Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

witam, ja nie budujaca a remontujaca - moge zostac? :)

Odrazu mam do Was pytanie - poszukuje kogos kto zrobi mi posadzki miksokretem w okolicach Zamościa.

Moze macie jakiegos czlowieka co zrobi to w starej chakupie? Musze zerwac deski i mozna lac :)

Bede wdzieczna za informacje - PW mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

.....wątek pięknie się rozkręca :lol:

a lubelski wątek z "czarną" i "białą" listą wykonawców baaaardzo by się nam "początkującym" i nie tylko przydał :D

wszystkim podającym kontakty do sprawdzonych wykonawców bardzo serdecznie dziękuję!!!

chciałabym się zapytać tych, którzy są po papierologii, jak średnio długi jest okres oczekiwania na decyzję w naszym pięknym mieście? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

.....wątek pięknie się rozkręca :lol:

a lubelski wątek z "czarną" i "białą" listą wykonawców baaaardzo by się nam "początkującym" i nie tylko przydał :D

wszystkim podającym kontakty do sprawdzonych wykonawców bardzo serdecznie dziękuję!!!

chciałabym się zapytać tych, którzy są po papierologii, jak średnio długi jest okres oczekiwania na decyzję w naszym pięknym mieście? :wink:

 

czas oczekiwania jest wprost proporcjonalny do cwaniactwa Twojego architekciny....mój np. nie był łaskaw podpisac sie na kilku stronach i UM kazał mi sie pozałowac w d.....pę, czyli straciłem 2 tygodnie na odpowiedź, a potem 2 tygodnie na uprawomocnienie sie decyzji......powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po chwilowej przerwie :(

Mam pytanie , czy ktoś mógłby polecic jakąś solidną ekipe do ocieplenia zewnętrznego styropianem? Chcę zlecić tylko robociznę, materiały kupuję sam , bo już mam takie doświadczenia, że tak wychodzi taniej. Jeżeli ktoś ma to proszę równiez o namiar na ekipę od sufitów podwieszanych i ocieplenia dachu.

Ja mam również kilka ekip , które mógłbym polecić - przede wszystkim murarzy, elektryka i producenta okien.

Pozdrawiam

piekne te twoje okna-bardzo prosiłabym o namiary na murarzy i producenta okien na priv :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas oczekiwania jest wprost proporcjonalny do cwaniactwa Twojego architekciny....mój np. nie był łaskaw podpisac sie na kilku stronach i UM kazał mi sie pozałowac w d.....pę, czyli straciłem 2 tygodnie na odpowiedź, a potem 2 tygodnie na uprawomocnienie sie decyzji......powodzenia

 

hehehe, stary numer

wystarczyło poczytać uwagi starszych kolegów, że NIE PŁACI SIĘ CAŁEJ KASY, zanim nie dostaniesz pozwolenia na budowę. 50/50. To jest zdrowy układ.

Oczywiście nie mówi się o tym na początku, tylko umawiasz się z gościem, bierzesz kwity, ,dajesz 50% kasy. Możesz dać na piśmie zobowiązanie, że po otrzymaniu pozwolenia bez zwłoki (tego samego dnia) płacisz resztę.

Gościa stawiasz pod ścianą, ale nie będzie miał oporów przed szybkim podpisaniem czegoś. To się tyczy każdego, kto wypełnia jakieś kwity - dziennik, projekt itepe.

Proponuję zastanowić się nad metodą.

Zawsze możecie powiedzieć - przecież się tak umawialiśmy! NIe pamięta PAN? :o

NIemożliwe! Trudno się mówi. Teraz płacę tyle, potem reszta.

 

Metoda działa. Sprawdzona! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja korzystam z "radiówki" od 3 lat i jestem bardzo zadowolony. Żadnych problemów z sygnałem, stabilne łącze. Oczywiście dużo zależy od lokalizacji odbiorcy względem nadawcy. U mnie najpierw dokonali pomiarów sygnału i dopiero wtedy wypowiedzieli się, czy są w stanie zapewnić poprawną jakość usług.

 

Pytanie - GDZIE KORZYSTASZ? Lublin, centrum - OK. Teren równy, blisko nadajnik - OK. Z tego co kojarzę, Jakubowice to teren ukształtowany podobnie jak mój Dabrowicki - mocno pofalowany (górki, dołki itepe). W takim miejscu radiówka może się nie sprawdzić. Ja przekażnik miałem w linii prostej jakieś 500 metrów. Większa niepogoda - i nici z netu. Zdarzały się zamoknięcia urządzenia w puszce przy antenie. Bardoz często musiałem urządzenie resetować.

