Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam po dłuższej nieobecności.

W związku z tym, że u nas już bliżej niż dalej, interesuje mnie, czy w Lublinie lub okolicach, ktokolwiek robi te "osławione" certyfikaty energetyczne. Mam zamiar już wkrótce złożyć wniosek o zgodę na użytkowanie, więc muszę mieć również ten certyfikat.

 

PS. Czy w Lublinie i okolicach, byłoby zapotrzebowanie na kogoś w rodzaju inwestora zastępczego ?. Tzn. koordynacja wszystkich ekip, dostaw materiałów i pośrednictwo w zakupie materiałów. Podczas budowy trochę za tym latałem i wyrobiłem sobie kontakty, więc myślę że dałbym radę wynegocjować satysfakcjonujące ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Jestem nowy na tym forum i Lubelskiej grupie.

Ja również zamierzam rozpocząć budowę domu

(ok. II kwartał 2009) pod Lublinem (kol. Płouszowice).

Serdecznie pozdrawiam sąsiadów jeśli tacy są na forum ;) .

 

Witam sąsiada. Dąbrowica się kłania. Rzut beretem.

Jeżeli chcesz zlecić to firmie, to i tak proponuję Ci kolego, oprócz kierownika zatrudnić INSPEKTORA BUDOWLANEGO. On patrzyłby na ręce firmie i kierownikowi. Ja tam firmom nie ufam. Co prawda wybudowali mi stan surowy, ale i tak na łapy musiałem się patrzeć (żeby czegoś nie spartaczyli), terminów i tak mi nie doptrzymali (a zapewniali), a to że opóźnienie było niezbyt duże miesiąc? - to tylko moja zasługa, że umiałem z prezesem i budowlańcami gadać.

Ale ważna sprawa - umowa. W takiej sytuacji musisz jasno określić co Ci firma wypłaca, za niedotrzymanie terminu. Ja ich skosiłem za koażdy DZIEŃ. Wyszła spora sumka (określony procent inwestycji za dzień od wartości umowy).

W razie czego - wal na PRIV. Pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Zaostrzyłem motykę i wybieram się na księżyc :) A konkretnie to na działkę w celu rozpoczęcia budowy w 2009 roku. Miejsce akcji: Jabłonna I.

 

Na razie grzebię się jeszcze w papierach i poszukuję namiaru na osobę, której mogę zlecić wykonanie adaptacji projektu domu i zagospodarowania działki. Najlepiej gdyby to był ktoś z odpowiednim doświadczeniem jeżeli chodzi o doradztwo oraz znajomość procedur, osób itp. w starostwie lubelskim / gminie Jabłonna. Będę wdzięczny za info na forum lub PW.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w gminie w sprawie zjazdu.

Więc w przypadku zjazdy z drogi gminnej trzeba dostać zgodę od gminy na wykonanie zjazdu. Dostalem druczek gdzie podaje się numer drogi, numer działki na której leży droga i swój numer działki na która chce się wykonać zjazd. Zamierzam złożyć coś takiego to zobaczymy co odpowiedzą. Za wykonanie zjazdu samowolnie należy się kara automatyczna - 10 krotność opłaty za zajęcie pasa drogowego. Naliczą ją automatycznie po stwierdzeniu samowolki. Do tego wniosku dołącza się mapę 1:500 z zaznaczoną propozycją lokalizacji zjazdu.

"Moja" droga to droga gminna z opisem : "dostęp nieograniczony". Jeśli byłaby to droga powiatowa z opisem : "zjazd bramowy" to już trzeba uzgadniać warunki wykonania zjazdu i czeka własciciela działki budowa wg projektu czyli uzgodnienia, pozwolenia...

 

Tak poza tematem zjazdu : ma ktoś na zbyciu płyty drogowe, barakowóz albo blaszaka po budowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed świętami zakończyłem prace budowlane zalaniem stropu na piwnicy - jak na dwa miesiące roboty z kilkoma przerwami, to jestem z efektów b. zadowolony. Ale mam teraz mały problem - działka jest strasznie obniżona w stosunku do okolicy - niech najlepszym zobrazowaniem tego będzie fakt, że nie musiałem kopać dziury pod piwnicę. I tu zaczyna się ból i moje pytanie - potrzebuję 20 - 30 wywrotek ziemi. Działka położona w Tomaszowicach. Nie wie ktoś z forumowiczów czy w okolicy nie szykują się jakieś prace, ewentualnie am namiary na kogoś kto takie prace wykonuje i nie krzyknąłby mi 200 zł za 22t jak już kilka razy słyszałem? Z chęcią rzucę "parę" zł za załadunek i dowóz, ale bez przesady :) I druga sprawa - czytałem, że cena położenia 1m2 blachodachówki to 25 zł - cena jest za "cały" dach, łącznie z konstrukcją czy tylko za położenie samej blachy ? Bo ostatnio usłyszałem kwotę 60k zł za całość (robocizna + materiał), przy powierzchni dachu jak mnie pamięć nie myli ok. 350 m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, odebrałam mapki i mam wodociąg i słup po drugiej stronie drogi (gminnej, asfaltowej). Co to dla mnie oznacza? podejrzewam, że kłopoty i dodatkowe koszty? Jak to wygląda z mediami w takim przypadku? Rozkopuje się drogę? Przy prądzie też? Jakie koszty?

