Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Drzwi wew. drewniane w Łucce 750zł - surowe, u dwóch innych stolarzy 1500 cena kompletu z wybarwieniem - tylko tak sprzedają. Natomiast ja kupiłam Classena, a wiec najzwyklejsza płyta, kolorek orzech, 4 poziome szyby - w promocji 315zł samo skrzydło (do wyczerpania zapasów). Jestem bardzo zadowolona, choć upierałam sie przy drewnianych.

Aha, te drzwi w Łucce- okres oczekiwania na nie - 3 MIESIĄCE!!! :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy wiecie gdzie w Lublinie, albo województwie lubelskim można kupić perlit / perlitobeton ?

Zadzwoniłem do paru miejsc, nawet o tym nie słyszeli :/

Sciągać ze śląska to mi się nie uśmiecha.

 

PERLIT w big-bagach,możliwośc transportu c.100 zł/m3 tel. 0601-511-117

Ogłoszenie z Anonse Lubelskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo proszę o namiary gdzie zamawialiście drzwi wew? a czy ktoś ma może schody kręcone/?

 

Ja zamawiałam drzwi drewniane (sosna) wraz z ościeżnicami ,klamkami,uszczelkami,4 krotne lakierowanie,plus instalacja w cenie 1000 zł /sztuka.

I jestem bardzo zadowolona :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

może ktoś się orientuje ile teraz płaci się za ocieplenie styropianem 12 plus tynk akrylowy

interesuje mnie cena za robociznę i drugi wariant robocizna z materiałem

dziękuje

 

Ja właśnie szukam ekipy. Ale tylko robocizna mnie interesuje, jakoś nie wierzę zeby z ich materiałem wyszło taniej....

I jestem bardzo zasmucona, bo ceny przez rok poszły bardzo do góry. W tamtym roku miałam i propozycję za 25zł/m2, a teraz słysze 35zł-40zł/m2 :-(

 

Jestem ciekawa o ile taniej powinni wziasć za ocieplenie i samo zaciągnięcie klejem? Bo buduje segment i mam 90m2 do pomalowania, a boczne ściany, do których będą sie sąsiedzi doklejać planuje nie tynkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieżak jestem.... no i chciałem sie przywitać z cała grupą lubelską. Niebawem zaczynam budowę po lublinem (Swoboda) i zapewne będę stałym gościem tego forum. Bo znaków zapytania i watpliwości co nie miara w głowie sie kotłuje...... Więc z góry liczę na pomoc i doradztwo. A ze swojej strony mogę zaoferowac pomoc z tematów kominków i kominów (kilka lat w branży).

Wybrałem z żoną projekt M38 z muratora i z nim sie będę zmagał.

-zapozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiula, same paliki do naroży to geodeta ma ale podczas kopania one giną. Mało która ekipa posiada teodolit żeby sobie poprzenosić osie i rzędne poza obrys budynku więc dobrze jest miec odrazu, żeby geodeta mógł to powyznaczać.

Calvus, a skąd wziąć? U nas poszły jakieś stare dechy z piwnicy, garażu i co tylko wpadło pod rękę. Może masz jakąś budowę w pobliżu i tez może mają jakieś odpady. Na to w sumie nie sa potrzebne heblowane kantówki i dechy. No i istotne, żeby majster był przy wytyczaniu, żeby nie miał wątpliwości potem (albo nie udawał, że nie wie) czy wytyczono obrys czy osie ścian.

 

Hej :D

Mieszkacie już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej :D

Mieszkacie już?

 

Hej hej :) Monika, wszelki duch ... :) No jeszcze nie mieszkamy (w swoim domku) ale to kwestia dni. Właśnie kończą się robić schody w śrdku. Zaraz po tym zakładamy drzwi wewnętrzne, listwy przypodłogowe, gniazda, włączniki ... może jakieś firanki i można już mieszkać :) W międzyczasie jeszcze tyko balustrady na balkonie i tarasie no i niekończąca się lista zajęć wokół domu ale to już na później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej :D

Mieszkacie już?

 

Hej hej :) Monika, wszelki duch ... :) No jeszcze nie mieszkamy (w swoim domku) ale to kwestia dni. Właśnie kończą się robić schody w śrdku. Zaraz po tym zakładamy drzwi wewnętrzne, listwy przypodłogowe, gniazda, włączniki ... może jakieś firanki i można już mieszkać :) W międzyczasie jeszcze tyko balustrady na balkonie i tarasie no i niekończąca się lista zajęć wokół domu ale to już na później :)

 

Oj, leniuszki 8) :lol:

Szybko się wprowadzajcie coby lata poużywać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest perlit / perlitobeton

Najkrócej mówiąc świetny materiał pochodzenia wulkanicznego o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych, nie wchłania wody, niepalny.

Można go stosować np do izolowania stropów, (jest bardzo lekki), izolowania podłóg, oraz do tynków (zamiast piachu).

Osobiście w moim przypadku będzie to podstawowy materiał budowlany obok drzewa ( o ile uda mi się kupić to wokół czego od miesiąca się kręce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo proszę o namiary gdzie zamawialiście drzwi wew? a czy ktoś ma może schody kręcone/?

 

Ja zamawiałam drzwi drewniane (sosna) wraz z ościeżnicami ,klamkami,uszczelkami,4 krotne lakierowanie,plus instalacja w cenie 1000 zł /sztuka.

I jestem bardzo zadowolona :lol:

Pozdrawiam

A można prosić jakiś namiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...