Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A ja jeszcze wrócę do tematu siatki, ma ktoś może orientację ile czasu zajęłoby zrobienie samemu 400 m siatki ? Słupki dajemy co 2.5 m czyli jakies ok 160 słupków by wyszło. Ile to pracy dla dwóch osób jest?

 

Polecam wypożyczenie maszyny do wiercenia otworów w ziemi na słupki. Nawet do 20 cm średnicy. Są takie cuda w wypożyczalniach sprzętu w Lublinie. Na pewno pójdzie dużo szybciej. I wcale nie jest tak drogo.

 

W tamtym roku grodziłem z teściem działke ok 300 mb siatki. Słupki narożne, brama, drut , siatka przygotowane odpowiedni wcześniej .Zakupiliśmy świder fi 28 w sklepie ogrodniczym za 70 PLN. Wiercenie otworów i betonowanie słupków zajęło nam 3 dni ( cement mieszany w taczce, mieliśmy dużo gruzu ). Po słupkach odpoczeliśmy tydzień następnie siatkę rozciągnęliśmy w 2 dni. Było troche zabawy z bramą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Polecam wypożyczenie maszyny do wiercenia otworów w ziemi na słupki. Nawet do 20 cm średnicy. Są takie cuda w wypożyczalniach sprzętu w Lublinie. Na pewno pójdzie dużo szybciej. I wcale nie jest tak drogo.

 

a wiesz gdzie i jednak za ile?

 

Te co znam: Ramirent (http://www.ramirent.pl) oraz EWPA MAJSTER (http://www.ewpa-majster.pl). Cennik ramirent na stronie www, EWPA trzeba dzwonić. A średnica jest większa bo do 26 cm. Będę robił ogrodzenie w kwietniu i podzielę się doświadczeniem. Mam nadzieję zrobić otwory jednego dnia, a potem już tylko betonowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w grodzeniu działki, my również robiliśmy sami a świder był pożyczony. Parę dołków mąż wykopał łopatą ale to udręka i na takie sporo więcej idzie zaprawy. Świdrem wywierca sie tyle ile trzeba. I uważajcie, kto ma działkę z dala od sąsiadów, choć i ci czasami nie wiele widzą! A o co chodzi, sąsiad jednego dnia zalał sobie słupki na działce a na drugi dzień już ich nie było, ktoś sobie wziął jak swoje. Pilnujcie,kto sie liczy z kasą! I szybciej idzie robota jak rodzina pomaga bo samemu to w tydzień idzie się zasiepać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba do osób, które mogą polecić elektryka oraz hydraulika do kompletnej realizacji przy budowie domu

z góry dziękuję ...

 

aloha!

U mnie elektryke robi Pan M. Ruszewski. Jeszcze nie skończył, zapracowany ale dobrze mi się współpracuje tel. 605831171

A hydraulikę firma OSTERM. Jestem zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie kuchni- pewnie do pań, ale głosy panów też się liczą. Czy ktoś już zamawiał kuchnie, albo wie u kogo to będzie robił i z czego?

jakie blaty są najlepsze, a czym się różni fornir od mdf?

pzdr

aha i jaki sprzęt a jakiego się nie kupuje? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trochę inne pytanie. Będe przewalutowywała swój kredyt i podwyzszała go. Myślę o banku Millenium, bo mam tam dosyć dużą zdolność, Czy ktoś z was ma z tym bankiem jakieś doświadczenia, aha i w którym oddziale jest najbardziej fachowo, ewentualnie poproszę namiar na konkretnego doradcęz tego banku???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trochę inne pytanie. Będe przewalutowywała swój kredyt i podwyzszała go. Myślę o banku Millenium, bo mam tam dosyć dużą zdolność, Czy ktoś z was ma z tym bankiem jakieś doświadczenia, aha i w którym oddziale jest najbardziej fachowo, ewentualnie poproszę namiar na konkretnego doradcęz tego banku???

 

polecam Multibank

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie chcę Mulitbanku. Przez ich obowiązkowe ubezpieczenie od utraty pracy, 4 tys. na początku trzeba im dac,a po dwóch latach oprocentowanie wyższe o 0,2%, a to ubezpieczenie nic nie daje. Wolę już sie ubepzieczyć na życie, i mniej to kosztuje...

 

to fakt...

też nas to wkurza ale jak porównaliśmy sumaryczne koszty kredytu w Multibanku i gdzie indziej to wychodzi całkiem nieźle

zauważyliśmy, że każdy z banków robi się bardziej elastyczny kiedy założy się u nich konto a zwłaszcza wtedy kiedy wpływy na konto są na poziomie 4-5 tys miesięcznie

tak właśnie jest w PKO BP co nas zdziwiło bo nie braliśmy pod uwagę tego banku

a oferta jest całkiem rozsądna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My własnie bedziemy przechodzić z PKOBP.Jak na budowę to dobry bank, nie było z nim żadnych problemów. Szczególnie jak sie weźmie w małym oddziale.Nie sprawdzają czy budujesz zgodnie z harmonogramem, szybko są transze itp.Ale niestety są "zakochani" w złotych, powiedzieli że nie mamy zdolności na nie, a nawet jakbyśmy mieli to teraz by nam dali marże 1,8%.chcą nas zatrzymac przy złotych za wszelką siłę.Dlatego odchodzimy. i właśnie w PKOBP nabralismy sie na ukrytą prowizję i w postaci ubezpieczenia od utraty pracy,które troszeczkę nam obniżyło marzę,a tak to nic nie daje.Więc nie polecam w ogóle tej "ukrytej prowizji".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalbo, ja też te dwie firmy biorę pod uwagę, ale niestety żadnej nie mam sprawdzonej, bo dopiero w planach mamy grodzenie :) Ale chyba jednak tylko materiał od nich kupimy i sami zrobimy, bo wychodzi drugie tyle za robociznę co za materiał, a chyba to damy rade zrobić sami...mam taką nadzieję przynajmniej :)Oczywiście po przeczytaniu Waszych rad mamy w planie kupić świder do wiercenia dziurek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kredytu - wg mnie warto skorzystać z usług Open Finance. Można obiektywnie prześledzić ofertę wielu banków, złożyć wnioski kredytowe do kilku, a dopiero na końcu podjąć decyzje. Wskażą także wszelkie ukryte koszty oraz podpowiedzą niuanse, których w bankach trudno oczekiwać, np. dotyczących wyceny nieruchomości.

Co do marży, bo zejście poniżej 1% jest naturalne, więcej to rozbój w biały dzień...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odradzam korzystanie z takich pośredników. Tzn. można do nich pójść i posłuchac oferty, ale i tak lepiej sie samemu negocjuje z bankiem.

 

Przejechałam się strasznie na Money Expert. Najgorsza firma z jaką miałam do czynienia. Tzn. może nie powinnam narzekać na firmę, tylko na jedego niedouczonego doradcę. Obiecywali wiele, że złożą moje podanie do kilku banków, dadzą najlepszą ofertę, w końcu po dwóch miesiącach, do noszenia dokumentów, bo nawet nie byli zorientowani jakie są potrzebne w złożyli do banku gdzie nie mieliśmy zdolności kredytowej. :evil: Tak nam sie przez to przedłużyło wybieranie kredytu, że w końcu murarze wchodzili i musieliśmy wziąść kredyt w banku który dał nam najszybciej kaskę, i był to PKO BP, tak sie śpieszyliśmy,że niestety nie dostaliśmy najlepszych warunków....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...