Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie Lublinianie i okoliczni...

mam prośbę - potrzebuję jakiś kontakt do użytkownika kazber. Wysłałem mu priva ale widząc, że ostatnio nie udziela się na forum mogę czekać długo.

Na pewno ktoś z Was ma do niego jakiś kontakt. Jeśli to możliwe to niech ktoś mu da znać, że Go szukam.

Help me please :)

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

Czy ktoś planuje, albo już ma działający GWC?

Ja mam ambitny plan zamontować jeśli starczy funduszy, a z tego co zdążyłem się zorientować to piekielnie drogie są te rury.

 

Witam

 

J a planuje - koszt rurowego to z wykonaniem to okolo 8000, najdrozsze za laczki wiec im prostsza konstrukcja tym wychodzi taniej.

 

Mam ambitny plan zamonotwac rekuperator z polaczeniem to GWC. Rozmawialem juz z jedna firma ktora niby ma doswiadczenia w REaku i Mistralach. CO do firmy podawalem ja juz na forum stronka 186. Na pcozatku lutego wybiore sie do nich w celu sporzadzenia kosztorysu.

 

Pozdrawiam

 

Sfoti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że nie tylko ja wpadłem na ten pomysł, Sfoti. Ile z tych 8 tyś. chcą za robociznę? Rury GWC sprzedaje jeszcze NEPTUN.

Oczywiście też montuję rekuperator. Wacham się nad producentem, bo jest tego strasznie dużo. Na razie wiem, że ma być przeciwprądowy. Zawsze "pare" procent odzysku więcej, chociaż koszt wyższy.

Niedługo planuję robić rozeznanie i ciekaw jestem wyniku twoich poszukiwań. A szczególnie kosztów.

GWC będę robił sam, trzeba tylko wziąć koparkę (wykop 2 m), a później położyć rury z odpowiednim spadkiem. Żadnych zasypek, podsypek, tylko zasypać ziemią z wykopu (1-2 dni pracy). Tak przynajmniej wygląda to w teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że nie tylko ja wpadłem na ten pomysł, Sfoti. Ile z tych 8 tyś. chcą za robociznę? Rury GWC sprzedaje jeszcze NEPTUN.

Oczywiście też montuję rekuperator. Wacham się nad producentem, bo jest tego strasznie dużo. Na razie wiem, że ma być przeciwprądowy. Zawsze "pare" procent odzysku więcej, chociaż koszt wyższy.

Niedługo planuję robić rozeznanie i ciekaw jestem wyniku twoich poszukiwań. A szczególnie kosztów.

GWC będę robił sam, trzeba tylko wziąć koparkę (wykop 2 m), a później położyć rury z odpowiednim spadkiem. Żadnych zasypek, podsypek, tylko zasypać ziemią z wykopu (1-2 dni pracy). Tak przynajmniej wygląda to w teorii.

 

Witam!

 

Ja również przymierzam się do reku z GWC. Również mi chodzi po głowie położenie rur GWC we własnym zakresie ale nie mam pewności że zrobię to dobrze. Podpytywałem firmy jak to zrobić trochę też czytałem na necie na ten temat i wychodzi, że to nie jest takie trudne. Wszyscy mówią żeby robić jak najmniej zakrętów i załamań pod kątem 90 st. Mam na działce trochę miejsca (kwadrat 27m na 27m), pozostałą część puściłbym przy ogrodzeniu - działka długości 70m więc wszystko wydaje się proste. Firmy mówią o konieczności położenia w moim przypadku (170m kw pow użytkowej) około 70m bieżących rur i zrobienia spadku (nie wiem ile procent) oraz zamontowaniu syfonu ze studzienką gzie zbierały by się skropliny i skąd w prosty sposób można by je wypompować. Nie wiem z czego i jak zrobić syfon oraz co będzie za kilka lat - chodzi mi o utrzymanie czystości rur - trzeba to czyścić czy nie???.

 

Macie może jakieś większe pojęcie na ten temat?

 

P.S. Sfoti oddzwonię do Ciebie w poniedziałek to pogadamy na temat went mech i GWC - może coś mi podpowiesz.

 

 

Gdzie mieści się firma Neptun???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neptun, ul. Metalurgiczna 1c

Nie wiem dannnb, czy czytałeś ale jest artykuł w jednym z ostatnich Muratorów na temat GWC. Są tam ciekawe porównania wydajności w różnych warunkach. Te 70 m, to trochę za dużo, chyba, że masz na działce suchy piasek. Jest też program, którym samemu można sobie to przeliczyć. Mam materiały od producenta, co nieco jest tam opisane, więc mogę się podzielić.

