Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jarus72 napisał:

Witam wszystkich budowlańców lubelskich ja dopiero zaczynam gdzie korzystnie zakupic pręt zbrojeniowy na ławy fi.12

Polecam Stalmet na ul. Krzemionki - solidna firma.

 

Ja polecam Syke na krochmalnej w tamtym tygodniu cena z dowozem do Świdnika Małego 2,65 zł/kg. Z tego co pamietam co w Stalmecie proponowali 2,95 i cos o płatnym transporcie wspomilali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

A ja dalej o ogrodzeniu z siatki. Czy może ma ktoś siatkę ZGRZEWANĄ? Jest w takiej cenie co powlekana ocynkowana - najgrubsza- a podobno jest lepsza trwalsza i ładniejsza. Bardzo proszę o opinię, bo ja muszę w końcu zrobić to ogrodzenie!

 

A bramy i bramki zamawiacie, czy kupujecie gotowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ma ktoś może do sprzedania garaż blaszak używany w dobrym stanie na budowę? Proszę o informacje na priv.

 

1450PLN kosztuje nowy blaszak 3x5m z dowozem i montażem na miejscu

(montaż trwa 20 minut)

 

Ja musiałem przygotować miejsce i mocowanie do podłoża.

W moim przypadku były to 4 płyty chodnikowe do których przykręciłem blaszaka za pomocą wkrętów i kołków rozporowych.

Chyba skutecznie, bo jak dotychczas nie odleciał :wink:

 

Nie wiem, czy warto kupować używany :-?

Próbowałem taki znaleźć, ale albo były to "solidne" starocia

(bez dźwigu nie podchodź)

albo "nowoczesne"

(rosyjskie konserwy rybne są chyba z grubszej blachy zrobione)

 

Przy czym te "nowoczesne" co prawda dają się łatwo składać i rozkładać, ale mam wątpliwości czy więcej niż jeden raz.

 

Tak czy inaczej kupiłem "nowoczesny".

I polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ma ktoś może do sprzedania garaż blaszak używany w dobrym stanie na budowę? Proszę o informacje na priv.

 

1450PLN kosztuje nowy blaszak 3x5m z dowozem i montażem na miejscu

(montaż trwa 20 minut)

 

Ja musiałem przygotować miejsce i mocowanie do podłoża.

W moim przypadku były to 4 płyty chodnikowe do których przykręciłem blaszaka za pomocą wkrętów i kołków rozporowych.

Chyba skutecznie, bo jak dotychczas nie odleciał :wink:

 

Nie wiem, czy warto kupować używany :-?

Próbowałem taki znaleźć, ale albo były to "solidne" starocia

(bez dźwigu nie podchodź)

albo "nowoczesne"

(rosyjskie konserwy rybne są chyba z grubszej blachy zrobione)

 

Przy czym te "nowoczesne" co prawda dają się łatwo składać i rozkładać, ale mam wątpliwości czy więcej niż jeden raz.

 

Tak czy inaczej kupiłem "nowoczesny".

I polecam.

Witam!

Ja też kupiłem nowy w tej samej cenie. Może potem uda się sprzedać za cokolwiek, aby tylko uprzątnąć z działki.

Co do zabezpieczenia przed odleceniem, to ja dodatkowo wbiłem osiem prętów długości około 1 m, których koniec jest tak wygięty, że przytrzymuje dolny kątownik garażu. Poza tym całość obsypałem żwirem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które ostatnio robiły dach. Jakie są aktualne ceny za wykoanie dachu z położeniem dachówki?

Mam umowę z wykonawcą pierwotnie zawartą na blachę, ale potem zmieniłem na dachówkę. Czekam na decyzję wykonawcy o ile drożej będzie chciał za robotę i jestem ciekawy jakie są obecnie ceny - jaka jest różnica w robociźnie między blachodachówką i dachówką ceramiczną.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które ostatnio robiły dach. Jakie są aktualne ceny za wykoanie dachu z położeniem dachówki?

Mam umowę z wykonawcą pierwotnie zawartą na blachę, ale potem zmieniłem na dachówkę. Czekam na decyzję wykonawcy o ile drożej będzie chciał za robotę i jestem ciekawy jakie są obecnie ceny - jaka jest różnica w robociźnie między blachodachówką i dachówką ceramiczną.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi

Ja się umówiłem na 70/m2 za dach z pokryciem z dachówki ceramicznej. Podobno to w miarę rozsądna cena. Zwykle zawierają się pomiędzy 80 zł/m2 a 100 zł/m2.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelki duch ... :wink: Zbyszek a jak dużo i jakich dużych kawałków tej wełny potrzebujesz?

Agamon a o jakie schody Ci chodzi? Jak o drewniane to właśnie Guit kiedyś polecał swojego. Ja narazie swojego fachowca nie polecę jako sprawdzonego bo dopiero za 2 miesiące ma robić. Podobno jest dobry ale to się czasem zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

Sławek - potrzebuję ok. 2-3 m2 (jeśli miałbyś coś - daj mi znać na priva, lub GG), co prawda część sobie już załatwiłem, ale jeszcze troszkę potrzebuję.

agamon - poszukaj w archiwum, polecam p. Skoczylasa, powołaj się na Zbyszka z Krępca ;) Z tego co wiem - jest bardzo krucho z terminami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dzielnie budujących!!!! Strasznie dawno tu nie zaglądałem i dużo się pozmieniało! Tyle nowych "twarzy", ale problemy, jak widzę podobne. Ja pochodzę z "pokolenia": MaPi, fizyka,baby budowniczy, dyza, Borfa - i wielu jeszcze można wymieniać, teraz widzę, dyz, czy Borf się czasami odzywają - miło :D . Ja wprowadziłem się z rodzinką w lutym ubiegłego roku - musiałem opuścić mieszkanie na Czechowie - nie miałem drzwi, nie wspomnę o kuchni (zabudowie), lampach, karniszach i innych mało wtedy ważnych duperelach. Ale nigdy nie żałowałem decyzji o budowie, chociaż żona miała czasem spore wątpliwości. Jest po prostu extra pod każdym względem :D :D :D . Budowałem systemem gospodarczym i od wbicia pierwszej łopaty do wprowadzenia się minęło równo 10 miesięcy. Co prawda, wyjętych z życiorysu, ale później jest co wspominać :)

Tak tylko zajrzałem, żeby Wa podnieść na duchu. Jak mi się udało (a nie jestem z branży budowlanej, ani nie cierpiałem na nadmiar kasy), to dlaczego Wam się nie ma udać?

jeszcze jedno: zostało mi ok. 30 stempli budowlanych dł. ok. 2,7 - 3,0 m i 5 sztuk po ok. 6 m. Jak by ktoś potrzebował - dajcie znać na priv. Cena - dogadamy się, ale nie mam transportu - trzeba będzie odebrać osobiście z Jakubowic Konińskich. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...