Ponadto - kabel. Dodatkowo z dachu do domu. Niby nie problem, ale trzeba pokombinować. Ale czasami - nie ma innego wyjścia. Pozostaje tylko radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja korzystam z "radiówki" od 3 lat i jestem bardzo zadowolony. Żadnych problemów z sygnałem, stabilne łącze. Oczywiście dużo zależy od lokalizacji odbiorcy względem nadawcy. U mnie najpierw dokonali pomiarów sygnału i dopiero wtedy wypowiedzieli się, czy są w stanie zapewnić poprawną jakość usług.

 

Pytanie - GDZIE KORZYSTASZ? Lublin, centrum - OK. Teren równy, blisko nadajnik - OK. Z tego co kojarzę, Jakubowice to teren ukształtowany podobnie jak mój Dabrowicki - mocno pofalowany (górki, dołki itepe). W takim miejscu radiówka może się nie sprawdzić. Ja przekażnik miałem w linii prostej jakieś 500 metrów. Większa niepogoda - i nici z netu. Zdarzały się zamoknięcia urządzenia w puszce przy antenie. Bardoz często musiałem urządzenie resetować.

Ponadto - kabel. Dodatkowo z dachu do domu. Niby nie problem, ale trzeba pokombinować. Ale czasami - nie ma innego wyjścia. Pozostaje tylko radio.

 

Obecnie nie mieszkam w Jakubowicach tylko w Szerokim (można powiedzieć że jesteśmy sąsiadami :wink: ) I tu gdzie mieszkam i w rodzinnych Jakubowicach korzystałem z tylko z internetu radiowego i nie miałem z nim żadnych problemów.Z tego co opisujesz, to główna wina za kiepskie działanie twojego internetu leżała po stronie administratora sieci. Miał kiepskie urządzenia i tyle. 500 m od przekaźnika to naprawdę blisko. Ja od 3 lat mam jedną i tę sama antenę i kompletnie nic się nie dzieje. Do przekaźnika mam około 2 km a w Jakubowicach było jeszcze dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech wam lepiej wyceni calosc a nie na punkt bo jak potem wam podliczy to wyjdzie calkiem co innego ;)

 

Zwłaszcza, że punktów może wyjść w średniej wielkości domu od 100 do 200 i więcej. Jak się jeszcze dołoży instalację antenową, internet, telefon i alarm to koszt może byc dość duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do forumowiczów mających lub mających mieć wentylację mechaniczną.

 

Możecie polecić (lub odradzić) kogoś kto robi WM w Lublinie i okolicach?

Ja rozmawialem w firmie Hermlok przy ul. Dolna Panny Marii, ale gosc jest troszke dziwny.....rzeklbym roztrzepany i nie do konca wiem czy sie zna na tym co robii, tlumaczy strasznie chaotycznie......wreszcie nic z tego nie wynika, rozmawialem tez z innym "specem", ktory nieco byl zdziwiony pewnymi informacjami, ktore otrzymalem w Hermloku....wiec juz sam nie wiem kto ma racje i czy warto tego goscia polecac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmawialem w firmie Hermlok przy ul. Dolna Panny Marii, ale gosc jest troszke dziwny.....rzeklbym roztrzepany i nie do konca wiem czy sie zna na tym co robii, tlumaczy strasznie chaotycznie......wreszcie nic z tego nie wynika, rozmawialem tez z innym "specem", ktory nieco byl zdziwiony pewnymi informacjami, ktore otrzymalem w Hermloku....wiec juz sam nie wiem kto ma racje i czy warto tego goscia polecac

 

Pamiętam jak kiedyś pisałeś że za wycenę instalacji hermlok chciał 500 zł

 

http://forum.muratordom.pl/rekuperator-bartosz-wycena-prosze-zerknijcie-na-to,t128384.htm

wycofał się z tego czy nie?

Bo to trochę dziwne... dowiedzieć się ile to będzie kosztowało po wpłacie 500 zł

 

A może Goleniewski? Komuś robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Hemrloka, wlasnie czekam na wycene a co do roztrzepania to po prostu chyba ten typa tak ma.

 

Porownywalem ich z rekuperatory.pl gdzie wycena byla co najmniej 2krotnie wyzsza niz lubelska, poza tym jeden z forumowiczow lubelskich ma juz prawie gotowa instalacje i pozytywnie wypowiadał sie o usłudze montażu.

 

Bede na biezaco informowal was o postępach z Hermlokiem.

 

Z innej beczki - Czy ktos z was korzystal z uslug elektryka P. Jerzego Budzynskiego?? Na mnie wywarł bardzo pozytywne wrazenie jednak cena lekko odstaje od średniej lubelskiej - wstępna propozycja 40pln za punkt + material.

 

Przy okazji na Czarna liste prosze o wpisanie elektryka pana W. tel 604 229 ...- prad mi poplynął dopiero po 6 miesiacach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...