Wielkość spadku nie ma większego znaczenia (minimum 2%), ważne jest żeby był w stronę studzienki (z obu stron), aby mogły odpływać skropliny. Jeśli chodzi o pompę to myślę żę to lekka przesada. Ja też nie mam piwnic, ale chcę coś wykombinować żeby te skropliny wsiąkały w ziemię. Swoją drogą ta studzienka na kondensat jest "trochę" za droga (ok. 1000 zł) i można wymyśleć coś tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się na forum bo niedługo zacznę budowę działka już jest zrobiliśmy przyłącza wodne elektryczne więc uzbrojenie terenu juz jest. Kolejny etap to wybranie projektu i tu jest wielki ból ;( milion projektów a żadnego idealnego ;)

 

Mam pytanie czy ilości materiałów na dom parterowy z poddaszem - (dach kopertowy) około 120m użytkowych - 1000 suporeksów (solbet lubartow 24cm) 2000 szt cegły pełnej i ile bloczków na fundamenty średnio(?) powinno starczyć ??? ilości orientacyjne

 

Ile płaciliście za czerwona cegłę i skąd najlepiej brać ? slyszalem ze okolice kraśnika to zagłębie cegły czerwonej

 

I czy wypowiada sie tutaj ktoś z Lubartowa lub okolic ?

 

EDIT: już poprawiłem na szt ;) pozdrawiam

 

 

Ja jestem z okolic Lubartowa. Może coś pomogę ale więcej wie mąż. Teraz śpi teraz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni dział ale mam do wyboru dwa projekty
http://www.z500.pl/projekt/z56/rzuty.html

oraz

http://www.projektdomu.pl//plan-z.php?planID=43&show=rzut0

 

bardziej mi sie podoba ten od z500 ale nie wiem jak zaadoptowac salon bo jest troche nieustawny ? mala lazienka ? no i kominek obok TV? macie jakies pomysly ? i co sadzicie o dachu ? bardzo skomplikowany ?

 

P.s. ma ktos podobne projekty ? a moze ktos realizuje juz ten projekt ? wszelkie porady mile widzane

 

 

p.s.2 kontakt w sprawie cegly podam na dniach bo numer mi zginął pzdr.

 

Jak dla mnie to ten drugi tylko mógłby mieć bardziej oddzieloną część dzienną od sypialnej. No i ma możliwość rozbudowy nie tak jak w naszym że teraz musimy kombinacje alpejskie robić :-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasha miło ze ktos jest z okolic lubartowa ;)

 

projekt z awatara to ten ktory realizujecie ? moglbym zobaczyc rzuty i opis projektu wlasnie czegos takiego szukam

 

aktualnie to jestem na etapie kolejnego projektu tamte dwa odpadly ;) http://www.domfort.eu/?p=szczegoly&id=406

 

Pozdrawiam

hej Wojtekto jest nasz projekt

http://www.e-domy.com/show_prod.php?CatID=23&ProdID=618

 

Nie jest za wielki ale w środku masz wiele rozwiązań (są rózne opcje w książce projektowej) Nasza największa zmiana to toże taraz nie wchodzi w salon tylko jest równo ze ścianami. No i lustrzane odbicie. :p

Ja ci się widzi to mogę pokazać inne fotki. Albo zapraszam na oglądanie chatki na żywo. to podobno najlepszy sposób :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozdrawiam wszystkich którzy podjęli trud wybudowania własnego domku... :lol: :lol:

Jestem nowy na forum dlatego postanowiłem w tym temacie napisać w pierwszej kolejności...

Razem z narzeczoną jesteśmy na etapie wyboru projektu... a właściwie to już się zdecydowaliśmy na MELODIĘ z Domfortu... :D :D :D wprawdzie będzie w nim trochę zmian... :-? :-? :-?

Przeczytałem większośc postów w tym temacie i bardzo mi one pomogły w zdecydowaniu się na ekipy od murów i dachu które polecił mi znajomy...

ZA mury powiedzieli nam cenę 150 zł za m2 a za dach 75 zł za m2...więc myślę że całkiem rozsądnie... :) :)

Teraz musimy "tylko" znaleźć jakiś rozsądny kredyt... byliśmy już na paru rozmowach między innymi w Millenium, DomBanku, GeMoney, PKO BP, Fortis Banku... ale na jesieni i wtedy najkorzystniejszą ofertę miał Ge Money... ale kilka dni temu poszliśmy ponownie żeby już rozpocząć procedurę podpisania umowy i jakież było nasze zdziwienie gdy okazało się że zmieniły się jakieś tam przepisy których pani sama dokładnie nie znała i nie mieliśmy już zdolności na kredyt który na jesieni mogliśmy dostać z górką.... pomimo iż od tej pory nasze dochody poprawiły się... :o :o :o

Dlatego prośba... jakby ktoś z Was miał jakiegoś dobrego doradcę kredytowego to chętnie byśmy skorzystali...

