Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

bardzo proszę podzielcie się doświadczeniem ze składania wniosku o zwrot vatu za materiały budowlane, nie wiem od czego zacząć

 

Mogę się podzielić ,bo wczoraj otrzymałam właśnie decyzję na Tak,także o ile będę mogła to pomogę:-)

Generalnie zaczynasz od zebrania wszystkich faktur ,xera tych faktur,wydruku wykazu materiałów uprawnionych do zwrotu następnie kupujesz (na początek!!!) skrzyneczka piffffa i trzy wieczory masz z głowy :lol:

Potem tylko do miłej pani w Twoim urzędzie.

To w max uproszczeniu.

 

Co do drzwi to poszukam numeru w domu i podam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

 

To jest mój pierwszy post na tym forum, więc proszę mnie nie bić jeśli będę zadawał pytania nie na temat lub które już były, nie jestem w stanie przeczytać tego wątku od początku bo trwałoby to tygodniami ;-)

 

Mam zamiar zrobić sobie nadbudowę domku (pół bliźniaka). Plan przestrzennego zagospodarowania przewiduje możliwość realizacji poddasza użytkowego. Chciałbym wysunąć na 1,5m klatkę schodową poza elewację, ale jest tzw. nieprzekraczalna linia zabudowy. Tyle że jest zaznaczona tylko na najbardziej ogólnym planie i nie wiem gdzie dokładnie przebiega. Jest jakiś ustalony przebieg na terenie całego Lublina (np. 6m od drogi), czy to zależy od osiedla (mój domek jest na Ponikwodzie)?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się podzielić ,bo wczoraj otrzymałam właśnie decyzję na Tak,także o ile będę mogła to pomogę:-)

Generalnie zaczynasz od zebrania wszystkich faktur ,xera tych faktur,wydruku wykazu materiałów uprawnionych do zwrotu następnie kupujesz (na początek!!!) skrzyneczka piffffa i trzy wieczory masz z głowy :lol:

Potem tylko do miłej pani w Twoim urzędzie.

To w max uproszczeniu.

 

Co do drzwi to poszukam numeru w domu i podam.

Pozdrawiam

HEJ,HEJ

Wydrukowałam wszelkie informacje, zrobiłam przegląd faktur z podziałem: do zwrotu, nie, nie wiem; Będę szukać pkwiu w internecie albo u sprzedawców. A czy kwota z gus to 2970? I co oznacza, że decyzja na tak? z urzędu skarbowego? Ja zrozumiałam, że odbywa się to bezdecyzyjnie. A czy ktoś w urzędzie sprawdza to przed złożeniem czy wszystko jest ok?

Jeszcze czekam chwilę, bo będę musiała trochę wydać na keramzyt, a to się odlicza(?), więc złożę razem. A jeśli chodzi o wypełnianie formularza to wpisywałaś fa datami? a jak na fa jest 15 pozycj a 12 do zwrotu? podobno lepij wpisać więcej jak się ma wątliwość niż mniej?

czekam na nr od drzwi

dzięki, pdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja poszukuję kogoś do wykonania szamba. Jeśli macie kogoś sprawdzonego, to prosiłbym o namiary.

 

602621753 nie wiem czy numer jeszcze aktualny ponieważ robili u mnie jakies 3 lata temu, byłem bardzo zadowolony.

 

dzwonilismy właśnie

pan robi ale.. dachy nie szamba

chyba nie ten numer podałeś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedura w urzędzie skarbowym wygląda tak.Idziesz z kompletem dokumentów pan przyjmujący sprawdza pobieżnie czy wszystko jest ok.I czekasz.Ja czekałam jakieś 4 miesiące,przyszło pismo z US że są nieprawidłowości w odliczeniach na kwotę 100 zł,idziesz z pismem do urzędu,podpisujesz że US ma rację i że się pomyliłaś :lol:

Potem czekasz na oficjalną decyzję,która w przypadku większych kwot do zwrotu tak jak to było u mnie wymaga podpisu i pięciu pieczątek a po dycyzji oczekiwanie na kasę :lol:

Nie wypisywałam fa datami tylko jak leciało.