 

Kłopotów nie ma ale dodatkowe koszta napewno. Przewiert pod drogą wychodzi okolo 100zł za metr. W zależności jaka to droga łatwo policzyć ile bedzie faktycznie metrów.

 

Służe pomocą Lubartów i okolice, przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne wszelkie roboty ziemne kompleksowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze warto zainteresować się ogrodzeniami panelowymi ? polecam lekture na ten temat.

 

To oczywiste, że warto. Zaczerpnąłem informacji na ten temat i chętnie takie ogrodzenie bym sobie sprawił. Problem jest tylko jeden: cena. Dobrze zrobiona siatka jest również funkcjonalna i dużo tańsza. No chyba, że o czymś nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mili sąsiedzi ;)

 

Może ktoś ma namiary na BELIX z Lubartowa tanio (o pustak oczywiście chodzi)?

Obdzwoniłem hurtownie i jakoś ciężko się dogadać.

 

 

bylam wczoraj na skladzie budowlanym Pana Kozaka w Lubartowie. Przegadalam z Nim z 40 minut. Ceny ma rozsadne. Ale szukam lepszych ;P

 

czy zamierzasz budowac z BELIXU 36 albo 40 ? Bo my tak chcemy, ale ciagle nie moge znalezc WIARYGODNYCH informacji ajk sie w takim domu potem mieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartekS - poczekaj troche. Zacznie się wiosna, zaczną jeździć ciężarówki z ziemią. Ja miałem podobną sytuację do Twojej. Tez duży spadek. "zakupiłem" ponad dwadzieścia sztuk ciężarówek z ziemią. Płaciłem w granicach 60-80 zł/ciężarówkę.

Wogle to taki transport to fajna rzecz. Jeden płaci za to, ze się mu wywozi, drugi płaci za tyo żeby przywieźć :)

Rozejrzyj się po trasie. Jak zobaczysz jakiegoś transportowca załadowanego ziemią - to albo wywołujesz go na cb-radio, ale jedziesz za nim i zaczynasz rozmowę. Problemu nie powinno być żadnego.

Potem wynajmujesz KJS - czyli koparko-spycharkę i masz problem z głowy.

Aha - rozładunek cię nie dotyczy , bo wywrotka to zrobi za ciebie. Szkoda czasu na szuflę ;)

Wiem co mówię.

 

Co do ogrodzenia - najlepiej zrobić samemu. Wyjdzie najtaniej. Ja w taki sposób spędziłęm część urlopu 230 mb siatki.

Zakupiłem rury stalowe, pociąłem, ordzewiłem, pomalowałem. Teścio pospawał uchwyty i kapturki.

Wypożyczyłem taki fajny świder do wykonywania otworów w ziemi

http://allegro.pl/item505089202_swider_do_ziemi_230mm_fispo_fiskars_super_cena.html

Rozpiąłem sznurek, pożyczyłem betoniarkę, wziąłem sąsiadów do pomocy (ja sponsorowałem materiał i moją robociznę - oni swoją robociznę - zdrowy układ). Najgorsze, że to było w lecie 2006 (lipiec) i 30stopni upały. Schudłem z 10 kilo ;)

Ale zrobiłem.

Siatka.

Ja zakupiłem siatkę z drutu tzw górniczego (kopalnianego). Jest cięższy (mniej wygodny w montażu), ale bardoz mocny i trwały. Zakupu dokonałem u p. Kowala w NIedrzwicy. Jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartekS - poczekaj troche. Zacznie się wiosna, zaczną jeździć ciężarówki z ziemią. Ja miałem podobną sytuację do Twojej. Tez duży spadek. "zakupiłem" ponad dwadzieścia sztuk ciężarówek z ziemią. Płaciłem w granicach 60-80 zł/ciężarówkę.

 

Fizyk stąd tak tanio zdobyłeś ziemię??? Mi z Lublina przywozili po 200zł (30-tonówka) i to i tak było tanio... bo prosto z wykopu. W sumie to mam sporo do Lublina -30km i może stąd ta różnica... A Tobie skąd wozili???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie proszę, czy ktoś z Was słyszał coś o firmie bądź kupował okna w DRUTEX-ie?? dali mi bardzo atrakcyjną cenę na okna, rabat 40%, okna widziałam, w moim zakładzie pracy niedawno korzystano z ich usług i tyle o nich wiem, jezeli bysmy sie zdecydowali to wlasciwie w ciemno, moze ktos cos o nich słyszał i podpowie? firma z Lublina ul. Lubartowska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem na etapie kompletowania dokumentacji do pozwolenia.

Mam zamiar ruszyć na wiosnę

Mam pytanie do wszystkich użytkownikow POŚ BIOIRES[/b, czy wszystko działa tak jak powinno i od jakiego czasu użytkujecie to urzadzenie?

A może ktoś zamontował oczyszczałnię w Świdniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...