Wysyłam na priv dane doradcy,sprawdzonego :-)

 

 

Skontakowaliśmy się...wprawdzie nie obsługiwał nas lecz jego kolega, mimo to interesował się, rozmawiał... Jak dla nas Rewelacja... :lol: :lol: w końcu ktoś kto zna się na rzeczy... doradzi jakieś alternatywne rozwiązania... procenty też mozna ponegocjować... Ci doradcy podnieśli nam wiarę w rzetelność i fachowość pracowników banku... bo jak dotąd to mieliśmy same złe doświadczenia... :-? Oczywiście zobaczymy jaki będzie finał... no i mamy nadzieję że nie okaże się że w między czasie zmienią się jakieś przepisy lub coś w tym stylu... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki...

Nasz murarz doradził jako materiał na ściany fundamentowe, ściany i stropy wyrobu z keramzytobetonu... Kolega z tego wybudował, ten który polecił murarza i jest bardzo zadowolony...

Czy Wy macie jakieś doświadczenia w tym materiałem... co o tym sądzicie..?

Ma ktoś może namiary gdzie można ten materiał dostać i w jakiej cenie?

Czym się dociepla takie ściany? Bo różne opinie słyszałem na ten temat... :-? Czy muruje się na klej czy tradycyjnie...?

 

Przyłączamy się też do pytania odnośnie reku z GWC... ktoś może polecić firmę która wykonuje takie instalacje... potrzebujmy projektu takiej instalacji do adaptacji projektu domu i nie wiem do kogo mam się zwrócić... wyczytałem z jednym z postów że właśnie na tym etapie jest już potrzebny projekt i to wykonany przez firmę która wykona instalację...Jaki model reku polecacie... :-?

 

Dołączam się do prośby o polecenie solidnego kierownika budowy... ale to chyba będzie trudne z tego co przeczytałem.... :-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skontakowaliśmy się...wprawdzie nie obsługiwał nas lecz jego kolega, mimo to interesował się, rozmawiał... Jak dla nas Rewelacja... :lol: :lol: w końcu ktoś kto zna się na rzeczy... doradzi jakieś alternatywne rozwiązania... procenty też mozna ponegocjować... Ci doradcy podnieśli nam wiarę w rzetelność i fachowość pracowników banku... bo jak dotąd to mieliśmy same złe doświadczenia... :-? Oczywiście zobaczymy jaki będzie finał... no i mamy nadzieję że nie okaże się że w między czasie zmienią się jakieś przepisy lub coś w tym stylu... :wink:

 

Witam

a mółbym wiedzieć w jakim banku pracują tacy świetni doradcy bankowi. ja równiez staram się o kredyt. byłem tylko w ING i Millenium, wygrywa jak narazie ten drugi, wysokośc rat przy tej samiej wielkości kredytu niby taka sama , ale kredyt w ING na lat 40 a w millenium na 30 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skontakowaliśmy się...wprawdzie nie obsługiwał nas lecz jego kolega, mimo to interesował się, rozmawiał... Jak dla nas Rewelacja... :lol: :lol: w końcu ktoś kto zna się na rzeczy... doradzi jakieś alternatywne rozwiązania... procenty też mozna ponegocjować... Ci doradcy podnieśli nam wiarę w rzetelność i fachowość pracowników banku... bo jak dotąd to mieliśmy same złe doświadczenia... :-? Oczywiście zobaczymy jaki będzie finał... no i mamy nadzieję że nie okaże się że w między czasie zmienią się jakieś przepisy lub coś w tym stylu... :wink:

 

Witam

a mółbym wiedzieć w jakim banku pracują tacy świetni doradcy bankowi. ja równiez staram się o kredyt. byłem tylko w ING i Millenium, wygrywa jak narazie ten drugi, wysokośc rat przy tej samiej wielkości kredytu niby taka sama , ale kredyt w ING na lat 40 a w millenium na 30 :)

 

Filia MultiBanku przy Okopowej w budynku Bigmaru (parking podziemny)... :lol:

Dowiedziałem się niedawno w jednej z gazet finansowych że ich kredyt hipoteczny został wybrany najelastyczniejszym produktem finansowym 2007 roku :) :lol:

