertę miał Ge Money... ale kilka dni temu poszliśmy ponownie żeby już rozpocząć procedurę podpisania umowy i jakież było nasze zdziwienie gdy okazało się że zmieniły się jakieś tam przepisy których pani sama dokładnie nie znała i nie mieliśmy już zdolności na kredyt który na jesieni mogliśmy dostać z górką.... pomimo iż od tej pory nasze dochody poprawiły się... :o :o :o

Dlatego prośba... jakby ktoś z Was miał jakiegoś dobrego doradcę kredytowego to chętnie byśmy skorzystali...

Wysyłam na priv dane doradcy,sprawdzonego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację wojciaszek... :)

Poównuje i porówuje... i wychodzi nam że te ekipy które są polecane przez kilka osób mają cenę na mniej więcej tym samym poziomie... :-?

Więc chyba trochę nam podrożeje stan surowy w porównaniu do tego co liczyłem... ale czego nie robi się dla SWOJEGO MIEJSCA NA ZIEMI I SWOICH CZTERECH KĄTÓW :) :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowi budujący, trzeba sie liczyc ze wzrostem kosztów w nowym roku! Ja swoje 135m2,prostokąt,bez wykuszy, postawiłam za w sumie 18tys. (budowa na jeieni 2007)a znajomi podobny metraż za 12tys.(czerwiec 2007) ale z kolei na cene umawiali sie na jesieni 2006r., takze ceny rosną!! Dodam ze oba domy stawiała ta sama ekipa. Nasi np dodatkowo liczyli rozładunek materiałów (nie zawsze moze inwestor) i to co rózniło sie od projektu i za schody wew. zelbetowe podnieśli stawkę o 1.000. O dosłownie wszystko trzeba sie pytać i uzgodnić na samym początku! Ale w sumie bardzo solidni ludzie i sumienni, a dodam ze pracowali bez zadnej umowy i nie zawiodłam sie, jak sie umówilismy tak było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni dział ale mam do wyboru dwa projekty

http://www.z500.pl/projekt/z56/rzuty.html

oraz

http://www.projektdomu.pl//plan-z.php?planID=43&show=rzut0

 

 

bardziej mi sie podoba ten od z500 ale nie wiem jak zaadoptowac salon bo jest troche nieustawny ? mala lazienka ? no i kominek obok TV? macie jakies pomysly ? i co sadzicie o dachu ? bardzo skomplikowany ?

 

P.s. ma ktos podobne projekty ? a moze ktos realizuje juz ten projekt ? wszelkie porady mile widzane

 

 

p.s.2 kontakt w sprawie cegly podam na dniach bo numer mi zginął pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni dział ale mam do wyboru dwa projekty
http://www.z500.pl/projekt/z56/rzuty.html

oraz

http://www.projektdomu.pl//plan-z.php?planID=43&show=rzut0

 

bardziej mi sie podoba ten od z500 ale nie wiem jak zaadoptowac salon bo jest troche nieustawny ? mala lazienka ? no i kominek obok TV? macie jakies pomysly ? i co sadzicie o dachu ? bardzo skomplikowany ?

 

P.s. ma ktos podobne projekty ? a moze ktos realizuje juz ten projekt ? wszelkie porady mile widzane

 

 

p.s.2 kontakt w sprawie cegly podam na dniach bo numer mi zginął pzdr.

 

 

 

Jak dla mnie to bez apelacyjnie ładniejszy jest Z500 kominek umieściłbym w miejscu gdzie są drzwi wejściowe na skośnej ścianie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...