Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

a ja zakułpiłam siatkę nie plecioną tylko zgrzewaną i jestem umówiona z ekipą z trzcińca.

A MAM pytanie w sprawie tynków zew. i elewacji. Co polecacie i jakiej firmy, bo co skład to inna jest lepsza. W jednym są zgodni, że najlepsze są tynk silikonowe i silikatowe. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

 

Spróbuj w Wodrolu - u mnie za 80mb przyłącza wzięli 3kPLN

Co się zawiera w tej cenie? Materiały, kopanie, wykonanie przyłącza (=prace inne niż kopanie)?

 

 

Wszystko co jest potrzebne aby woda stanęła w fundamentach domu.

Chłopaki kopią swoją koparką dają swoje studzienki, rurę, śrubunki i wodomierz.

 

U mnie z całym przyłączem zeszło im ok. 6h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w Wodrolu - u mnie za 80mb przyłącza wzięli 3kPLN

 

To tanio. U mnie za 136 m przyłącza bez żadnych przewiertów powiedzieli 7 tys. + VAT. Podziękowałem od razu i znalazłem człowieka, który zrobił mi to za 5 tys. Niestety powiedział, że robota u mnie jest jego ostatnią, gdyż wyjeżdża z Polski na stałe.

A tak na marginesie zapytam, czy ma ktoś sprawdzonego operatora koparko-ładowarki? Ja już drugi raz dałem się zrobić w konia. Gość umawia się na konkretny termin, wszystko zaplanowane a on najspokojniej w świecie nie przyjeżdża i nawet nie raczy zadzwonić chamsko twierdząc, że ma ważniejsze sprawy niż dzwonienie do klienta :evil: Co za czasy... Całym sercem odradzam korzystania z usług Zbigniewa Guza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koparkę to ja korzystałem z usług firmy Ewkon - Abramowicka 216 A, tel (81) 7519040, kom. 601165933. Zajmują się handlem materiałami budowlanymi, ale świadczą też usługi koparko-ładowarką. Wynajmowałem ich do zdjęcia humusa, a potem jeszcze do jakiejś drobnej roboty koparkowej. Od początku budowy często robię u nich zakupy (pewnie dlatego, że mam blisko) i generalnie jestem zadowolony z ich usług.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o koparkę i wywrotkę to na prawdę trzeba uważać. Ludzie strasznie przy tym naciągaja na kasę, u mnie koparka przyjeżdzała kilka razy, mam podpiwniczenie i straszne podłoże, margiel....niektórzy koparkowi są na prawdę chamscy, ja nie polecam, pana Mierzwy z Wólki...Nam robił znajomy męża, czekaliśmy dosyć długo, jak to przez znajomego, ale przynajmniej dobrze nam to zrobił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dachówkę to ja kupowałem (ceramiczną) ostatecznie w Stalmecie na Krzemionki i generalnie jestem zadowolony.

Co do P. Łupikaszy to moja więźba była bez faktury.

 

Wracam przy okazji do mojego pytania o wyceny elewacji (kilka postów wyżej). Wczoraj dostałem kolejną ofertę - tym raczej kompleksowo robocizna i materiały ok 90-95 zł (netto) za m2. Gdyby była sama robocizna to ok 36 zł za m2. Co myślicie o takich cenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma dobre doswiadczenia z zakupów dachówki? Cementowa czy ceramiczne...ceny sie strasznie wyrownaly, no i gdzie dobrze wyceniaja. Dzieki wielkie :)

 

Ja porównywałem ceny w Real Dachu ul. Nałęczowska, Stalmecie i matelbudzie na ul. Diamentowej. Wybrałem dachówkę ceramiczną Rupp w matelbudzie. Stalmet odpadł ze względu na wygórowane ceny, Real Dach miał podobną wycenę do matelbudu ale na gorszych materiałach (taśmy, blachy, itp.) Jeśli chodzi o dachówkę, to oczywiście ceramika. Ładniej wygląda, nie zielenieje tak szybko jak betonowa i posiada dodatkowe wyroby, np kominki wentylacyjne. W betonowych tego nie było i trzeba wstawiać rurę PCV, która kiepsko wygląda i szybko płowieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja kupowałam w stalmecie, ale słyszałam że matelbud ma dobre ceny. Mam cementową i nawet nie będę jej impregnować bo lubię jak mi coś naturalnie nabiera patyny czyli zielenieje :D . A jeśli chodzi o systemowe dachówki wentylacyjne to istnieją bo takie kupowałam i to w matelbudzie,

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dachówkę to ja kupowałem (ceramiczną) ostatecznie w Stalmecie na Krzemionki i generalnie jestem zadowolony.

Co do P. Łupikaszy to moja więźba była bez faktury.

 

Wracam przy okazji do mojego pytania o wyceny elewacji (kilka postów wyżej). Wczoraj dostałem kolejną ofertę - tym raczej kompleksowo robocizna i materiały ok 90-95 zł (netto) za m2. Gdyby była sama robocizna to ok 36 zł za m2. Co myślicie o takich cenach?

 

Jeżeli chodzi o cenę robocizny, to jest ok. Ale jeżeli chodzi meteriały+robocizna, to cena zawyżona. Chyba, że ocieplasz wełną 14cm? Lepiej chyba samemu kupowac materiały, bo fachowcy przycinają na tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dachówkę to ja kupowałem (ceramiczną) ostatecznie w Stalmecie na Krzemionki i generalnie jestem zadowolony.

Co do P. Łupikaszy to moja więźba była bez faktury.

 

Wracam przy okazji do mojego pytania o wyceny elewacji (kilka postów wyżej). Wczoraj dostałem kolejną ofertę - tym raczej kompleksowo robocizna i materiały ok 90-95 zł (netto) za m2. Gdyby była sama robocizna to ok 36 zł za m2. Co myślicie o takich cenach?

 

Jeżeli chodzi o cenę robocizny, to jest ok. Ale jeżeli chodzi meteriały+robocizna, to cena zawyżona. Chyba, że ocieplasz wełną 14cm? Lepiej chyba samemu kupowac materiały, bo fachowcy przycinają na tym...

 

Dzięki za odpowiedź. Też miałem podejrzenie, że cena z materiałem może być zawyżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...