A co do ING i Millenium to do pierwszego wypełniłem formularz zgłoszeniowy i od tygodnia nikt się z nami nawet nie skontaktował... :-? Znajomy agent ubezpieczeniowy też polecał nam swojego kolegę który jest przedstawicielem tego Banku...miał się odezwać i czekamy już tydzień... coś chyba z rzetelnością u nich nie bardzo... :-? A jeśłi chodzi o Millenium (przy Narutowicza)to doradca powiedział że nie dostaniemy kredytu w takiej wysokości jak potrzebujemy... :( :o poza tym opłaty w tym Banku związane z uruchomieniem kredytu Nas przeraziły... :o :o No i żadnej propozycji jakiegoś alternatynwego rozwiązania czy negocjacji wysokości oprocentowania i opłat...jak dla Nas żenada... ale może po prostu trafiliśmy na takiego pracownika... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skontakowaliśmy się...wprawdzie nie obsługiwał nas lecz jego kolega, mimo to interesował się, rozmawiał... Jak dla nas Rewelacja... :lol: :lol: w końcu ktoś kto zna się na rzeczy... doradzi jakieś alternatywne rozwiązania... procenty też mozna ponegocjować... Ci doradcy podnieśli nam wiarę w rzetelność i fachowość pracowników banku... bo jak dotąd to mieliśmy same złe doświadczenia... :-? Oczywiście zobaczymy jaki będzie finał... no i mamy nadzieję że nie okaże się że w między czasie zmienią się jakieś przepisy lub coś w tym stylu... :wink:

 

Witam

a mółbym wiedzieć w jakim banku pracują tacy świetni doradcy bankowi. ja równiez staram się o kredyt. byłem tylko w ING i Millenium, wygrywa jak narazie ten drugi, wysokośc rat przy tej samiej wielkości kredytu niby taka sama , ale kredyt w ING na lat 40 a w millenium na 30 :)

 

Filia MultiBanku przy Okopowej w budynku Bigmaru (parking podziemny)... :lol:

Dowiedziałem się niedawno w jednej z gazet finansowych że ich kredyt hipoteczny został wybrany najelastyczniejszym produktem finansowym 2007 roku :) :lol:

A co do ING i Millenium to do pierwszego wypełniłem formularz zgłoszeniowy i od tygodnia nikt się z nami nawet nie skontaktował... :-? Znajomy agent ubezpieczeniowy też polecał nam swojego kolegę który jest przedstawicielem tego Banku...miał się odezwać i czekamy już tydzień... coś chyba z rzetelnością u nich nie bardzo... :-? A jeśłi chodzi o Millenium (przy Narutowicza)to doradca powiedział że nie dostaniemy kredytu w takiej wysokości jak potrzebujemy... :( :o poza tym opłaty w tym Banku związane z uruchomieniem kredytu Nas przeraziły... :o :o No i żadnej propozycji jakiegoś alternatynwego rozwiązania czy negocjacji wysokości oprocentowania i opłat...jak dla Nas żenada... ale może po prostu trafiliśmy na takiego pracownika... :evil:

 

Proponuję u tego doradcy zacząć o zniżki walczyć-na hasło forum muratora :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

a mółbym wiedzieć w jakim banku pracują tacy świetni doradcy bankowi. ja równiez staram się o kredyt. byłem tylko w ING i Millenium, wygrywa jak narazie ten drugi, wysokośc rat przy tej samiej wielkości kredytu niby taka sama , ale kredyt w ING na lat 40 a w millenium na 30 :)

 

Filia MultiBanku przy Okopowej w budynku Bigmaru (parking podziemny)... :lol:

Dowiedziałem się niedawno w jednej z gazet finansowych że ich kredyt hipoteczny został wybrany najelastyczniejszym produktem finansowym 2007 roku :) :lol:

A co do ING i Millenium to do pierwszego wypełniłem formularz zgłoszeniowy i od tygodnia nikt się z nami nawet nie skontaktował... :-? Znajomy agent ubezpieczeniowy też polecał nam swojego kolegę który jest przedstawicielem tego Banku...miał się odezwać i czekamy już tydzień... coś chyba z rzetelnością u nich nie bardzo... :-? A jeśłi chodzi o Millenium (przy Narutowicza)to doradca powiedział że nie dostaniemy kredytu w takiej wysokości jak potrzebujemy... :( :o poza tym opłaty w tym Banku związane z uruchomieniem kredytu Nas przeraziły... :o :o No i żadnej propozycji jakiegoś alternatynwego rozwiązania czy negocjacji wysokości oprocentowania i opłat...jak dla Nas żenada... ale może po prostu trafiliśmy na takiego pracownika... :evil:

 

Dzieki za info

W poniedziałek jak nic idę do multibanku na Okopowej. W millenieum na Narutowicza rozmawialiśmy z panem, który siedzi zaraz przy drzwiach. Żona twierdzi ze pan był raczej bardzo kompetentny.Opłaty i prowizje rzeczwiście mają spore , ale za to wysokość rat dużo mniejsza jak w ING, gdzie nie ma żadnych opłat ani prowizji na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...