Jeśli na fa jest 15 pozycji a Ty odliczasz tylko 12 to wpisujesz w odpowiedniej rubryce formularza.Mnóstwo odpowiedzi na Twoje pytania jest tu na forum w wątku zwrot Vat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wszystkich nowych jak i "starych" bywalcow tego forum. Pierwszy raz sie ujawniam piszac, ale czytam i sledze wasze postepy od jakiegos czasu.I odrazu zwracam sie z prosba czy ktos z Was ma jakies namiary, gdzie i jak najtaniej zamowic ogrodzenie z siatki, same produkty lub kompleksowe wykonastwo. Za odpowiedzi i namiary z gory serdecznie dziekuje.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o namiary na jakiegoś dobrego fachowca, który robi tynki mixokretem - okolice Lublina. Dzięki

 

Ja też poproszę o namiar na jakiegoś dobrego fachowca od tynków z agregatu i fachowca od posadzki z mixokreta. Dzwoniłem do kilku fachowców z ogłoszeń i wychodzi za tynki 24-26 zł ( z ich materiałem ) oraz za wylewki 11 zł z moim materiałem. Ale to są oferty bez sprawdzenia - nikt mi ich nie polecił.

 

Widziałem kilka postów o cenie za robocizne dachu - kosmos. Teraz mi właśnie wykonuje dach ( blachodachówka ) ekipa spod Zamościa w cenie 30zł/m2 plus 'podatek lubelski" w wyskokości 1500 zł :).

 

Mam do sprzedania 25 m bednarki 30x4 mm do wykonania uziemienia. W sklepie nie chcą dzielić całych opakowań po 50 m , spieszyło mi się i zakupiłem cały kłębek - kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dłuższego czasu śledzę grupę lubelską i naszedł czas, że muszę zwrócić się z prośbą o pomoc. Po kilku wycenach stanu surowego przez firmy budowlane uznałem, że nie stać mnie na taki "luksus". Budujemy dom Pod Krzewuszką G2 z Archonu i poszukujemy sprawdzonej i niedrogiej ekipy do postawienia stanu surowego. Proszę Szanownych Forumowiczów o jakieś namiary :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja poszukuję kogoś do wykonania szamba. Jeśli macie kogoś sprawdzonego, to prosiłbym o namiary.

 

602621753 nie wiem czy numer jeszcze aktualny ponieważ robili u mnie jakies 3 lata temu, byłem bardzo zadowolony.

 

dzwonilismy właśnie

pan robi ale.. dachy nie szamba

chyba nie ten numer podałeś :D

 

pewnie zrezygnował z tego numeru i odziedziczył go jakis dekarz :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, zadzwonię i sprawdzę jak stoją z terminami :) bo obecnie co lepsza ekipa to terminy ma bardzo odległe

 

Nie ma co popadac w panike, ja juz raz dałbym d..y bo mi sie wydawało że nie ma ekip i prawie sie umówiłem na gładzie z malowaniem za 24 zł i poddasza za 65zł, ostatnio jak gość mi zaczął opowiadac że teraz ma tyle roboty że wybiera najlepszą to mu tez podziękowałem, a puzniej okazało się że sąsiadowi zrobił połowę łazienki i sobie poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wszystkich nowych jak i "starych" bywalcow tego forum. Pierwszy raz sie ujawniam piszac, ale czytam i sledze wasze postepy od jakiegos czasu.I odrazu zwracam sie z prosba czy ktos z Was ma jakies namiary, gdzie i jak najtaniej zamowic ogrodzenie z siatki, same produkty lub kompleksowe wykonastwo. Za odpowiedzi i namiary z gory serdecznie dziekuje.

Pozdrowienia

 

Witam

 

ja placilem 57 za siatke ocynk, slupki okragle porzadne i malowane na wybrany kolor, do tego nadproza z prefabrykatow na pw. cena bez FV.

 

Szczerze polecam bo wykonanie wzorowe - zaklad Bogdan Łuć , ulica Janowska - telefon zgubilem ( na przeciwko stacji gazu)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...